احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امروز ( ۲۲ دی) برای اکثر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود، گفت‌: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، امروز وزش باد جنوبی و افزایش دما در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد. همچنین امروز و اوایل فردا ( ۲۳ دی) افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه فردا (۲۳ دی) سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود، اظهارکرد: بعدازظهر فردا فعالیت این سامانه بارشی در کل نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد. بر این اساس برای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام ، لرستان، چهارمحال‌ و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ، شمال خوزستان، جنوب همدان، زنجان، قزوین و تهران بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه فردا (۲۳ دی ماه) شاهد بارش پراکنده در استان‌های اردبیل، گیلان و غرب مازندران خواهیم بود، گفت‌: پس فردا (۲۴ دی) با تقویت سامانه بارشی علاوه بر این مناطق برای استان‌های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی ، سمنان، همدان، مرکزی ، قم ، غرب اصفهان، خوزستان، شمال بوشهر و غرب فارس هم شاهد بارش باران ، وزش باد و در مناطق سردسیر شاهد بارش برف خواهیم بود.

وظیفه در مورد شرایط آب و هوای تهران طی دو روز آینده،اظهارکرد: فردا (۲۳ دی) آسمان پایتخت نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و در بعدازظهر همراه با افزایش ابر، گاهی بارش باران و برف و وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۷ و ۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین پس فردا (۲۴ دی) آسمان پایتخت ابری، همراه با بارش باران و برف با بیشینه و کمینه دمای ۹ و ۳  درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: اکوفارس

خبر بعدی:

هوا خیلی سرد می شود

امروز با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور، بارش‌ها در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و شمال بوشهر آغاز می‌شود و بعدازظهر امروز فعالیت این سامانه بارشی به تدریج به غرب، شمال غرب، مرکز، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد.
به گزارش صدای ایران از فارس، این سامانه با کاهش قابل ملاحظه دما بین 8 تا 12 درجه همراه است و در اغلب مناطق بارش به صورت برف و با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

بر این اساس امروز چهارشنبه 97/10/26‌ بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های لرستان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و ایلام و از بعدازظهر‌ بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، اصفهان، برخی نقاط استان‌های یزد و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه با تشدید فعالیت سامانه بارشی، گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور را فرا خواهدگرفت.

فردا پنجشنبه 97/10/27‌ بارش برف و وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، خراسان شمالی و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

فردا ‌بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید در استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان رضوی،کرمان، گیلان و مازندران و بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های بوشهر، کرمان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود‌ همچنین وزش باد شدید در شرق و جنوب‌شرق کشور خواهیم داشت.

روز جمعه 97/10/28 بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، شمال زنجان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود؛ روز جمعه عمده فعالیت این سامانه بارشی محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.

به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود.

روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان‌ها بر روی دریای خزر بارش در سواحل خزر آغاز می‌شود و گستره فعالیت سامانه مذکور کل کشور را دربرمی‌گیرد.

فردا غیر از جنوب شرق کشور در همه مناطق بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

اواخر وقت روز جمعه و طی روز شنبه کاهش محسوس دما در بسیاری از شهرها خواهیم داشت که شدت آن در نیمه شمالی کشور بین 8 تا 15 درجه پیش‌بینی می‌شود و ماندگاری هوای سرد تا اواسط هفته آینده خواهیم داشت.

فردا غرب خلیج‌فارس، روز جمعه تنگه هرمز، مرکز و شرق خلیج‌فارس مواج و طوفانی است.

اواخر وقت روز پنج‌شنبه و روز جمعه دریای خزر مواج خواهد بود. 

آسمان تهران فردا ابری و مه آلود در برخی ساعات بارش برف و باران و وزش باد و اوایل شب وزش باد شدید با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز جمعه آسمان تهران نیمه‌ابری همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 12 و یک درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و یاسوج با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهرماه ۹۷) تا روز ۲۲ دی‌ماه سال‌جاری ۱۰۴.۲‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۴.۴میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ ۲۰۲.۹درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۸۴.۵ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۳.۳درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته شانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۰۲.۲ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه میناب در استان هرمزگان به میزان ۲۷.۶درجه سلسیوس و سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزبان ۱۱.۷ منفی درجه سلسیوس بوده است.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۹۰۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برف و کولاک برای البرز پیش بینی شد
 • کاهش دما تا ۱۵ درجه در کشور/ برف و تگرگ در پایتخت
 • هشدار کاهش دما تا 15 درجه در کشور
 • پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور
 • کاهش دما،بارش برف و باران برای استان تهران پیش بینی می شود
 • ایلامی ها با آدم برفی به استقبال نخستین برف زمستانی می روند
 • آغاز بارش برف و باران از فردا پنج شنبه
 • منتظر آخر هفته برفی در تهران باشید
 • ورود سامانه بارشی جدید به 5 استان/تهران آخرهفته برفی می شود
 • تعداد روزهای برفی مشهد در حال کاهش است
 • برف و کولاک تا 2 روز دیگر در تهران !
 • تهران برفی میشود
 • آخر هفته برفی در تهران
 • برف و باران و سردی هوا در همه شهرها از پنجشنبه
 • برف و باران برای تهران پیش بینی می شود
 • هشدار / ایران به شدت سرد و برفی می شود + جزییات
 • ورود سامانه بارشی جدید از فردا
 • افت شدید دمای کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا