به گزارش ایرنا،رضا بدیعی‌ فرد شنبه 22 دی ماه در حاشیه بازدید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از فرودگاه جهرم افزود: این ترمینال با اعتباری بالغ بر صرف 7 میلیارد تومان و در مساحتی معادل 1500 متر مربع ساخته می‌شود.
وی ابراز کرد: احداث این ترمینال اردیبهشت‌ماه سال جاری با اعتبار 7 میلیارد تومانی کلید خورد و تا خرداد سال آینده به اتمام می‌رسد.


وی بیان کرد: از آنجا که فضای ترمینالی کنونی فرودگاه جهرم بسیار محدود است و ابنیه آن به 40 سال پیش تعلق دارد و با توجه به برقراری پروازها در فرودگاه جهرم، احداث این ترمینال ضرورت دارد.
بدیعی‌ فرد اظهار کرد: ترمینال جدید فرودگاه جهرم امکان پذیرایی همزمان از 200 مسافر را فراهم می‌کند.
وی گفت: در حال حاضر هفته‌ای 2 پرواز با استفاده از ناوگان ای‌تی‌آر هما در این فرودگاه انجام می‌شود و با توجه به محدودیت‌های دمایی و طول باند کوتاه، این هواپیما از هواپیماهایی است که توان پرواز به فرودگاه جهرم را دارد.
همچنین رحمت‌الله مه ‌آبادی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران 22 دی، از فرودگاه جهرم بازدید کرد.
وی ضمن بررسی وضعیت روند احداث ترمینال این فرودگاه راهکارهای لازم برای تسریع در اجرای پروژه را ارائه داد. مه‌آبادی از سایر پروژه‌ها و بخش‌های مختلف این فرودگاه دیدن کرد و از نزدیک در جریان وضعیت پروژه‌های این فرودگاه قرار گرفت.
در این بازدید غلامحسین باقریان، معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و رضا بدیعی‌فرد، مدیرکل فرودگاه های استان فارس، مه‌آبادی را همراهی کردند.
فرودگاه جهرم که تقریبا به مدت 10 سال غیرعملیاتی بود و متروکه شده بود، سال پیش با صرف حدود 2 میلیارد تومان اعتبار مجددا آغاز به کار کرد.
گردگیری سطوح پروازی، نصب سیستم‌های ناوبری، استقرار واحد ایمنی زمینی شامل دو دستگاه کپسول و یک تانکر، استقرار سیستم سوختگیری هوایی، استقرار پلیس و سپاه، ساخت ساختمان اداری و تجهیز آن، ایجاد زیرساخت‌های آب و برق و گاز و نصب سیستم‌های مخابراتی از جمله اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی فرودگاه جهرم بوده است.
شهرستان جهرم در فاصله‌ 193کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.
9910 / 1876
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

حضور فیزیکی وزیر درمناطق مشکلات را حل می‌کند/خانه‌هایی که زیرنظر تامین اجتماعی است باید زیرنظر بورس بروند/توسعه دفاتراشتغالزایی در سطح بین المللی

خبرگزاری میزان- در دیدار نمایندگان مجلس با وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات مناطق مختلف کشور،موضوع اشتغال زادیی و عملکرد وزارت تعاون مطرح و بررسی شد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای شریعتمداری باتوجه به اینکه در گذشته تجربه وزارت وهمکاری با دفتر رئیس جمهور را داشتند و در سفر‌های استانی نیز به بیشتر استان‌ها سفرکرده اند، مشکلات مردم را به خوبی می‌دانند و در مدتی که در این وزارتخانه حضور دارند، حرکت‌های خوبی علی الخصوص برای مناطق محروم انجام داده اند.

وی افزود:دیدگاه و برنامه وزیر این است که فاصله بین استان‌های برخوردار و غیر برخوردار را کاهش دهد و در مسیر همین سفر‌ها نیز دو نفر از یاران عزیزش را از دست داد که واقعا خدوم و صدیق بودند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد:حضور فیزیکی شخص وزیر در مناطق مختلف کشور مخصوصا در شهر‌های محروم می‌تواند زمینه حل مشکلات ان منطقه باشد والحمدالله آقای وزیر این مبحث را به خوبی انجام می‌دهند.

