به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب "عبد الله سلام الحکیمی" سرپرست وزارت امور خارجه یمن با بیان اینکه سرکوب، آزار و اذیت، مصادره آزادی خصوصی و عمومی در عربستان شیوه ای عمومی و فراگیر است که اختصاص به گروه یا قشر معینی ندارد، زیرا ایدئولوژی تکفیری وهابی که حکومت عربستان بر اساس تعالیم آن تأسیس شده است، دیگران را تکفیر کرده و هر کسی که با نظر آن مخالفت کند، حتی اگر این مخالفت ساده باشد را به قتل می رساند، اظهار داشت: انتقاد از حاکم و مسئولین در این کشور حرام است و به موجب آن شخص باید صد تا هزاران ضربه شلاق بخورد و زندانی شود و مورد شکنجه قرار گیرد؛ به همین خاطر می بینیم که آل سعود بسیاری از برادران شیعه ما را در منطقه شرق عربستان سرکوب کرده و مورد آزار و اذیت قرار می دهد و آنان را تکفیر می کند. شیعیان علی رغم اینکه قشر بزرگی از جمعیت عربستان را تشکیل می دهند از کمترین حقوق شهروندی محروم هستند. این وضعیت هم چنین برای پیروان مذهب اسماعیلی و مذهب زیدیه در جنوب عربستان وجود دارد. آل سعود حتی صوفیانِ اهل سنت را که یک جریان بسیار بزرگ است و هیچ ارتباط با سیاست ندارد، تکفیر کرده و مورد آزار و اذیت قرار می دهد. آل سعود قیام علیه حاکم اگر چه جنایتکار و فاسق باشد را به مثابه محاربه با خدا می داند؛ این به خاطر این است که اندیشه منحرف وهابی خداوند متعال را از دنیای بشر پنهان کرده و حاکم را جایگزین کرده و به آن قداست بالایی بخشیده است.

وی افزود:‌ همکاری و همسویی میان عربستان سعودی به همراه ایدئولوژی افراطی وهابی آن و صهیونیسم جهانی، نتیجه آمیختگی یهودیت جهانی با جنبش استعماری امپریالیستی بسیار قدیمی است که از پشت پرده اداره می شد، امّا در مرحله اخیر و زمانی که پروژه امپراطوری آمریکا سعی داشت در پوشش جهانی سازی سرمایه گذاری وحشی،  منجر به سلطه مطلق آمریکا بر جهان شود، این همکاری متمرکز شد و تحت عنوان جهاد اسلامی یا مجاهدین افغان زیر نظر سازمان اطلاعات آمریکا کار می کرد تا در برابر اتحادیه شوروی مقاومت کند.

سرپرست وزارت امور خارجه یمن خاطر نشان کرد:‌ مازاد ثروت نفتی عربستان، انقلاب ملت این کشور را به تأخیر انداخت، امّا به نظر می رسد با توجه به هزینه های صد ها میلیون دلاری در حمایت از اقتصاد آمریکا، هزینه تجاوز به یمن و بیشتر از آن هزینه ای که صرف ویرانی عراق، سوریه و لیبی و سرمایه گذاری سرّی در عملیات اطلاعاتی ویرانگر در سرتاسر دنیا شده، همه این ها مصرف شدن مازاد این ثروت را تسریع بخشید و سنگینی و بار افزایش قمیت ها، هزینه خدمات و مالیات بر دوش ملت قرار گرفت و افزایش میانگین بیکاری، فقر، اختلافات، درگیری، بازداشت ها و مصادره اموال برای اولین بار در تاریخ خود به اوج خود رسید و این مسائل موجب حرکت انقلاب های اجتماعی شد. به نظر من انقلاب اجتماعی نزدیک است و امروز شاخص های آن احساس می شود و زمانی که آتش آن شعله­ ور شود خواهیم دید که قشر مظلوم و سرکوب شده به شکل یک جنبش انقلابی در می آید و هیچ قدرتی در روی زمین نمی تواند آن را متوقف کند.

نقش وهابیت سعودی را در گسترش جنگ در میان کشور های اسلامی به ویژه تجاوز به یمن و حمایت از تروریسم در سوریه و عراق را چگونه ارزیابی می کنید؟

وهابیت از اصل و ریشه یک مذهب فقهی نیست و با معانی و معیار های متعارف یک مذهب مطابقت ندارد و بیشتر شبیه به یک جنبش سیاسی است که بر اساس بالاترین درجه غلوّ، افراطی گری و تکفیر دیگران پایه ریزی شده است و از طریق کشتار و خونریزی به دنبال گسترش رعب و وحشت است تا با اکراه و زور، افکار و دیدگاه های خود را تحمیل کند.

