به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش، سید محمد موسوی؛ با اشاره به مراسم استقبال باشکوه از رئیس جمهور دکترحسن روحانی، گفت: این فرصتی بود که مدارس کارکرد اجتماعی خود را به خوبی نشان دادند؛ وی افزود برنامه‌های این مدیریت در برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مدرسه محور و با تکیه برخلاقیت‌ها و علائق دانش آموزان طراحی و اجرا خواهد شد.
دبیر شورای آموزش و پرورش گفت: به زودی پیمانکاران پروژه‌های مدارس خیر ساز باقی مانده شاهرود همانند مدرسه حاج موسی عضدی و شهرک فدک مشخص خواهند شد و پیگیر احداث مدرسه شهرک کوثر نیز هستیم و امیدواریم به زودی ساخت مدرسه در این شهرک نیز تسریع شود.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شاهرود؛ با اعلام اینکه نظارت بر ایمنی مدارس غیر دولتی بیشتر شده است به تسریع در تعمیر و بازسازی برخی از مدارس دولتی شاهرود اشاره نموده و گفت: اعتباری برای بازسازی و تعمیر در اختیار این مدیریت نیست و امیدواریم اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نسبت به تعمیر دیوار حیاط چند مدرسه هر چه سریع‌تر اقدام کند.
افلاطون حکیمی نماینده انجمن خیرین مدرسه ساز شاهرود و استان در این جلسه گفت: خیرین مدرسه ساز، مطئمن باشند نظر و خواست واقفین محترم حتما در تغییر کاربری‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت و اگر به ضرورت زمان و تغییرات اجتماعی و محیطی نیاز به تغییر کاربری باشد با اطلاع و رضایت واقف، خانواده یا نماینده ایشان اقدام خواهد شد.
حسین خسروشاهی نماینده مدیران و عضو هیأت مؤسسین مدارس غیر دولتی شاهرود در این جلسه خواستار حمایت دولت از این بخش شده و گفت: مدارس دولتی با دغدغه‌های فرهنگی و آموزشی وارد این عرصه شده اند و توانسته اند با ایجاد اشتغال و کمک به کاهش هزینه‌های دولت در بخش تأمین نیروی انسانی و فضای آموزشی، نقش مثبت خود را نشان دهند، وی تسهیلات بلند مدت، معافیت مالیاتی و تخفیف در هزینه‌های بیمه را از جمله این حمایت‌ها برشمرد.
احمد خرم معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، با تشکر از فعالیت صورت گرفته در آموزش و پرورش در راستای "بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز" و مراسم استقبال از مقام ریاست جمهوری، با اشاره به ضرورت زمان و تغییرات اجتماعی صورت گرفته در بحث تغییر کاربری برخی از املاک آموزش و پرورش گفتند؛ با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری و فرمانداری کمیته تخصصی تشکیل و با در نظر گرفتن نیت و خواست واقفین، تغییر کاربری املاک اعلام شده از سوی آموزش و پرورش، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت؛ نباید از این نکته غافل شویم که حمایت طولانی مدت از بخش خصوصی باعث وابستگی بیشتر آنان به دولت خواهد شد؛ لذا می‌توان با کیفیت بخشی و افزایش کارایی در بخش مدارس غیر دولتی، شاهد استقلال و بهره وری بیشتر در این بخش باشیم.
گفتنی است به درخواست محمد کرم محمدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود؛ نمانیدگانی از دانش آموزان، پیشکسوتان فرهنگی، مدیران مدارس غیر دولتی و خیرین مدرسه ساز در جلسات شورای آموزش و پرورش حضور می‌یابند.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

بوشهر|مدارس گناوه و دیلم در اسکان گردشگران فرهنگی تکمیل شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مدارس و مکان‌‌های اسکان در دیلم و گناوه تکمیل شده گفت:با تدابیر اندیشیده شده مسافران به روستاهای مجاور و تا ۱۵ کیلومتری گناوه اسکان داده می‌شوند. ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا طراوت ظهر امروز در بررسی اسکان گردشگران فرهنگی در مدارس شهرستان‌های گناوه و دیلم با بیان اینکه از تعداد کلاس‌های در نظر گرفته در استان برای اسکان مسافران، سهم شهرستان های گناوه و دیلم حدود 26 درصد کلاس‌ها است اظهار داشت: 761 کلاس در اختیار ستاد اسکان شهرستان‌های گناوه و دیلم است ولی به سبب استقبال گردشگران، از سالن‌ها و چادر نیز استفاده می‌شود.

وی از قرار گرفتن تمام ظرفیت ستاد اسکان فرهنگیان در اختیار گردشگران خبر داد و بیان کرد: تمام کلاس‌های درس و خانه معلم در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته است و متاسفانه بیش از این نمی‌توان پاسخگوی  اسکان گردشگران در دیلم و گناوه باشیم.

