شهردار قزوین گفت: پروژه بازآفرینی سبزه میدان همراه با چند خیابان با محورریت تبدیل شدن به مجموعه گردشگری درحال اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صفری در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: سبزه میدان به عنوان مرکز و هسته اصلی شهر قزوین که محل خاطره‌های مردم قزوین بود برنامه ریزی و مطالعاتی برای آن صورت گرفته است. 


وی ادامه داد: مهندس قاجارلو به عنوان یکی از مشاورینی که با شهرداری و میراث فرهنگی همکاری داشته و اصالتا قزوینی است به عنوان مشاور بازآفرینی سبزه میدان انتخاب شد و پس از مطالعات و بحث‌ها عملیات آغاز شد. 

شهردار قزوین ابراز کرد: بازآفرینی ضلع شمالی سبزه میدان انجام و ضلع جنوبی، شرقی، غربی و داخل سبزه میدان نیز اجرا می‌شود تا به عنوان محلی برای تعامل و گفت‌وگوی شهروندان و به میدان‌های اصلی شهر تبدیل شود. 

ضلع جنوبی سبزه‌میدان تا پایان سال به اتمام می‌رسد
وی عنوان کرد: این پروژه محدود به سبزه میدان نیست و برای سبزه میدان، نادری، عبیدزاکان دیواره سازی و جداره سازی انجام می‌شود، درواقع این پروژه محور و مجموعه گردشگری است و رسیدگی به هر یک از بخش‌ها در طی چند سال در برنامه‌های ما قرار دارد. 

این مسئول ادامه داد: عملیات ضلع جنوبی سبزه میدان تا پایان سال به اتمام می‌رسد و مردم می‌توانند از آن بهره ببرند، بعد از ضلع جنوب، پروژه داخل سبزه میدان آغاز می‌شود که با بهبود شرایط آب و هوا در فصل بعدی کارها سریع‌تر پیش خواهد رفت. 

صفری در پایان گفت: سعی بر این است که پس از بازآفرینی محدودیت‌هایی برای خودروها اعمال شود و پیاده محوری مدنظر قرار بگیرد، از این رو برای عبور و مرور خوردو و خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر محدودیت‌هایی در نظرگرفته می‌شود. 
انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

11 هزار مسکن مهر بدون متقاضی در خراسان رضوی تعیین تکلیف شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: 11 هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در این استان در قالب واگذاری به کمیته امداد امام خمینی (ره) و انبوه سازان تعیین تکلیف شد.

محمدرضا اخوان عبداللهیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه مسکن مهر که از سال 1386 در خراسان رضوی آغاز شد شامل 119 هزار و 395 واحد در شهرهای جدید گلبهار و بینالود، شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و زیر 25 هزار نفر جمعیت می باشد.
وی اظهار داشت: سال آینده تمرکز این نهاد بر روی اتمام ساخت پنج هزار واحد مسکن مهر دارای متقاضی و 11 هزار واحد مسکن فاقد متقاضی خواهد بود.
وی گفت: تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی پنج هزار واحد مسکن مهر نیز در اولویت سال آینده قرار دارد.
اخوان عبداللهیان افزود: کمبود اعتبار دستگاه های خدمات رسان باعث به تاخیر افتادن خدمات زیربنایی پروژه مسکن مهر شده و با اینکه سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی اعتبارات لازم در این بخش را اختصاص داده اند اما هنوز این اعتبارات پرداخت نشده است.
وی اظهار داشت: از 11 هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در این استان، تفاهم نامه برای واگذاری ساخت سه هزار واحد به کمیته امداد و انبوه سازان منعقد شده است.
وی گفت: اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مسئولیت ساخت واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی را که در مرحله پی کنی قرار دارند برعهده گرفته که اعتبار آن نیز تامین شده است.

* ساخت 29 هزار واحد مسکن جدید در خراسان رضوی
اخوان عبداللهیان افزود: وزارت راه و شهرسازی ساخت 400 هزار واحد مسکن برای اقشار کم درآمد در کشور را ابلاغ کرده است که از این تعداد باید 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در حاشیه شهرها و بافت های ناکارآمد شهری ساخته شود.
وی اظهار داشت: سهم استان خراسان رضوی از این تعداد 25 هزار واحد برای شهرهای جدید و چهار هزار واحد در حاشیه شهرهاست که مسئولیت ساخت آن برعهده اداره کل راه و شهرسازی است، تعدادی هم سهم بنیاد مسکن استان می باشد.
وی گفت: بنیاد مسکن خراسان رضوی در راستای عمل به تعهد خود برای ساخت مسکن، تاکنون هزار و 100 واحد را به بهره برداری رسانده و عملیات اجرایی تعدادی از واحدها را نیز آغاز کرده است.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی افزود: تهیه طرح برای مرحله نخست ساخت 25 هزار واحد مسکن در گلبهار نیز مراحل پایانی خود را می گذراند.
وی ادامه داد: از مجموع چهار هزار واحد مسکن تعهد اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در حاشیه شهر، عملیات اجرایی دو هزار و 200 واحد در محله رسالت مشهد آغاز شده که ساخت آن برعهده انبوه ساز، تامین زمین برعهده شهرداری و پرداخت تسهیلات بر عهده بانک مسکن است.
وی اظهار امیدواری کرد، در سه ماهه نخست سال آینده ساخت دو هزار و 200 واحد مسکن در حاشیه شهر مشهد به اتمام برسد.

