«ربرت» (Robert Palladino) معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی تویئتری اعلام کرد: از بیانیه قدرتمند فرانسه درباره برنامه موشکی بالستیک ایران تقدیر می‌کنیم.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر خلاف مفاد قطعنامه تأئید برجام در شورای امنیت سازمان ملل متحد در ادعائی مضحک نوشت: فناوری وسیله پرتاب فضایی عملا همان فناوری موشک بالستیک میان قاره‌ای بوده و سرپیچی آشکار از قطعنامه ٢٢۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. دنیا ابعاد کامل تهدید ایران را می‌شناسد.

این در حالیست که وزارت خارجه فرانسه دیروز جمعه با دخالت آشکار در امور داخلی ایران، از تهران خواسته بود تا تمام فعالیت‌های مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند.

«اگنس وان در مول» (Agnès Von der Mühll) سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی در این خصوص در اظهاراتی نادرست و بدون اشاره به اهداف دفاعی برنامه موشکی ایران ادعا کرده بود: پاریس یادآوری می‌کند که برنامه موشکی ایران مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل (قطعنامه تأئید برجام) نیست! از ا. یران می‌خواهیم تا فوراً فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک خود را که به منظور حمل تسلیحات هسته‌ای است را متوقف کند.

گفتنی است، قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل هیچ محدودیتی برای آزمایش‌های دفاع موشکی تهران در نظر نگرفته است.

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مباحث دفاعی ایران قابل مذاکره نیست/تصمیمات در شورای نگهبان قائل به فرد نیست

ظریف: گفت وگوهای بیشتری با رسانه ها در راه است، تصمیمات در شورای نگهبان قائل به فرد نیست، مباحث دفاعی ایران قابل مذاکره نیست، ۲۵ هزار فقره عقد قرار برای بازسازی مناطق سیل زده لرستان داده شده است از جمله گزیده اخبار سیاسی امروز شبستان است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، ظریف: گفت وگوهای بیشتری با رسانه ها در راه است، تصمیمات در شورای نگهبان قائل به فرد نیست، مباحث دفاعی ایران قابل مذاکره نیست، ۲۵ هزار فقره عقد قرار برای بازسازی مناطق سیل زده لرستان داده شده است از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در چهارشنبه ۲۶ تیرماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

تصمیمات در شورای نگهبان قائل به فرد نیست

آیت الله «سیدمحمدرضا مدرسی یزدی» شب گذشته (سه شنبه ۲۵ تیر) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره وظایف و عملکرد شورای نگهبان به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: کیفیت بررسی در شورای نگهبان در مقایسه با لوایح و طرح هایی که به این شورا ارسال می شود اینگونه است که مجلس پس از تصویب لایحه یا طرح، آن را به شورای نگهبان ارسال می کند و ابتدا گروه های این شورا پیش از طرح آن در صحن شورا ، آن را از نظر حقوقی و فقهی بررسی می کنند.

 


عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه مجمع فقهی و پژوهشگاه شورای نگهبان دو بازوی پشتیبانی و مشورتی این شورا هستند، افزود: گروه فقهی متشکل از استادان، فقها و مجتهدان برجسته، در جلسات متعدد و با تعمق و بررسی های فراوان و تضارب آرا، موضوع را بررسی و نظر نهایی خود را به شورا ارسال و پژوهشگاه شورای نگهبان هم که متشکل از حقوقدانان برجسته است، مسائل را بررسی می کنند.

 

۲۵ هزار فقره عقد قرار برای بازسازی مناطق سیل زده لرستان داده شده است

«سیدموسی خادمی» شب گذشته (سه شنبه ۲۵ تیر) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره آخرین اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان با اشاره به اینکه تاکنون 29 هزار و 490 فقره به بانک ها معرفی شده است، گفت: 25 هزار فقره عقد قرار داده شده است و 23 هزار و 924 فقره هم پرداخت شده است.
 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه 432 میلیارد تومان به حوزه مسکن و 2 و 7 دهم میلیارد تومان به بخش کشاورزی پرداخت شده است، افزود: همچنین 73 هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض مسکن و 2 و 8 دهم میلیارد تومان کمک بلاعوض کشاورزی پرداخت شده است.
 
 

خادمی بر این موضوع هم اشاره کرد که  تعمیرات 14 هزار و 521 واحد شروع شده و بیش از 7 هزار و 531 واحد تعمیرات به پایان رسیده است.

