به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر شنبه در مراسمی که در سالن اجتماعات مدرسه خوارزمی تولمشهر و با حضور نماینده صومعه سرا در مجلس شواری اسلامی، فرماندار صومعه‌سرا، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان برگزار شد.

انسان محور توسعه در جوامع

فرماندار صومعه سرا در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه انسان محور توسعه در همه جوامع محسوب می شود، اظهارکرد: عدم مشارکت مردم سبب می شود توسعه مورد نظر محقق نشود.

انسان‌ها دارای دانش، تفکر و احساس مسئولیت نسبت به جامعه از ارکان مهم توسعه جوامع هستند.

علی فتح اللهی با بیان اینکه وجود نگاه توسعه‌ای در میان مردم سبب حرکت رو به جلوی آن جامعه می شود، افزود: نقش و مسئولیت، مسئولان و مردم در قبال جامعه لازم و ملزوم یکدیگر برای توسعه است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری نقش مهمی در توسعه شهرها دارد، بیان‌کرد: مدیران شهری با نوع عملکرد خود و خدمت به مردم می توانند رضایتمندی آنها را کسب کنند. تعامل، همکاری و همراهی باید سرلوحه برنامه‌های مدیران قرار گیرد.

فتح اللهی با تأکید برلزوم توجه به وحدت و خدمت‌رسانی از سوی مسئولان، تصریح‌کرد: باید از فرصت مسئولیت برای خدمت رسانی به مردم استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شهردار تولمشهر نخستین بانوی شهردار در شهرستان صومعه سرا است، افزود: همه باید برای موفقیت ایشان با یکدیگر تعامل و همراهی کنند تا مشکلات این شهر برطرف شود.

وظیفه سنگینی شهردار تولمشهر برای خدمت‌رسانی به مردم این منطقه 

رئیس شورای شهر تولمشهر در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه ماراتن انتخاب شهردار امروز با معرفی زینب فرح بخش به اتمام رسید، اظهارکرد: انتخاب شهردار برای این شهر به دغدغه مردم تبدیل شده بود.

تقی‌زاده با بیان اینکه تلاش شده بهترین انتخاب برای مدیریت شهری تولمشهر انجام شود، افزود: با توجه به روزمه بسیار خوب شهرداران گذشته امروز وظیفه شهردار جدید بسیار سنگین تر از گذشته بوده و باید تلاش کند تا بهترین خدمات به مردم این منطقه ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه شهردار جدید با توجه به حضور چندین دوره‌ای خود در شورای این شهر تجربه خوبی برای انجام امور در مدیریت شهری دارد، بیان‌کرد: ارتباط خوب با مردم یکی از مهمترین ویژگی‌ها فردی ایشان برای انتخاب در این سمت بوده است.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات «حکمت توفیقی» شهردار سابق تولمشهر «زینب فرح‌بخش» به عنوان شهردار جدید این شهر معرفی شد.

کد خبر 4510372

منبع: مهر

خبر بعدی:

طولانی شدن پروسه تایید شهردار منطقی است/ هر جا باشم به مردم شهرم خدمت می کنم

شهردار منتخب یزد گفت: هزینه مرمت معاونت شهرسازی قریب به 2 میلیارد ریال بود و این میزان هزینه تنها مختص دکوراسیون دفتر بنده نیست چرا که از دکو راسیون خاصی استفاده نشده بلکه این میزان، هزینه تغییر و جابجایی معاونت شهرسازی از مکانی به مکان دیگر بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا شهردار منتخب یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا در خصوص اتفاقات اخیر گفت: معمولاً در فرآیند انتصا‌بات به ویژه در شهرهای بزرگ و کلانشهرها و به ویژه مراکز استانها حساسیت های ویژه و خاصی وجود دارد و طولانی شدن پروسه تایید شهردار به نوعی قابل درک و منطقی است چر ا که این مسیری است که باید روال قانونی خود را طی کند.

مجتبی فرهمند اضافه کرد: بنده بر خود لازم میدانم  در برابر قانون سر تعظیم فرود آورم و بر اساس آنچه که مقررات و قانون حکم می‌کند تمکین نمایم و عمل کنم چرا که هدف خدمت به مردم شهر و کشورم است و در هر کجا که نیاز به حضور بنده باشد حاضر به خدمت گذاری هستم.

 وی تاکید کرد: امروز در معاونت شهرسازی و معماری در تلاش هستم تا بهترین عملکرد خود را در این حوزه داشته باشم و اگر خواست خدا باشد امیدوارم بتوانم در کسوت شهرداری نیز به مردم خدمت کنم بنابراین هر  تصمیمی در این زمینه  گرفته شود خواهم پذیرفت و تمام تلاشم این است که در هر بخشی که  قرار گرفتم به مردم شهرم خدمت کنم.

وی با بیان اینکه شهرداری نیز با وجود سرپرست مسیر خود را بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دنبال می کند گفت: برنامه های خوبی برای ماه های پایانی سال در نظر گرفته شده و برای سال آینده نیز برنامه ریزی بسیار خوبی صورت گرفته که اگر با همین روند ای که برنامه ها دنبال می‌شوند ادامه یابد شاهد نوروز متفاوت برای شهر و معرفی هرچه بهتر آن خواهیم بود.

