خبرگزاري آريا - بيرجند - ايرنا - معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: آمارها در نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله انقلاب اسلامي به صورت مقايسه‌اي ارائه شود تا تاثيرگذارتر و براي مردم ملموس‌ تر باشد.

به گزارش ايرنا سيد مجتبي علوي مقدم روز شنبه در نشست کارگروه عمران و امور نمايشگاه هاي ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي افزود: نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله انقلاب در شهرستان بيرجند 10 تا 15 بهمن ماه امسال برپا مي شود.
وي گفت: اين نمايشگاه با هدف معرفي استعدادها و توانمندي هاي 40 ساله انقلاب برپا مي شود و دستگاه هاي اجرايي بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده کنند.
معاون استاندار خراسان جنوبي با تاکيد بر همکاري همه دستگاه هاي اجرايي براي برپايي اين نمايشگاه افزود: چيدمان غرفه ها و برنامه هاي فرهنگي در نمايشگاه بايد به سبکي باشد که نگاه بازديدکنندگان را تغيير داده و 40 سال تلاش و جديت دولت و نظام را به نمايش بگذارد.
وي يادآور شد: يکي از نقش هاي عمده اين نمايشگاه معرفي استعدادها و توانمندي هاي 40 ساله است که نشان دهد عليرغم همه محدوديت ها قدم هاي سازنده و با استقامتي برداشته شده است.
علوي مقدم با بيان اينکه دشمنان درصدد بودند 40 سالگي انقلاب را نبينيم گفت: بايد با حضور پررنگ ثابت کنيم تمامي نقشه هاي دشمن نقش بر آب شده است.
وي يکي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي را ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ذکر کرد و افزود: از اين منظر بايد صحنه هايي با موضوع جنگ و افرادي که در دفاع مقدس نقش پررنگي داشته اند با همکاري نهادهايي چون بسيج، سپاه و ارتش به نمايش گذاشته شود.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: اگر در کنار بيان دستاوردهاي سياسي، فناوري، علمي و زيرساختي به تبيين فرهنگ جهاد و شهادت نپردازيم تمام تلاش ها بي ثمر مي ماند.
وي بر دقت در انتقال مفاهيم فرهنگي و ارزشي دفاع مقدس تاکيد و بيان کرد: به راحتي از اين موضوع نمي توان گذشت و بايد به کليات فرهنگ ايثار و شهادت در نمايشگاه به منظور فراموش نشدن ياد و خاطره شهدا پرداخته شود.
علوي مقدم گفت: دستگاه هاي خدمات رسان مانند شرکت هاي آب، برق، گاز و غيره بايد در اين نمايشگاه حضور پررنگ داشته باشند تا خدمات نظام در 40 سال گذشته به خوبي ديده شود.
وي يکي از سياست‌هاي مهم استاندار خراسان ‌جنوبي را ارتباط صميمانه‌ تر و نزديک‌ تر با مردم عنوان کرد و افزود: مديران نيز بايد با همين رويکرد استدلال ها، دغدغه‌ها و مشکلات مردم را بشنوند و بدانند که مردم متدين هستند و پا روي اصول نمي گذارند.
معاون عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: صدا و سيما بايد بتواند در همه نقاط تمام شبکه ها را روي آنتن ببرد و در اين مسير بايد همه دستگاه هاي اجرايي کمک کنند در نقاط مرزي تلويزيون بيگانه از رسانه ملي در دسترس تر نباشد.
براساس مصوبه اين کارگروه، نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي دهم تا پانزدهم بهمن ماه در محل نمايشگاه بين المللي بيرجند برپا مي شود.
9893*3028
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

مسکن خبرنگاران خراسان جنوبی پیگیری می‌شود

استاندار خراسان جنوبی از توزیع ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به خانه مطبوعات در بحث وام به خبرنگاران خبر داد و گفت: تدوین سند جامع رسانه‌ای اقدام بسیار خوبی است تا بدانیم کجا قرار داریم و به کجا خواهیم رسید. ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدصادق معتمدیان در نشست صمیمی با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه‌های استان فعالیت بسیار خوبی در بحث توسعه استان دارند و در این راستا از تلاش مجموعه رسانه‌‌ای استان تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه انتظار داریم نقش آفرینی رسانه‌ها بیشتر شود و نگاه ما کاملا نگاه حمایتی است افزود: رسانه‌ها باید به وظایف حرفه‌ای خود مستقل عمل کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه رصد رسانه‌ها می‌تواند در توسعه استان موثر باشد بیان کرد: باید در استان نگاه‌ها را تعدیل کنیم و مهربانان‌تر به دستگاه‌های اجرایی نگاه کنیم و برای سال آینده در فضای دوستانه برنامه‌ها را دنبال کنیم.