 

۳۹۲ میلیارد تومان از تسهیلات دولت برای مناطق سیل زده به استان گلستان اختصاص یافته است

«هادی حق‌شناس» شب گذشته (سه شنبه ۲۵ تیر) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره آخرین اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان  درباره پروانه های ساخت گفت: بر اساس برآورد اولیه 17 هزار و 800 واحد مسکونی نیاز به تعمیر داشته اند که 16 هزار واحد به بانک ها معرفی و 9 هزار واجد عقد قرار داده شده است.
 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تعمیرات بیش از 3 هزار واحد به پایان رسیده است، گفت: صدور پروانه نیز به روز شده است فقط تاخیر در گمیشان داشتیم که برطرف شده است و به روز می شود.
 
 

وی با بیان اینکه بخشی از خانه های آسیب دیده به دلیل نزدیکی به رودخانه بوده که اجازه ساخت و ساز مجدد ندارند، گفت: قرار است زمین دولتی تعمین شود. بخشی هم در طرح تفضیلی قرار دارند که باید مشکل برطرف شود تا اجازه ساخت داده شود.
 
 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه پرونده تعمیرات نباید تا آخر سال باز باشد، تصریح کرد: در دستورآمده است که کارها به سرعت بیشتر انجام شود.

 

پاسخ ظریف در مورد فعالیت‌های موشکی ایران «تعلیق به محال» بود

«سید عباس موسوی»، سخنگوی وزارت خارجه که به همراه وزیر امور خارجه ایران در نیویورک به سر می‌برد در توییتی در پاسخ به برخی از اظهارات مبنی بر آمادگی ایران جهت مذاکره در ارتباط با فعالیت‌های موشکی و استنباط اشتباهی که از سخنان ظریف از سوی برخی از رسانه‌ها در مصاحبه با شبکه آمریکایی nbc در مورد فعالیت‌های موشکی ایران صورت گرفته بود، نوشت: پاسخ ‎دکترظریف به مجری ان بی سی دقیق، هوشمندانه و به قول اهل فن "تعلیق به محال" بود. هم توپ را در زمین آمریکا انداخت و هم بجای موضع تدافعی، موضوع فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای منطقه را به چالش کشید. موضع ایران و دکتر ظریف درباره توانمندی‌های موشکی کشور مشخص است.

 

گفت وگوهای بیشتری با رسانه ها در راه است

«محمدجواد ظریف» با انتشار لینک گفت وگوی خود با برنامه هارد تاک بی بی سی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: گفت وگوهای بیشتری در راه است.

 

وزیر خارجه ایران بامداد چهارشنبه (۲۶ تیر) در این توئیت خود با انتشار یک لینک ویدئویی افزود: «گفت وگوی من با زینب بداوی برای برنامه هاردتاک بی‌بی‌سی در جریان سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس اکوسوک (شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد) در اقامتگاه سفیر ایران ضبط شد. گفت وگوهای بیشتر در راه است …».


ظریف عصر روز گذشته (سه شنبه ۲۵ تیر) نیز در حساب شخصی خود در توئیتر با انتشار لینک گفت وگویش با شبکه ان بی سی نوشت: «گفت وگوی من با لستر هولت از برنامه اخبار شبانه این شبکه در نیویورک. ما ۱۵ جولای در اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل متحد به گفت وگو نشستیم، یکی از سه ساختمانی که من اجازه پا گذاشتن در آن را دارم آن هم در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم. گفت وگوهای بیشتر از بی‌بی‌سی و دیگر شبکه‌ها پخش خواهد شد»

 

مذاکره با آمریکا بی فایده است

«عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان در پستی اینستاگرامی نوشت: روز گذشته خاطره‌ای که به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله شهید بهشتی (ره) در صفحه اینستاگرام با تصویر ایشان در جمع پاسداران سرافزار منتشر کرده بودم، حذف شد!.


شاید علت، تروریستی قلمداد کردن این نهاد نظامی رسمی از سوی ایالات متحده بوده است، اما جالب آنکه هم مرحوم شهید بهشتی و سپاه عزیز هر دو قربانی تروریسم بوده اند. فارغ از آنکه چطور امکان دارد جای جلاد و شهید عوض شود و سازمانی که دستش به خون هزاران ایرانی آلوده شده از فهرست گروه‌های تروریستی خارج شود و فعالیتش در همین شبکه مجاز باشد! اما انتشار تصویر عزیزان سپاهی ممنوع؟! به سه نکته اشاره میکنم:


اولاً اگر چه تروریسم در نظام حقوق بین الملل تعریف نشده است – لیکن در برخی اسناد از جمله در قطعنامه ۶۰/۴۹ مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورخ ۹ دسامبر ۱۹۹۴ مولفه‌های آن تبیین شده - که هیچ کدام از عناصر آن بر سپاه پاسداران منطبق نمی‌گردد.

