عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره لزوم توجه به فضای مجازی گفت: باید از ظرفیت عظیم بسیج در فضای مجازی به نحو احسن استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اینکه فضای مجازی به فضایی برای تودهنی زدن به دشمن تبدیل شود، اظهار کرد: فضای مجازی فرصت بسیار بزرگی که در اختیار مردم و حاکمیت‌ها در دنیا قرار گرفته است که مقام معظم رهبری اهمیت آن را بارها مورد تاکید قرار داده‌اند.

وی افزود: در سالهای قبل که فضای مجازی به تازگی راه افتاده بود مقام معظم رهبری جمله معروفی داشتند و آن این بود که اگر من رهبر نبودم به طور یقین فرمانده فضای مجازی می‌شدم و این نشان از اهمیت فضای مجازی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم انتظارات مقام معظم رهبری را در این حوزه برآورده کنیم، ابراز کرد: باید بتوانیم از فضای مجازی به نحو احسن استفاده کنیم و اجازه ندهیم دشمن این فضا را در اختیار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای استفاده درست از این فضا فراهم شود، خاطرنشان کرد: به قول مقام معظم رهبری باید از این فضا برای تودهنی به دشمن استفاده کنیم، بنده اعتقاد داریم که برای دفاع از حریم این ممکلت و همچنین آرمانهای انقلاب و نظام باید در این فضا حضوری فعال و موثر داشته باشیم.

بیگدلی با بیان اینکه باید از خطوط قرمز نظام و انقلاب در این فضا به خوبی دفاع کنیم، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که آموزش استفاده درست از این فضا و همچنین سواد رسانه‌ای را باید جدی بگیریم تا تهدیدات این فضا را با هوشمندی به فرصت تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه وزارت ارتباطات در این زمینه بسیار سنگینی دارد، بیان کرد: وزارت ارتباطات باید به عنوان متولی این امر زیرساخت‌های لازم را فراهم و همچنین اقدامات موثری را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری انجام دهد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با استفاده از بستر فضای مجازی می‌توان یک همدلی مثال زدنی در کشور ایجاد کرد، اظهار کرد: البته این را هم باید بگویم که مسئولان اجرای نباید فضای حقیقی را رها کرده و مشغول توئیت‌هایی شوند که هیچ مشکلی از مردم را حل نمی‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت بسیج در فضای مجازی به نفع کشور استفاده کرد، عنوان کرد: بسیج ظرفیت بزرگی در حوزه فضای مجازی دارد که باید به نحو احسن از این ظرفیت استفاده کرد.

بیگدلی با بیان اینکه باید حضور بسیج در فضای مجازی گسترش یابد، گفت: بسیج همیشه با خلوص نیت برای حل مشکلات کشور وارد شده و به نظرم در حوزه فضای مجازی نیز ظرفیت عظیمی در اختیار دارد.

وی در ادامه با اشاره به روحیه اشرافی‌گری موجود در بین برخی مسئولان بیان کرد: ما انقلاب کردیم تا اشرافی‌گری را از بین ببریم، انقلاب اسلامی ایران را می‌توان از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد که یکی از آنها مبارزه با اشرافی‌گری بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره به دوری از اشرافی‌گری تاکید داشته‌اند، اظهار کرد: دین اسلام و همچنین انقلاب ما اشرافی‌گری را رد می‌کند و در این راستا مسئولانی که به دنبال اشرافی‌گری هستند باید کنار بروند.

وی تصریح کرد: اشرافی‌گری با اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی همخوانی ندارد که نیاز است به همان روحیه اوایل انقلاب برگردیم.

بیگدلی در خصوص بدعهد‌ی‌های اروپا در اجرای ساز و کار مالی گفت: متاسفانه شاهد بدعهدی اروپا در این خصوص هستیم که منافع ما در زمینه برجام نادیده می‌گیرند و دنبال منافع خودشان هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما با کشورهایی طرف هستیم که متاسفانه به عهد خود پای بند نبوده و به دنبال منافع خود هستند که ما نیز باید در این خصوص تجدید نظر لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

باید به جوانان اعتماد کنیم/ بسیج ظرفیتی خوبی برای شتاب دادن به کارهاست

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: ما هیچ گاه وفای به عهد را، از اروپا و آمریکا ندیدیم. برجام حقانیت و درستی هشدارهای مقام معظم رهبری که فرمودند نباید به لبخند غربی ها امیدوار بود را بر همه آشکار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیترآزاد، علیرضا ابراهیمی نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار تیتر آزاد با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم، اظهار داشت: آفت امروز جامعه اسلامی اشرافی گری است. متاسفانه خلق و خوی اشرافی گری در بخشی از مسئولین کشور و حتی مردم دیده می شود که این زیبنده نظام و مدیریت کشور نیست.

وی افزود: یک کار خوبی که در مجلس دهم انجام شد، قانون منع بکارگیری بازنشستگان بود. با تصویب این قانون، بسیاری از بازنشستگان با سمت‌های دولتی خداحافظی کردند، اما هنوز در برخی از جاها، مانند صدا و سیما، تعدادی همچنان مشغول به کار می باشند.

