خبرگزاري آريا - سمنان- ايرنا- استاندار سمنان با بيان اين که در شرايط تحريم سرمايه گذاري داخلي زمينه ساز توسعه اقتصادي است، گفت: مسئولان دستگاه هاي اجرايي در تسهيل فرايند سرمايه گذاري بخش خصوصي به منظور رونق توليد و اشتغالزايي اهتمام ويژه داشته باشند.

به گزارش ايرنا، عليرضا آشناگر روز شنبه در نشست شوراي برنامه ريزي، توسعه و ستادفرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان در سالن جلسات يادگار امام(ره) استانداري سمنان افزود: توجه به قلب سرمايه گذاري داخلي راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادي در شرايط تحريم است.

وي ابراز داشت: قوانين بايد به نفع سرمايه گذار و بخش خصوصي وضع شود و قوانين مزاحم و دست و پاگير مورد بازنگري و اصلاح قرار بگيرد.
استاندار سمنان با بيان اين که نبايد تنها اتکاي تکميل طرح هاي نيمه تمام، اعتبارهاي دولتي باشد، تصريح کرد: تکميل طرح هاي نيمه تمام و داراي پيشرفت فيزيکي بالا بايد در اولويت سرمايه گذاري هاي بخش خصوصي قرار بگيرد.
وي خاطر نشان کرد: نمايندگان استان سمنان از ظرفيت هاي اين استان محسوب مي شود و بايد از اين فرصت در توسعه و رونق سمنان استفاده کرد.
آشناگر با بيان اين که نرخ بيکاري در استان سمنان 6.6 درصد است، بيان کرد: پايين بودن نرخ بيکاري در اين استان دستاوردي بزرگي محسوب مي شود و نشان از اشتغال و رونق توليد دارد.
استاندار سمنان گفت: تامين آب پايدار شرب، توسعه صنايع تبديلي و تکميلي کشاورزي استان سمنان بر پايه محصولات پروتئيني، تحقق راهبرد سمنان مقصد تازه گردشکري، جلب مشارکت بنيادهاي توسعه اي در اقتصاد مناطق مستعد، تکميل دالان ارتباطي شرق به غرب و شمال به جنوب از اولويت هاي استان سمنان است.
وي احداث يک هزار هکتار گلخانه و سايه بان در اراضي کشاورزي اين استان، تکميل مطالعات اکتشافي مقدماتي و توسعه زير ساخت هاي معدني در پهنه استان با هدف توسعه صادرات و توسعه انرژي هاي نوين با تاکيد بر استفاده از انرژي خورشيدي را از ديگر اولويت هاي استان سمنان عنوان کرد.
به گزارش ايرنا، نشست شوراي برنامه ريزي، توسعه و ستادفرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان با حضور نمايندگان مردم شاهرود و ميامي و مردم گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مديران به رياست عليرضا آشناگر استاندار سمنان برگزار شد و درباره لايحه بودجه سال آينده و ظرفيت هاي استان براي اشتغال و توسعه اقتصادي بحث و تبادل نظر شد.
7342/7408
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

ادعای پیشنهاد بودجه ضعیف از طرف سازمان های استانی نادرست است

تبریز- ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان شرقی گفت: اینکه گفته می‌شود دستگاه‌های اجرایی استان بودجه ضعیفی به وزارتخانه‌ها پیشنهاد می‌دهند صحیح نیست، زیرا در فرایند تهیه بودجه استان‌ها چنین اقدامی پیش‌بینی نشده است تا در آن کوتاهی هم بشود.

