به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، سید سعید هاشمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به مقدمات برگزاری کنگره شهدای جبهه مقاومت اظهار کرد: مقدمات این کار از دو ماه پیش آغاز شد تا شاهد کنگره متفاوتی برای شهدای جبهه مقاومت در شهر قم باشیم.

وی ادامه داد: در قالب کنگره شهدای جبهه مقاومت برنامه‌هایی همچون شب شعر، شب خاطره گویی در حرم حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران و مراکز فرهنگی و نمایشگاه‌های عکس در نقاط مختلف شهر قم برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی کنگره شهدای مقاومت افزود: برگزاری میزگرد‌های تخصصی و رسانه‌ای در دفاتر رسانه‌های استان در قالب این کنگره پیش بینی شده است، همچنین به دنبال تولید محتوا و جریان سازی در خصوص شهدای جبهه مقاومت در فضای مجازی هستیم و راه اندازی پویش‌ها و مسابقات مجازی در این راستا صورت می‌گیرد.

هاشمی برنامه‌های کنگره شهدای مقاومت را برای اقشار مختلف دانست و تصریح کرد: کارگران، کارمندان، بانوان و ورزشکاران جزو اقشار مورد توجه در این کنگره هستند و همچنین جام ورزشی شهدای جبهه مقاومت در استان قم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در قالب کنگره شهدای جبهه مقاومت فضاسازی‌هایی در نقاط مختلف استان قم از جمله شهرک‌های صنعتی، مراکز بین راهی و روستا‌های شهر قم صورت می‌گیرد، همچنین به دنبال برگزاری برنامه گلزارگردی با حضور راویان و خانواده شهدا هستیم.

دبیر اجرایی کنگره شهدای جبهه مقاومت افزود: از جمله برنامه‌های متفاوت این کنگره برگزاری جشن تولد فرزندان شهدا در استان است، همچنین کمیته خدمت برای رفع مشکلات خانواده‌های شهدای جبهه مقاومت در قم تشکیل شده است.

هاشمی با اشاره به برنامه‌های کنگره شهدای جبهه مقاومت اظهار کرد: برگزاری یادواره برای شهدای شاخص لشکر فاطمیون در مراکز مختلف شهر قم از جمله مدارس پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در برنامه‌های کنگره شهدای مقاومت توجه خاصی به منطقه پردیسان شده است و به دنبال برگزاری یک جشنواره مطبوعاتی، رسانه‌ای و هنری ذیل کنگره شهدای جبهه مقاومت هستیم که اکنون این جشنواره در مرحله طراحی قرار دارد.

دبیر اجرایی کنگره شهدای جبهه مقاومت افزود: بخش خاصی از جشنواره ابوذر به آثار مرتبط با کنگره شهدای جبهه مقاومت اختصاص پیدا کرده و جوایز ویژه‌ای برای آثار برتر در نظر گرفته شده است.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

برگزاری یادمان شهدای ادیان الهی خوزستان

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، در آیین نکوداشت شهدای ادیان الهی صابئین مندایی، زرتشتی، ارامنه، کلیمی، آشوری و کلدانی که به همت بنیاد شهید استان خوزستان و هئیت شهدای اقلیت مذهبی برگزار شد تنی چند از خانواده شهدای پیروان ادیان حضور داشتند.

آژت سلیمانی به عنوان یک مسیحی آشوری و نماینده دیگر ادیان الهی، در این مراسم گفت: درود می فرستم بر یکتاپرستان و خیرمقدم به همه عزیزانی می گویم که با حضور خود باعث ایجاد آرامش روان شهیدان معزز و خانواده های محترم آنان می شوند.

وی افزود: تجمع جامع ادیان الهی نشان از اتحاد و یکپارچه گی ادیان الهی در ایران زمین است و پیغام صلح و دوستی را با خود دارد. ادیان توحیدی در راستای یکپارچه گی و اتحاد و عزت ایران زمین در هر زمان که لازم بوده بدون ذره ای درنگ دوش به دوش هم در را حفظ کیان ایران با جان و دل دریغ نکرده و با صدها شهید، آزاده، جانباز و ایثارگر با نام و بی نام دین خود را به سرزمینی که الحق باید نام آن را سرزمین ادیان الهی و صلح و دوستی نامید ادا نمودند.

سلیمانی تصریح کرد: به پاس این رشادت ها با تجلیل از طرف خانواده شهدای معزز سر تعظیم فرود می آوریم و از طرف جامعه مسیحیان آشوری و کلدانی، هیت شهدای صائین مندایی، انجمن زرتشتیان اهواز و ارامنه تشکر ویژه خود را از بنیاد شهید خوزستان به خاطر برگزاری این آیین نکوداشت ابراز کرده و سال نو 1398 را به تمام حضار و هم میهنان گرامی تبریک میگوییم.