طراوت با اشاره به اینکه تاکنون 45 هزار و 524 مسافر در اسکان فرهنگیان استان بوشهر پذیرش شده‌اند افزود: این تعداد مسافر در قالب 12 هزار و 300 خانوار بوده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: از این تعداد مسافر پذیرش شده در استان، 40 هزار و 118 مسافر فرهنگی در قالب 11 هزار و 145 خانوار است و  هزار و 159 مسافر در قالب یک‌هزار و 155 خانوار آن نیز غیرفرهنگی هستند.

وی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌ها و امکانات آموزش و پرورش استان بوشهر برای رفاه مهمانان نوروزی استفاده شده است افزود: ستاد اسکان فرهنگیان اسکان تا تعطیلات نوروز دایر است و برای رفاه و آسایش گردشگران همکاری لازم می‌کند.

15 میلیون شب اقامت مسافران نوروزی در استان بوشهر فراهم شد بهار 98| مدارس اسکان نوروزی در شهرهای ساحلی بوشهر تکمیل شد بهار 98| 2966 کلاس به ستاد اسکان آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یافت

طراوت خاطرنشان کرد: برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مسافران نوروزی، امسال تمامی ستادهای اسکان فرهنگیان شهرستان‌ها و مناطق استان در طول شبانه روز فعال هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مدارس و مکان‌‌های اسکان در دیلم و گناوه تکمیل شده گفت:با تدابیر اندیشیده شده مسافران به روستاهای مجاور و تا 15 کیلومتری گناوه اسکان داده می‌شوند.

رئیس آموزش و پرورش گناوه نیز به اعلام جدیدترین آمار پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اسکان موقت فرهنگیان گناوه پرداخت و اظهار کرد: تاکنون  9 هزار و 34 مسافر در مدارس گناوه اسکان یافته‌اند و و بیش از این ظرفیت اسکان در مدارس وجود ندارد.

اسکندر احمدی افزود: با توجه به ازدحام گردشگر، ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان به صورت شبانه روزی فعالیت دارد و با راهنمایی همکاران ستاد، مسافران به روستاهای مجاور و تا 15 کیلومتری گناوه نیز اسکان داده می‌شوند.

رئیس آموزش و پرورش دیلم نیز با تشریح وضعیت موجود مسافران در شهرستان دیلم از اسکان 7 هزار و 145 مسافر در مدارس دیلم خبر داد و خاطر نشان کرد: این تعداد گردشگر در قالب یک‌هزار و 987 خانوار پذیرش شده‌اند.

عباس امید با بیان این که تعداد 264 کلاس در شهرستان دیلم آماده خدمت رسانی به مسافران و فرهنگیان است افزود: با تجهیز امکانات رفاهی در مدارس، حدود 143 کلاس در درجه "الف" و 121 کلاس نیز در درجه "ب" دسته بندی شده‌اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد آمار، 6 هزار و 360 نفر فرهنگی در قالب یک‌هزار و 960 خانوار در ستاد های اسکان فرهنگیان شهرستان اقامت دارند.

انتهای پیام/

R41363/P4001/S6,53/CT11

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

کلیدواژه: شاهرود شورای آموزش و پرورش

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سیلاب ۲۰ میلیارد ریال به مدارس مازندران آسیب وارد کرد
 • اصلاح الگوی شهریه مدارس غیر دولتی
 • ◄ خدمت‌دهی فرودگاه شاهرود به هلی‌کوپترهای امدادی
 • خیرین آموزش عالی به کمک آسیب‌دیدگان سیل بشتابند
 • چگونگی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی/ باید متناسب با احکام با متخلفان رفتار شود
 • بیش از 53 هزار گردشگر نوروزی در مدارس سمنان اسکان یافتند
 • ۸۷۰۰ خانوار در مدارس خراسان جنوبی اسکان یافتند
 • کاهش 30 درصدی مدرسه خوابی مسافران نوروزی در مازندران
 • سال 97 پرتنش اما موفق برای دستگاه تعلیم و تربیت (1)
 • مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
 • توسعه مدارس غیردولتی پایتخت در مناطق دارای کمبود فضای آموزشی
 • چادرهای جمع آذری کمک های مردمی به سیل زدگان استان گلستان در شاهرود+ تصاویر
 • اسکان برای همه مسافران نوروزی در مدارس استان کرمانشاه رایگان شد‌
 • افزودن ۲۸۰ مدرسه به ظرفیت اسکان نورزی فرهنگیان در خوزستان
 • اسکان مسافران نوروزی در مدارس شاهرود
 • از برگزاری المپیاد جهانی زیست در ایران تا اجرای ۲ مدل کنکور در سال ۹۸
 • انعقاد تفاهمنامه‌ وزارت آموزش و پرورش با سازمان مدارس استثنایی
 • اسکان بیش از ۱۰ هزار خانوار توسط ستادسفر آموزش و پرورش لرستان
 • مطالبه‌گری نسل امروز دلیلی بر ضدیت با ایران و نظام نیست/ شرط لازم برای موفقیت یک مدرسه/ افراط و تفریط در همه زمینه‌ها در کشور ما وجود دارد