هادی صفری از شهرستان اهر که توانسته است با ایجاد واحد کوچک گلخانه ای، زمینه اشتغال خود و چند نفر دیگر را فراهم کند، روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که تولید کنندگان دارند، بروکراسی و کاغذبازی وسیع اداری است که عامل بسیاری از پسرفت‌ها و تعطیل شدن کارگاه‌های تولیدی مولد به خصوص در شهرهای کوچک است.
وی که با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در حوزه پرورش گیاهان گلخانه ‌ای فعالیت دارد و موفق شده با تکیه بر توانمندی های خود زمینه اشتغال چهار نفر دیگر را فراهم کند، اضافه کرد: از شغل خود راضی ام و تلاش می کنم افراد بیشتری را به خدمت بگیرم و کار خود را توسعه دهم؛ معتقدم اگر بروکراسی از جامعه رفع شود، می‌ توان به صنعت واقتصاد هر منطقه با توجه به ظرفیت های موجود امیدوار شد.
صفری که دانش آموخته رشته رایانه است، با اشاره به اینکه مدارک تحصیلی در کشور نمی تواند ضامن اشتغال و درآمدزایی برای افراد باشد، گفت: اینکه شخصی به دلیل نداشتن مدرک در یک کارخانه به ‌جای مدیرعاملی فقط می‌ تواند در بهترین شرایط مدیر بخشی از تولید شود و شخص دیگر به دلیل داشتن مدرک و بدون زحمت مدیرعامل می‌شود، جای سؤال و تامل زیاد دارد.
وی ادامه داد: باید قبول کرد که تولیدکننده به ‌اندازه شخص فارغ‌التحصیل دانشگاهی و شاید بیشتر اطلاعات و تجربه دارد، چون در میدان تولید است و مسایل جانبی را به‌ درستی و به دقت درک کرده است.
صفری، اعتماد به نفس را مهم ترین عامل موفقیت در کارهای تولیدی و به ویژه در نزد جوان جویای کار می داند و ادامه می دهد: زمانی که یک جوان خودش و توانایی‌هایش را قبول ندارد، نباید انتظار داشته باشد که او را برای یک کار اداری استخدام کنند، یا باید خودش مسائل پیرامونش را یاد بگیرد که مستلزم کارآفرینی است یا باید طبق توانائی‌های خود حرکت کند.
وی اظهار داشت: من خودم وقتی دیدم با مدرک کارشناسی کامپیوتر نمی‌توانم کاری متناسب با مدرکم پیدا کنم، به تولید محصولات کشاورزی روی آوردم و غیر از ایجاد شغل برای خودم، توانستم حداقل چهار نفر دیگر را نیز با خودم همراه کنم.
صفری گفت: نبود خودباوری و ادعاهای کاذب برخی جوانان مانع از کارآفرینی است؛ هر جوان باید قبول کند که پله اول باید کوچک باشد و به یاد داشته باشد که از کجا شروع کرده تا بتواند به پیشرفت‌های روزافزون دست پیدا کند، چون بلند پروازی بدون پشتوانه، نتیجه ای جز شکست ندارد.
وی درباره نوع و انگیزه فعالیت خود نیز گفت: آبیاری قطره ای و کشت گلخانه ای برای کشورمان که با بحران کم آبی مواجه است، بهترین شیوه و راه حل برون رفت و عبور از این بحران است و باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کشاورزان را در جهت سوق دادن به کشت گلخانه ای ترغیب کرد، زیرا تولید گلخانه ای بهترین راه برای جلوگیری از اسراف آب برای نجات بی آبی است.
صفری با بیان اینکه دوره آموزشی پرورش گیاهان گلخانه ‌ای را 12 سال قبل در سازمان فنی و حرفه ‌ای سپری کرده است، اظهار داشت: حدود 10سال است که به شغل پرورش گیاهان و سبزیجات گلخانه‌ای مشغول هستم.
وی اضافه کرد: این گونه مشاغل و میزان درآمد حاصل از آن‌ به مدیریت و نحوه انجام کارها بستگی دارد، مثلا' وقتی از تجهیزات به روز و مدرن استفاده کنیم هزینه‌ها کاهش‌ یافته و در نتیجه درآمدهای ناشی از آن نیز افزایش می‌ یابد و باید به ‌نوعی برنامه ‌ریزی کرد که هر نوبت برداشت با کاهش هزینه‌ها همراه شود و راندمان محصولات و درآمدهای حاصل افزایش یابد.
صفری ادامه داد: به ‌طور مثال با استفاده از یک بخاری دست‌ ساز و مطابق با شرایط محیط و درزگیری درست و اصولی، می‌ توان با افزایش دمای داخل گلخانه، هم در هزینه ناشی از خرید بخاری و هم در هزینه گاز مصرفی صرفه‌جویی کرد و به همان میزان درآمد را افزایش داد.
وی از حمایت های بسیج سازندگی در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی قدردانی کرد و گفت: تسهیلاتی که این مجموع برای کارآفرینان جوان و خلاق در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ارایه می کند، کمک شایان توجهی برای رونق کسب و کار می کند و بخش اعظم مشکل نقدینگی واحدها را رفع می کند که اگر چنین نمی شد واحد ما از مدت ها قبل تعطیل شده بود.
به گزارش ایرنا، بسیج سازندگی آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تاکنون با ارایه تسهیلات کم بهره از 140 پروژه اقتصاد مقاومتی از واحدهای تولیدی و طرح اشتغالزایی حمایت کرده است.
3038/518
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

رونق تولید برگرفته از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است

تربت حیدریه- ایرنا- نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: شعار رونق تولید برای سال 1398 برگرفته از سیاستهای اقتصاد مقاومتی و ادامه شعارهای اقتصادی یک دهه اخیر است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مردم و مسئولان ترسیم شده است.

