تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از 125 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای راه اندازی 60 طرح بزرگ صنعتی و معدنی و ایجاد 13 هزار شغل در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش شنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در نشست مشترک مدیران بخش خصوصی، این طرح ها را جزو طرح های مهم ملی برشمرد که به طور منظم پایش می شوند.
وی افزود: ظرفیت‌های خالی و طرح ‌های غیرفعال و نیمه ‌تمام باید با مدل ‌های مشارکتی فعال شوند.
زرندی ادامه داد: تکمیل طرح‌ های نیمه‌تمام از اولویت‌ های وزارت صنعت، معدن و تجارت است که برخی از آن‌ها بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به صورت ویژه پیگیری می‌شود.
به گفته وی، این طرح‌ها با نگاه ارتقای توان تولید ملی و درونزایی اقتصاد انتخاب شده که با هدف تکمیل و توازن زنجیره ارزش، استفاده از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نیمه‌تمام، بهره‌برداری از مزیت‌های نسبی، توسعه صادرات و افزایش رقابت‌پذیری در دست اجرا قرار دارند.
زرندی گفت: طرح‌های ایجادی در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست و ما از نظام بانکی نیز درخواست کردیم از این سیاست پیروی کند.
وی همچنین تاکید کرد برای تامین مالی صنعت باید از اتکا صرف به سیستم مالی پرهیز کرد و به طرف بازار سرمایه و دیگر راهکارهای موجود رفت.
به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت چهارشنبه گذشته در نشست مشترک با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای بسیاری توانایی تولید بیشتر و بازار برای تولیدات خود دارند اما به دلیل کمبود سرمایه در گردش، قادر به استفاده از توان و ظرفیت تولید خود نیستند.
کمبود نقدینگی، رکود در بازار و افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه، از جمله مشکلات بخش صنعت کشور به شمار می رود.
هجدهم آبان نیز معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اولویت های اصلی این وزارتخانه در دوران تحریم را «تامین کالاهای اساسی، تنظیم ‌بازار و نظارت»، «حمایت از تولید و تامین مواد اولیه»، «نوسازی و بازسازی صنایع» و «تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان» اعلام کرد.
صادق نجفی به ایرنا گفت در همه برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، این اولویت ها دیده شده است.
بیست و نهم اردیبهشت امسال، سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 1397 کل کشور برای اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک های فنی و اعتباری را برای تصویب هیات وزیران ارائه کرد. این آیین نامه تیرماه امسال از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد.
براساس این تبصره، همه مابه ‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی در سال 97، صرف تولید، اشتغال‌زایی، آموزش و ... می شود.

اقتصام*6984*1961*

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

۳۶ هزار شغل در استان زنجان حفظ و ایجاد می شود/ سرمایه گذاری صنعتی هزار میلیارد تومانی در زنجان

استاندار زنجان گفت: یک هزار و 400 میلیارد دلار اعتبار به استان اختصاص یافته است تا 36 هزار شغل را حفظ و ایجاد کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  موج رسا; فتح الله حقیقی امروز در آخرین نشست خبری در سال 97،اظهار داشت: تلاش داشتم برخی مشکلات رسانه های استان را حل کنم اما به قدری مسائل انباشته وجود داشت که نتوانستم حل کنم.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص های اصلی استانداری معاون سیاسی- امنیتی است که برای هر استانداری حضور معاون سیاسی مهم است، افزود: تلاش کردیم نیروی حرفه ای از مجموعه وزارت کشور در این جایگاه قرار گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات در سال آینده، افزود: باید این انتخابات به مقوم های اتحاد و میثاق ملی تبدیل شود.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: در حوزه روابط عمومی اعتقاد دارم باید انسجام و اتحاد بیشتری بین رسانه ها و روابط عمومی باشد.

حقیقی یادآور شد: فردی از بدنه وزارت کشور به پست روابط عمومی استانداری زنجان انتخاب شد که قرار است وی هئیت اندیشه ورز رسانه و شورای اطلاع رسانی استان را تشکیل داده  و ارتباط مدیران با رسانه حسنه کند.

