مترو اسلامشهر در مراسمی با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد. ناطقان: صبح شنبه و در مراسمی با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، مسعود مرسلپور، فرماندار اسلامشهر، حسین طلا، شهردار اسلامشهر، مصطفی کواکبیان و جمعی دیگر از نمایندگان مردم اسلامشهر، تهران، پردیس، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی مترو اسلامشهر کلنگ زنی شد.

بر اساس این گزارش، عملیات اجرایی مترو اسلامشهر بر عهده شهرداری این شهر قرار داده شده است.

شهردار اسلامشهر در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: مترو اسلامشهر در امتداد خط ۳ مترو تهران راه اندازی خواهد شد.

حسین طلا با بیان این که  طبق قانون شهرداری تهران نمی‌توانست، یک ریال از درآمدهای شهرداری تهران را خارج از مجموعه و در اسلامشهر هزینه کند، گفت: حال که شهرداری اسلامشهر مجری مترو این شهر شده است، اجرای این پروژه با سرعت مناسبی پیش خواهد رفت.

وی افزود: برای دو فاز احداث مترو اسلامشهر ۴۵۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، که در این عملیات فاز نخست که از ایستگاه آزادگان آغاز می‌شود، ایستگاه بعدی در شهر چهاردانگه با تأمین اعتبار شهرداری چهاردانگه احداث و تأمین اعتبار ایستگاه میدان نماز نیز برعهده شهرداری اسلامشهر بوده که هر ایستگاه ۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد. منبع: مهر برچسب ها: مترو ، اسلامشهر ، کلنگ زنی

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

موسم گل فرصت گردش در تهران

تهران- ایرنا- عید که می‌شود و سال که نو می‌شود، حال و هوای شهرها پر می‌شود از بوی بهار و طبیعت. در این میان اما هنوز بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها فعالانه مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان هستند. به عنوان مثال در نوروز امسال 3 نمایشگاه بهاره در سطح شهر تهران برپا می‌شود.

نمایشگاه‌هایی در مصلی، بوستان ولایت و خاوران واقع در منطقه‌های 15، 19 و 7. بهشت زهرا(س) هم معمولا روزهای آخر سال حال و هوای دیگری دارد. بخصوص پنجشنبه‌های آخر سال که چند روزی از آن می‌گذرد.

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص اقدامات بهشت زهرا در آخرین پنجشنبه سال و روزهای پایانی سال 97 گفت: در پنجشنبه و جمعه اخیر 250 نفر در بهشت زهرا با لباس مخصوص مردم را راهنمایی می‌کردند. ضمنا علاوه بر ماشین‌های برقی موجود در این مکان، ون‌هایی هم اجاره کرده بودیم تا شهروندان رفاه بیشتری داشته باشند. مردم به کمک سامانه تهران من می‌توانستند هر مکانی را که تمایل دارند به راحتی پیدا کنند. میوه و آجیل هم که جزو لاینفک عید و نوروز ما ایرانی‌هاست.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به خدمات سازمان میادین میوه و تر‌بار در ایام نزدیک به عید گفت: در بعضی از محصولات 30 تا 40 درصد تخفیف داشته‌ایم.

یزدانی همچنین اشاره‌ای هم داشت به توزیع محصولات پروتئینی در میادین میوه و تر‌بار و در این باره گفت: سهمیه تنظیم بازار ما در بخش محصولات پروتئینی و میوه‌جات بستگی به سهمیه‌ای دارد که دولت به ما ارایه می‌کند.

به گفته وی امسال از سوی ستاد تنظیم بازار برخی اقلام به ما داده می‌شود و قاعدتا اگر ما این کار را در کنار ستاد تنظیم بازار انجام می‌دادیم، ممکن بود مساله‌ساز شود.

**چهارشنبه پرماجرا
امشب شب آخرین چهارشنبه سال است. شبی که قرار است مردم به یاد یک رسم دیرین از روی آتش بپرند و ترقه درکنند و شادی کنند. اما معمولا این شب با حوادثی هم همراه است که باعث می‌شود تا این شب، شبی پرکار برای آتش‌نشان‌ها باشد. شبی که به گفته معاون خدمات شهری شهرداری؛ بیش از 5 هزار نیروی آتش‌نشان را بسیج کرده است.

