به گزارش ایسکانیوز ، در آیین رونمایی از پرتال ملی صادرات ایران اعلام شد؛ در این رونمایی خداپرست مدیر پروژه با اشاره به اینکه از ابتدای سال 97 پس از آنکه رهبرانقلاب در سخنرانی عنوان سال را به نام تولید ملی و حمایت از کالا یارانی قرار دادند به تصمیم گرفته شد که کالای ایرانی را به جهان بیشتر شناسایی کنیم گفت: در مجموعه کالاکس تیمی از دوستان هم افزایی کردند و بهترین راه حل را برای بالا بردن تولید ملی و مصرف گرایی از تولید ملی در کشورهای افزایش پیدا کند را در دستور کار قرار داد.

او ادامه داد: اینکه مردم را ترغیب کنیم به استفاده از تولید ملی یکی از اهداف اصلی بود که ما توانستیم یک نمایشگاهی را برپا کنیم که در کنار این نمایشگاه جهیزیه ایرانی به رونمایی از پرتال ملی صادرات ایران بپردازیم.

خداپرست گفت: موضوع کالاکس این است که پرتال ملی ایجاد کند که تولید کنندگان کل کشور به صورت واحد و یک شکل وارد تجارت جهانی شوند و در ابتدا بتوانند با 15 کشور اصلی همسایه و حوزه سی آی اس همکاری داشته باشند و پس از آن بتوانیم تمام کشورهای بازار هدف را در بربگیریم.

مدیر این پروژه با اشاره به اینکه تولیدکنندگان در این پرتال می توانند ثبت نام کنند افزود: آن ها باید به فکر فروش کالاهای خودشان باشند و بتوانند آن ها را صادر کنند در اصل هداف نهایی کالاکس صادرات بین المللی با رویکرد شتاب دهنده گی است که آنالیز شدن از طرف کالاکس جزء فعالیت های این مجموعه است.

او با تعریف آنالیز شدن یادآور شد: این مجموعه با رصد تمام تولید کنند گان و با همراهی خود تولید گنند شروع به استاندارد سازی جهانی می کند که بعد از آن توسط تولید کنندگان و با همکاری آن ها اقدام به صادرات آغاز خواهد شد در واقع ما به صورت یک شرکت بازرگانی در دنیا با کشورهای همسایه از حوزه سی آی اس که مدنظر است شروع به صادرات می کنیم.

خداپرست به اشاره به حمایت حزب کارگری ایران عنوان کرد: ما باید دغدغه کارگری که تامین معشیت دارد را حل کنیم.

او گفت: کالاکس یک برند است که امروز رونمایی شده اما حدود 5 سال طرح تحقیقاتی پشتوانه ان است که بر روی این طرح برنامه ریزی خاص صورت گرفت.

وی ضمن اعلام اینکه کالاکس به دنبال کسب سود از تولیدکنندگان برای فروش کالاهای آن ها نیست افزود: ما 5 پروژه زنده داریم که بیشتر در حوزه تولیدات صنعتی مانند فولاد است و خود ما هم در حال صادرات هستیم و همکاری با کشورهایی مانند آلمان، عراق، روسیه، کانادا و آرژانتین داریم اما به دنبال این هستیم که از این طریق بتوانیم 14 محصول اول صادرات خود را از این طریق برای بازار های جهانی عرضه کنیم که این محصولات جزء محصولات اول تا پنجم نیاز جهانی هستند که عبارتند از زعفران، خرما،پشم، فرش و محصولات صیفی مانند کلم و کوجه فرنگی و بادمجان که تولید خیلی بالایی در کشور دارند اما متاسفانه تا الان هیج نظمی به صادرات آن ها داده نشده است و کیفیت صادراتی پایینی را شاهد هستیم که قرار است ما به وسیله خود تولیدکنندگان کیفیت محصولات را بالا ببریم.

خدا پرست گفت: ما در حوزه خدمات صادرات تا الان حدود 4 میلیون یورو درآمدزایی داشته ایم که در اصل کالاکس فعالیت خدمات صادرات را قرار است برای تولیدکنندگان داخلی انجام دهد یعنی از روزی که تولید کنند محصول ارائه می دهد در کنارش می ایسیتم و با او هم افزایی می کنیم تا زمانی که به بفروش برسانیم که این همراهی شامل ترخیص، صادر، بازرسانی شخص ثالث و بیمه ها است در اینجا دوباره یادآور می شوم کالاکس به هیچ عنوان از تولید کنندگان در خواست مالی ندارد و چراکه خودش در حوزه تجارت فعالیت دارد اما در 5 سال اول ما از تولید کننده ای که محصول صادر می کند دریافتی نخواهیم داشت تا او بتواند به خوبی در این 5 سال ابتدایی به سوددهی خارجی برسد ما در این 5 سال گارانتی معاف بودن از هر گوهه پرداخت درصد فروش کالا را تضمین می کنیم.

در حال حاضر تمام شرکت ها باید بازرگانی قوی داشته باشند که این نیاز به سطح کیفیت بالای محصولات دارد و تعهد این کیفیت از طرف کالاکس انجام می گیرد ما برای ترنسفر مالی هم راهکارهایی داریم که بتوانیم ارز را به کشور وارد کنیم اما به دلیل شرایط کشور نباید آن به صورت رسانه ای مطرح شود اما تضمین می دهیم که بتوانیم فروش آن ها را دقیق انجام دهیم و آنها بتوانند ارز خارجی را وارد کنند که در حال حاضر این پرتال آماده است اما تا 30 روز آینده فقط ثبت نام و فراخوان است که پس از این 30 روز به فروش و صادرات خارجی می پردازیم.