داود بهبودی روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی طرح بازآموزی یافته‎های نظارتی ایران(طرح بینا) در تبریز با اشاره به مطالب اخیر یکی از نمایندگان استان در مجلس در خصوص فرایند تنظیم بودجه استانی و برخی اخبار رسانه‎های استان در این زمینه اظهار داشت: این مطالب منطبق بر واقعیت نیست و لازم است در انعکاس مطالب به افکار عمومی دقت بیشتری معمول شود.
وی با بیان اینکه مکرر آمار و اعدادی غیرواقعی راجع به نرخ بیکاری و یا نرخ مشارکت استان توسط برخی اشخاص ارائه می‌شود، افزود: کسانی که کمترین آشنایی با نظام آماری کشور دارند می‌دانند مرکز آمار ایران یگانه مرجع آماری کشور است و در استان‌ها تنها داده‌ها جمع‌آوری می‌شود و مراحل تلفیق و استنتاج در آن مرکز انجام می‌گیرد و امکانی برای دخل و تصرف در این داده‌ها برای هیچ استانی فراهم نیست.
بهبودی با اشاره به خبر یکی از نشریات محلی در رابطه با حذف اعتبارات دریاچه ارومیه از بودجه 98 گفت: این نوع تیتر زدن و مطلب منتشر کردن غیر از تشویش افکار عمومی نتیجه دیگری ندارد؛ زیرا که در اساس اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه از همان اول و در طی تمام سال‌های گذشته از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه کشور و مواد 10 و 12 تأمین می‌شد؛ در سال‌جاری و آینده نیز به همین طریق تأمین شده و خواهد شد.
وی گفت: اگر این واقعیت‌ها صادقانه و بدرستی تبیین شود، دیگر نیازی نیست توپ را به زمین یکدیگر بیاندازیم؛ بلکه آنچه لازم است تدبیر و همدلی است.
بهبودی با اعلام اینکه محکومیت‎ها در استان ما در مقایسه با سایر استان‎های کشور پایین است و این امر سلامت اداری را در استان نشان می‎دهد، گفت: هنوز نظام اداری و بروکراسی ما فرآیند محور است در حالی که در رویکردهای جدید، نظریه دولت کارآفرین مطرح است و در آن نظام اداری نتیجه‌محور است.
وی خاطرنشان کرد: در فضای دولت کارآفرین، اختیارات متناسب با مسئولیت‌ها به مدیران میانی و محلی منتقل و فعالیت‌ها با دامنه اختیارات وسیع‌تر و روان‌تر انجام می‌شود؛ ارزشیابی‌ها نیز بر اساس دستاوردها و نتایج صورت می‎گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: طرح بینا به دنبال دانش مدیریتی است که طی حداقل 40 سال در سیستم نظارتی انباشته شده و اگر از این دانش ارزشمند استفاده شود بسیاری از خطاها کاهش می‎یابد.
بهبودی خاطرنشان کرد: بهره‎گیری موثر از این دانش ضمنی به افزایش سلامت اداری، سرعت عمل و بهره‎وری کمک می‌کند و مدیران ما دچار خطاهای ناخواسته نمی‌شوند.
وی گفت: یکی از الزامات سلامت اداری وجود نهادهای نظارتی، ابزارهای نظارت، اراده و آگاهی لازم توسط مجریان است که تدوین طرح بینا نشان‎دهنده وجود این آگاهی و اراده است.
وی با بیان اینکه آذربایجان‎شرقی در پایبندی به قوانین و مقررات جزو بهترین‎ها است و اجرای دقیق قوانین جزو اخلاق عمومی آذری‌ها است، افزود: این رویکرد در فرایند فرهنگ اداری و سازمانی ما نهادینه شده است و از این‌رو نهادهای نظارتی استان هم با توجه به همین فرهنگ نکته‌سنجی بیشتری دارند .
بهبودی با بیان اینکه طی سال‎های اخیر در مرحله گذار از پارادایم بودجه‎ریزی بودیم، افزود: نظام بودجه‎ریزی ما در گذشته دولت‎محور بوده و با فرایند کارفرمایی و بهره‎برداری دولت و تأمین نقدی پروژه توسط پیمانکاران اجرا شده و توسط دولت می‌شد؛ در حالی که شرایط فعلی تأمین مالی پروژه‌های دولتی از طریق اسناد خزانه اسلامی انجام می‌ شود.
وی گفت: در رویکرد جدید باید پروژه‌ها در فرایند مشارکت عمومی – خصوصی انجام شود که در این صورت سرمایه‌گذاران شریک دولت تلقی می‌شوند نه پیمانکار و پروژه‌ها در قالب‌های حقوقی نوین و با استفاده از منابع مالی غیردولتی و توسط بخش خصوصی اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد و یا دولت مأموریت‌های خود را به صورت خرید خدمات انجام می‌دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از صحبت‎های خود با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 98 حدود 75 درصد بودجه کل کشور مربوط به بودجه نهادها و شرکت‎ها و تنها 25 درصد بودجه عمومی است؛ گفت: از این 25 درصد نیز 85 درصد بودجه هزینه‎ای و تنها 15 درصد بودجه تملک دارایی‎های سرمایه‎ای است.
بهبودی مهمترین تکلیف نظام مدیریتی کشور را در تبصره 19 تعیین تکلیف واگذاری‎ها عنوان و اضافه کرد: از نظام حقوق کشور انتظار داریم بحث واگذاری تبدیل به قانون دائمی و تکلیف همه مسائل در آن روشن شود.
وی با اشاره به اینکه سند آمایش و نیز سند تدبیر توسعه استان تدوین و تنظیم شده و در طی آن تمام رویکردها و اولویت‌های استان شناسایی و معرفی شده است، گفت: اگر همه دست به دست هم بدهیم با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌توانیم گام‌های بزرگی در مسیر توسعه استان برداریم.
کارگاه آموزشی طرح بازآموزی یافته‎های نظارتی ایران(طرح بینا) از طریق «آموزش تحلیلی- کاربردی مقررات مالی و محاسباتی» با همکاری و مشارکت دیوان محاسبات، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان با هدف تبیین دامنه مسوولیت مدیران اجرایی و مالی در تصمیمات مالی، شناخت تکالیف، مجوزها و ممنوعیت‎های مندرج در قوانین مالی و محاسباتی برگزار شد.
3071/518