* تعریف الگوی جدید بازآفرینی برای مسکن سازی در حاشیه شهر مشهد
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در نشست ستاد بازآفرینی که اخیرا با حضور وزیر راه و شهرسازی در مشهد برگزار شد، این نهاد مکلف شد ساخت واحدهای مسکن حاشیه شهر را در قالب طرح بازآفرینی انجام دهد.
وی افزود: در این ستاد، مدیریت الگوی جدید برای ساخت مسکن در قالب طرح بازآفرینی برعهده 'شرکت بازآفرینی شهری ایران' گذاشته شد و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مکلف شد الگوی عملیاتی را برای ساخت مسکن و بازآفرینی محلات حاشیه شهر ارائه دهد.
وی اظهار داشت: در مرحله نخست با همکاری شرکت بازآفرینی کشور، شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی برنامه ریزی لازم انجام گرفت و یک منطقه 300 هکتاری برای اجرای عملیات و همچنین تسهیلگر، توسعه گر و نهاد توسعه محله در نظر گرفته شد.
اخوان عبداللهیان گفت: در این الگو، دولت حداقل دخالت را خواهد داشت و با کمک تسهیلگر، توسعه گر و نهاد توسعه محله، اعتماد سازی لازم انجام خواهد شد تا براساس ظرفیت هر محله، مردم صاحب خانه شوند و دولت نیز از نظر خدمات روبنایی و زیربنایی بتواند کمکهای خود را انجام دهد.
وی با اشاره به وجود زمین های بایر در اطراف منطقه مورد نظر برای ساخت مسکن و همچنین تعداد بسیاری بافت های ریزدانه ناکارآمد در حاشیه شهر افزود: هدف این است که فضای توانمندسازی و مهارت آموزی بوجود آید و نهادهای توسعه، اعتماد مردم را جلب کنند تا در یک مدت هشت ساله الگویی برای ساخت مسکن در حاشیه شهر تعریف شود که هم مردم صاحب خانه شوند و هم محله توسعه یابد.
وی اظهار داشت: برای کاهش هزینه های ساخت مسکن در حاشیه شهر نیز طرحهای اقتصادی مناسبی برای سرمایه گذار تعریف شده که هزینه های مربوط به خدمات زیربنایی به حداقل برسد و شهرداری و سرمایه گذار بتوانند جابه جایی مردم از محل فعلی را به شکلی مدیریت کنند که زحمتی برای آنان ایجاد نشود.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ظرف چند روز آینده تفاهم نامه الگوی جدید ساخت مسکن در حاشیه شهر مشهد با شهرداری و شرکت بازافرینی شهری ایران و استانداری منعقد می شود تا مردم منطقه از بافت های ناکارآمد رهایی پیدا کنند و سیاست هایی اعمال شود که حاشیه شهر بیش از این گسترش نیابد.
7489 / 6053

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۱۸۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگاهی به آیین‌های نوروزی لرستان
 • سیره امام علی(ع) مرجع بازآفرینی جامعه‌پردازی، خودسازی و تمدن‌سازی است/ چرا نیازمند احیای تشیع علوی هستیم
 • خاطره بازی با نوروز/ یادی ایامی که کارت پستال هدیه می دادیم
 • مدیران به حوزه مباحث اجتماعی توجه داشته باشند
 • تعیین تکلیف 11هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی خراسان رضوی
 • تورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود
 • تعیین تکلیف ۱۱ هزار مسکن مهر بدون متقاضی/ ساخت ۲۹ هزار واحد مسکن جدید در خراسان رضوی
 • تور‌های گردشگری در قزوین برگزار می‌شود
 • طرح بازآفرینی بافت فرسوده موفق نبود
 • هزینه میلیاردی سبزه سفره هفت سین
 • شنیدنی های جالب از آئین های شاد استان مرکزی برای رستاخیز طبیعت
 • دسترسی به اطلاعات گردشگری قزوین با استفاده از فناوری دیجیتال
 • ◄ سی و هفتمین هفته نامه لجستیک و اقتصاد با محوریت «بررسی عدم رشد صنعت گردشگری دریایی در ایران»
 • بی‌مهری گریبان گیر منطقه یحیی‌آباد کاشان/مسئولان زیر بار نمی‌روند
 • بی‌مهری گریبان گیر یحیی‌آباد کاشان/مسئولان زیر بار نمی‌روند
 • 110مکان دیدنی و گردشگری تبریز به همراه تصویر
 • 50 میلیارد ریال صرف طرح بازآفرینی خلخال می شود
 • سه ضلع مثلث فعالیت های فرهنگی ارشاد؛ حساسیت ها و امکانات
 • هزینه میلیاردی سبزه سفره هفت سین/ جایگزینی سبزه‌های آکواریومی در سفره هفت سین