نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: در ابتدای جلسه درباره کلیات بودجه بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که بودجه سال آینده بر اساس درآمدها و هزینه‌ها پیش بینی شده است.

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان به طرح سوالاتی از نوبخت پرداختند و وی به نمایندگان حاضر در جلسه متذکر شد که در بودجه سال ۹۸ به برطرف کردن فقر مطلق، اشتغال و کنترل تورم توجه بسیاری شده است و میزان ۷۰۰ هزار الی یک میلیون و پانصد هزار شغل جدید در سال آینده ایجاد خواهد شد.

پژمانفر تصریح کرد: در ادامه نمایندگان نسبت به این ادعای رئیس سازمان برنامه و بودجه ایراداتی گرفتند چراکه افراد دارای اشتغال ناپایدار و کسانی که کارفرمایان به دلیل معافیت از پرداخت مالیات نام آنها را به صورت موقت در لیست بیمه قرار می‌دهند، شاغل محسوب نمی‌شوند و بسیاری از افراد جامعه در صف بیمه بیکاری تامین اجتماعی قرار دارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: نوبخت در ادامه و در پاسخ به دغدغه نمایندگان درباره فقر مطلق گفت که کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند دچار فقر مطلق هستند و تلاش خواهیم کرد تا این افراد از وضعیت فقر مطلق خارج شوند.

وی ادامه داد: همچنین در ادامه رئیس بانک مرکزی به ارائه گزارشی از گرانی ارز و ناآارامی بازار از مرداد پرداخت، اما به دلیل جلسه مهم همتی تعدادی از سوالات نمایندگان پاسخ داده نشده و به جلسه بعد موکول شد.

پژمانفر بیان کرد: در ادامه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به ارائه گزارشی درباره میزان صادرات نفت و تدابیر ویژه برای وضعیت کنونی پرداخت، اما متاسفانه نمایندگان از پاسخ ها و توضیحات زنگنه قانع نشدند، چرا که با توجه به شرایط فوق باید راهبردهای جدیدی برای دور زدن تحریم ها برای فروش نفت ارائه شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

اشتغال ۷۵۰ نفری با ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در قزوین محقق شد

حسین تیموری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رویکرد اصلی ما حمایت از تولید و اشتغال شهری و روستایی به ویژه کمک به کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهی است و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ۴ و شش درصدی زمینه ایجاد اشتغال سهل و آسان را برای جوانان فراهم کرده‌ایم.

وی بیان کرد: تعهد ما در سال جاری ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که توانستیم ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم که بیشتر از تعهدات بود.

مدیر صندوق کارآفرین امید یادآور شد: تسهیلات پرداخت شده در اشتغال روستایی بوده که نقش مؤثری در کاهش مهاجرت از روستا به شهرها داشته است.

تیموری یادآور شد: کسانی که در سامانه «کارا» ثبت نام کرده‌اند توانسته‌اند از تسهیلات اشتغال برخوردار شوند.

مدیر صندوق کارآفرین امید یادآور شد: با امضای تفاهم نامه با برخی سازمان‌ها و نهادها از جمله صنعت، کشاورزی بیش از ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم که مجموع پرداخت‌ها از سوی این صندوق تاکنون به ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته میزان پرداختی‌ها ۲۷ میلیارد تومان بود که امسال با افزایش سه میلیارد تومانی میزان وام‌ها به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

ایجاد اشتغال برای ۷۵۰ نفر

تیموری اشتغال ایجاد شده در طرح‌های روستایی را ۷۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعهد ما در کارگروه اشتغال حدود ۶۰۰ نفر بود که توانستیم ۱۵۰ نفر بیشتر شغل ایجاد کنیم و خوشبختانه بیشتر اشتغال ایجاد شده برای جوانان است که موجب کاهش مهاجرت از روستاها نیز شده است.

وی بیان کرد: برای راستی آزمایی و هزینه شدن وام‌ها در محل طرح‌های تعریف شده کار نظارت را جدی گرفتیم و توانستیم بیش از ۱۴۰۰ مورد بازدید از طرح‌ها را انجام دهیم که با کمترین انحراف در هزینه کرد تسهیلات مواجه شدیم که بیانگر موفقیت در کار است.

مدیر صندوق کارآفرین امید استان قزوین اظهار داشت: با تفاهم با بیمه روستایی و عشایری توانستیم همه کارآفرینان را تحت پوشش بیمه قرار دهیم که برای یک سال ۵۴۰ هزار تومان پرداخت شد که اگر قرار بود کارفرمایان این افراد را بیمه می‌کردند باید هر ماه ۳۹۰ هزار تومان پرداخت می‌شد که این کار به نفع کارآفرینان شد.

تیموری اضافه کرد: طرح‌های اجرا شده با همکاری سه دستگاه جهاد کشاورزی، صنعت و گردشگری بود که توانستیم پرونده‌هایی در حوزه ورزش و فن آوری را هم اضافه کنیم که این طرح‌ها در صنایع تبدیلی، گردشگری، بوم گردی و خدمات اجرا شد.

وی بیان کرد: برای همراهی با کارآفرینان پس از پرداخت تسهیلات دوره راه اندازی و تنفس هم داریم که بر اساس نوع طرح و توجیه آن تعریف شده است تا افراد بدون نگرانی بدهی خود را تسویه کنند.

تیموری یادآور شد: هدف ما کمک به جوانان برای اجرای طرح‌های اشتغال است و مهمترین اولویت ما کمک به طرح‌های دانش بنیان در شهرها و روستاهاست.

وی اضافه کرد: سود تسهیلات اعطا شده در بخش روستایی ۶ درصد و صندوق امید با سود ۴ درصد است.