در ادامه این مراسم فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید استان خوزستان در آئین نکوداشت شهدای ادیان الهی گفت: ادای احترام خودم را به مقام شامخ شهدای جلیل القدر، خانواده صبور شهدا، درایت و دوراندیشی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر کبیر انقلاب اسلامی تقدیم می کنم.

وی خاطر نشان کرد: ما مسلمانان به زندگی در کنار خانواده های دیگر ادیان الهی که تنی چند از فرزندانشان در طول جنگ تحمیلی جانفشانی و ایثارگری کردند، افتخار می کنیم. اقتدار و آرامش پیرامونی خود را مدیون شهدای والامقامی می دانیم که از همه ادیان به دفاع از میهن پرداختند. در طول دوران دفاع مقدس سربازان و فرماندهانی که متعلق به هر قوم و دینی بودند هشت سال در کنار هم همسنگر بودند و اقتدار و همبستگی و اراده خود را به رخ دشمن متجاوز بعثی کشیدند.

فرجیان افزود: امروز می بینیم که جوانان ما از اقصی نقاط مختلف کشور با تنوع دینی که دارند با بسیج مردمی سوریه و عراق همراه می شوند و با داعش به مبارزه می پردازند. خدا را شاکرم که امروز در کنار شما خانواده های معظم شهدای ادیان الهی، اسرا و ایثارگران هستم. مردمی که بارها وحدت و همدلی خود را نشان دادید.

عباس امام پژوهشگر و عضو هئیت علمی دانشگاه شهید چمران نیز در ادامه با ابراز ارادت به شهدای ادیان الهی، خانواده های شهدا و دیگر شهدایی که جان خود را برای دفاع از وطن از دست دادند، گفت: در جهانی زندگی می کنیم که یکی از کلید واژه هایی که همواره مورد استفاده قرار می گیرد، تکثر و تنوع فرهنگی و همزیستی است. خوشبختانه این دو کلید واژه در استان خوزستان سابقه دیرینه دارد و یکی از مزایای جهان معاصر توصیف می شود.

وی افزود: به عنوان یک دوستدار میراث فرهنگی، پیشتر شاهد وضعیت ناگوار این آرامستان بودم و همچنین برخی از دیگر اماکن را هم پیش تر مشاهده کردم و اکنون خوشحالم که چنین مکانی به این زیبایی سامان یافته است و انتظار می رود که دیگر اماکن موجود در خوزستان نیز ساماندهی و حفاظت شوند.

مجتبی گهستونی فعال میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان که برای حفاظت از اماکن تاریخی خوزستان و ایجاد محورهای گردشگری جدید در خوزستان کوشش های فراوانی داشته است، عنوان کرد: باید برای افرادی که در طول تاریخ ایران زمین از خود مایه گداشتند و در راه وطن جان شان را اهدا کردند تا ثابت کنند در ایرلان ریشه دارند و آرامش این سرزمین اندیشه آنان است ادای کرد. آنهایی که ایران را یک سرزمین اهورایی قلمداد می کنند و دور زمانی نیست که در برایر ارتش متجاوز بعثی عراق در هر هر شرایطی ایثارگری کردند.

این دوستدار میراث فرهنگی اظهار داشت: در مجموع از 90 شهید مسیحی، 11 شهید کلیمی و 32 شهید زرتشتی و 6 شهید صابئین مندایی که تقدیم انقلاب شده اند، مزار برخی از آنان در خوزستان است

وی افزود: اما در خوزستان جدا از شهیدانی که به دیگر پیروان ادیان الهی منسوب هستند، جا دارد یادی کنیم از شهدایی که در خوزستان به شهادت رسیدند، افرادی همچون ناجی زهرونی، یاسین زهرونی، ناعم بهمنی، امین جیزان نسرین زهرونی و منصور عباده ‎اهوازی از پیروان حضرت یحیی در صابئین مندایی، پاپیک آوِدیان، رازمیک داودیان، وازگن آوانسیان، سوِرن خانلریان، واهیک باغداسایریان، وازگن آدامیان، ژوزف شاهینیان، هنریک هوسپیان، هراند هاکوپیان، آناهید میناسیان، وهاندرن رشیدپور و آرجرون آزوریان از پیروان مسیحی ارامنه، مهرداد فرارونی، کامران گنجی، کیخسرو کیخسروی، بهروز باستانی، پرویز آبادی، داریوش شهزادی، فرهاد خادم،  اسفندیار دارابیان، فریدون نژاد کی، جمشید گشتاسبی، دیهیم شهریاری، جهانبخش نمیرانیان، رستم آذرباد، داریوش آبادیان و مهرداد آبادیان از جمله شهدای زرتشتی هستند که در اقصی نفاط مناطق عملیاتی یا شهید شدند یا پس از جانبازی به شهادت رسیدند.