فرهمند ادامه داد: همچنین برنامه‌های خوبی برای سال آینده دیده شده و این برنامه ها برآیندی  از نقطه نظرات مدیران ارشد شهرداری است.

وی خاطر نشان کرد: هرچند در حال حاضر شهرداری از وجود مدیر ارشد بی بهره است  اما برنامه ریزی هایی که توسط معاونت ها صورت گرفته جای هیچگونه نگرانی را برای ادامه روند فعالیت های شهرداری نگذاشته است و تمامی معاونت ها در همه حوزه به دنبال تحقق برنامه های بلند مدت شهرداری هستند و بنده نیز از این قاعده مستثنی نیستم

فرهمند در بخش دیگری از سخنان  خود به بیان اقدامات شهرداری در خصوص خانه های مسافر غیرمجاز پرداخت و گفت: این موضوع دارای دو بخش است. بخش اول اقدامات فوری و آنی بود که در راستای بهبود شرایط در سال قبل با قطع تلفن اقامتگاه های غیر مجاز انجام گرفت و اخیرا هم با ورود دادستانی به موضوع  تبلیغات محیطی سطح شهر که بخشی نیز در خصوص خانه های غیر مجازبوده است اقدامات مقتضی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در خصوص اقدامات اساسی نیز کارگروهی با همکاری میراث فرهنگی ودانشگاه علوم پزشکی با محوریت معاونت عمرانی استانداری  تشکیل شده که  به دنباله یافتن راهکارهایی برای ساماندهی سکونت گاه های غیر مجاز هستیم و امیدواریم برای سال آینده به چارچوبی در زمینه ایجاد وحدت رویه در خصوص خانه های مسافر بدون مجوز یزد برسیم هر چند امسال نیز تمام اقدامات لازم برای کنترل این مسافر خانه ها را در دستور کار خود قرار خواهیم داد تا کمتر شاهد فعالیت   چنین اقامتگاه هایی برای سکونت  گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

فرهمند در واکنش به انتقاد ها در خصوص هزینه های مرمت و بازسازی دفتر معاونت شهرسازی با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور گفت: اولاً شهرداری نماد و تابلوی ویترین  شهر محسوب شده و ثانیاً محلی برای ملاقات ها و حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی است بنابراین باید شهرداری نمادی از کلیت شهر را معرفی کند پس اگر یک شهرداری زیبا داشته باشیم نشان دهنده این است که شهر زیبایی نیز داریم. لذا در سال گذشته در برنامه و بودجه شهرداری بهسازی ساختمان موجود شهرداری مصوب و برای آن اعتبار گذاشته شد معاونت شهرسازی نیز به عنوان متولی اجرای این طرح کار طراحی را انجام داد و این مرمت و بازسازی تنها مختص این معاونت نبوده و تمام بخش ها و حوادث ه های شهرداری اعم از حوزه شهردار، خدمات شهری و....  اصلاح و مرمت شدند.

فرهمند میزان هزینه مرمت معاونت شهرسازی را قریب به 2 میلیارد ریال دانست و اظهار داشت: این میزان هزینه تنها مختص دکوراسیون دفتر بنده نیست چرا که از دکو راسیون خاصی استفاده نشده بلکه این میزان، هزینه تغییر و جابجایی معاونت شهرسازی از مکانی به مکان دیگر بوده  است.

انتهای پیام/

 

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: انتخاب شهردار شورای شهر صومعه سرا

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۵۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شهردار مشهد: خادم درگه عشقیم و رضا(ع) نور امید
 • باید دستاوردها به مردم معرفی شوند
 • بازداشت تعدادی از اعضای سابق شورای شهر اشتهارد
 • تعدادی از اعضای سابق شورای شهر اشتهارد بازداشت شدند
 • برگزاری همایش معرفی ظرفیت های سرمایه‌گذاری استان زنجان در خردادماه
 • دعوت شهردار آستانه از مقامات و فعالان رژیم صهیونیستی برای اجلاس توریسم
 • برگزاری همایش معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان زنجان درخردادماه
 • هوندا اوربن در نمایشگاه ژنو معرفی می‌شود
 • جلسه هم اندیشی شهردار پرند با اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد
 • سرپرست جدید دانشگاه‌ آزاد واحدهای مبارکه و مجلسی معرفی شد
 • اعتراض شورا به ادبیات معاون شهردار تهران
 • اعضای شورای شهر تهران به ادبیات معاون شهردار اعتراض کردند
 • همایش ملی شهر دوستدار کودک ، سنگ بنای خوبی برای حمایت از کودکان
 • عده ای با سیاسی کاری می خواهند جلوی کار پلیس را بگیرند/ پیاده راه فرهنگی رشت ، محلی برای تجمع هنجارشکنان/ رشت بدون شهردار در تمام کشور به شهر بی کلانتر مشهور شده است
 • معاون شهردار لایحه برنامه سوم را بچه‌گانه خواند
 • تشبیه بخشی از لایحه برنامه توسعه شهرداری به انشای بچه دبستانی‌ توسط معاون شهردار
 • پیام تسلیت شهردار تهران به دنبال درگذشت حسین محب اهری
 • بازدید شهردار کرمانشاه از مناطق یک و دو
 • آماده همکاری با شهرداری در زمینه تحقق شهر بدون بی سواد هستیم