لیست جدید قیمت انواع محصولات سایپا اعلام شد. ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲ اقتصادی اقتصاد ایران صنعت و تجارت نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به دنبال صدور مجوز افزایش قیمت انواع خودروها توسط دولت، لیست جدید قیمت انواع محصولات سایپا اعلام شد. براساس این لیست افزایش قیمت ها در محصولات سایپا از 30 تا 87 درصد تعیین شده است.

ادامه دارد...

R1012122/P/S7,77,78,1415/CT12

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

بخور نخورهاي نوروزي

خبرگزاري آريا - شايد يکي از مشکلات سال نو که سلامت مردم را تهديد مي کند، افراط و تفريط در مصرف برخي اقلام خوراکي سفره هفت سين و همين طور، استفاده از غذاهاي نامطمئن بين راهي در طول سفر و مسافرت است.
به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، با آغاز سال نو و شروع ديد و بازديدهاي نوروزي، يکي از مشکلاتي که خودنمايي مي‌کند، شلوغ شدن اورژانس بيمارستان هاست. جايي که برخي از مراجعان آن را افرادي تشکيل مي‌دهند که در خوردن خوراکي‌هاي نوروزي، افراط کرده اند و يا اينکه در مسير سفر، از غذاهاي ناسالم و نامطمئن خورده اند و لاجرم، مجبور شده اند خودشان را به اورژانس برسانند. معضلي که همواره در ايام نوروز، شاهد آن هستيم.
مسافران نوروزي در طي سفر چنانچه شرايط نگهداري مناسب شير را ندارند صرفاً از شيرهاي استريل با ماندگاري بالا که پروانه ساخت معتبر دارند استفاده کنند. از خريد پنيرهاي سنتي، پنيرهاي پيتزاي فله‌اي، بدون بسته‌بندي و فاقد پروانه بهداشتي ساخت اکيداً خودداري شود.
در هنگام مسافرت مصرف کفير و دوغ ارجح است که هم به دليل تغيير اقليم و مصرف غذاهاي بين راهي، سنتي و بومي از بروز انواع عفونت‌هاي گوارشي پيشگيري و يا تا حد امکان باعث تقليل حدت و شدت عفونت‌هاي گوارشي مي‌شود، ضمناً از ديدگاه تغذيه‌اي هم بسيار سودمند تر از ساير نوشيدني‌هاي رايج است.
افرادي که در هنگام مصرف شير دچار مشکلات گوارشي مي‌شوند مصرف شيرهاي کم يا بدون لاکتوز يا ساير فراورده‌هاي لبني نظير ماست پنير توصيه مي‌شود.
به دليل مسافرت و تغييرات فصلي در ايام نوروز مصرف محصولات غذايي پروبيوتيک و پري بيوتيک (برخي مواد غذايي مانند ماست) توصيه مي‌شود.
در هنگام خريد و مصرف انواع فراورده‌هاي گوشتي از نظر سلامت آنها اطمينان کسب کرده و هرگونه تغيير رنگ، تغير بافت و بوهاي غير طبيعي نشانه اوليه فساد است.
آحاد مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان از مصرف لواشک، آلوچه و آلوهاي رنگي فاقد پروانه بهداشتي ساخت جدا پرهيز کنند چون رنگ به کار رفته در اغلب آنها غير خوراکي بوده و باعث عوارض و بيماري‌هاي متعدد در مصرف کننده ها مي‌شود.
مردم بهتراست از آجيل‌هاي بسته‌بندي، داراي پروانه بهداشتي ساخت و کم نمک هستند استفاده کنيد و در صورت عدم دسترسي به آن ضمن خريد از مراکز معتبر از انواعي که داراي رنگ و بوي نامناسب بوده، تغيير طعم داده و يا آجيل‌هاي دوآتشه خودداري کنيد.
در هنگام مصرف محصولات غذايي به چراغ راهنماي تغذيه‌اي (در خصوص سه رنگ قرمز، نارنجي و سبز) مندرج در بسته‌بندي محصولات که نشان دهنده وضعيت تغذيه‌اي است، توجه شود.
زهرا عبداللهي مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، با توصيه به هموطنان در رعايت مصرف شيريني و شکلات به منظور پيشگيري از اضافه وزن و چاقي، گفت: بهتر است در ديدو بازديدهاي نوروزي، بيشتر از ميوه استفاده شود. زيرا، ميوه‌ها علاوه بر ويتامين‌ها و املاح معدني که براي حفظ سلامت بدن لازم اند، حاوي ترکيباتي بنام آنتي اکسيدان هستند که نقش آنها در پيشگيري از بيماري‌هاي غير واگير از جمله ديابت، بيماري‌هاي قلبي عروقي و سرطان‌ها شناخته شده است.
وي افزود: در ميهماني‌هاي نوروزي، در وعده نهار و شام، براي جلوگيري از دريافت زياد کالري که با مصرف غذاهاي چرب و سرخ شده وارد بدن مي‌شود، مردم بايد سعي کنند، نيمي از بشقاب خود را با سالاد و سبزي پر کنند. مصرف سالاد و سبزي به دليل داشتن فيبر، جذب چربي‌ها و مواد قندي را کاهش داده و بدين ترتيب از چاقي جلوگيري مي‌کند. نوشيدن نوشابه (حتي انواع کم کالري) و آب ميوه‌هاي صنعتي را که حاوي قند افزوده هستند، به حداقل رسانده و از آب ساده و يا دوغ‌هاي کم نمک و بدون گاز و شربت‌هاي سنتي کم شيرين استفاده کنند.
عبداللهي ادامه داد: برخي تصور مي‌کنند چنانچه به جاي وعده شام، ميوه ميل کنند، چاق نمي‌شوند. بايد توجه شود که مصرف زياد ميوه هم موجب اضافه وزن مي‌شود. روزانه حداقل 2 عدد ميوه و حداکثر 4 عدد ميوه با اندازه متوسط کافي است.