سعید باستانی روز دوشنبه در دیدار اعضای شورای اداری شهرستان تربت حیدریه با امام جمعه این شهر افزود: بر این اساس برای تحقق شعار سال نباید خود را محدود به برگزاری همایش و سخنرانی و یا چاپ بنر کرد بلکه تحقق رونق تولید نیازمند چند اقدام اساسی از سوی سه قوه است.
وی ادامه داد: نخستین گام در این مسیر اصلاح نظام بانکداری است. در هیچ کشوری بانکها بابت سپرده مردم به آنها سود نمی پردازند و برای پرداخت تسهیلات به تولیدکننده نیز از وی سود 24 درصدی دریافت نمی کنند. این شیوه مرسوم در ایران شروع یک آفت و چالش جدی برای تولید بوده لذا بانکها باید از این مسیر خارج شده و فقط روی بانکداری صحیح تمرکز کنند.
این نماینده مجلس دومین گام را 'تعیین تکلیف یارانه های پنهان' عنوان و بیان کرد: سالانه 9 هزار و 300 میلیارد ریال یعنی دو برابر بودجه سال کشور یارانه پنهان شامل سوخت، انرژی و مواد غذایی بدون هدف در جامعه توزیع می شود که باید تعیین تکلیف شود.
وی گفت: قانون هدفمندی یارانه های نیازمند تغییر و بازنگری است. باید افراد کم مصرف و پرمصرف شناسایی و یارانه بر اساس عدالت توزیع شود. چنانچه این قانون اصلاح و بطور مطلوب عملیاتی شود شاهد رونق در تولید خواهیم بود.
باستانی افزود: سومین گام نظام مند نمودن بخش تولید است. مجموعه اقتصادی فاقد نظام می باشد لذا باید سامانه جامعه تجارت الکترونیک که مبنای رونق تولید است راه اندازی شود تا بتوان از این طریق آنچه را که به کشور وارد می شود و یا در داخل تولید، توزیع و قابل صادرات است به نحو مطلوب مدیریت کرد.
امام جمعه تربت حیدریه نیز در این نشست گفت: شرایطی که امروز در آن قرار گرفتیم یک پیکار با نظام سلطه و به معنای واقعی کلمه جهاد اقتصادی است که برای عبور و موفقیت در آن باید این قیام و جهاد بین مردم و مسئولان فرهنگ سازی شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عصمتی افزود: بر این اساس باید به حاکمان آمریکا و غرب به عنوان احمقهای درجه یک نگاه کرد که در برابر جبهه حق ایستاده اند و بر همین اساس هیچگاه نباید به آنان اعتماد کرد.
وی گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با وجود همه تهدیدها، فتنه ها و تحریمها نظام جمهوری اسلامی به موفقیتهای چشمگیری در عرصه های نظامی، دفاعی، موشکی، هسته ای، علمی و پزشکی دست یافته که در ادامه می بایست این موفقیتها به عرصه اقتصادی نیز تسری یابند.
7079/6121/1858

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها اعتماد به نفس جامعه صنعت فنی و حرفه ای کسب و کار جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از اتخاذ تدابیر لازم برای حمایت قانونی از تولیدکنندگان و صنعتگران تا جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های اشتغال زا به دلیل بدهی و معوقه بانکی
 • راهبردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی در ۹ محور تبیین شد
 • ۲۰۰۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل ساخته می‌شود
 • تدوین سند توسعه کشت گلخانه ای استان سمنان
 • ۴۵ هزار هکتار اراضی در استان اردبیل آبیاری مدرن می‌شود
 • بروکراسی‌ اداری مانع مهمی در مسیر رونق تولید است
 • 9 محور راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 98
 • خطر فروپاشی اقتصادی با پیوستن به توافقنامه پاریس/ تضاد با اسناد بالادستی اقتصادی کشور
 • رونق تولید در امتداد حمایت از کالای ایرانی است / نیمی از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی اجرایی نشد
 • بازگشت به اصول اقتصاد مقاومتی؛ راهکار اصلی رونق تولید/ ترامپ باید به عنوان یاغی بین‌المللی معرفی شود
 • دولت شجاعت باشد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • آشتیانی: دولت شجاعت نشان دهد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • شیرینی شهد اقتصاد مقاومتی با تولید عسل/با زنبورداری میلیونر شوید
 • دولت شجاعت نشان دهد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ هیچ مسئولی حق ندارد با متلک با منتقدان برخورد کند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • اصلاح ساختار اداری نقش مهمی در رونق تولید دارد
 • رونق تولید-۱۷| رونق‌ تولید نیازمند انجام اقدامات عملی و حذف بروکراسی‌های اداری است
 • اعزام تجهیزات وارائه خدمات به سیل زدگان آق قلا توسط شهرداری گرگان
 • شعار «رونق تولید» زیرمجموعه اقتصاد مقاومتی است/ لزوم پوست‌اندازی لایه‌های میانی مدیریت کشور
 • ضد منافع ملی است