 

مباحث دفاعی ایران قابل مذاکره نیست

«عباسعلی منصوری آرانی» در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان در خصوص ادعای آمریکا راجع به آمادگی ایران برای مذاکره موشکی، گفت: موضوعاتی که بستگی به دفاع ما دارد قطعا موضوعی نیست که قابل مذاکره باشد.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در این خصوص تنها دولت تصمیم گیری نمی کند، افزود: صیانت ما از مرزها و ارزش ها یک موضوع حیاتی است که به هیچ وجه مذاکره نمی شود.

 

وی با اظهار این که ما فعلا بر روی این بحث داریم که چرا کشورهایی که ادعای قطعنامه سازمان ملل را دارند از آن خارج شده اند و بدون اینکه دلیلی برای اقدام خودشان داشته باشند مبانی سازمان ملل را زیر سوال برده اند، خاطرنشان کرد: هیچ مذاکره ای در هیچ رابطه ای از سوی ایران رخ نمی دهد الا این که کشورهای اروپایی و آمریکا را وادار کنند که قطعنامه های سازمان ملل را بپذیرد و به آنچه که قطعنامه 2231 مسئولش کرده است بازگردد.

 

کارشناس سیاست خارجی تصریح کرد: این موضوعی نیست که با آن بخواهیم صحبت کنیم موضوعات دفاعی ما به خودمان بستگی دارد و ما هستیم که تصمیم می گیریم که چه سلاحی را متناسب با تهدیداتی که برای ما متصور است به کار ببریم.

 

منصوری آرانی با تاکید براین نکته که با توجه به استقلال ایران بدیهی است که میدان تهدیدات را رصد می کنیم و بر مبنای آن تاکتیک هایی را اتخاذ می کنیم، عنوان کرد: عرصه تهدیدات و عرصه دفع تهدیدات موضوعی است که به استراتژی ما بستگی دارد و هیچ کشور مستقلی روی این موضوعات مذاکره نمی کند./

 

 

پایان پیام/50

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: ایران آمریکا برجام فرانسه برنامه موشکی ایران موشک بالستیک

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۷۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ‌ظرافت های دیپلماتیک محمدجواد ظریف؛ از قطعنامه 598 تا برجام/نقش روحانی در به سرانجام رساندن قطعنامه پایان جنگ
 • ۱۴ نکته‌ مهم که درباره قطعنامه ۵۹۸ باید بدانید
 • ۱۴ نکته‌ای که درباره قطعنامه ۵۹۸ باید بدانید
 • روسیه: لغو تحریم‌ها علیه کره شمالی در آینده نزدیک ممکن نیست
 • بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۶
 • زیر سوال بردن برنامه موشکی ایران غیر منطقی است
 • ارائه قطعنامه بازگشت ترامپ به برجام درکنگره آمریکا/کمک‌رسانی ایران به یک نفتکش خارجی در خلیج فارس/ هشدار روسیه درباره هرگونه اقدام علیه ایران/تکذیب خبر آمادگی ایران برای مذاکرات موشکی
 • "برجام" هیچ دستاوردی نداشت؟
 • برنامه موشکی قابل مذاکره نیست
 • برداشت غلط ترامپ و پمپئو از اظهارات ظریف| واکنش ایران: برنامه موشکی هرگز قابل مذاکره نیست
 • قطعنامه‌ مجلس نمایندگان آمریکا علیه ترامپ
 • برنامه موشکی ایران «تحت هیچ شرایطی و با هیچ کشوری» قابل مذاکره نیست
 • تصویب قطعنامه محکومیت سخنان نژادپرستانه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا
 • ایران ادعای مذاکره موشکی را تکذیب کرد/ فضاسازی‌های انجام شده صحت ندارد
 • ایران آمادگی برای مذاکره موشکی را رد کرد
 • برجام و تلاش برای نادیده گرفتن دستاوردهایش
 • ایران برای پاسخ به متجاوز منتظر چراغ سبز شورای امنیت سازمان ملل نخواهد ماند
 • ایران برای دادن پاسخ به متجاوز منتظر چراغ سبز شورای امنیت سازمان ملل نخواهد ماند
 • در ۱۴ جلسه کمیسیون مشترک برجام چه گذشت؟