تهران - ایرنا - «جردن ارنست باروز» دارنده دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2012 لندن قصد دارد بعد از 9 سال حضور مستمر در وزن 74کیلوگرم در رقابت های بین المللی «ایوان یاریگین» روسیه در وزن 79 کیلوگرم به روی تشک برود.

به گزارش ایرنا، باروز 30 ساله که در پیکارهای جهانی سال 2018 در بوداپست مجارستان قافیه را به کشتی گیر جوان و تازه نفس روس ها یعنی «زائوربک سیداکوف» باخت و نتوانست به پنجمین مدال طلای جهانی خود برسد اما در دیدار رده بندی با شکست «فرانک چامیزو» پر مدعا و آزادکار کوبایی الاصل ایتالیا، نشان داد که هنوز توان شکست بزرگان کشتی جهان را دارد.
او که برای حضور در سومین میدان المپیکی خود برنامه ریزی کرده، قصد دارد برای نخستین مرتبه بعد از پیکارهای جهانی سال 2018 در رقابت های بین المللی ایوان یاریگین روسیه به عنوان یکی از مسابقات دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی شرکت کند البته نه در وزن 74 کیلوگرم بلکه در وزن 79 کیلوگرم.
به طور حتم حضور او در وزن 79 کیلوگرم به دلیل آنکه این وزن در بازی های المپیک نیست، موقتی خواهد بود و او برای حضور در المپیک 2020 توکیو دوباره به وزن اصلی خود بازخواهد گشت.
جردن باروز در پیکارهای جهانی سال 2018 مجارستان مقابل مصطفی حسین خانی قرار گرفت و نماینده ایران مبارزه خوبی را از خود به نمایش گذاشت اما عدم خوباوری باعث شکست حسین خانی مقابل باروز شد تا همچنان ایرانی ها در حسرت شکست این آزادکار سیه چهره و قدرتمند آمریکایی بمانند.
این کشتی گیر آمریکایی که طلای بازی های المپیک 2012 لندن و مدال طلای رقابت های جهانی سال های 2011، 2015، 2014 و 2017 و دو مدال برنز سال های 2013 و 2018 را در کارنامه دارد پیش از این نیز موفق شده بود حریفانی همچون صادق گودرزی، عزت الله اکبری، مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی و پیمان یاراحمدی را شکست دهد.
جام ایوان یاریگین روسیه به عنوان یکی از معتبرترین تورنمنت های بین المللی کشتی در سطح جهان است که علاوه بر حضور قدرتمندانه روسها، بسیاری از کشورهای صاحب کشتی دنیا همچون آمریکا با تمام ستاره های خود در این مسابقات حضور پیدا می کنند.
در تیم ملی کشتی آمریکا علاوه بر بارزو، کایل اسنایدر و سایر ستاره های این تیم نیز در جام ایوان یاریگین حضور خواهند داشت.
این پیکارها روزهای 4 تا 7 بهمن ماه در شهر کراسنویارسک روسیه برگزار خواهد شد و تیم منتخب ایران امسال در این مسابقات حضور نخواهد داشت.
ورزشی**1067**2024

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز فرنگی‌کاران ایران در رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا

تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران در روز نخست رقابت‌های کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیاد صاحب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز شد.

به گزارش ایسنا، مسابقات ۷ وزن نخست کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا امروز (پنج شنبه) در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط امین کاویانی نژاد و مهدی ابراهیمی در اوزان ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی در اوزان ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال نقره و مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در اوزان ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. محمد الیاسی در وزن ۶۷ کیلوگرم نیز چهارم شد.

*نتایج کشتی گیران ایران به شرح زیر است:

در وزن ٦٠ کیلوگرم که ۵ نفر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد و مهدی محسن نژاد در دیدار نخست مقابل مانیش از هند با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شد وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را مغلوب کرد اما در کشتی سوم در مصاف با ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و دیدار چهارم خود را نیز با نتیجه ۸ بر صفر به داستان ژارلیخانوف از قزاقستان واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ٦٧ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد محمد الیاسی در دور نخست مقابل نوربک کایزیروف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ و ضربه فنی مغلوب آنیوج داهیا از هند شد و در دور سوم نیز ۶ بر ۲ از سد خانبورگد گانخویاک از مغولستان گذشت. الیاسی در دیدار چهارم خود نیز با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.