وهابیت از آغاز تأسیس، خود و پیروان خود را تنها معرِّف اسلام می داند و پیروان خود را مسلمانان پاکیزه و مخلص معرفی می کند و اگر سایر مسلمانان به آنها ایمان نیاورند و به آنان ملحق نشوند، کافر هستند و از دین و ایمان خارج شده و اگر توبه نکنند باید همگی آن ها کشته شوند! با ائتلاف میان محمد بن عبد الوهاب مؤسس وهابیت و محمد بن سعود بنیانگذار حکومت آل سعود، اولین حکومت بر پایه افکار و اعتقادات وهابی شکل گرفت و حکومت آل سعود حدود سه قرن است که وهابیت را دین خود قرار داده و کنترل بیت الله الحرام را به دست گرفته است. ثروت بزرگ نفت که آل سعود در سرزمین خود کشف کرده، آنها را در گسترش افکار وهابی در سر تا سر دنیا کمک کرده است و آنها از وهابیت و حکومت آل سعود برای خدمت به استراتژی امپریالیستی صهیونیستی آمریکایی و غربی و منافع و اهداف جهانی آن علیه منافع جهان اسلام، نهایت استفاده را کردند و این استراتژی خود را به وضوح در ویرانی افغانستان، عراق، سوریه، لیبی، یمن، لبنان، سومالی، توطئه علیه ایران، توطئه برای کاهش قیمت نفت جهانی به نفع آمریکا و اسرائیل و هدف قراردادن منافع کشور ها و ملت هایی که در برابر سلطه آمریکا و سیاست های خصمانه آن مقاومت می کردند از جمله ایران و روسیه نشان دادند.

 چرا شاهد همکاری عربستان سعودی با صهیونیست ها در اجرای معامله قرن و ضربه زدن به مسئله فلسطین هستیم؟

همکاری و همسویی میان عربستان سعودی با ایدئولوژی افراطی وهابیت آن و صهیونیسم جهانی، نتیجه آمیختگی یهودیت جهانی با جنبش استعماری امپریالیستی بسیار قدیمی است که از پشت پرده اداره می شد، امّا در مرحله اخیر و زمانی که پروژه امپراطوری آمریکا سعی داشت در پوشش جهانی سازی و نظام سرمایه داری بر جهان مسلط شود، این همکاری متمرکز شد و تحت عنوان جهاد اسلامی یا مجاهدین افغان زیر نظر سازمان اطلاعات آمریکا کار می کرد تا در برابر اتحادیه شوروی مقاومت کند. اینجا دیدگاه "زبیگنیف برژینسکی" بیانگر همکاری تاریخی میان آل سعودِ وهابی و امپریالیسم صهیونیست جهانی برای جذب جوانانی است که از نظر دینی از افراطی گری و وحشی گری بیشتر برخوردار بود؛ چرا که بر اساس دیدگاه برژینسکی هر چقدر که مجاهد بیشتر افراطی و به وهابیت ملتزم باشد، با تمام قدرت و شدّت می جنگد و اینجا وهابیت برای پاسخگویی به شرایط امپریالسم حاضر بود و بعد از آن از وهابیت در جهت ویرانی کشور های عربی و اسلامی استفاده شد.

از نطفه اندیشه تکفیری وهابی که غرق در افراطی گری، خشونت، کشتار و خونریزی بود، "القاعده" و سایر شاخه های موسوم به جهاداسلامی (آمریکایی) در افغانستان و سایر گروهک های تروریستی به ویژه داعش و امثال آن متولد شد؛ به تعبیر دیگر پروژه امپراطوری آمریکا به دنبال ویرانی جهان و سلطه تک نفره بر آن بود و در این راه از گروهک های تروریستی استفاده شد که همگی بر اساس ایدئولوژی وهابی که غرق در تکفیر، کشتار و خونریزی وحشیانه بود، تأسیس شده بودند.

اگر آنچه اخیراً به بن سلمان ولیعهد سعودی نسبت داده شد مبنی بر اینکه گسترش وهابیت سعودی در سطح جهان به خواسته آمریکا بوده، درست باشد، بر صحّت و درستی آنچه اینجا بیان شده تأکید دارد.