یزدانی در این خصوص گفت: از بعدازظهر روز سه‌شنبه 5 هزار آتش‌نشان آمادگی خدمت‌رسانی دارند تا مشکلی برای شهروندان پیش نیاید. ضمنا در روز طبیعت تیم‌های آتش نشانی هم در ورودی‌های شهر و هم پارک‌ها حضور دارند. اما این روزهای پایانی سال برخی موارد هم هست که کمتر دیده می‌شود اما جزیی از واقعیت‌ زندگی‌های شهری است. یکی از این مسائل، موضوع جمع‌آوری زباله‌های شهروندان است. شاید بد نباشد که بدانید بنا بر اعلام شهرداری، در 3 روز پایان سال حجم پسماند هزار و تا هزار و 500 تومان افزایش می‌یابد و ما در این زمینه آمادگی داریم تا پشتیبانی لازم را انجام دهیم.

نوروز مصادف است با تغییر رنگ طبیعت. شاید به همین دلیل باشد که مردم هم به رسم همین تغییر، خانه‌تکانی می‌کنند و معابر را آذین می‌بندند و... امسال هم شهرداری بسیاری از معابر و خیابان‌ها و محلات را برای استقبال از نوروز آذین‌بندی کرده است. بنا بر اعلام شهرداری در هر منطقه بین 4 تا 7 محور اصلی تزیین شده. تزییناتی اعم از گل‌کاری، سفره‌های هفت‌سین، لکه‌گیری آسفالت و... است. بهار یعنی فصل رویش و سرسبزی.

معمولا به بهانه بهار هر سال شهرداری در سطحی وسیع اقدام به درختکاری و ساخت و احداث بوستان‌های جدید می‌کند. در همین خصوص گویا تا پایان سال 97، یعنی همین فردا 17هکتار به بوستان‌های شهر اضافه می‌شود. این فضاهای سبز شامل بوستان پرواز در منطقه 9، کیانشهر در منطقه 15، رجایی در منطقه 19، زیتون در منطقه 20 و... می‌شود.

معاون شهردار تهران در این خصوص گفت: در 7 بوستان ورودی شهر امکان اسکان موقت در سوله‌های بحران را برای مسافرانی که در طول عید به تهران سفر می‌کنند، ایجاد کرده‌ایم. یزدانی همچنین اظهار کرد: امسال 9 نوروزگاه در سطح شهر تهران داریم که برنامه‌های آن شامل المان‌های نوری ثابت، شهر فرنگ و... می‌شود.

علاوه بر این به یمن فرارسیدن بهار و تکاپوی شهروندان برای خرید آخر سال و برای آنکه شهر بیش از پیش حال و هوای نوروزی بگیرد از 29 اسفندماه تا 5 فروردین هیچ کار عمرانی و ساختمانی در تهران انجام نمی‌شود تا مردم آسایش داشته باشند. وی در خصوص خدمات روز طبیعت نیز گفت: در این روز 15 تا 20 غرفه میوه در پارک‌های بزرگ قرار داده می‌شود. در خصوص بحث سرویس‌های بهداشتی هم در این روز آمادگی خواهیم داشت.

**اتوبوس‌هایی برای گردش
اما اینها تمام اقدامات شهرداری برای نونوار شدن شهر و استقبال از بهار نیستند. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نیز اعلام کرد که برای پوشش گردشگران در پایتخت، اتوبوس‌های قرمز در رینگ گردشگری مستقر شده‌اند.

پیمان سنندجی با بیان اینکه طبق هماهنگی‌های انجام شده با ستاد گردشگری شهرداری تهران در رینگ گردشگری پایتخت اتوبوس‌های شرکت واحد مستقر می‌شوند، گفت: مسیر مشخصی که پیرامون رینگ گردشگری تهران مشخص شده به نام «مسیر آبی» نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین‌بار با هماهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی و ستاد گردشگری، 10 دستگاه اتوبوس تک کابین قرمز رنگ که شعار امسال گردشگری تهران به نام «دور تهران بگردیم» روی آن نوشته شده است، در این مسیر حرکت می‌کنند، گفت: برای این اتوبوس‌ها، ایستگاه‌هایی در رینگ گردشگری و در نزدیکی اماکن تاریخی تعبیه شده که گردشگران تهران می‌توانند دسترسی بهتری به اماکن تاریخی تهران داشته باشند.
سنندجی با بیان اینکه در این اتوبوس‌ها، راهنمایان گردشگری نیز حضور دارند، گفت: اتوبوس‌های قرمز گردشگری از ساعت 10 الی 17 در مسیر گردشگری آبی تردد کرده و به ارایه خدمات می‌پردازند.