در وزن ٧٢ کیلوگرم، که ٦ کشتی گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه کشی شدند. امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر یک به پیروزی رسید وی در کشتی دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر جوهر گوچیگوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل آشو از هند با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با دالر رضا زاده از تاجیکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٧٧ کیلوگرم مسابقات با حضور ۵ حریف به صورت دوره‌ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل با دامدینسورن تسند از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر یک پیروز شد وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد اما در کشتی سوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل رنات الیاز اولوو از قرقیزستان شکست خورد. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل کاهارمان کیسیمتویف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ٨٢ کیلوگرم مسابقات به صورت دوره‌ای در یک گروه ۵ تیمی برگزار شد که مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه ۹ بر صفر دیانبیلگ گان اوچیر از مغولستان را مغلوب کرد وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر یک از سد سانجیت از هند گذشت و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر ایلگیز بیلیموف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد کانیشبک دوسجانوف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ٩٧ کیلوگرم ۴ کشتی گیر حضور داشتند و حسن آریا نژاد در دیدار نخست با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب اولجاس سیرلیبای از قزاقستان شد وی در دور دوم مقابل راوی از هند با نتیجه ۱۱ بر ۵ و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود اودبایار لخاوگاسورن از مغولستان را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ١٣٠ کیلوگرم که ۵ نفر شرکت کرده بودند علی اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل رومان کیم از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۵ و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل آریان پانوار از هند با نتیجه ۵ بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۹ بر صفر اردن تولگا داوادورج از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با سارکیس پشینچینکوف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۵ به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.

رقابت‌های اوزان ۵۵، ۶۳ و ۸۷ کیلوگرم فردا (جمعه) برگزار می‌شود که پویا دادمرز، میثم دلخانی و محمدهادی ساروی به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

انتهای پیام

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

کلیدواژه: ورزش كشتي باروز تغيير وزن

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا مغولستان؛ 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز در 7 وزن نخست برای کاروان ایران
 • فرنگی‎کاران اولین مدال‎آوران سال ۹۸ شدند
 • فرنگی کاران ایرانی 6 مدال از هفت وزن کسب کردند
 • ۶ مدال آسیایی امیدهای فرنگی در ٧ وزن
 • کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا| کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز برای ایران
 • ۶ مدال رنگارنگ برای ایران در روز نخست کشتی فرنگی امید‌ های آسیا
 • ۶ مدال رنگارنگ سهم کشتی‌گیران ایران در روز نخست
 • قرعه کشی ۵ وزن رقابت‌های کشتی امید‌ های قهرمانی آسیا برگزار شد
 • قرعه‌کشی سه وزن پایانی کشتی فرنگی و دو وزن نخست کشتی آزاد برگزار شد
 • معرفی حریفان فرنگی‎کاران ایران در سه وزن پایانی
 • راه یابی 2 نماینده ایران به فینال کشتی فرنگی زیر23 سال آسیا
 • کشتی آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا| قرعه‌کشی سه وزن پایانی کشتی فرنگی و دو وزن نخست کشتی آزاد برگزار شد
 • قرعه کشی سه وزن پایانی کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا انجام شد
 • کاویانی‌نژاد و ابراهیمی به دیدار پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا رسیدند
 • صعود کاویانی‌نژاد و ابراهیمی به فینال کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا
 • فرنگی کاران ایران در هفت وزن به روی تشک رفتند
 • کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا| نتایج نمایندگان ایران در مسابقات صبح امروز
 • حاشیه‌های کشتی تا درخشش ورزشکاران همدانی در آوردگاه‌های جهانی
 • آزادکاران شناخته شده در مسابقات جهانی روسیه حضور نداشتند/ تیم ایران مقابل میزبان ضعیف عمل کرد