هادی صفری از شهرستان اهر که توانسته است با ایجاد واحد کوچک گلخانه ای، زمینه اشتغال خود و چند نفر دیگر را فراهم کند، روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که تولید کنندگان دارند، بروکراسی و کاغذبازی وسیع اداری است که عامل بسیاری از پسرفت‌ها و تعطیل شدن کارگاه‌های تولیدی مولد به خصوص در شهرهای کوچک است.


وی که با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در حوزه پرورش گیاهان گلخانه ‌ای فعالیت دارد و موفق شده با تکیه بر توانمندی های خود زمینه اشتغال چهار نفر دیگر را فراهم کند، اضافه کرد: از شغل خود راضی ام و تلاش می کنم افراد بیشتری را به خدمت بگیرم و کار خود را توسعه دهم؛ معتقدم اگر بروکراسی از جامعه رفع شود، می‌ توان به صنعت واقتصاد هر منطقه با توجه به ظرفیت های موجود امیدوار شد.
صفری که دانش آموخته رشته رایانه است، با اشاره به اینکه مدارک تحصیلی در کشور نمی تواند ضامن اشتغال و درآمدزایی برای افراد باشد، گفت: اینکه شخصی به دلیل نداشتن مدرک در یک کارخانه به ‌جای مدیرعاملی فقط می‌ تواند در بهترین شرایط مدیر بخشی از تولید شود و شخص دیگر به دلیل داشتن مدرک و بدون زحمت مدیرعامل می‌شود، جای سؤال و تامل زیاد دارد.
وی ادامه داد: باید قبول کرد که تولیدکننده به ‌اندازه شخص فارغ‌التحصیل دانشگاهی و شاید بیشتر اطلاعات و تجربه دارد، چون در میدان تولید است و مسایل جانبی را به‌ درستی و به دقت درک کرده است.
صفری، اعتماد به نفس را مهم ترین عامل موفقیت در کارهای تولیدی و به ویژه در نزد جوان جویای کار می داند و ادامه می دهد: زمانی که یک جوان خودش و توانایی‌هایش را قبول ندارد، نباید انتظار داشته باشد که او را برای یک کار اداری استخدام کنند، یا باید خودش مسائل پیرامونش را یاد بگیرد که مستلزم کارآفرینی است یا باید طبق توانائی‌های خود حرکت کند.
وی اظهار داشت: من خودم وقتی دیدم با مدرک کارشناسی کامپیوتر نمی‌توانم کاری متناسب با مدرکم پیدا کنم، به تولید محصولات کشاورزی روی آوردم و غیر از ایجاد شغل برای خودم، توانستم حداقل چهار نفر دیگر را نیز با خودم همراه کنم.
صفری گفت: نبود خودباوری و ادعاهای کاذب برخی جوانان مانع از کارآفرینی است؛ هر جوان باید قبول کند که پله اول باید کوچک باشد و به یاد داشته باشد که از کجا شروع کرده تا بتواند به پیشرفت‌های روزافزون دست پیدا کند، چون بلند پروازی بدون پشتوانه، نتیجه ای جز شکست ندارد.
وی درباره نوع و انگیزه فعالیت خود نیز گفت: آبیاری قطره ای و کشت گلخانه ای برای کشورمان که با بحران کم آبی مواجه است، بهترین شیوه و راه حل برون رفت و عبور از این بحران است و باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کشاورزان را در جهت سوق دادن به کشت گلخانه ای ترغیب کرد، زیرا تولید گلخانه ای بهترین راه برای جلوگیری از اسراف آب برای نجات بی آبی است.
صفری با بیان اینکه دوره آموزشی پرورش گیاهان گلخانه ‌ای را 12 سال قبل در سازمان فنی و حرفه ‌ای سپری کرده است، اظهار داشت: حدود 10سال است که به شغل پرورش گیاهان و سبزیجات گلخانه‌ای مشغول هستم.
وی اضافه کرد: این گونه مشاغل و میزان درآمد حاصل از آن‌ به مدیریت و نحوه انجام کارها بستگی دارد، مثلا' وقتی از تجهیزات به روز و مدرن استفاده کنیم هزینه‌ها کاهش‌ یافته و در نتیجه درآمدهای ناشی از آن نیز افزایش می‌ یابد و باید به ‌نوعی برنامه ‌ریزی کرد که هر نوبت برداشت با کاهش هزینه‌ها همراه شود و راندمان محصولات و درآمدهای حاصل افزایش یابد.
