یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه گفت: پرستاری شغلی پرزحمت ، اما توأم باشرافت و قداست است و تلاش و خدمات آنان ستودنی است.

محمدکاظمی نسب روز شنبه در حاشیه تجلیل از پرستاران شاغل در درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: صبر و بردباری مهم‌ترین ویژگی و شاخصه پرستاران است.
وی با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب (س) که روز پرستار نام‌گذاری شده است ، اظهار کرد: روز پرستار، فرصت مناسبی برای پاسداشت خدمات پرستاران زحمتکش است .
کاظمی نسب با اشاره به اینکه، صبر و متانت پرستاران به بیماران آرامش می‌دهد اظهار کرد: پرستاران با تاسی از سیره حضرت زینب (س) ، با زحمات بی‌نظیرشان روح همدلی و کمک به دیگران را در جامعه زنده می‎کنند.
فرماندار و رئیس شورای سلامت ابرکوه با تأکید بر اینکه ، این قشر زحمتکش ، در خط مقدم نظام سلامت قرار دارند ، خاطرنشان کرد: پرستاران باهدف ارتقاء نظام سلامت در نهایت اخلاص و ایثار شبانه ‌روز مشغول به کار هستند.
فرماندار ابرکوه همچنین در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا ، به مشکلات حوزه درمانی این شهرستان اشاره و تأکید کرد: مردم این شهرستان مستحق هرگونه خدمت هستند و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید توجه ویژه به حوزه درمانی این منطقه محروم داشته باشند.
کاظمی نسب با توجه به بعد مسافت تا مرکز استان و قرار گرفتن این شهرستان در کنار جاده طریق الرضا (ع) و تردد مسافران از استان‌های فارس ، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به‌ رغم تلاش‌هایی که در چهار سال گذشته انجام شد هنوز حوزه بهداشت و درمان جوابگوی مردم نیست و باید سطح کیفی خدمات حوزه سلامت ارتقا پیدا کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرماندار ابرکوه به ‌اتفاق معاون سیاسی امنیتی فرمانداری و جمعی از مسئولان با اهداء شاخه‌های گل به پرستاران درمانگاه تأمین اجتماعی از خدمات آنان تجلیل کردند.
شهرستان ابرکوه یک باب بیمارستان دولتی ، پنج مرکز بهداشتی ، 34 پایگاه سلامت جامعه ، یک باب آزمایشگاه مرکزی ، 2 مرکز اورژانس جاده‌ای و یک اورژانس فوریت‌های پزشکی 115 دارد که به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 6197

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ارتقا سلامت اجتماعی

به گزارش ایرنا، بهزیستی در ابتدای تأسیس سازمانی حمایتگر بود که برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و معلولان به ابتکار شهید فیاض بخش تأسیس شد ولی امروز با انجام حدود ۲۰۰ مأموریت نه تنها به جامعه هدف بلکه به عموم مردم خدمت می‌کند.
همانگونه که معنی واژه بهزیستی بهتر زیستن است و سازمان بهزیستی نیز با ارائه خدمات مختلف و انجام فعالیت‌های متنوع سعی در بهتر زیستن افراد جامعه داشته در برنامه ششم توسعه نیز ارتقا سلامت اجتماعی جامعه به این سازمان واگذار شده است.
*** سلامت اجتماعی و به زیستن مکمل یکدیگرند
مدیر کل بهزیستی ایلام در این خصوص معتقد است: به زیستن به این معنی است که خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه تا روند زندگیشان بهتر و با کیفیت از گذشته شود.
زهرا همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برقراری عدالت اجتماعی، رعایت حقوق شهروندی، ایجاد اعتماد عمومی و غیره سلامت اجتماعی در جامعه ایجاد و بهتر زیستن در جامعه‌ای که دارای سلامت است اتفاق خواهد افتاد.
وی گفت: در جامعه‌ای که سلامت اجتماعی در آن وجود نداشته باشد بهتر زیستن نیز به خطر افتاده و هرچقدر در این زمینه تلاش شود نتیجه‌ای محقق نخواهد شد.
وی در تعریف سلامت اجتماعی گفت: این مساله به معنی داشتن جامعه‌ای بدور از فقر، خشونت، تبعیض جنسیتی، درآمد عادلانه، دسترسی کامل مردم به خدمات، داشتن امید، حفظ هنجارهای اجتماعی و غیره است.
به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، در چنین جامعه‌ای فرد احساس امنیت کرده و این مساله موجب افزایش سرمایه اجتماعی و افزایش کمیت و کیفیت تعامل افراد به واسطه اعتماد به یکدیگر خواهد شد.