دیدگاه شما در خصوص سرکوب ملت های مظلوم و شیعه در منطقه شرقی عربستان به ویژه در قطیف و احساء چیست؟

حقیقت این است که سرکوب، آزار و اذیت، مصادره آزادی خصوصی و عمومی در عربستان شیوه ای عمومی و فراگیر است که اختصاص به گروه یا قشر معینی ندارد و این به خاطر این است که ایدئولوژی تکفیری وهابی که حکومت عربستان بر اساس تعالیم آن تأسیس شده است، دیگران را تکفیر کرده و هر کسی که با نظر آن مخالفت کند، حتی اگر این مخالفت ساده باشد را به قتل می رساند و انتقاد از حاکم و مسئولین حرام است و به موجب آن باید صد تا هزاران ضربه شلاق بخورد و زندانی شود و مورد شکنجه قرار گیرد؛ به همین خاطر می بینیم که آل سعود بسیاری از برادران شیعه ما را در منطقه شرق عربستان سرکوب کرده و مورد آزار و اذیت قرار می دهند و آنان را تکفیر می کنند. شیعیان علی رغم اینکه قشر بزرگی از جمعیت را تشکیل می دهند از کمترین حقوق شهروندی محروم هستند. این وضعیت هم چنین برای پیروان مذهب اسماعیلی و مذهب زیدیه در جنوب عربستان وجود دارد. آل سعود حتی به صوفیانِ اهل سنت را که یک جریان بسیار بزرگی است و هیچ ارتباط با سیاست ندارد، تکفیر کرده و مورد آزار و اذیت قرار می دهد. این شیوه تکفیری و سرکوبگرانه تمامی ملت را به حالت یک گلّه گوسفندی تبدیل می کند که چوپان آن را به چراگاه و آبخشور می برد و سپس آنان را در طویل برده و در را به روی آن قفل می کند و این گله نه حرفی می زند، نه اعتراض و نه شکایت می کند. آل سعود قیام علیه حاکم اگر چه جنایتکار و فاسق باشد را به مثابه محاربه با خدا می داند؛ این به خاطر این است که اندیشه منحرف وهابی خداوند متعال را از دنیای بشر پنهان کرده و حاکم را جایگزین کرده و به آن قداست بالایی بخشیده است.

 این ملت چگونه می تواند نجات یابد، از ظلم رها شود و به خواسته های خود دست یابد؟

مازاد ثروت نفتی عربستان، انقلاب ملت این کشور را به تأخیر انداخت، امّا به نظر می رسد با توجه به هزینه های صد ها میلیون دلاری در حمایت از اقتصاد آمریکا، هزینه تجاوز به یمن و بیشتر از آن هزینه ای که صرف ویرانی عراق، سوریه و لیبی و سرمایه گذاری سرّی در عملیات اطلاعاتی ویرانگر در سرتاسر دنیا شده، همه این ها مصرف شدن مازاد این ثروت را تسریع بخشید و سنگینی و بار افزایش قمیت ها، هزینه خدمات و مالیات بر دوش ملت قرار گرفت و افزایش میانگین بیکاری، فقر، اختلافات، درگیری، بازداشت ها و مصادره اموال برای اولین بار در تاریخ خود به اوج خود رسید و این مسائیل موجب حرکت انقلاب های اجتماعی شد. به نظر من انقلاب اجتماعی نزدیک است و امروز شاخص های آن احساس می شود و زمانی که آتش آن شعله­ور شود خواهیم دید که قشر مظلوم و سرکوب شده به شکل یک جنبش انقلابی در می آید و هیچ قدرتی در روی زمین نمی تواند آن را متوقف کند.

 
 دیدگاه شما در خصوص معیار های بین المللی و واکنش های جهانی در قبال قتل جمال خاشقجی چیست؟ آیا ممکن است که گزینه محمد بن سلمان تغییر کند یا او در آینده پادشاه خواهد شد؟

جنایت ترور جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی، نمود و تجسم آشکاری از تجلیات وهابی تکفیری در وحشی ترین شکل ممکن است. حقیقت این است که این جنایت در شرایطی اتفاق افتاد که در سطح داخلی، عربستان سعودی، منطقه ای و بین المللی در آن دخالت داشتند، لذا تا این حد بزرگ شد، امّا اگر در شرایط دیگری انجام می گرفت با آن مثل یک جرم جنایی و به صورت عادی برخورد می کردند.

