وقتی قلب بیماری دچار تپش می شود چون رودی از عاطفه ضربان قلبش پرتپش می شود و همه وجودش را استرس و ناآرامی دربر می گیرد و تمام مساعی خود را برای رهایی بیمار از این وضعیت بکار می بندد تا سلامت را به بیمار برگرداند و خود نیز از این احساس خطر آرامش یابد و این سختی حرفه ای است که پرستاران شریف و دلسوز همواره آن را تجربه می کند.


پرستاری حرفه ای مکمل حرفه پزشکی است و اهمیت کار پرستار در بسیاری از مواقع مهمتر از نقش پزشک است زیرا به سرانجام رسیدن بسیاری از اقدام های پزشکی به میزان تلاش صادقانه و دلسوزانه پرستار نیازمند است و اینکه پرستار با احساس تکلیف نسبت به مقوله سلامت بیمار تمام مساعی خود را به کارمی بندد تا سلامتی فرد آسیب دیده را احیا کند واقغیتی انکارناپذیر است.
کم نیست بیمارانی که حال وخیم و ضریب هوشی پایینی دارند و خانواده ها از آنها قطع امید می شوند اما به برکت تلاش فرشتگانی از جنس عاطفه و ایثار در کسوت پرستاری با مراقبت هوشمندانه و درمان عالمانه سلامت و هوشیاری آنان احیا می شود.
پرستاری حرفه ای است که روح عبادت در ذات کار آن نهفته است زیرا تلاشی که سلامتی را هدیه انسان و جامعه می کند برترین عبادت و قابل تحسین است.
پرستاری،حرفه ای از جنس عاطفه،احساس مسئولیت عجین با تخصص ، عشق و ایثار است که ازروح ،روان و سلامت افراد نیازمند درمان مراقبت می کنند،تلاش این فرشتگان محبت که با تحمل سختی ها ، استرس و تلاش طاقت فرسا و تقدیم گل سلامت هدیه بیماران، با هیچ پاداشی قابل جبران نیست.
روز پرستار فرصتی است برتامل براهمیت کار قشر شریف پرستار است که در مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی بویژه موقع بروز برخی حوادث با برخورد متین تلاش این قشر شریف که محیط پر استراس و سختی را دارند را تحسین و آرامش را هدیه آنها کنیم به پاس سلامتی که هرروز هدیه بیمار و خانواده ها می کنند.
ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار بر پرستاران شریف و ایثارگر مبارک باد.
7531/1662
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

مدیریت انتقال خون هزینه های بیمار و اقتصاد جامعه را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر، سمینار سه روزه هموویژلانس و مدیریت خون بیمار روز چهارشنبه با حضور علی اکبر پور فتح الله مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، محمد حسین برادران مدیکل لنتقال خون استان، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و۳۵۰ پزشک، پرستار و کارشناس بانک خون در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

دکتر پور فتح الله در این سمینار با بیان اهمیت مدیریت خون بیمار، چالشها و راهکارها و نقش آن در اقتصاد سلامت گفت: باید به سمت مدیریت خون بیمار برویم تا به جای اینکه روی انتقال خون تمرکز شود روی خود بیمار تمرکز داشته باشیم.

وی بیان کرد: از شش درصد جی دی پی که در سلامت مصرف می شود با اجرای طرح سلامت ۱۶ هزار میلیارد تومان جی دی پی به ۵ درصد رسیده است که در این راستا حرکت نوید بخشی داریم.

فتح الله تصریح کرد: وقتی دولت ۱۶ هزار میلیارد تومان به دو خودرو ساز وام می دهد تا خودروهای بی کیفیت تولید شود که جان مردم را به خطر بیندازند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران یادآورشد: وقتی شما سطح سلامت را افزایش می دهید شاید رفاه کاهش یابد اما پولی که در سلامت هزینه می شود باید اثر بخش باشد و اگر در سایر بخشها هم تاثیر گذاشت اشکالی ندارد.

وی اضافه کرد: یک جالش دیگر که با آن مواجهیم جمعیت سالمندی است  که هزینه سلامت را بالا می برد و باید برای آن تدبیر کنیم.

پور فتح الله یادآورشد: دو سوم خون مصرفی در اروپا در افراد بالای ۵۰ سال مصرف شده است و با این وضعیت اهدا کننده بشدت کاهش پیدا می کند زیرا مصرف بالا می رود لذا طب ما باید به سمت اقتصادی شدن برود و اگر هزینه موثر را انجام دهیم کارآیی بالا می رود.

وی گفت: باید ۴۰ درصد سرمایه های بخش سلامت به چرخه بازگردد زیرا بخش سلامت هزینه های سنگینی دارد و لازم است سهم خود را در جی دی پی حفظ کرده و روی شش درصد سهم خود در جی دی پی سرمایه گداری کنیم.

