به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احداث ورزشگاه حضرت، ولی عصر (عج) مرند به دلایلی، چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف رها و کلنگ احداث استادیوم جدید در ورودی مرند - تبریز به زمین زده شد که به دنبال آن منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شد، امروز هر دو ورزشگاه، به حالت نیمه کاره به حال خود رها شده است!

کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال ۱۳۸۵ بر زمین زده شد و امروز ۱۲ سال از آن روز می‌گذرد! این ورزشگاه نه تنها نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت‌هایی را به بیت المال وارد کرده، بلکه ظرفیت ۱۵ هزار نفری آن، با ۲۰ درصد پیشرفت به ۵ هزار نفر کاهش یافت.

براساس این گزارش وجود معارض در محل احداث ورزشگاه، عامل رکود این طرح ملی استان بوده که مسئولان شهرستانی و استانی بار‌ها از برطرف کردن معارض خبر داده اند، اما همچنان پروژه راکد و در حال تخریب است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جریان بازدید از این پروژه که در سال ۱۳۹۳ صورت گرفت، از برطرف شدن مشکل معارض استادیوم با حمایت فرمانداری ویژه شهرستان و شهردار این شهر خبر داده بود.

کلنگ احداث ورزشگاه جدید مرند از سال ۱۳۸۵ بر زمین زده شد و امروز ۱۲ سال از آن روز می‌گذرد! این ورزشگاه نیمه کاره به حال خود رها شده و بی توجهی مدیران استان و شهرستان، خسارت‌هایی را به بیت المال وارد کرده است.

مرند یک ورزشگاه آبرومند ندارد

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سند ورزشگاه ۵ هزار نفری حل شده است، افزود: «بسیاری از مشکلات ورزشگاه از جمله سند آن برطرف شده که نیاز به توجه بیشتر است.»

داود گرشاسبی گفت: «پروژه ورزشگاه ۵ هزار نفری مرند جز اولویت ما است و باید به حوزه ورزش و جوانان توجه ویژه‌ای شود».

فرماندار ویژه مرند در حالی صحبت از توجه ویژه به ورزش و جوانان سخن به میان می‌آورد که اگر در یک روز آفتابی به ویژه فصل تابستان، سری به روبروی این ورزشگاه نیمه کاره رها شده بزنی، جوانان موتورسواری را می‌بینی که در بالای تپه‌های کنار این ورزشگاه، به صورت خطرناکی بالا و پایین می‌روند و یا در بلوار عباسی ورودی مرند تک چرخ می‌زنند.

بلاتکلیفی دومین ورزشگاه در حال احداث

شهرستان مرند جز شهرستان‌های ویژه کشور است، اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند اساتید و مقام آوران بسیاری در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند، اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند، اما برای تمرینان روزانه در پارک‌های سطح شهر حضور پیدا می‌کنند.

شهرستان مرند جز شهرستان‌های ویژه کشور است، اما با وجود جمعیت و پتانسیل بالا یک ورزشگاه و سالن ورزشی آبرومند ندارد؛ در شهرستان مرند مقام آوران بسیاری در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند، اما مکان و امکانات مناسب برای تمرین و ورزش وجود ندارد، بسیاری از این ورزشکاران دارای مقام بین المللی هستند، اما برای تمرینات روزانه در پارک‌های سطح شهر حضور پیدا می‌کنند.

اکبر نقدی ورزشکار مرندی که ماه گذشته موفق به کسب مقام سوم جهانی در مسابقات دو و میدانی دبی شد، از جمله دوندگان مقام دار کشوری است؛ او می‌گوید: «هفته‌ای چند جلسه تمرین می‌کنم و محل تمریناتم خیابان‌ها و پارک‌های سطح شهر است، در کنار جاده ساعت‌ها تمرین دو انجام می‌دهم».

همچنین نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکانات ورزشی مرند جوابگوی نیاز‌های این شهرستان نیست، گفت: «شهرستان مرند دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی به شمار می‌رود، اما زیرساخت‌های ورزشی لازم در آن ایجاد نشده است.»

محمد حسن نژاد افزود: «شهرستان مرند یک ورزشگاه به نام حضرت، ولی عصر (عج) در حال احداث دارد که متاسفانه ساخت آن به دلایل واهی، چون عبور برق فشار قوی از مکان ورزشگاه بلاتکلیف رها شده است.»

وی گفت: «استادیوم جدیدی به جای آن در سال ۸۵ در ورودی مرند از مسیر ورودی تبریز به مرند جایگزین و متاسفانه منابع مالی ورزشگاه قبلی از ردیف ملی خارج شده است».

احداث ورزشگاه در بسیاری از شهر‌ها به اتمام رسیده

 مشاورعالی مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور  هر چند خبر خوشی به مرندیان داد، اما در ادامه صحبت هایش آینده مبهم را برای این ورزشگاه تصور می‌کند: «فاز اول ورزشگاه ۵ هزار نفری شهرستان مرند در آینده نزدیک شروع خواهد شد، اما فاز دوم باید با مشارکت شهرستان و استان تکمیل شود.» بخش دوم صحبت‌های او، از دیدن سریال تکراری پروژه‌های نیمه کاره به مردم مرند در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

مهتاج همچنین افزود: «در بسیاری از شهرها، پروژه‌های ۵ هزار نفری به اتمام رسیده که در حال حاضر توجه بیشتر بر روی این پروژه است».

عملیات احداث ورزشگاه ۵ هزار نفری مرند به زودی

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز داشت: «طی آخرین بازدیدی که هفته گذشته صورت گرفت قرار شد با همکاری فرمانداری ویژه و اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند و توسعه تجهیز امکان ورزشی، فاز اول این ورزشگاه به ظرفیت هزار نفر آغاز شود.»