156 / 156 صادرات کالای ایرانی

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

امام جمعه دماوند: رونق تولید تحریم دشمنان را کم اثر میکند

تهران-ایرنا- امام جمعه دماوند با اشاره به مزایای رونق تولید در جامعه بیان کرد: رونق تولید سبب کاهش واردات کالای مصرفی و همچنین کم اثر شدن تحریم دشمنان میشود و می بایست نسبت به رفع موانع تولید اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی به بیان شعارهای تبیین شده در 10 سال اخیر پرداخت و اظهار داشت: هم مردم و هم مسئولان در برابر اقتصاد مقاومتی، اسراف و صرفه جویی، تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی، همت مضاعف و کار مضاعف، جهاد اقتصادی و حماسه اقتصادی، اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال مسئول هستیم.
وی افزود: در سال جدید نیز حمایت از اقتصاد ملی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت و رونق تولید فواید بسیار زیادی برای جامعه خواهد داشت.
این مقام مسئول با اشاره به مزایای رونق تولید در جامعه تصریح کرد: با رونق تولید میل مصرف کننده به خرید کالای ایرانی افزایش پیدا میکند و این موضوع سبب شکل گیری اشتغال، مسکن، ازدواج و فرزند آوری برای جوانان و ایجاد نشاط در جامعه میشود.
امام جمعه شهر دماوند اضافه کرد: با رونق تولید بیکاری، قاچاق کالا کاهش پیدا کرده و درآمد دولت افزایش یافته زیرا مانع خروج ارز از کشور میشود.
فتاح دماوندی رونق تولید را سبب کاهش واردات کالای مصرفی دانست و گفت: با رونق تولید آسیب های اجتماعی از جمله فقر، طلاق و اعتیاد ناشی از بیکاری در جامعه کم و رفاه خانواده های ایرانی بیشتر میشود و تحریم های دشمنان کم اثر خواهد شد.
وی تاکید کرد: از بین رفتن رکود اقتصادی، افزایش صادرات کالای ایرانی، کاهش فاصله طبقاتی، ارزش پیدا کردن پول ملی و کاهش وابستگی اقتصاد ملی به ارز خارجی از دیگر مزایای رونق تولید است و می بایست در سال جدید موانع تولید را برطرف کنیم.
امام جمعه شهر دماوند با بیان اینکه در شهرستان می بایست در خصوص رفع موانع تولید اقدامات موثری صورت گیرد خاطرنشان کرد: شهرک های صنعتی باید فعال شوند و واحدهای غیر فعال می بایست جای خود را به واحدهای فعال و آماده تولید دهند و مسئولان می بایست مشکلات کشاورزان و باغداران را بررسی کنند.
تهرام/7246//6139

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: صادرات کالای ایرانی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۶۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ازحمایت از کالای ایرانی تا رونق تولید
 • جایگاه ویژه ایران در صادرات بین الملل/ تثبیت در بازار ارز مهم‌ترین حمایت دولت از تولید کننده
 • روسیه: حضور نظامی آمریکا در افغانستان برای مبارزه با تروریسم نیست
 • ترویج استفاده از کالای ایرانی مصداق بارز رونق تولید است
 • تضمین آینده ورزش ایران با استفاده از مدیران جوان/ توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان به افراد تحصیلکرده/ قانون برای همه فصل‌الخطاب است
 • مظنه خرید هدیه خاص نوروز/ قیمت خودرو‌های آلمانی در بازار چقدر است؟
 • زنجان| افزایش کیفیت کالای ایرانی در راستای رونق تولید مورد توجه قرار گیرد
 • رونق تولید، مانعی برای واردات بی رویه کالای غیر ضروری
 • نسخه‌ای برای درمان نوسانات نرخ ارز در کشور
 • اولتیماتوم امام جمعه رشت به نصب بنرهای تبلیغاتی کالاهای خارجی در گیلان/ مسئولان از اقتصاد مقاومتی می گویند اما هنوز از کالای خارجی استفاده می کنند
 • بازگشت ۱۰میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور
 • باید فرهنگ مصرف کالای داخلی جایگزین مصرف کالای خارجی شود
 • دوباره خانه‌های ایرانی از کالای ایرانی پر می‌شود اگر ....
 • همه چیز درباره رشد و تکامل ذهنی در کودکان صفر الی شش ساله(+اینفوگرافی)
 • حمایتی که از کالای ایرانی نمی شود/شعارزدگی به جای عمل گرایی
 • بازگشت ۱۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور/ سیاست‌های تشویقی کاراتر از سیاست‌های تنبیهی
 • جلوگیری از واردات کالا مهمترین راهکار تحقق شعار سال/ حمایت از کالای ایرانی منجر به رونق تولید می شود
 • از ماموریت لاریجانی به کمیسیون اصل ۴۴ برای تهیه طرح حمایت از کالای ایرانی تا ارجاع طرح سوال از روحانی به کمیسیون اقتصادی
 • از انتقال یک سفارت به قدس شریف تا زمزمه‌های راه اندازی کانال مالی اروپا برای ایران