ابراهیمی در ادامه بیان کرد: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر جوان گرایی، باید این قانون بصورت کامل اجرا شود و به جوانان اعتماد کنیم. برخی از افراد شاید مشاوران خوبی باشند، اما دیگر آن توان و تحرک عملیاتی را ندارند . بکار گیری بازنشستگان در پستهای اجرایی عدم تحقق اقتصاد مقاومتی و حرکات جهادی را به همراه دارد.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس، ضمن بازخوانی قسمتی دیگر از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از فضای مجازی برای تو دهنی زدن به دشمنان گفت: تحقق اینترنت ملی یا همان شبکه ملی اطلاعات و آموزش سواد رسانه‌ای از ضروریات مدیریت بر فضای مجازی کشور است.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات باید زیرساختهای لازم برای این توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از فضای مجازی برای تو دهنی زدن به دشمنان را فراهم کند. از آنجا که سپاه و بسیج همواره حامی حریم اعتقادی کشور بودند و ظرفیت خوبی برای تحقق فرمایشات حضرت آقا هستند، کمک گرفتن از آنها و کمک آنها به دولت، می تواند سرعت زیادی به اجرای این خواسته مقام معظم رهبری بدهد، زیرا تجربه نشان داده که بسیج ظرفیتی خوبی برای شتاب دادن به پیشرفت و سرعت کارهاست.

ابراهیمی در آخر به بی اعتباری امضاء، تهدیدات و وعده های غربی ها اشاره کرد و اعلام کرد: ما هیچ گاه وفای به عهد را از اروپا و آمریکا ندیدیم. در این دوران ۴۰ ساله انقلاب، آنها هیچ گاه به تعهدات خود پایبند نبوده اند. مثلا بعد از جنگ و قطعنامه 598 منافقین با پشتیبانی اطلاعاتی و تجهیزاتی آمریکا از داخل خاک عراق به کشور ما حمله کردند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس، خاطرنشان کرد: ما هرگاه به آمریکایی ها اعتماد کردیم، دچار خسارت شدیم. بیانات حضرت آقا تلنگری برای مسئولین کشور است. ما باید هوشیاری خود را بیشتر کنیم، قرار داد ها را محکم ببیندیم و خلاء ها، مشکلات و تعهدات حقوقی آنها را بخوبی بررسی کنیم.

وی افزود: برجام نشان داد که آمریکایی‌ها ، با وجود انجام شدن تمامی تعهدات از سوی ایران که مهر تایید سازمان ملل و آژانس را به همراه داشت، به عهد خود وفا نکردند. اروپایی‌ها هم که همیشه دنباله روی آمریکا می باشند به تعهدات خود پایبند نبودند. امروز حقانیت و درستی هشدارهای مقام معظم رهبری که فرمودند نباید به لبخند غربی ها امیدوار بود ، بر همه آشکار شد.

ابراهیمی در پایان گفت: مجلس و دولت باید راه های برخورد با این بدعهدی ها را پیدا کند. وظیفه وزارت خارجه برخورد مناسب در تعاملات دیپلماسی است. دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی ما هم پای دیپلماسی سیاسی حرکت نکرد. اگر هر سه دیپلماسی به خوبی عمل کنند، همواره کشورهایی پیدا می شوند که دنبال تعامل با ایران، خرید محصولات ایرانی و دور زدن تحریم ها هستند.

انتهای پیام/

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مجلس خبرگان در اهمیت فضای مجازی بیانیه داد
 • یزد | منویات مقام معظم رهبری تمام توطئه‌های دشمنان در مباحث اقتصادی را از بین برد
 • بررسی آسیب‌های فضای مجازی در جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری
 • آیت الله جنتی: تهدیدات فضای مجازی را باید به فرصت تبدیل کرد
 • درخواست اعتبار از مقام معظم رهبری بر اساس کدام یک از اصول قانونی است؟
 • جهت ترویج گفتمان انقلاب اسلامی ، از ظرفیت فضای مجازی بهره‌گیری شود
 • آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود
 • گوش شنوایی به تذکرات رهبری درباره اشرافیگری مسئولان وجود ندارد/جوانگرایی در دولت در حد شعار مانده است/ حضور تهاجمی در فضای مجازی یک فرصت برای توسعه انقلاب است
 • اروپا با رفتارهای موذیانه خود بدنبال وقت کشی است/ اشرافی گری در تضاد با آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران است
 • اساتید انقلابی در افزایش سطح آگاهی جوانان تلاش کنند
 • کارگاه آموزشی و توجیهی فضای مجازی سپاه شاهرود+ تصاویر
 • استفاده از فرصت فضای مجازی برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی
 • نگاهی به حماسه غرور آفرین استقبال مردم پاکستان از رهبر معظم انقلاب
 • احیای جهادسازندگی در سال ۹۷ چه مدلی می‌تواند باشد؟
 • تالابهای ۱۱ هزار ساله درمسیر انقراض/ مسئولانی که تنها نظاره‌گرند!
 • حقیقت انقلاب اسلامی عمل به قیام‌ لله است/ لزوم ترویج فرهنگ مطالبه‌گری
 • بسیج الگوی مدیریت جهادی است
 • انقلابی گری در فکر و عمل، ریشه اشرافی گری را می خشکاند/از نیروهای جوان کوشا، متعهد و مبتکر در اداره کشور استفاده شود
 • ایمن سازی فضای مجازی با مدیریت فرهنگی