صفری ادامه داد: به ‌طور مثال با استفاده از یک بخاری دست‌ ساز و مطابق با شرایط محیط و درزگیری درست و اصولی، می‌ توان با افزایش دمای داخل گلخانه، هم در هزینه ناشی از خرید بخاری و هم در هزینه گاز مصرفی صرفه‌جویی کرد و به همان میزان درآمد را افزایش داد.
وی از حمایت های بسیج سازندگی در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی قدردانی کرد و گفت: تسهیلاتی که این مجموع برای کارآفرینان جوان و خلاق در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ارایه می کند، کمک شایان توجهی برای رونق کسب و کار می کند و بخش اعظم مشکل نقدینگی واحدها را رفع می کند که اگر چنین نمی شد واحد ما از مدت ها قبل تعطیل شده بود.
به گزارش ایرنا، بسیج سازندگی آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تاکنون با ارایه تسهیلات کم بهره از 140 پروژه اقتصاد مقاومتی از واحدهای تولیدی و طرح اشتغالزایی حمایت کرده است.
3038/518
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

حاشیه های یک نمایشگاه عکس در قزوین

قزوین - ایرنا - نمایشگاه عکس گروهی خیلی دور و خیلی نزدیک در روزهای میانی برگزاری خود با انتشار استوری های اینستاگرامی چند تن از عکاسان قزوینی به حاشیه کشیده شد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته نمایشگاهی گروهی از عکس های کودکان کار در کوره های آجرپزی قزوین با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی در سرای سعدالسلطنه افتتاح شده و همچنان ادامه دارد که در آن 40 قطعه عکس از عکاسانی چون فرهاد صفری، ندا صفاری، گلنوش توفیقی، مهدیه ثانی، مسعود زربخش، مهدیس زارع پور و محمد جواد امینی به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه که قرار است تا 30 دی ماه ادامه داشته باشد از روزهای میانی برگزاری خود با استوری های اینستاگرامی چند تن از عکاسان قزوینی به حاشیه کشیده شده است، حواشی که حکایت از برخی تقلب های احتمالی در نمایش تصاویر دارد.
ماجرا از این قرار است که یکی از عکاسان این گروه که قرار بوده عکس هایی در نمایشگاه داشته باشد در مراحل آخر کار، از شرکت عکس هایش در این نمایشگاه انصراف می دهد و حالا مدعی است، مسئول گردآوری آثار، عکس های وی را به نام فرد دیگری بر روی دیوار نمایشگاه گذاشته است.
مژگان اسدی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ما به اتفاق سایر شرکت کنندگان در قالب یک اردو با تعیین ایده و کار مشخص برای عکاسی از کوره های آجر پزی به این منطقه رفتیم که ایده من گرفتن عکس های نور در تاریکی و روایت قصه زندگی آدم هایی که در کوره های آجرپزی زندگی می کنند می پرداخت.
وی افزود: عکس هایی را که در این مکان ها گرفتم با همراهی بقیه اعضای گروه بود و حتی خود مسئول برگزاری نمایشگاه دقیقا از نقاط مورد نظر و زاویه عکس های من اطلاع داشت.
اسدی ادامه داد: در مراحل نزدیک به برگزاری نمایشگاه، به دلایلی از نمایش عکس هایم در نمایشگاه انصراف دادم اما بعد از گشایش آن متوجه شدم چند قطعه عکس از یکی از عکاسان که در نمایشگاه حاضر شده دقیقا از همان حالت گرگ و میش و همان نقاط و همان زاویه هایی بوده است که من گرفته بودم.
وی همچنین گفت: من برای گرفتن این تصاویر سختی های زیادی کشیده بودم و این کار از نظر اخلاقی درست نیست که اینگونه آثارم به نام شخص دیگری زده شود.
اسدی افزود: من شکایتی را نیز علیه این تخلف به انجمن هنرهای تجسمی تهیه و در روزهای آینده آماده خواهم کرد.
فرهاد صفری عکاس قزوینی و مسئول برگزاری این نمایشگاه نیز در خصوص ادعاهای مطرح شده به خبرنگار ایرنا گفت: قضیه این عکس ها آن طور که در پست های اینستاگرام چند تن از عکاسان قزوینی منتشر شد نبوده است و بیشتر به نظر می آید به تحریک گروهی از افرادی باشد که دل خوشی از برپایی این نمایشگاه و استقبال و حمایت مسئولان استان و هنرمندان پیشکسوت از این نمایشگاه نداشته اند، باشد.