صبیح گرمو، یرمی یعقوب، ژانی بیت اوشانا، ویلیام تومان، رافیک رشید زاده و ژوزف هرمز نازلو از جمله شهدای آشوری هستند که در مناطق مختلف خوزستان به شهادت رسیدند. همچنین اسحاق تیزابی و فریبرز موریم از جمله دو شهید کلیمی (یهودی) ایرانی هستند که در مناطق عملیاتی خوزستان به شهادت رسیدند.

حجت السلام همت پور، مسئول کانون های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با ذکر خاطره ای دینداری و نجابت یکی از همسایگان پدر بزرگ خود که جز صابئین مندایی بودند، یاد و خاطره شهدای ادیان توحیدی و ابراهیمی را گرامی داشتند و گفت: یکی از دغدغه های فکری افرادی که در حوزه فرهنگی کار می کنند، در خدمت خانواده شهدا بودن است. این در حالی است که مقام معظم رهبری به خانه شهدا سر می زنند و مهمان آنان می شوند. به همین خاطر چنین رفتاری الگوی ما جوانان می شود.

وی ادامه داد: وقتی پای وطن به میان می آید، فقط مسلمان به جبهه های جنگ نمی روند. همه رفتند تا جان دهند و وطن به دشمن ندهند؛ لذا ادای احترام خودم را به شهدا و خانواده های صابئین مندایی، زرتشتی، کلیمی، ارمنی، آشوری و کلدانی که همگی اهل کتاب هستند تقدیم میکنم.

حجت السلام طباطبایی مدیرکل حوزه هنری خوزستان نیز یادآور شد: شهید متعلق به همه است. فرقی ندارد که از کدام دین باشد. وطن پرستی و میهن دوستی در همه فرهنگ ها به شایسته گی مورد تجلیل و تقدیر است. ما به عنوان یک مسلمان به همه پیامبران علاقه و اعتقاد داشته و اشتراکات فراوان داریم و همه گی به یکتاپرستی، آخرت، بهشت، عجر اخروی و عقاب اخروی برای عمل ناصالح هستیم.

وی ادامه داد: امیدوارم که همواره شاهد یک همزیستی مسالمت آمیز باشیم. ایرانی ها در طول تاریخ به واسطه همین همزیستی متمدن و با فرهنگ و نجیب بودند.

در پایان آئین تجلیل از شهدای ادیان الهی در خوزستان، از شش خانواده شهید حاضر در جمع تجلیل شد.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جهان اسلام در 97؛ از ورود دو زن مسلمان به کنگره آمریکا تا سفر خاورمیانه‌ای «پاپ»
 • آمریکا جنبش مقاومت اسلامی النجباء را تحریم کرد
 • رو در رویی کنگره با ترامپ
 • راهیان نور نماد صلابت و مقاومت ایران است
 • گلزار شهدای رضوان آماده برگزاری مراسم تحویل سال نو میشود/ تصاویر
 • پیروزی‌های جبهه مقاومت در ایران، سوریه و عراق حاصل خون شهداست
 • مدیر حوزه های علمیه کشور: انقلاب اسلامی باعث به جریان افتادن جبهه مقاومت در منطقه شد
 • اطلاعیه کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی جبهه مستقلین واعتدالگرایان ایران منتشر شد
 • سیاست‌ورزی در تعطیلات
 • ارتش سوریه مواضع جبهه النصره را هدف قرار داد
 • ترامپ، روی خط استیضاح/ لیبرال‌ها پیروز جنگ در کنگره/ ادامه نژادپرستی، از شارلوتزویل تا انحطاط جنسی/ بازار داغ افشاگری علیه کاخ‌سفید
 • نماینده مسلمان کنگره: آمریکا در جایگاهی نیست که از ایران و ونزوئلا انتقاد کند
 • الهان عمر: ترامپ؛ نمی‌توانی ما را از ورود به کنگره منع کنی
 • کنگره مشاهیر کُرد اردیبهشت ۹۸ در سنندج برگزار می‌شود
 • ایران سال آینده در 17 نمایشگاه مطرح بین المللی شرکت می کند
 • اقدامات شبکه کردستان در پوشش برنامه های کنگره شهدا قابل تقدیر است
 • بازديد وزير ارشاد از محل برگزاري نمايشگاه کتاب تهران
 • رسانه های کرمان در چهل سالگی انقلاب و کنگره شهدای استان پرقدرت و منسجم ظاهر شدند
 • دستگاه‌های برتر حوزه اجتماعی و فرهنگی در اردبیل تجلیل شدند