وی مطرح کرد:سازمان تامین اجتماعی و بدنه این وزارتخانه بسیار وسیع است و شامل ۵۰ درصد از جامعه ایران است؛ بنابراین بسیار وزارتخانه وسیعی است و حرکات و تصمیمات وزیر می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی در اکثر آحاد جامعه داشته باشد و طبقات متوسط و کارگر چشمشان به عملکرد اقای شریعتمداری است و به ایشان امید دارند. ما هم باید سعی کنیم در مجلس شورای اسلامی به این وزارتخانه و مخصوصا تامین اجتماعی کمک کنیم تا مشکلات برطرف شود.

محمودزاده ادامه داد:یکی از دغدغه‌هایی که وزیر و نمایندگان دارند این است که به بحث درمان در سازمان تامین اجتماعی کمک کنیم، که در بودجه سالیانه وقوانین بالادستی، به وزیر و مجموعه خدومشون بتوانیم کمک کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد:در بحث صندوق تامین اجتماعی، بسیاری از مردم از آن حقوق می‌گیرند و در مجلس باید کمک کنیم و دیدگاه وزیر نیز درباره تقویت این صندوق و تامین اجتماعی خوب بوده است. انشاالله بتونیم در فرصت‌های آتی با حضور اقای شریعتمداری این بخش‌های مختلف را که دغدغه همه نمایندگان مجلس است را تقویت وکمک کنیم تا مشکلات رفع شود.

وی در باره بودجه این وزارتخانه گفت:بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به وسعتش در شان این وزارتخانه نیست و انتظار داریم رئیس جمهور بیشتر به این وزارتخانه و تامین اجتماعی کمک کنند.

محمودزاده خاطر نشان کرد:دغدغه‌ای که وجود دارد این است که در شهرستان‌های محروم تعداد بیمه شده زیاد است و از لحاظ درمانی و تخت‌های بیمارستانی مشکلاتی وجود دارد و انتظارمان این است که مجلس و دولت به اعتبارات این وزارتخانه توجه کنند وآن را افزایش دهند.

وزیر اهل ۲۴ ساعته کار کردن است

حسن خسته بند، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:اقای شریعتمداری فردی باتجربه، خوشنام، خوش فکرو پاکدست است و میان وزرا ایشان مشهورند که فردی پایه کار و اهل ۲۴ ساعته کارکردن هستند.

وی افزود:از زمانی که ایشان آمده اند، حرکت بهتر صورت می‌گیرد و کار‌ها شفاف‌تر شده و در زمینه اسامی اعضای هیات مدیره و مدیران عامل هولدینگ‌ها و شستا به خوبی اقدام کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:قبل از حضور ایشون افراد با شک به این هولدینگ‌ها نگاه می‌کردند، ولی با امدن ایشان شفافیت به وجود آمد و پنجره شفافیت باز و مردم و نمایندگان دیدشان بهتر شد و تغییر پیدا کرد و امیدواریم این حرکت تداوم پیدا کند.

وی ادامه داد:کارخانه‌هایی که زیرنظر تامین اجتماعی است باید زیرنظر بورس بروند و یا واگذار شوند تا سرمایه آن برای کار‌های در حوزه مسائل اجتماعی بیاید. این دغدغه است که رئیس جمهور و آقای شریعتمداری حتما آن را انجام خواهند داد.

این نماینده مجلس عنوان کرد:وزیر انرژی است و تیم خوب و اهل کاری دارید وامیدواریم موفق باشند البته به شرطی که مجلس کمک کند و در کنارشان باشد. دولت و مجلس برای این وزارتخانه باید کاربزرگ انجام دهند، زیرا این وزارتخانه بیشترین افراد تحت پوشش را دارد.