ارتباط رسانه‌ها با دانشگاه‌ها، فرهیختگان و نخبگان افزایش یابد

معتمدیان با تأکید بر اینکه ارتباط رسانه‌ها با دانشگاه‌ها، فرهیختگان و نخبگان افزایش یابد تصریح کرد: در بحث توسعه استان نتوانسته‌ایم از ظرفیت نخبگان استفاده کنیم در این راستا رسانه‌ها باید حلقه‌های مفقوده را اتصال دهند و ظرفیت‌ها و نظرات کارشناسی شده را دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای اصلی در سال جاری استفاده از ظرفیت‌های علمی تیم 40 نفره استان است که تدوین سند آمایش سرزمینی استان را برعهده داشتند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در سند توسعه استان باید به عنوان سند بالا دستی به استان نگاه کنیم گفت: با پرداختن بیش از اندازه به مسائل محرومیت‌ها چهره خوبی از استان ترسیم نمی‌شود بنابراین در بخش دوم باید ظرفیت‌های استان را در سطح بین المللی معرفی کنیم و در این راستا هیچ راهکاری جز سرمایه گذاری نیست.

بخش خصوصی مهمترین عامل توسعه استان است

معتمدیان با بیان اینکه با 5 هزار میلیارد نمی‌توانیم شاهد توسعه استان باشیم خاطرنشان کرد: در این راستا حضور بخش خصوصی مهمترین عامل توسعه استان است.

وی با بیان اینکه در مباحث توسعه‌ای هیچ خط قرمزی نداریم و امنیت در گرو توسعه است اظهار داشت: برای ایجاد امنیت پایدار باید توسعه پایدار داشته باشیم  و اخبار درست به افکار عمومی منعکس شود.

ارومیه| دولت و مجلس فکری برای حل مشکل مسکن خبرنگاران کننددرخواست بیش از 600 خبرنگار از رئیس‌کل بانک مرکزی برای پرداخت «وام مسکن خبرنگاران»ارومیه| قاضی‌پور: پیگیر بیمه، امنیت شغلی و مسکن خبرنگاران در مجلس هستم

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بین مردم و مسئولان مرزبندی نکنید خاطرنشان کرد: نظام سیاسی ما مردم سالاری است و مسئولان از مردم هستند.

مسئولات طوری عمل کنند که خدشه‌ای به اعتماد مردم وارد نشود

معتمدیان با بیان اینکه سیستم حاکمیتی ما منحصر به فرد است و مسئولی که مردمی نباشد اشتباهی آمده است و آن فرد مسئول نیست افزود: دستگاهی که با برنامه‌ها همیاری نداشته باشد و کشش، توان و انگیزه ندارد ترمیم می‌شود و تعارفی با کسی نداریم.

وی با بیان اینکه مدیران سرمایه‌های کشور هستند تصریح کرد: منشور حرفه‌ای رسانه‌ای باید تدوین شود و اجازه نداریم به مسائل شخصی و تخریب ورود کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در فعالیت‌هایمان طوری باید عمل کنیم که خدشه‌ای به اعتماد مردم وارد نشود بیان کرد: در نشاط اجتماعی و در شورای فرهنگی عمومی برای نشاط اجتماعی برنامه‌هایی داریم که سال آینده اجرایی خواهیم کرد. 

هیچ دستگاه اجرایی حق شکایت از رسانه‌های انتقادی را ندارد

معتمدیان با اشاره به اینکه بسته فرهنگی ویژه گردشگری استان طبق ضوابط ایرانی اسلامی و قانون جمهوری اسلامی ایران تدوین شود افزود: باید زحمات و خدماتی که در مجموعه نظام انجام می‌شود اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه خدمات بسیار خوبی توسط دولت‌های مختلف انجام شده است و ظلمی بزرگ است که این خدمات اطلاع رسانی نشود گفت: از همه مدیران استانی و شهرستانی درخواست ارتباط بیشتر با رسانه‌ها را داریم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ دستگاه اجرایی حق شکایت از رسانه‌های انتقادی را ندارد بیان کرد: مهمترین اولویت ما در شرایط فعلی اتحاد، انسجاد همدلی و هم افزایی در بین مردم، دولت و مجلس است.