 شاید افکار عمومی جهان از جمله سازمان های بین المللی و رسانه های غربی این جنایت را زنده نگه داشت و با گسترش و فراگیر شدن آن و حضور بازیگران عرصه بین المللی در این پرونده، سرپوش گذاشتن بر این جنایت و بستن پرونده آن بسیار سخت شد.

امّا مشکل این بود که تمامی دلایل بدون استثنا به مسئولیت ولیعهد سعودی اشاره داشت. بن سلمان و کسانی که با او این جنایت را برنامه ریزی کرده و اجرایی کردند، گمان کردند که این جنایت انجام خواهد شد و جهان فراموش خواهد کرد بدون اینکه کسی بفهمد که چگونه انجام شد یا اینکه آیا انجام شد یا به انجام نرسید. به تعبیر دیگر این جنایت تا ابد در ابهام و غموض باقی خواهد ماند، امّا آن ها به دنبال چیزی بودند و جهان نیز به دنبال چیز دیگر و خداوند آنچه را که بخواهد عملی می کند.

ولیعهد سعودی می خواست به حساب جان و خون ده ها هزار یمنی که جسد هایشان در امتداد یمن متلاشی شده و با ترساندن مخالفان خود با جنایتی مثل ترور خاشقجی و همچنین با بازداشت ها، ترور ها و شکنجه ها از جمله ترور شهید آیت الله نمر و ترور متفکرین، مبغلین، صاحب نظران و مصادره کردن اموال بر تخت پادشاهی تکیه بزند، امّا همه ی اینها وبالی بر دوش اوست و تقریباً محال است کسی که به خاطر جنایت های وحشیانه و هولناک در سطح جهان مورد تعقیب است، پادشاه شود و یقیناً رویای او در تکیه زدن بر تخت پادشاهی به سراب تبدیل شده است.

انتهای پیام/
 

منبع: تقریب

خبر بعدی:

قدرت روز افزون انصارالله یمن؛ از زمین‌گیر شدن نفتکش‌های عربستان در باب‌المندب تا هدف قرار گرفتن فرودگاه ابوظبی

خبرگزاری میزان- جنگ یمن در حال حاضر وارد پنجم سال خود شده و علیرغم میل بدخواهان این کشور، شدت ضربات و حملات نظامی، مقاومت یمنی‌ها را روز به روز، محکم‌تر کرده و قدرت و نفوذ انصارالله به طور روزافزون در حال افزایش است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، بن‌بست جنگ یمن پس از سه سال و گرفتارشدن ائتلاف سعودی در باتلاق یمن این سوال را برجسته می‌کند چه عواملی موجب زمین‌گیرشدن ائتلاف سعودی در این کشور شده است.

گزارش محرمانه سازمان ملل از شکست ائتلاف سعودی

ماه آگوست سال ۲۰۱۷ نشریه «فارین پالیسی» به نقل از گزارش محرمانه سازمان ملل نوشت که ائتلاف متجاوز عربستان در یمن هیچگونه پیروزی نداشته و مداخله عربستان در جنگ یمن بحران انسانی در این کشور را تشدید کره است.

 

 

در این گزارش سازمان ملل ضمن اشاره به شکست ائتلاف عربستان و عدم تأثیر مثبت عملیات این ائتلاف در یمن آمده است: حضور ائتلاف به سرکردگی عربستان در یمن موجب ایجاد نوعی آشفتگی و هرج‌ومرج در این کشور شده که این آشفتگی به تروریست‌های داعش و القاعده آزادی عمل بیشتری در یمن داده و کارشناسان سازمان ملل پیش‌بینی می‌کنند که این امر زمینه را برای افزایش حملات تروریستی در غرب مهیا می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: مناطق جنوبی استان جیزان عربستان در اشراف کامل نیروهای یمنی

 

گزارش سی‎ان‎بی‎سی از زمین‎گیر شدن نفتکش‎های عربستان در باب‌المندب

ماه جولای پایگاه سی ان بی سی در گزارشی به زمین‎گیر شدن نفتکش‎های عربستان در باب المندب پرداخته و نوشت که ریاض اعلام کرد که نیرو‌های یمنی دو نفتکش این کشور را در تنگه استراتژیک باب المندب که خلیج عدن را به دریای سرخ متصل می‌کند، هدف حملات موشکی قرار دادند.