وي با بيان اينکه مصرف روزانه حبوبات همراه با غلات علاوه بر تأمين پروتئين، ريزمغذي‌هاي مورد نياز بدن را نيز تأمين مي‌کند، افزود: مصرف حبوبات و غلات به صورت روزانه، به علت داشتن فيبر، از اضافه وزن و چاقي نيز پيشگيري مي‌کند. در ايام عيد، غذا به اندازه تهيه شود تا باقيمانده آن در فريزر براي مصارف بعدي نگه داشته نشود و از دورريز غذا خودداري شود.
عبداللهي در خصوص سفرهاي نوروزي و توجه به نکات تغذيه‌اي، گفت: بايد سعي شود، در سفرهاي نوروزي، تا حد امکان غذا شخصاً آماده شود و از مصرف مواد غذايي در رستوران و غذاخوري‌هاي نامطمئن و يا خريد مواد غذايي از دستفروشان خودداري شود. غذايي که براي بين راه تهيه مي‌شود، نبايد آبکي باشد. غذاهاي آبکي مثل انواع خورشت‌ها، سريع‌تر فاسد مي‌شوند؛ چراکه ميکروب‌ها و باکتري‌ها در فضاي مايع، محيط مناسب‌تري براي رشد و تکثير دارند.
وي افزود: غذاهاي خشک همراه با سبزي جات تازه که خوب شسته شده اند، غذاهاي مناسبي براي سفر محسوب مي‌شوند. در طول سفر از مصرف پنير، سرشير و خامه‌اي که پاستوريزه شده نيست، خودداري شود، زيرا مصرف محصولات لبني پاستوريزه نشده، خطر ابتلاء به بيماري تب مالت را به همراه دارد.
مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، تصريح کرد: مصرف سس مايونز و ساير سس‌هاي چرب از نظر تغذيه‌اي به طور کلي توصيه نمي‌شوند. مخصوصاً در طول سفر از مصرف سس مايونز و يا سس‌هاي خامه‌اي جدا خودداري شود. مي‌توان با مخلوط ماست، آبليمو، کمي نمک و فلفل و در صورت امکان کمي روغن زيتون يک سس سالم براي سالاد تهيه کرد.
وي ادامه داد: غذاهايي در رستوران سفارش داده شود که سس، ادويه و چاشني زيادي نداشته باشند. گاهي ممکن است در رستوران‌ها به غذاهاي کهنه و مانده مقدار زيادي سس و چاشني اضافه کنند که تغيير رنگ و طعم نامطبوع ناشي از فساد غذا مشخص نشود.
مدير دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، گفت: مردم در رستوران، همراه با غذايي که ميل مي‌کنند، حتماً از ماست (کم چرب و پاستوريزه)، ليمو ترش و يا آب ليمو استفاده کنند. با مصرف اين موارد، دستگاه گوارش اسيدي مي‌شود و در نتيجه، از رشد و تکثير ميکروب‌ها در دستگاه گوارش و در نتيجه مسموميت غذايي جلوگيري مي‌شود.
عبداللهي بيان کرد: مصرف انواع دسرهاي خامه‌اي در طول سفر توصيه نمي‌شود، چراکه ممکن است با شير و خامه پاستوريزه نشده، تهيه شده باشد و يا اينکه به علت کهنگي، فاسد شده باشد. در مصرف بستني نيز، نوع پاستوريزه شده و کم چرب آن انتخاب شود.
مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت ادامه داد: از خريد و مصرف نوشيدني‌هاي محلي مانند آب زرشک و آب آلبالو و همچنين لواشک، تمبر هندي و آلوچه، درصورتي که بسته بندي نشده و کد بهداشتي و پروانه ساخت از وزارت بهداشت ندارند، خودداري شود. انواع آلودگي‌هاي ميکروبي و انگلي با خوردن اين نوع مواد غذايي غير بهداشتي ممکن است به بدن منتقل شوند.
وي تصريح کرد: مردم در سفرها، براي جلوگيري از کم آبي و يبوست، مقادير مناسبي آب (ترجيحاً آب معدني) همراه داشته باشند. به همراه داشتن ميوه‌ها و سبزي‌هايي مانند هويج، گوجه فرنگي، خيار و کاهو در طول مسافرت به تأمين آب، املاح و ويتامين‌هاي مورد نياز بدن کمک مي‌کند. اما اين مواد بايد قبل از سفر خوب شسته و در ظروف مناسب دربسته نگهداري شوند.
عبداللهي گفت: همچنين، از مصرف سالاد به ويژه سالادهايي که در آنها کاهو به کار رفته است و غذاهاي دريايي در غذاخوري‌هاي بين راهي خودداري شود. در صورتي که سالاد شخصاً تهيه مي‌شود، حتماً بايد ضد عفوني و انگل زدايي شود.
وي بيان کرد: گوشت، مرغ، ماهي و تخم مرغ بايد فقط از مراکز مجازي که زير نظر سازمان دامپزشکي کشور هستند، تهيه شود. آب و يخ سالم نيز تنها از منابع مطمئن تهيه شود.
مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت يادآور شد: از مصرف آب‌هاي سطحي، چشمه‌ها و درياچه‌ها خودداري شود. در هنگام خريد مواد غذايي به تاريخ استفاده و نحوه نگهداري آن که بر روي برچسب بسته بندي غذا نوشته شده دقت شود. همچنين، به نشانگرهاي رنگي تغذيه‌اي که بر محصولات غذايي درج شده دقت شود. رنگ قرمز نشان دهنده مقدار زياد قند، نمک و يا چربي در محصول است که عامل خطر بروز چاقي، ديابت، چربي خون بالا و فشار خون بالا است.
عبداللهي خاطر نشان کرد: براي حمل گوشت، مرغ و ماهي حتماً از يخدان استفاده و دقت شود مواد غذايي خام با پخته تماس نداشته باشند. براي طبخ و مصرف غذا از ظروف تميز استفاده شود. همچنين، توصيه مي‌شود، به جاي استفاده از نوشابه‌هاي گازدار، از نوشيدني‌هاي طبيعي پاستوريزه و کم نمک چون دوغ کم نمک و بدون گاز استفاده شود.