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۶۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چهار دفتر تسهیل گری امور محله در تربت حیدریه فعال است
 • واحدهای تولیدی نباید برای تامین قطعات به صف ارز برخورد کنند / بانک ها باید تسهیل کننده مسیر تولید باشند
 • تسهیل در اجرای طرح های گردشگری در بسطام و مجن
 • تعامل دولت و بخش خصوصی، برگشت ارز حاصل از صادرات را تسهیل می کند
 • زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام مهیاست
 • فرآیند ترخیص کالا تسهیل می شود
 • ایده پردازی رمز توسعه سمنان -محمدرضا یوسف نژاد*
 • مهار تورم و جلوگیری از تبعات محدودیت‌ها در حوزه‌های دریایی و بندری
 • پای سرمایه گذار بخش خصوصی به راهسازی مازندران باز شد
 • آیا اعتبارات دریاچه ارومیه از بودجه ۹۸ حذف شده است؟
 • جذب بیش‌ از 1000 میلیارد سرمایه بخش خصوصی در بندر چابهار
 • بخش خصوصی پس از انقلاب نابود شده است رتبه اول کشوری در تملک واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها تعطیلی 35 درصد کارخانه‌های استان
 • بررسی مشکلات‌گمرکی صنایع درکارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید‌/ فرآیند ترخیص کالا تسهیل می شود
 • بخشی از شرکت‌های دولتی زیان‌ده نباید واگذار می‌شدند/ سازمان خصوصی‌سازی ناکام بود
 • محکومیت‌های اداری در آذربایجان‌شرقی کمتر از سایر استان‌ها است
 • محکومیت‌های اداری در آذربایجان‎شرقی کمتر از دیگر استان‎هاست
 • جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تنها راه توسعه هشترود است
 • قانون تسهیل ازدواج جوانان با 11 سال تأخیر در دستور کار قرار گرفت
 • بخش خصوصی، محور رشد اقتصادی