 

 

اکانت توییتری «نحو الحریه» از جریان‌های سعودی منتقد محمدبن‌سلمان با نشر ویدئویی از هدف قرار گرفتن نفتکش‌های عربستان نوشت: «محمدبن‌سلمان پیشتر مدعی بود نیرو‌های ائتلاف، پوشش امنیتی نفتکش‌ها در دریای سرخ و باب‌المندب را فراهم می‌کنند. حالا، اما وابستگان رسانه‌ای ولیعهد در مصاحبه‌های خود می‌گویند که دامنه مانور ائتلاف محدود به داخل یمن است و جامعه بین‌المللی باید سلامت ملوانان را حفظ کند نه آنها.»

 

انصارالله قدرت مسدود کردن تنگه باب‌المندب را دارد

مرداد ماه سال گذشته «محمد البخیتی»، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در گفتگو با شبکه المیادین گفت: تا به امروز کشتی‌های جنگی هدف حملات ما بوده‌اند که در هجوم نظامی به یمن شرکت دارند، حاکمیت یمن را نقض کرده و وارد آب‌های منطقه‌ای یمن شده اند. اگر چه معتقدیم با توجه به اینکه کشور‌های متجاوز هر هدفی را در یمن برای خود مباح کرده اند هدف قرار گرفتن نفتکش‌های سعودی نیز حق مشروع مردم یمن است با این حال تا به الان از این حق استفاده نکرده ایم.

این عضو انصارالله با بیان اینکه اگر بخواهیم آبراه باب المندب را ببندیم به وضوح اطلاع رسانی خواهیم کرد افزود: نمی‌توانیم در برابر این متجاوزان، که حملاتشان به یمن منحصر به بعد نظامی نیست بلکه در پی محروم کردن حق حیات از مردم یمن هستند سکوت کنیم. ما این توانایی را داریم تا فعالیت فرودگاه‌ها و بنادر کشور‌های متجاوز را متوقف کنیم.

 

هدف قرار گرفتن فرودگاه ابوظبی

ماه جولای سال گذشته یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد که با پهپاد جدیدی توانسته به فرودگاه ابوظبی چندین حمله کند.

 

بیشتر بخوانید: آخرین خبر‌ها از قدرت نمایی رزمندگان یمنی در استان نجران عربستان

 

فرودگاه بین‌المللی ابوظبی امارات در حساب توییتری به طور ظمنی به وقوع این حمله اعتراف کرد.

مجله آمریکایی: نقاط حیاتی عربستان و امارات در تیررس نیرو‌های یمنی

مجله آمریکایی فوربس در گزارشی به این حملات پهپادی نیرو‌های یمنی به اهداف عربستانی و همچنین فرودگاه ابوظبی اشاره کرده و نوشت که هدف قرار دادن اهداف اقتصادی عربستان از سوی انصار الله، جنگ یمن را به داخل عربستان و امارات می‌کشد.

 

 

فوربس ضمن اشاره به هدف قرار گرفتن دو کشتی عربستان سعودی در تنگه باب المندب می‌نویسد: با توجه به حوادث اخیر به نظر می‌رسد که حملات حوثی‌ها (انصارالله) به منافع اقتصادی عربستان و امارات افزایش یافته و در حالی که مقامات عربستان برخی از این حوادث را تکذیب می‌کنند، اما برخی دیگر از آن‌ها تأیید شده‌اند.

فوربس در بخش دیگری ضمن اشاره به حمله ۱۸ جولای انصارالله به تأسیسات شرکت نفتی آرامکو عربستان نوشت: در آن زمان مقامات این شرکت نفتی تنها به این مطلب اذعان کردند که در بخشی از تأسیسات به دلیل حادثه عملیاتی، آتش‌سوزی روی داده است.

در ادامه این گزارش به حملات نیرو‌های یمنی به مواضعی در داخل عربستان سعودی در سال ۲۰۱۷ و نیز حمله به تأسیسات هسته‌ای امارات اشاره شده و آمده است: مقامات عربستان سعودی ادعا می‌کنند دفاع موشکی آن‌ها شامل سامانه پدافند آمریکایی پاتریوت در محافظت از قلمرو آن‌ها موفق بوده، اما گزارش‌هایی درباره تلفات ناشی از انفجار وجود داشته است.

 

تلفات ائتلاف سعودی در جنگ یمن

پایگاه خبری المسیره به نقل از واحد رسانه جنگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن گزارشی را از تلفات ائتلاف متجاوز سعودی در این کشور تنها در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده که نشان می‌دهد برخلاف توهم اولیه نیرو‌های متجاوز، یگان‌های رزمنده مردمی و ارتش یمن با رزمندگی و ایستادگی خود و همچنین با تکیه بر صنایع موشکی و توامندی‌های نظامی داخلی خود ضربات مهلکی به ائتلاف ده‌ها کشوری سعودی‌ها وارد کرده‌اند.