وی در پایان گفت:دغدغه مجلس در ارتباط با افرادی است که در جامعه هستند و مهم‌ترین بخش این دغدغه اشتغال است و باید برای هدفی که دولت در حوزه اشتغال گذاشته برنامه ریزی شود. بخش درمان نیز سنگین است و باید همه کمک کنند، زیرا نفعش به همه مردم می‌رسد. ولی اشتغال مهم‌ترین دغدغه و درخواست مردم است، زیرا معیشت همراه اشتغال تامین می‌شود. به افراد تحصیل کرده باید توجه شود، زیرا تا الان آمار‌ها یک چیزی گفته، ولی با چیزی که جامعه می‌گوید، فاصله دارد.

تقویت تعاونی‌ها و بازگردادن ان‌ها به جایگاه خودشون بسیار مهم است.

علیرضا سلیمی، نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم تعاونی‌ها در اقتصاد باید افزایش پیدا کند و طبق قانون اساسی سهم تعاونی‌ها باید به یک سوم برسد که متاسفانه نرسیده است. تقویت تعاونی‌ها و بازگردادن ان‌ها به جایگاه خودشون نیز بسیار مهم است.

تعاونی‌ها باید سهم فراوانی در تجمیع سرمایه خرد داشته باشند و هولدینگ‌های بزرگ در تعاونی کمتر شکل گرفته است.
وی افزود:اکثر تعاونی‌ها با سرمایه خرد کار انجام می‌دهند و لازم است آن‌ها را به سمت کار‌های بزرگتر سوق داد. باید به تعاونی‌ها اعتماد به نفس را برگردانیم.

سلیمی مطرح کرد:بانک‌هایی که تسهیلات می‌دانند در پاره‌ای از موارد اینقدر با تاخیر عمل کردند که تعاونی‌ها زمین گیر شدند. قانون در پاره‌ای از موارد باید اصلاح شود و باید هرچه سریعتر کمیته‌ای با حضور برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان وزارتخانه تشکیل شود که این موارد بررسی و اصلاح گردد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت:ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها عمدتا کار‌های جانبی انجام می‌دهند و در امور جاری متوقف اند وبحث تعاون در ان‌ها مغفول مانده است. با اینکه در بحث اشتغال فراگیر روستایی کار‌های بزرگی انجام شد، ولی متاسفانه نتوانست اهدافی که در نظر داشتیم را انجام دهد. به صورت انفجاری این کار انجام صورت نگرفت و خرد شد و نتوانستیم در این بخش به خودمان برسیم.. در بحث تسهیلات در بخش اشتغال فراگیر روستایی می‌توانیم یک تحول جدی داشته باشیم.

توسعه دفاتراشتغالزایی در سطح بین المللی

جلیل مختار، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: امروز گزارشی در کمیسیون اجتماعی پیرامون بحث اشتغال بین المللی و توسعه دفاتراشتغالزایی در سطح بین المللی ارائه شد که می‌تواند شروع بسیار خوبی برای آقای شریعتمداری باشد و گزارش بسیار خوبی بود.

وی گفت:وزیر به تازگی مدیران سازمان‌های تابعه را منصوب می‌کند و پیش بینی می‌شود که همکاری و هماهنگی‌ها بهتر گردد. به آسیب‌های اجتماعی باید توجه خاصی شود. در بحث ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه اشتعال پایدار در روستا‌ها ورود خوبی وزارتخانه داشته، ولی تقریبا یک ماهی است که حس می‌شود این موضوع خوب پیگیری نشده وپرداخت توسط بانک‌ها تقریبا انجام نشده است. بر اساس پیگیری‌هایی که انجام دادیم، این موضوع بر می‌گردد به اختلاف نظر بین بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که انشاالله وزیر بتوانند این موضوع را پیگیری و مدیریت کنند تا سریعا مرحله سوم این طرح آغاز شود.