صفری ادامه داد: عکس های نمایشگاه خیلی دور خیلی نزدیک، حاصل سفر گروهی عکاسان شرکت کننده به کوره های آجرپزی است که با همراهی یکدیگر صورت گرفت و تمام شرکت کنندگان هم می توانند شهادت دهند که موضوع آنطور که عنوان شده نبوده است.
وی اضافه کرد: همکار عکاسی که ادعای تقلب در عکس ها را دارد خود می داند که ایده های تصاویرش را در برخی موارد از خود من می گرفت.
وی اضافه کرد: اینکه عکاسی بگوید تمام عکس ها دقیقا از همان زوایه و همان محیطی است که من پیش از این گرفته ام طبیعی نیست چون هر فردی می تواند دقیقا از همان زاویه از قبل تصویر گرفته باشد.
صفری ادامه داد: پنج سال است که خودم از این کوره ها عکاسی می کنم و حتی از لوکیشن ها و زوایای کاملا شبیه تصاویر خانم اسدی هم در عکس هایم دارم و عکاسان دیگر نیز چنین تصاویری را دارند بنابراین وی نمی تواند بگوید که ایده کاملا متعلق به خودش بوده و تنها او از این لوکیشن و همین زاویه و همین حالت گرگ و میش عکس تهیه کرده است.
وی همچنین گفت: این عکس ها گروهی بوده و ممکن است در عکاسی گروهی از یک صحنه چند عکس متعدد گرفته شده و به فراخور موضوعی مشخص در نمایشگاهی گروهی یک عکس، تکراری به نظر آید اما این به معنای تقلب نیست.
صفری افزود: در پاسخ به ادعاهای خانم اسدی باید گفت اتفاقا این که عکاسی در مرحله مقدماتی کار حضور داشته و حتی نام او در پوستر اولیه نمایشگاه باشد، اما در مراحل پایانی به هر دلیلی منصرف شود یک اقدام غیر حرفه ای است.
صفیری افزود: اختلاف نظر و سلیقه در تمام نمایشگاه های گروهی هنری وجود دارد اما اینکه از مسایل خاصی سوء استفاده کرده و به تحریک عده ای دیگر ادعاهای خلاف واقع علیه برپاکنندگان یک رویداد هنری مطرح شود کاری غیر اخلاقی به شمار می رود.
نمایشگاه عکس کودکان کار با عنوان «خیلی دور،خیلی نزدیک » پنجشنبه هفته گذشته با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس و جمعی از مسئولان در سرای سعدالسلطنه قزوین گشایش یافت.
7388*3013

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها اعتماد به نفس جامعه صنعت فنی و حرفه ای کسب و کار جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایرج صفری سکان دار بنادر و دریانوردی جزیره خارگ شد
 • ارسال 63 اثر به جشنواره طراحی پوستر اقتصاد مقاومتی در آذربایجان غربی
 • عدالت‌محوری در اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد
 • جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) برگزار شد
 • فعالیت ۳۷۸ واحد کشت گلخانه‌ای در آذربایجان شرقی
 • کاهش تولید گازهای گلخانه ای با نگهداری مناسب جاده ها
 • گذر از کم آبی با کشت گلخانه ای
 • گلخانه‌هایی به وسعت یک روستا + فیلم
 • گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید به صورت هدفمند ادامه یابد
 • فرآیند علمی تولید و تکثیر آناناس در گلخانه به بار نشست
 • تسهیلات بانکی برای احداث گلخانه در کردستان پرداخت می شود
 • پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت همزمان با دهه فجر افتتاح می شود
 • کشت گلخانه ای در داورزن افزایش یافت
 • پایبندی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رمز موفقیت کشور/۸۰ درصد مشکلات ناشی از ضعف ساختاری و مدیریتی
 • مشکل واحد علوم و تحقیقات مدیریت حمل ونقل و تاسیسات است/ باید جلوی هرگونه ساخت‌وساز ناسازگار با محیط زیست در تهران گرفته شود
 • افزایش توسعه صادرات کشاورزی با محصولات گلخانه‌ای
 • بزرگترین رویداد صنعتی و اقتصادی کشور با عنوان جشنواره ملی حاتم
 • حذف بروکراسی اداری، گامی مهم برای تکریم سرمایه گذاران
 • محصولات گلخانه ای توسعه صادرات کشاورزی را افزایش می دهد