**«تاکسی گردشگری»
علاوه بر اتوبوسرانی، تاکسیرانی هم تدابیری را برای جابه‌جایی شهروندان در نظر گرفته است. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در همین خصوص از راه‌اندازی تاکسی گردشگری در تهران خبر داده و گفت: امسال با راه‌اندازی «تاکسی گردشگری» جنبه دیگری از مدیریت شهری را در ایام نوروزی و خدمات‌دهی به شهروندان و میهمانان شهر تهران شاهد خواهیم بود.

علیرضا قنادان ضمن اشاره به نزدیک شدن به بهار 98 گفت: امسال سازمان تاکسیرانی شهر تهران وظیفه سنگینی را در ایام نوروز بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در نوروز 98 ریاست کمیته خدمات حمل و نقل و ترافیک ستاد خدمات سفر نوروزی شهرستان تهران را از سوی فرمانداری تهران بر عهده دارد، اظهار کرد: تهران به عنوان پایتخت کشور دارای ظرفیت بی‌بدیل گردشگری است و باید از نظر زیرساخت‌های گردشگری تقویت شود.

**مترو همچنان پیشتاز
مترو تهران هم در کنار اتوبوسرانی و تاکسیرانی در ایام نوروز برنامه‌های ویژه‌ای برای مسافران نوروزی در نظر گرفته است. فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز ضمن اشاره به برنامه‌های نوروزی مترو گفت: ما امسال برای نخستین‌بار برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در بخش‌های مختلف شهر با توزیع بروشورهایی به شهروندان اطلاع‌رسانی کنیم تا برای رسیدن به نقاط دیدنی و توریستی و گردشگری شهر از چه ایستگاه‌ها و چه مسیرهایی استفاده کنند. ضمن آنکه به گفته وی، مترو در ایام نوروز هم مانند دیگر ایام سال درحال جابه‌جایی مسافران خواهد بود. آن ‌هم بدون تعطیلی.

منبع: روزنامه اعتماد؛ 1397.12.28
گروه اطلاع رسانی **9370**2002

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: مترو اسلامشهر کلنگ زنی

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۷۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خرید بلیت مترو امکان جدید سامانه «تهران من»
 • ۹ میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث بیمارستان اختصاص یافت
 • بی اعتنایی شهرداری تهران در ساخت خطوط جدید مترو به معلولان
 • کلنگ‌هایی که بر زمین ماند/ ۵۴.۸ درصد بودجه عمرانی تخصیص یافت
 • ضاربان سرباز دو پسر 18 ساله بودند که دستگیر شدند/فعالیت ۲۰۰ ایستگاه پلیس پیشگیری و ۵۰ ایستگاه نوروزی راهور
 • لاریجانی: سال آینده را تیره نشان ندهیم
 • سال آینده را تیره نشان ندهیم/ ساختار بودجه‌ نیازمند برنامه‌ریزی
 • لاریجانی: دولت فربه است و همه درآمدها را می بلعد/ نرخ ارز باید پایین تر از قیمت فعلی باشد/ سیاست ایران نباید معطل اروپا شود/ نباید برای سال آینده تفال بد بزنیم
 • بوشهر| ۶۰۸ میلیارد ریال پروژه حوزه سلامت در دشتی افتتاح یا کلنگ زنی شد
 • لاریجانی: نباید برای سال آینده تفعل بد بزنیم
 • رتبه اول بانک کشاورزی تهران در جذب اعتبار صندوق توسعه ملی
 • موافقت هیئت دولت باواگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری
 • ◄ موافقت هیأت دولت با واگذاری کارخانه سیمان ری به شهرداری
 • موافقت هیات دولت باواگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری
 • فرار مردم نیویورک از از پرداخت هزینه بلیط مترو +فیلم
 • کلنگ ساخت مهدکودک و پیش دبستانی دانشگاه شیراز به زمین زده شد
 • موافقت هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری
 • ظرفیت اسکان ۱۵۰ هزار مسافر نوروزی در استان/کلنگ راه آهن
 • از بومی‌سازی رکتی فایر تا ساخت گیت برای مترو