اعتبارات ۳۵ میلیارد تومانی سال آینده تأمین شده است

تیموری در ادامه گفت: مرحله سوم و چهارم طرح اشتغال روستایی برای سال آینده به صندوق ابلاغ شده و هیچ مشکلی برای پرداخت نداریم و از فروردین ماه سال آینده طرح‌هایی که معرفی شوند بسرعت در فهرست پرداخت قرار می‌گیرند.

وی گفت: اعتبار پیش بینی شده برای سال آینده ۳۵ میلیارد تومان است که ۱۴ میلیارد تومان به دستگاه‌های حمایتی و ۲۱ میلیارد تومان به متقاضیان شهری و روستایی پرداخت خواهد شد.

تیموری اظهار داشت: از سال ۷۱ تاکنون تسهیلات خوبی به متقاضیان بخش‌های مختلف داده شد و چون کارها بر اساس شفافیت و تسریع در کار است و وام گیرندگان نیز واقعاً دنبال اشتغال هستند با کمترین انحراف و خطا مواجهیم و معوقات ما کمتر از یک درصد محاسبه شده که در سیستم مالی بی سابقه است.

مدیر صندوق کارآفرین امید استان قزوین تصریح کرد: این موفقیت نشان می‌دهد روال پرداخت درست بوده و افراد وام گیرنده نیز به درستی آن را هزینه کرده‌اند و در این میان هم صندوق و هم متقاضیان رضایت دارند.

تیموری یادآور شد: خوشبختانه صندوق کارآفرین امید در تهران نمایشگاهی از طرح‌های اجرا شده برپا کرد و به صورت پایلوت از تولیدات کارآفرینان استان قزوین هم محصولاتی خریداری کردند که به بازاریابی محصول کمک شده است.

۲۰۶ فقره پرونده حقوقی داریم

وی اضافه کرد: از بیش از ۷۰ هزار پرونده تشکیل شده از سال ۷۱ تاکنون تنها ۲۰۶ فقره پرونده حقوقی شده که شش فقره آن اجرا نشدن طرح است که این روند بی سابقه است.

تیموری تصریح کرد: در تحقق اقتصاد مقاومتی در طول سال‌های ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۴۰ درصد در هزینه‌های جاری، مصرف کاغذ و انرژی صرفه جویی کرده‌ایم.

ملاقات عمومی هفتگی نداریم / ارتباط مستقیم روزانه با ارباب رجوع

تیموری یادآور شد: ملاقات عمومی ما هر روزه است و نمی‌گذاریم پرونده‌ای برای فردا بماند و درب اتاق ما روی کارآفرینان همواره باز است و تلاش کرده‌ایم کاری به روز بعد موکول نشود و در همان لحظه که پرونده‌ای ارجاع شود امضا می‌کنیم و کار تسریع می‌شودتا ارباب رجوع معطل نشود.

وی اظهارامیدواری کرد در سال جدید هم با پرداخت بموقع تسهیلات به نیروهای جوان کارآفروین در شهرها و روستاها زمینه اشتغال بیشتری از افراد در استان مهیا شود.

کد خبر 4572406

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: اخبار سیاسی بودجه 98 بانک مرکزی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۵۷۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نوبخت: بودجه ۹۷ بدون کسری بسته شد/ کرکره صرافی‌ها از فردا بالا می‌رود/ وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک/ برای خرید پراید کارکرده چقدر باید هزینه کرد؟
 • «انقلاب معدنی» در راه است/ شکایت از ۵ نماینده/ اجرای سند ۲۰۳۰ در خیلی از مدارس/ وعده‌های شکلاتی آقای ترامپ/ نمایندگان تهران کاهش می‌یابد/ راه «افزایش حقوق کارمندان طبقه پایین» باز شد
 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • ارشک محبی به مدال طلا دست یافت/ نامجو مطلق صاحب مدال برنز شد
 • ارشک محبی قهرمان کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا شد
 • وزیری که از نظر مجلس کارنامه قابل قبولی ندارد/ مردم شکرگزاری کنند که هست!/ ماجرای پیرمرد کشاورزی که برای حجتی شعر خواند
 • با وجود سرمایه های ملی، فقر در کشور نباید جایگاهی داشته باشد
 • نوبخت خبر داد: ارسال تنخواه بودجه به استان های سیل زده
 • نوبخت: بودجه سال ۹۷ بدون کسری بسته شد
 • نوبخت: بودجه ۹۷ بدون کسری بسته شد
 • ساروی طلایی شد/ دلخانی و محبی یک گام دیگر تا قهرمانی؛ نامجو مطلق در رده بندی
 • بودجه سال ۹۷ بدون کسری بسته شد/دستگاه‌هابرای مقابله با محدودیت‌های بودجه ۹۸ آماده باشند
 • محبی یک گام تا مدال طلا/ نامجو مطلق در دیدار رده‌بندی
 • ارسال تنخواه و اعزام مسئولان بنیاد مسکن به ۴ استان سیل‌زده
 • علت نرفتن نوبخت به مناطق سیل زده چه بود؟
 • توئیت نوبخت درباره بودجه ۹۸
 • مثنوی نگاری در دانشگاه استاد فرشچیان انجام می شود/ در 4 حوزه فعالیتمان را آغاز کرده ایم
 • اقتصاد مقاومتی؛ پادزهر تحریم/ اشکالات مدیریت بازار ارز به روایت لاریجانی/ ۵ پیام‌رسان داخلی در آستانه فعالیت/ سرنوشت حج تمتع۹۷/ شخصی که با دو سایت قیمت دلار را تعیین می‌کند
 • از برگزاری جلسه سران سه قوه تا کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد و وزیر فرهنگ