براساس این گزارش نیرو‌های یمنی در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۸ دستگاه تانک آبرامز، ۱۹۶ دستگاه نفربر، ۳۱ دستگاه تانک، و ۱۳۳۷ دستگاه خودروی مختلف ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آن‌ها را منهدم کرده‌اند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۵ فروند موشک بالستیک به عمق عربستان و امارات و مواضع نظامیان و مزدوران آن‌ها در جبهه‌های مختلف شلیک کردند.

 

 

موشک‌های بالستیکی که نیرو‌های یمنی به سمت مواضع دشمن شلیک کردند، عبارتند از: ۳ فروند موشک «آتشفشان ـ. ۱» ۳ فروند موشک «آتشفشان ۲» ۳ فروند موشک «آتشفشان اچ ۲» و ۳ فروند موشک «زلزال ۳» یک فروند موشک «کروز بالدار»، یک فروند «موشک قاهر ۱» ۳۰ فروند «موشک قاهر ام ۲» و یک موشک دیگر که نوع آن هنوز اعلام نشده است.

یگان موشکی ارتش یمن همچنین در طول سال ۲۰۱۷، ۲۹۳ فروند موشک ساخت داخل از قبیل: زلزال ۱، زلزال ۲، صمود، الصرخه ۱، الصرخه ۳، اورگان، و گراد به مواضع ائتلاف متجاوز سعودی شلیک کرد.

از سوی دیگر تک‌تیراندازان یمنی نیز موفق شدند ۲۰۱۷، ۳۹۹ نظای سعودی، و ۱۸۹۴ مزدور را به هلاکت برسانند.

  انتهای پیام/

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

منبع این خبر، وبسایت taghribnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۸۴۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برنامه جاسوسی رژیم صهیونیستی و ارتباط آن با عربستان و امارات
 • جهت اعزام گروه جهادی عمرانی و دامپزشکی برای کمک به سیل‌زدگان شمال کشور آماده‌ایم
 • دچار بدترین نوع سیاست‌زدگی هستیم
 • نگاهی گذرا به تحولات فقهی چهل ساله اخیر/ فقه و انقلاب اسلامی
 • اعدام یک زن با شمشیر در عربستان/ ادای احترام داماد شیعه عربستانی به ائمه اطهار در مراسم عروسی/ اقدام دیوانه وار یک مرد در پریدن به محل نگهداری شیرها + فیلم
 • زخمی شدن پنج کماندوی انگلیسی در مناطق مرزی عربستان و یمن
 • جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه‌ی راه‌حل‌ها در داخل کشور است
 • در بخش‌های مختلف، آمارهای خرسندکننده‌ای وجود دارد البتّه‌ در تبلیغات، دشمنان سعی می‌کنند مردم را از واقعیّت‌های مثبت دور کنند
 • اجرای تمهیدات لازم جهت اسکان مسافران طی روزهای بارانی استان
 • آمادگی کامل فرودگاه گرگان جهت ارایه خدمت رسانی به تمامی پروازهای مسافری و امدادی
 • گام دوم انقلاب اسلامی به معنای شروع دولت اسلامی/مردم مخاطب اصلی رهبر معظم انقلاب در این بیانیه
 • مهمترین رخدادهای خاورمیانه در سالی که گذشت+ تصاویر
 • بررسی علت گرایی و دلیل گرایی در علوم اجتماعی
 • مصاحبه| اسلام‌شناس مقیم انگلیس: ارتباط سعودی‌ها و صهیونیست‌ها قبلاً وجود داشته اما تازه آشکار شده است
 • جنگ و صلح در الحدیده/ دخالت ریاض در دولت‌سازی بیروت/ تلاش نافرجام برای حذف حزب‌الله از طریق سپر شمالی
 • دریافت گزارش آخرین وضعیت هاتگرام و تلگرام طلایی/ به شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن در توییتر نزدیک شدیم/ در موضوع شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات وظیفه اصلی را بر عهده دارد
 • رجایی: مرحوم هاشمی به زهد ظاهری اعتقادی نداشت
 • با تعصّب دنبال کالای ایرانی بگردید؛ فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد
 • خوش‌خدمتی آل‌ سعود به داماد ترامپ