براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، امروز، فردا و اواسط روز دوشنبه، وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما در غرب سواحل خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

تا اوایل وقت فردا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی خواهیم داشت.

روز آینده سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و بعدازظهر فردا فعالیت آن در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، تهران و استان البرز، همچنین استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

روز دوشنبه با تقویت این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، سواحل دریای خزر، شمال شرق کشور، شمال بوشهر، بخشی از غرب فارس و غرب اصفهان درگیر این سامانه خواهد بود که پیامد ورودی آن بارش باران، وزش باد شدید و بارش برف در مناطق کوهستانی و مرتفع است.

روز دوشنبه بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در قزوین، البرز، تهران و شمال غرب سمنان و بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید در ایلام، خوزستان و شمال بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

در جاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده طی این مدت لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود که توصیه می‌شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی باشد.

روز دوشنبه بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در جنوب کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود که به هموطنان در این مناطق توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

بعدازظهر امروز شنبه و یکشنبه تا اواسط وقت روز دوشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین رخ خواهد داد و احتمال وقوع بهمن در جاده‌های ارتباطی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز به سوی استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.

سامانه بارشی مذکور روز سه‌شنبه در مناطقی از جنوب غرب، جنوب شرق و شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود.

از بعدازظهر یکشنبه و همچنین روز دوشنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گردوخاک در جنوب غرب کشور وجود دارد.

روز دوشنبه وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود و در کرمان، سیستان و بلوچستان خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی سردی وارد کشور می‌شود که روز چهارشنبه نیمه غربی کشور و پنج‌شنبه کل کشور از این سامانه متأثر خواهد بود و روز جمعه عمده این سامانه به شرق کشور و شرق سواحل خزر محدود می‌شود.

با ورود این سامانه سرد کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۰ درجه، بارش برف، بارش باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، به تدریج افزایش ابر و بعدازظهر بارش باران پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز دوشنبه بارش باران و احتمال بارش برف برای تهران وجود دارد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۷ و ۳ درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و کرمان با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر و تبریز با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر و زنجان با کمینه دمای ۵ درجه صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۵ دیماه سال جاری ۱۰۰ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۳۱.۸ میلی‌متر بود؛ بنابراین تا این تاریخ بارش بارش سال جاری ۲۱۴.۶درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۷۴.۵ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۴.۲درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته پانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۴۴.۹میلی‌متر بوده است. میانگین گرم‌ترین منطقه در مدت زمان مذکور میناب در استان هرمزگان به میزان ۳۰.۴ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزان منفی ۹.۵ درجه سلسیوس بوده است.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

تهران برفی میشود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور از برفی بودن تهران طی دو روز آینده خبر داد. ناطقان: احد وظیفه گفت: بنا به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (چهارشنبه 26 دی‌ماه) با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب، بارش‌ها به تدریج در شمال خلیج فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان‌های فارس و بوشهر آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: بعد از ظهر امروز فعالیت سامانه بارشی به تدریج به غرب، شمال غرب، مرکز، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد. همچنین امروز بارش در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، جنوب لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات، اظهار کرد: تا اواخر امروز (چهارشنبه 26 دی‌ماه) وزش باد جنوبی در اردبیل ادامه خواهد داشت.
به گفته وظیفه فردا (پنج‌شنبه 27 دی‌ماه) با شمالی‌شدن جریان‌ها روی دریای خزر، بارش در سواحل خزر شروع خواهد شد و گستره فعالیت سامانه بارشی کل کشور را فرا می‌گیرد.
این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: فردا بارش در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، غرب فارس، شمال بوشهر، غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه و شمال ایلام شدت خواهد داشت و همچنین برای دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف، وزش باد و کولاک پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پس فردا (جمعه 28 دی‌ماه) در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب کشور، شرق و جنوب شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت. در روز جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، دامنه‌های البرز شرقی باران شدید خواهد بود.
وی تاکید کرد: سامانه بارشی روز شنبه (29‌ دی‌ماه) در سواحل شرقی خزر دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و سپس بعد از ظهر همین روز از شمال شرق کشور خارج می‌شود.
وظیفه ادامه داد: فردا (پنج‌شنبه 27 دی‌ماه) در نیمه جنوبی و روز جمعه در جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد. همچنین اواخر روز جمعه و طی روز شنبه کاهش دمای 6 تا 10 درجه‌ای برای نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (پنج‌شنبه 27‌ دی‌ماه) شمال خلیج فارس مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز جمعه (28 دی‌ماه) مرکز و شرق خلیج فارس مواج است. همچنین اواخر فردا و طی روز جمعه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.
وی در پایان اعلام کرد: فردا هوای تهران، در بعضی ساعات بارش باران و برف و در اواخر وقت وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران فردا 13 و 5 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز جمعه (28 دی‌ماه) هوای تهران ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف و در بعدازظهر کاهش ابر خواهیم داشت. حداکثر و حداقل دمای تهران در روز جمعه 10 و یک درجه سانتیگراد خواهد بود.
منبع: ایسنا برچسب ها: هواشناسی ، بارش برف

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: هواشناسی بارش باران کاهش دما وزش باد سامانه بارشی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برف میهمان البرزی ها می شود
 • هشدار هواشناسی مازندران درباره ورود سامانه سرد بارشی
 • ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور
 • ورود سامانه‌ای بارشی به همراه توده هوایی سرد به جو استان کرمانشاه
 • هوا خیلی سرد می شود
 • تداوم بارندگی ها در کشور/ تجهیزات ایمنی همراه داشته باشید
 • آغاز بارش برف و باران از فردا پنج شنبه
 • منتظر آخر هفته برفی در تهران باشید
 • ورود سامانه بارشی جدید به 5 استان/تهران آخرهفته برفی می شود
 • برف و کولاک تا 2 روز دیگر در تهران !
 • ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور (+ جدول)
 • آخرین وضع آب و هوای کشور در ۲۶ دی ماه
 • ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور/ آسمان تهران بارانی است
 • تهران برفی می شود
 • سردشدن ۱۰ درجه‌ای هوا با ورود سامانه بارشی جدید
 • آخرِ هفته ی سرد
 • این استان های کشور منتظر بارش باران و برف باشند
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ کاهش ۱۰ درجه‌ای هوا/ بارش برف در اکثر نقاط کشور