پورفتح الله اضافه کرد: یکی از موثرترین روشها برای ذخیره سرمایه ها توجه به سه گانه «کم خونی، خون ریری و انتقال خون) باید جدی گرفته شود زیرا در حال حاضر بیش از ۲۷ درصد جمعیت دنیا دچار کم خونی هستند و ۱.۳ درصد فقر آهن دارند و ۳۹ درصد بیماران که جراحی شدند از کم خونی رنج می برند.

وی اظهارداشت: خون ریزی در واقع فریاد بیمار در برابر پزشک است و باید بیمار به آن توجه کند و هر چقدر این خونریزی کمتر شود بسیاری از مشکلات از جمله عفونت بیمارستانی و مصرف خون کم شده و مدیریت منابع صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران بیان کرد: اگر کم خونی درمان نشود باید انتقال خون بیشتری داشته باشیم و هزینه ها بالا می رود.

پور فتح الله گفت: ۲۰۰ دلار هزینه تهیه گلبول قرمز و ۱۰۰۰ دلار هزینه تزریق آن است که این وضعیت خونی «تخت روز» را بیشتر می کند و موجب تضعبف سیستم ایمنی بدن می شود.

وی اظهارداشت: انتقال خون یک اپیدمی است و خطری که تزریق خون دارد از «اچ آی وی» بیشتر استو  باید این خطر و هزینه را کم کنیم.

پورفتح الله بیان کرد: سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تزریق خون در دنیا صورت می گیرد که اگر آن را مدیریت کنیم سهم بزرگی در اقتصاد سلامت ایجاد می شود لذا باید پیامدهای تزریق گلبول قرمز را بررسی کنید و بدانید وقتی تزریق خون صورت می گیرد برای بیمار فاجعه است.

وی گفت: بررسی روی  ۸ هزار بیمار نشان می دهد تزریق چه پیامدهایی داشته و خطر مرگ را تا شش برابر بالا برده است.

پور فتح الله افزود: در جهان سالانه ۲۰ میلیارد دلار در سه بخش خون گیری، خون ریزی و انتقال خون  هزینه می شود که اگر خون بیمار مدیریت شود به سمت اقتصاد سلامت خواهیم رفت لذا پزشکان باید بدانند هر تزریق خون را نباید اهدا زندگی تلقی کرد زیرا هر مورد تزذریق می تواند توام با عوارض باشد.

وی اظهارداشت: باید در بیماران مطالبه ایجاد کنیم که چک لیست کنند و به پزشک بگوید چرا نیازمند تزریق خون است و پیامدها را مطالبه کند تا با اگاهی تزریق خون را بپذیرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان قزوین تصریح کرد: انتقال خون یک کار حمایتی است و باید پژوهشها مبتتی بر شواهد و ایحاد گرانت بادی باشد و تخصیص بخشی از اعتبارات پژوهشی در سطح ملی و دانشگاهی به تحقیقات مرتبط با مدیریت خون بیمار انجام شود.

وی گفت: توجه به تعرفه گداری خدمات مدیریت خون بیمار، گواهی صلاحیت تجویز خون، ادغام مدیریت خون بیمار با کمیته های انتقال خون بیمارستانی و آموزش همگانی برای بیماران و پزشکان تجویزکننده خون از برنامه هایی است که به مدیریت انتقال خون کمک می کند.

کد خبر 4514662

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها پزشک خانواده روز پرستار عشق مراکز درمانی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۰۶۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرستاران دارای مسئولیت اجتماعی در جامعه هستند
 • مدیریت مصرف خون، هزینه‌های بیمار و اقتصاد جامعه را کاهش می دهد
 • اردستان با کمبود پرستار روبرو است
 • پرستاري حلقه اصلي بهبود بيماران است
 • مقطع دکترا در دانشکده پرستاری کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
 • مراکز درمانی استان کرمانشاه 600 پرستار کم دارند
 • شاهد شکوه ایثار پرستاران در زمان زلزله بودیم
 • ارائه آموزش توسط بخش خصوصی و غیر دانشگاهی، از دغدغه‌های امروز دانشجویان پرستاری است
 • لزوم جذب ۱۰۰ هزار پرستار تا سال ۱۴۰۴/ مکاتبه سازمان نظام پرستاری با رئیس جمهور و بازگویی برخی از مشکلات
 • ایران به ۱۲۰ هزار پرستار جدید نیاز دارد/تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ‌بلاتکلیف مانده است
 • نیروی کمک پرستار در بیمارستان های خراسان جنوبی جذب می شود
 • گیلان نیازمند بیش از ۹ هزار پرستار است
 • ۸۳ پرستار نمونه در خراسان جنوبی تجلیل شدند
 • گیلان| تامین اعتبار برای استخدام ۱۸ هزار پرستار در کشور انجام شد
 • 83 پرستار برگزیده خراسان جنوبی تجلیل شدند
 • هدیه بزرگی که حسین محب‌اهری به ما داد
 • پرستاری از شریف‌ترین رشته‌ها است
 • مراسم باشکوه روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکي بابل
 • روزنامه نور خوزستان: کتاب؛ برترین هدیه