وی خاطر نشان کرد:موضوعی که بسیار مهم است، انتقال سوابق فرهنگیان از صندوق خدمات کشوری به صندوق تامین اجتماعی است که با توجه به بخشنامه صادره قبل، وزیر انشاالله بتوانند در کمیسیون اجتماعی دولت این موضوع را با محاسبه به روز پیگیری کنند. زیرا در در بحث انتقال سوابق این عزیزان تامین اجتماعی و آموزش و پرورش نتوانستند موضوع حل کنند. پرداخت بسته‌های حمایتی نیز یکی از اولویتهاست که مهم است.

روند کنونی این وزارتخانه روند بسیار مثبتی

عبداله رضیان، نماینده مرم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در زمان معرفی آقای شریعتمداری برای این وزارتخانه عده‌ای نگاه منفی داشتند، ولی بنده باتوجه به اینکه در کمیسیون صنایع معادن حضور داشتم وعملکرد اقای شریعتمداری و صداقتش را دیده بودم مدافع ایشان بودم و می‌دانستم ایشان در این وزارتخانه می‌تواند آرامش ایجاد کند و انصافا این اتفاق افتاد و حضور ایشان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعث شد تا چالش‌هایی که درباره شستا وجود داشت با اقداماتی همچون شفافیت در اعضای هیات مدیره مدیره‌ها و همچنین حمایت‌هایی که از اقشار آسیب پذیر داشتند نگاه مثبتی به شخص ایشان و وزارتخانه ایجاد کند و هم اکنون در مجلس و جامعه چالشی نسبت به ایشان وجود ندارد و نگاه خوبی به ایشان هست.

وی افزود:در مجموع روند کنونی این وزارتخانه روند بسیار مثبتی است و در آینده شرایط بهتری را خواهیم دید، زیرا قشر بسیار عظیمی با این وزارتخانه در ارتباطند.

رضیان عنوان کرد:حس می‌کنم در همه ادوار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گاهی این وزارتخانه حیاط خلوت دولت‌ها بود، ولی الان به نظرم حس خوبی در این وزارتخانه ایجاد شده است.

وی عنوان کرد:اولویت‌های اصلی به نظرم بازنشستگان عزیز وتامین اجتماعی است و باتوجه به شرایط اقتصادی نیازاست که به این قشر توجه بیشتری کنیم. واقعیتش ممکن است در بحث همسان سازی حقوق‌ها با توجه به شرایطی که تامین اجتماعی دارد، نتوانیم به خوبی عمل کنیم، ولی به نیاز‌های معیشتی این قشر باید کمک کنیم.

وی مطرح کرد:موضوع شستا همیشه چالش این وزارتخانه بوده و وزیر شفاف سازی کردند. نگاه رئیس جمهور و وزیر این است که به سمت بخش خصوصی برود و اگر هم نمی‌خواهیم به آن سمت برود حداقل این شرکت‌ها زیانده نشوند و منافعش برای مجموعه خانواده کارگران وضعیت مثبتی داشته باشد و روند اصلاح ساختارش در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: در بحث بهزیستی مجلس باید کمک کند و در بودجه نگاه بهتری داشته باشیم و طلب‌های تامین اجتماعی از دولت را مدیریت کنیم. در مدیریت یارانه به سمت حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برویم و منابع را به آن سمت سوق دهیم و فضای فقر را کنترل کنیم و شرایط بهتری برای معیشت این افراد ایجادکنیم.

سکینه الماسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس پس از دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هنگام انتصاب وزرای جدید، نیاز بود وزرای تیم اقصادی دولت همدیگر را بشناسند و هماهنگ باشند و اقای شریعتمداری گزینه فوق العاده مناسبی بود به دلیل اینکه در همه قسمت‌ها کار کرده بود و با اقای رحمانی که معاون ایشان بود نیز ارتباط تنگاتنگی داشت.

وی افزود:وزیر در ملاقاتهایشان با روی باز می‌نشینند و وقت می‌گذارند. آقای شریعتمداری در دیدار‌ها فرق نمی‌گذارند و حتی برای یک مددجو نیز به اندازه معاونین خود یا یک نماینده مجلس وقت می‌گذارند، که این کار بسیار ارزنده‌ای است.

