روزنامه گویه قم روز شنبه 22 دی ماه مطلبی با عنوان ' غده سرطانی منوریل تمام مسئولان استان را درگیر کرده است' از قول شهردار به چاپ رسانده است.

دراین مطلب آمده است: شهردار قم با اشاره به به برخی پروژه‌های هسته مرکزی شهر گفت: در تعیین تکلیف این پروژه‌ها نیازمند مشارکت نهادهای مختلف استان خصوصاً آستان مقدس حضرت معصومه(س) هستیم.


دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد در دیدار با بهرام سرمست استاندار جدید قم،‌ با بیان اینکه در ابتدای ورود تیم جدید مدیریت شهری اقتدار لازم در شهرداری وجود نداشت اظهار کرد: به گونه‌ای در ابتدای کار برنامه‌ریزی شد تا بتوانیم اقتدار شهرداری را به آن برگردانیم.
وی با اشاره به بدهی 2 هزار و 200 میلیارد تومانی شهرداری قم به بانک‌ها و پیمانکاران تصریح کرد: شرایط بسیار آشفته‌ای بر شهرداری در این ایام حاکم بود و حتی برنامه‌ای هم وجود نداشت که شهرداری بتواند حداقل نقشه راه داشته باشد.
شهردار قم با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال 93 حدود 800 میلیارد تومان بود اظهار کرد: با این بودجه و مشکلات نمی‌شد آنچه که مد نظر است دنبال شود و در نخستین حرکت اقدامی جدی در زمینه تعیین تکلیف بدهی‌ها انجام شد و تاکنون بیش از نیمی از بدهی‌ها مستهلک شده است.
وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله قم 1400 برای حرکت شهرداری در مسیر نقشه راه تصریح کرد: 14 پروژه نیمه کاره شهر از ابتدا در دستور کار تکمیل قرار گرفت تا گره‌های ترافیکی شهر باز شود.
دکتر سقائیان‌نژاد به برنامه‌های شهرداری در زمینه زیست محیطی اشاره کرد و افزود: طبق برنامه سعی کردیم سالانه 300 هکتار توسعه فضای سبز در شهر داسته باشیم تا بتوانیم ظرفیت‌های سبز شهر را توسعه بخشیم؛ برنامه ما دستیابی به هدف سرانه 28 مترمربع بود که در حال حاضر این سرانه حدود 14 مترمربع است.
وی با اشاره به مشکلات ایمنی بوستان‌ها و معابر شهر گفت: تمام بوستان‌ها و فضاهای شهری در مرحله ایمن‌سازی قرار گرفت؛ حدود 170 آبنما در شهر وجود داشت که دو سوم آن خاموش بود و بهسازی و نوسازی و ایمن شد.
شهردار قم با بیان اینکه قم از نظر استانداردهای آتش‌نشانی در کشور جزو شهرهای نخست است تصریح کرد: 14 ایستگاه آتش‌نشانی داشتیم که 10 ایستگاه با استفاده از اعتبارات سفر رهبری و شهرداری احداث و تجهیز کردیم و با اعتبار 36 میلیارد تومان تجهیزات این ایستگاه‌ها خریداری شد.
وی با بیان اینکه ایستگاه‌های آتش‌نشانی از حیث ماشین‌آلات در جایگاه خوبی هستند گفت: البته از نظر تجهیزات مشکلاتی داریم که باید با استفاده از منابع استانی مشکل آنها را رفع کنیم.
دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به مشکلاتی که در تعامل با نهادهای مختلف در قم وجود داشت تصریح کرد: در حال حاضر به صورت دوره‌ای با نهادهای مختلفی چون آستان مقدس حضرت معصومه(س)، اداره کل اوقاف و امور خیریه و... ارتباط بسیار خوبی برقرار است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تقویت تکریم ارباب رجوع در قم گفت: سال گذشته بیش از 300 هزار تن آسفالت در شهر توزیع شد و همین میزان برای امسال نیز پیش‌بینی شده تا چهره شهر تغییر کند.
شهردار قم یکی از معضلات گذشته شهر را دست‌فروشان اطراف مرکز شهر عنوان کرد و افزود: با برنامه‌ریزی ساماندهی متکدیان و دست‌فروشان صورت گرفت.
وی معضل دیگر شهر قم را سد معبر وانت‌بارها دانست و افزود: در این زمینه نیز شهرداری به صورت جدی وارد شد و ساماندهی وانت‌بارها که مردم شاهد بودند هزاران خودرو در معابر شهر توقف کرده و سد معبر می‌کردند، در دستور کار قرار گرفت و به سرانجام رسید.
سقائیان‌نژاد ساماندهی مشاغل مزاحم شهری را یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری ذکر کرد و گفت: با احداث شهرک صنوف اقدامات اولیه برای انتقال آهن‌فروشان و پس از آن صنف درب و پنجره‌سازان صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در زمینه ترافیکی نیز برنامه‌ریزی مطلوبی صورت گرفته است اذعان کرد: تمام تلاش ما طی این مدت کاهش کمبودهای شهر قم و کسب رضایتمندی شهروندان بوده که امیدواریم به بخشی از این هدف دست پیدا کرده باشیم.
شهردار قم بابیان اینکه بودجه فعلی شهرداری حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان است گفت: بودجه شهرداری 20 درصد جاری و مابقی آن عمرانی است؛‌ این نسبت پایداری بودجه را نشان می‌دهد که بیش از هزار و 400 میلیارد تومان آن عمرانی است.
وی با اشاره به وضعیت بافت تاریخی شهر قم و محدودیت‌های اعمال شده در آن افزود: برای کلان‌شهرها بافت تاریخی حتماً باید مصوبه کمیسیون ماده 5 و شورای اسلامی شهر را می داشت اما سازمان میراث فرهنگی راساً این بافت را ابلاغ کرده و یک مرتبه 315 هکتار شهر قم را زیر سیطره بافت تاریخی برده که همه آن بافت تاریخی نیست.
دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه در برخی شهرها به صورت لکه‌ای بافت تاریخی اعلام شده است و کل پهنه فریز نشده است اذعان کرد: با ابلاغ این طرح بسیاری از مردم با مشکل مواجه شده اند و نیاز است اقدامی صورت گیرد تا بافت تاریخی به صورت تک دانه مشخص شود تا مردم گرفتار نشوند.
وی با اشاره به برخی پروژه‌های هسته مرکزی شهر اظهار کرد: در تعیین تکلیف این پروژه‌ها نیازمند مشارکت نهادهای مختلف استان خصوصاً آستان مقدس حضرت معصومه(س) هستیم.
شهردار قم با بیان اینکه نزدیک به 300 دستگاه اتوبوس شهری قراردادشان به اتمام می‌رسد تصریح کرد:‌ باید فکری برای این ناوگان شود تا شهر از ناوگان اتوبوس‌رانی خالی نشود؛‌ قیمت اتوبوس به شدت افزایش یافته در حالی که دیگر دولت یارانه‌ای در این زمینه پرداخت نمی‌کند و نیاز داریم وزارت کشور کمک‌هایی داشته باشد تا مشکلات حمل و نقل و عمومی در شهرها حل شود.
وی همچنین در خصوص منوریل گفت: منوریل غده‌ای سرطانی است که تمام مردم، مسئولان، علما و مراجع تقلید را درگیر کرده است.
7403/ 6133/