امیرحسین فقیهی با اشاره به اینکه ظرفیت این مجموعه ورزشی به ۱۵ هزار نفر قابل افزایش است، افزود: اگر وضعیت جوی اجازه می‌داد عملیات احداث این مجموعه ورزشی زودتر آغاز می‌شد، با مساعد شدن هوا عملیات عمرانی به زودی شروع می‌شود.»

وی با اشاره به اینکه اتمام فاز اول سه تا چهار ماه طول می‌کشد، عنوان کرد: «در فاز اول این مجموعه ورزشی، پیست دو ومیدانی، میدان فوتبال و اتاق‌های اداری احداث خواهد شد که هزینه آن از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.»

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند دلیل به تعویق افتادن ۱۲ ساله احداث این ورزشگاه را وجود معارض دانست و از حل آن خبر داد.

فقیهی همچنین از توسعه و تجهیز مجموعه ورزشی حضرت، ولی عصر (عج) مرند خبر داد و گفت: «این مجموعه نیز طبق ماده ۲۷ به پیمانکار داده شده تا عملیات تعمیر، تجهیز کف پوش و سقف و رنگ آمیزی صورت بگیرد.»

وی ادامه داد: «زمین چمن، بخش سوارکاری و اتاق‌هایی برای اسکان هیات‌های ورزشی در این مجموعه احداث خواهد شد البته احداث چمن به دلیل قیمت بالای آن به تصویب نرسید».

حقی که مرند به آن نرسیده

شهرستان مرند با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت یکی از سه شهرستان پرجمعیت استان آذربایجان شرقی است و از شهرستان‌های پرافتخار ورزشی در عرصه‌های ملی و بین المللی است.

این شهرستان در حال حاضر یک ورزشگاه قدیمی در مرکز شهر مرند دارد، اما به دلیل ظرفیت کم برای تماشاگران و نبود سایر امکانات جانبی و البته مشکلات ترافیکی در وسط شهر، خود به یکی از مشکلات مرند تبدیل شده است.

آنچه مسلم است اینکه شهرستان مرند با داشتن بیش از ۴۰ هیئت ورزشی و پتانسیل‌های بالای ورزش به یک ورزشگاه درشأن نام خود نیاز دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/ی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

مهم ترین دستاورد انقلاب مبتنی بودن آن بر قرآن است

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مهران فرجی افزود: با توجه به همزمانی دهه فجر امسال با ایام فاطمیه، ضروری است برنامه های مذهبی، فرهنگی و هنری فاخری از جمله محافل انس با قرآن در این ایام در شهر یامچی برگزار شود.
وی ضمن اشاره به تاثیرگذاری مراسم قرآنی، خاطرنشان کرد: افزایش بیش از سه برابری شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال 96 در شهر یامچی نسبت به قبل نشان دهنده تاثیر برگزاری محافل قرآنی در سال های اخیر است.
فرجی با بیان اینکه شهرستان مرند از لحاظ تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری قرآن کریم بعد از تبریز در رتبه اول استان قرار دارد، اظهار داشت: امسال نیز آزمون سراسری قرآن در دو شهر مرند و یامچی برگزار می شود.
وی با اشاره به آمادگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند به برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر یامچی افزود: برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع جلوه های زیبای راهپیمایی 22 بهمن و مسابقات نقاشی و کتابخوانی از جمله برنامه هایی است که می تواند همزمان با دهه فجر در یامچی برگزار شود.

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: وزارت ورزش و جوانان جوانان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۹۹۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورزشکاران ایران در شبکه های اجتماعی؛ 2 بهمن
 • حمایت مجدد نخست وزیر مالزی از ممنوعیت ورود ورزشکاران اسرائیلی به کشورش
 • هجوم پرتعداد چینی‌ها به تمرین تیم ملی ایران+عکس
 • خبرنگاران چینی در تمرین تیم ملی
 • چینی‌ها در تمرین تیم ملی
 • ورزشگاه محل بازی استقلال و الهلال اعلام شد
 • اولین هتل ۵ ستاره اردبیل در نیر احداث می شود
 • ورزشگاه محل بازی استقلال و الهلال مشخص شد
 • اختلافات بین ورزشکاران و مربیان مانع جذب ورزشکاران جدید می شود
 • بهره برداری از طرح های آموزشی و ورزشی در همدان
 • اصفهان خیابانی که موتورهای جست‌وجو هم چیزی درموردش نمی‌دانند!
 • استرس‌زدایی با استفاده از علم نوین/ روانشناسان همراه سرنوشت‌ساز ورزشکاران/ قهرمانان به مربیان در سایه نیاز دارند
 • ورزشکاران ایران در شبکه های اجتماعی؛ 1 بهمن
 • نخستین کارگاه طراحی تمرین برای ورزشکاران در بوکان برگزار شد
 • رشد 29/44درصدی ورزشکاران سازمان یافته در لرستان طی 10 ماهه سال 97 / رشد ورزشکاران سازمان یافته شده در استان سیرصعودی دارد/ هدف گذاری 60 هزار نفری تا پایان سال
 • باز شدن پرچم ایران در ورزشگاه محل برگزاری بازی ژاپن!/ عربستانی‌ها بلیت رایگان گرفتند + تصاویر
 • باشگاه فرهنگی ورزشی مهدیه اردبیل افتتاح می شود
 • سلطانی‌فر: وظیفه داریم برای نسل‌های آینده میراث ارزشمندی را به یادگار بگذاریم/ قهرمانان و ورزشکاران بخشی از تاریخ کشور هستند و باید بهترین الگو برای جوانان باشند
 • بلایی که نخست وزیر مالزی بر سر ورزشکاران رژیم صهیونیستی آورد/فیلم