وی ادامه داد: ارتباط وز یر با اقشار مختلف، ارتباط تنگاتنگی است و برای مثال سازمان‌های مردم نهاد مصاحبه‌های وزیر را رصد کرده بودند و در موردی آن را به من گفتند و مطالبه کردند که ما آن را منعکس کردیم وبا موفقیت انجام شد و آنان بسیار از توجه وزیر خرسند بودند.

وزارت تعاون در بحث هدفمندی یارانه باید سریعتر تصمیم گیری کند

الماسی عنوان کرد: این وزارتخانه وسعت بسیار و حجم وسیعی دارد و تغییرات و تحولاتی که در آقای وزیر در بخش‌های مختلف انجام دادند، لازم بود.

این نماینده مجلس افزود:ایراد اصلی که به اقای ربیعی گرفته می‌شد بحث تیم و گروهی که باایشان کار می‌کرد بود و جا دارد آقای شریعتمداری این تیم را بروزرسانی کنند و از افرادی که توان کار دارند و دارای توانمندی هستند، استفاده شود.

وی افزود:تغییراتی خوبی هم تاکنون انجام داده اند و من خودم شخصا مخالف انتصاب نیرو‌هایی خارج از سازمان برای مدیریت یک سازمان هستم، ولی آقای شریعتمداری را قبول دارم و به ایشان اعتماد دارم و به انتصابات ایشان اعتماد می‌کنیم.

الماسی عنوان کرد:در بودجه ۹۸ سعی شده وابستگی به نفت کمتر شود و به نظرم تخصیص پیدا کردن آن بسیار مهم است و امیدواریم تخصیص‌ها کامل انجام شود.

وی گفت:در بحث هدفمندی یارانه این وزارتخانه باید سریعتر تصمیم گیری کند و کاری که می‌خواهد انجام دهد را سریعتر انجام دهد. یارانه افراد مددجو سه برابر شده و حدود ۲۰۰ هزارتومان است، ولی واقعا کم است و دولت باید برای بحث یارانه ها، دهک‌های پایین را شناسایی کند و با اینکه مجلس اعلام آمادگی کرده است، ولی دولت در بحث شناسایی دهک‌های پایین وبالا تعلل می‌کند.

انتهای پیام/

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها استان فارس برق دی ماه گاز هواپیما جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مجتمع تجاری خدماتی خیابان داراب 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 • عملیات اجرایی تصفیه خانه آب ملایر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 • تجهیزات ناوبری فرودگاه پیام نیازهای کنونی را تامین می کند
 • طرح ساماندهی گلزار شهدای تبریز چقدر پیشرفت فیزیکی دارد؟
 • مرد خطرناک پس از کار پلیدش از ترمینال جنوب فرار کرد + جزییات
 • عملیات بیولوژیک کردستان 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 • یادمان فاطمی یاس کبود در جهرم افتتاح شد
 • عملیات پوشش نمای ترمینال و کف سازی محوطه ترمینال فرودگاه سهند
 • دستگیری سارق گوشی در ترمینال جنوب
 • دستگیری مرد ۴۹ ساله به اتهام سرقت گوشی از ترمینال!
 • افتتاح 66 پروژه در شهرستان جهرم طی ایام دهه فجر
 • لجستیک و نقش آن در توسعه تجارت و رشد اقتصادی
 • ◄ تقدیر از 40 بانو در 40 سالگی انقلاب
 • ◄ فرودگاه پیام استاندارد نشست‌وبرخاست هواپیمای پهن‌پیکر را ندارد
 • ◄ ارتقای فرستنده و گیرنده‌های ایستگاه RCAG‌ فرودگاه انارک اصفهان
 • بزرگترین یادمان «یاس كبود» كشور در جهرم افتتاح شد
 • ◄ مهم‌ترین مهارت مدیریت از زبان مه آبادی
 • نقص فنی هواپیما مسافران را به ترمینال مهرآباد برگرداند
 • حمله هوایی به فرودگاه دمشق حمله علیه اهداف مقاومت و حامل پیامی برای ایران