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

خوزستان درگیر گرد و خاک می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی برنا ، در اولین ساعات روز جاری مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اخطاریه‌ای، نسبت به بروز گرد و خاک در استان هشدار داد.

در متن این اخطاریه آمده است: بررسی تصاویر ماهواره‌ای گرد و خاک نشان دهنده حرکت توده گرد و خاک از جنوب کشور عراق و همچنین بخش‌هایی از شمال کشور عربستان به سمت استان خوزستان می‌باشد.

در ادامه اداره هواشناسی خوزستان ذکر کرده است: نتیجه ورود این توده گرد و خاک به استان، کاهش شدید دید افقی و افزایش آلاینده گرد و خاک از اواسط وقت امروز ابتدا در مناطق غربی و جنوب غربی و سپس دیگر مناطق، به‌ویژه نیمه جنوبی استان خواهد بود.

گفتنی است این امید وجود دارد که با توجه به بارندگی‌های خوب امسال، گرد و خاک با شدت سال‌های قبل توان جولان در فضای آسمان استان خوزستان را نداشته باشد اما تصاویر ماهواره‌ای بیانگر ورود این توده به خوزستان از کشورهای همسایه هستند.

 

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: اجتماعي منوريل قم

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۶۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۸ شهرستان مازندران درگیر برف و کولاک هستند
 • اختراع روشی جدید برای تشخیص سرطان
 • برف و کولاک 7 استان کشور را درنوردید
 • محورهای مواصلاتی 14 استان درگیر برف و باران
 • آغاز گفتگو‌های گروه‌های درگیر یمنی در اردن در خصوص تبادل اسرا
 • وقتی درد بی‌مسئولیتی بیماران ‌سرطانی کرمانشاه را رنج می‌دهد‌
 • تصویب شش ماده دیگر از برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران
 • پایان بررسی فصل دوم برنامه پنج ساله شهر تهران/انتقاد به واگذاری اختیارات شورا به شهرداری
 • خداکرمی: شهرداری به رعایت‌نکردن مصوبات شورای شهر عادت دارد
 • احتمالا بررسی برنامه سوم شهرداری تا هفته‌ آینده تمام می شود
 • از برنامه عملیاتی ایمنی در حمل و نقل شهر تا الزام شهرداری به تهیه طرح جامع پسماند
 • شهرداری در همه اقدامات شهری متعهد به رعایت حقوق کودکان است
 • احتمال اتمام بررسی برنامه سوم شهرداری تا هفته‌ آینده
 • سیب زمینی های خوشمزه آلوده به ترکیبات سرطانی
 • بخت متروی قم به دست اروپایی‌ها باز می‌شود؟
 • لایحه برنامه سوم شهرداری به فرمانداری ارسال می‌شود
 • برگزاری بازی خیرخواهانه فوتسال به نفع بیماران سرطانی/هنرمندان مطرح کشوری پا به توپ می‌شوند
 • بررسی برنامه سوم توسعه شهرداری تهران در چهارمین روز
 • ارسال برنامه پنج ساله سوم تهران به فرمانداری در صورت تصویب در جلسه امروز