ایجاد جو احساسی به مصلحت استان نیست

معتمدیان با بیان اینکه توسعه همه جانبه استان باید نوشته شود گفت: توجه ما به همه مناطق استان است و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد حقی از مردم ضایع شود و به همه مردم قول می‌دهیم که توجه ما به همه جای استان است.

وی با بیان اینکه ایجاد جو احساسی به مصلحت استان نیست یادآور شد: یکی از راهکارهای دشمن این است که ناامیدی و تفرقه در بین مردم ایجاد کند در این راستا اگر بدون تدبیر مسائلی را مطرح کنیم در زمین دشمن بازی خواهیم کرد.

استاندار خراسان جنوبی به بحث مسکن خبرنگاران اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث مسکن خبرنگاران جلسه‌ای برگزار شد و اولین گام تشکیل تعاونی مسکن برای خبرنگاران است که در این راستا دستوری برای راه و شهرسازی صادر شده تا زمینی مناسب تهیه کنند.

معتمدیان با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی مشکل داریم و نیازمند توسعه زیرساخت‌ها هستیم اظهار داشت: سالن علامه فرزان تا پایان سال 98 انجام می‌شود.

تخصیص 200 میلیون تومان اعتبار به خانه مطبوعات در بحث وام به خبرنگاران

وی با بیان اینکه 100 میلیون تومان به خانه مطبوعات از طریق سازمان برنامه و بودجه اختصاص می‌یابد  و 100 میلیون تومان نیز برای مباحث زیرساختی و کمک به مطبوعات و سخت افزاری ارائه می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اموال تملیکی موبایل و تبلت به مجموعه خانه مطبوعات اختصاص می‌یابد اظهار داشت: بسته حمایت غذایی نیز برای رسانه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

وی از توزیع 200 میلیون تومان اعتبار به خانه مطبوعات در بحث وام به خبرنگاران خبر داد و افزود: تدوین سند جامع رسانه‌ای اقدام بسیار خوبی است تا بدانیم کجا قرار داریم و به کجا خواهیم رسید.

انتهای پیام/ ت

R41348/P/S6,56/CT11

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۶۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستاوردهای ملی شدن صنعت نفت/ نبض خودکفایی در کرانه‌های خلیج‌فارس می زند
 • دستاوردهای ملی شدن صنعت نفت/ نبض خودکفایی در کرانه‌های خلیج‌فارس
 • شرکت گاز خراسان‌جنوبی یکی از دستگاه‌های موفق و تلاشگر استان است
 • ورود بیش از یک میلیون و ۸۷۷ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی سه روز گذشته
 • اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه بودند، دستاوردهای بیشتری داشتیم/ اگر انقلاب نمی‌شد، وضعیت امروز ما چه‌طور بود؟
 • وجود ۲۷ نقطه پر تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی
 • نمایشگاه عکس میراث ماندگار در بیرجند گشایش یافت
 • هزار و ۹۶۶ زندانی در خراسان جنوبی مشمول بخشودگی وعفو شدند
 • نخستین بخشدار زن در خراسان جنوبی منصوب شد
 • نمایشگاه عکس میراث ماندگار در بیرجند افتتاح شد
 • ورود بیش از یک میلیون و ۲۳۸ هزار زائر به مشهد
 • ورود بیش از یک میلیون و ۲۳۸ هزار نفر زائر به مشهد
 • در سه روز گذشته بیش از یک میلیون و ۸۷۷ هزار نفر زائر و مسافر وارد خراسان رضوی شدند
 • جشن میلاد امام علی(ع) در ۳۵ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 • زعفران خراسان جنوبی وارد بورس می‌شود
 • نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی گامی برای انتقال تجربه بود
 • هم صدایی برای ارایه خدمات نوروزی بهتر
 • موزه‌های فرهنگی دانشگاه تهران میزبان گردشگران نوروزی/ تخفیف ۵۰ درصدی کتاب‌های مرجع پزشکی در نمایشگاه کتاب/ نوروز در جمهوری آذربایجان/ حلوای حضرت فاطمه پای سفره هفت سین اهالی خراسان
 • مشهد در روز‌های پایانی سال شاهد ورود ۸۳۷ هزار نفر مسافر است