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۷۲۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمل بار عجیب پراید در مشهد + فیلم
 • تصاویر هولناک از آتش سوزی خودروی پراید در اتوبان قزوین
 • نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع دستی در سردشت گشایش یافت
 • خستگی و خواب آلودگی راننده پراید منجر به فوت سرنشینش شد
 • نرخ‌های باورنکردنی انواع پراید کارکرده در بازار
 • در برنامه‌های سال ۹۸ تولید محصولات را در پیش خواهیم داشت
 • قیمت پراید کارکرده در بازار
 • نرخ‌های باورنکردنی انواع پراید کارکرده در بازار شب عید
 • واژگونی پراید در اندیکا ۲ فوتی و ۳ مصدوم داشت
 • نتیجه نخریدن خودرو؛ قیمت ماشین به یک ماه پیش برگشت؟!
 • 2 کشته براثر واژگونی پراید در خوزستان
 • هزینه یک شب اقامت در هتل‌های مشهد چقدر است؟/ مظنه فروش پراید کارکرده در بازار
 • کاوه رضایی در لیست مازاد بروخه قرار گرفت
 • استفاده از ظرفیت‌های روستایی راه نجات اقتصاد کشور/ تدوین ۱۴ هزار طرح اشتغال‌زایی برای کاهش ضایعات محصولات کشاورزی
 • قیمت پراید کارکرده در بازار + جدول
 • کرانچار: لیست نهایی را اعلام کردیم؛ میل بزرگی برای صعود به دور نهایی مقدماتی المپیک جهانی داریم
 • ترنت الکساندر آرنولد به علت مصدومیت از لیست تیم ملی انگلیس کنار گذاشته شد
 • هشت مصدوم در برخورد پیکان با پراید
 • اعلام آخرین نرخ محصولات ایران خودرو