***محورها و مؤلفه‌های جامعه سالم به اجماع نیاز دارد
وی اظهار کرد: اگرچه بهزیستی خدمات مختلفی برای بهتر زیستن افراد جامعه تاکنون ارائه کرده و فعالیت‌های گسترده‌ای داشته و امروز نیز به عنوان متولی سلامت اجتماعی مورد توجه قرار دارد.
وی گفت: محورها و مؤلفه‌های جامعه سالم نیازمند توافق نظر و اجماع بوده و باید شاخص‌های مناسبی در این زمینه وجود داشته باشد.
وی اظهار کرد: بهزیستی خدمات گسترده‌ای را در حوزه‌های توانمندسازی، پیشگیری، اجتماعی و غیره را در طول سال انجام می‌دهد که این مداخلات می‌تواند به ارتقا سلامت اجتماعی جامعه کمک کند.
مدیر کل بهزیستی ایلام بیان کرد: اقدام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در واقع به سلامت اجتماعی جامعه کمک می‌کند.
وی از جمله اقدام‌های این سازمان برای ارتقا سلامت اجتماعی جامعه را تقویت ساختار خانواده‌ها با ارائه آموزش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: سلامت خانواده یکی از مؤلفه‌های مهم برای ارتقا سلامت اجتماعی جامعه است.
وی توانمندسازی توانخواهان و برخورداری این قشر از حقوق شهروندی را دیگر از برنامه‌های این سازمان برای ارتقا سلامت اجتماعی جامعه عنوان کرد.
همتی به مقوله مهم افزایش حس اعتماد مردم به این سازمان اشاره کرد و گفت: این سازمان با راه اندازی مراکز حمایتی نظیر خانه‌های سلامت، خانه امن و غیره تلاش دارد تا با افزایش حس اعتماد بین مردم سرمایه اجتماعی جامعه را افزایش دهد.
وی مداخله در آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری و غیره، پیگیری قوانین مربوط به توانخوهان، حمایت از اقشار آسیب پذیر، مصون سازی کودکان از اعتیاد، اضطراب، سو تغذیه و غیره، کنترل نرخ معلولیت و شناسایی معلولان و ارائه خدمات به این قشر و … را از دیگر اقدام‌های این دستگاه برای ارتقا سلامت اجتماعی برشمرد.
*** احساس مسئولیت اجتماعی مردم باید تقویت شود
به عقیده وی، هرچند که کاهش انحراف‌های اجتماعی و رفتارهای مغایر با قانون و هنجار شکن در جامعه به سلامت اجتماعی کمک خواهد کرد ولی این مساله به تنهایی کافی نیست و مردم نیز باید نسبت به تاثیرهای آسیب‌های اجتماعی حساس شوند.
وی گفت: چنانچه احساس مسئولیت اجتماعی در بین مردم نهادینه شود بدون شک تأثیر آن ابتدا برای خود فرد بوده و سپس برای جامعه اثرگذار است.
وی اظهار کرد: برای رسیدن به جامعه‌ای سالم باید احساس مسئولیت اجتماعی نیز در کنار سایر عوامل رشد پیدا کند.
*** بهزیستی به تنهایی امکان تحقق ارتقا سلامت اجتماعی را ندارد
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: این دستگاه به تنهایی امکان تحقق شاخص‌های ارتقا سلامت اجتماعی را ندارد چراکه مسئولیت احیای مؤلفه‌های یک جامعه سالم تنها بر عهده بهزیستی نیست.
وی گفت: هر دستگاهی اعم از دولتی و غیر دولتی باید وظایف خود را در راستای بوجود آمدن جامعه‌ای سالم و تحقق سلامت اجتماعی انجام داده تا با یک عزم عمومی به هدف مورد نظر دست یافت.
۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.
شعار امسال هفته بهزیستی به زیستن در گام دوم، شفافیت، توانمندسازی و ارتقا سلامت اجتماعی نامگذاری شده است.
۷۱۷۱/‏۶۰۳۴

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: اجتماعي فرماندار روز پرستار ابركوه

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رونمایی از نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی
 • محور سخنان ائمه جمعه ابرکوه، بهاباد و مهریز
 • نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی رونمایی شد
 • اعضای اتحادیه پرستاران روانپزشکی ایرلند ۲۴ ساعت کار نمی‌کنند
 • پنج هزار نوجوان و جوان ابرکوهی جذب کلاس‌های اوقات فراغت شدند
 • نخستین «مرکز توسعه سلامت روان مهاجر» کشور در منطقه 20 افتتاح شد
 • ارتقا سلامت اجتماعی ایلام نیازمند عزم فرا بخشی است
 • ارائه خدمات بهداشتی-درمانی کاروان سلامت هلال احمر کرمان به سیل‌زدگان آق‌قلا
 • آغاز مطالعات فاز صفر کوشک عزت آباد ابرکوه
 • خیران ۲.۸ میلیارد ریال به حوزه سلامت ابرکوه کمک کردند
 • بررسی کیفی میزان ارتباط بین اشتغال شرکت‌ها و سازمان‌ها با مشارکت در استعلام‌های دولتی
 • رقابت 44 نفر در آزمون جامع نهایی دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اصفهان
 • کاهش ۷۰درصدی سطح زیرکشت طالبی محلی در ابرکوه
 • برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۹۸
 • سرو کهنسال ابرکوه جهانی می‌شود؟
 • ۵۰ هزار دانشجوی پرستاری برای ورود به بازار کار آماده می شوند
 • خوش بینی مسیر شغلی، عامل موفقیت تحصیلی دانشجویان
 • آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۹۸ آغاز شد
 • کمبود کادر پرستاری و تخصصی مرتفع می‌گردد/ افزودن ۴ دستگاه دیالیز به پارس‌آباد