وی یادآور شد: در سه ماه گذشته اقدامات مطلوبی انجام شده است که یکی از بخش ها ارتباط با مردم، اقشار و گروه ها بوده است که در حد توان و بضاعت انجام شده است.

 

*قیمت مرغ در 11500 ثابت ماند

این مقام مسئول افزود: تنها استانی هستیم که قیمت مرغ را در 11 هزار و 500 تومان نگه داشته و بیش از 80 هزار تن در استان توزیع می شود.

استاندار زنجان بیان داشت: شعبی برای تامین مرغ رستوران ها با قیمت یک هزار تومان کمتر از کف بازار کشور تعیین شده است.

حقیقی با بیان اینکه تلاش کردیم جلسات محوری در واحدهای تولیدی برگزار شود که منجر به حل مشکلات این واحدها شد، افزود: گفت وگو با بخش خصوصی نیز مفصل و جدی برگزار شد.

وی یادآور شد: نقشه راه استان مشخص شده است و 40 پروژه جزو برنامه های زنجان برای ادامه راه در سال آینده است.

 

*زنجان استان اول در زمینه مازاد در آمد

این مقام مسئول تصریح کرد: در زمینه مازاد درآمد با 250 میلیارد تومان دریافتی در کشور رتبه اول را داریم.

استاندار زنجان افزود: این درآمد بیشتر مربوط به سرمایه گذاری خارجی و اخذ مالیات از 39 دفتر واحدهای تولیدی فعال در تهران است.

وی افزود: بیش از یک هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری صنعتی با 6 هزار فرصت شغلی برای سال آینده پیش بینی شده است که در زمینه توسعه واحدهای تولیدی سرمایه گذاری شده است.

حقیقی افزایش زنجیره تولید و جلوگیری از خام فروشی را از برنامه های استان در سال آینده عنوان کرد و گفت: در زمینه شوینده ها، فولاد،نساجی و پوشاک می توان زنجیره تولید را افزایش داد.

وی یادآور شد: 290 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان عملیاتی شده است و تلاش می شود از اشتغال موجود دفاع کرده و از اشتغال جدید پیگیری شود.

این مقام مسئول بیان داشت: یک هزار و 400 میلیارد دلار اعتبار به استان اختصاص یافته است تا 36 هزار شغل را حفظ و ایجاد کنیم.

 

* 26 معدن راکد زنجان تعیین تکلیف شد

استاندار زنجان با اشاره به اختصاص 3 میلیون دلار برای واحدهای تولیدی با مشکلات اساسی خبر داد و گفت: 26 معدن راکد استان زنجان تعیین تکلیف شده است.

حقیقی با بیان اینکه 455 میلیون دلار صادرات استان محقق شده است، افزود: برای اقشار کم درآمد و جوانان مسکن ارزان قیمت در اختیار گذاشته می شود که در تدارک شناسایی زمین در این زمینه هستیم.

وی گفت: 50 کیلومتر به بزرگ راه های استان زنجان اضافه می شود تا به استاندارد در این زمینه نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه بیش از 5 هزار هکتار در استان زنجان به آبیاری نوین مجهز می شود،افزود: در زمینه اشتغال کشاورزی استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر است که تلاش می شود این بخش مورد توجه قرار گیرد.

استاندار زنجان بیان داشت: پروژه های زمین مانده استان زنجان بررسی شده است که شهرک برق، الکترونیک و آی تی یکی از این پروژه ها محسوب می شود که تلاش می شود این شهرک راه اندازی شود.

حقیقی با اشاره به پروژه سبزه میدان زنجان ،گفت: از پاساژ سازی در سبزه میدان جلوگیری شده است و 20 میلیارد تومان از ستاد بازآفرینی به این امر اختصاص یافت و این پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تکلیف پسماندهای استان در سال آینده مشخص می شود که به سود مادی و معنوی در زنجان منجر می شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه در زمینه امنیت سرمایه گذاری در رتبه سوم کشور هستیم، افزود: پرواز زنجان - مشهد انجام و پرواز عتبات نیز در حال پیگیری است.

حقیقی گفت: همه اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان اختصاص می یابد که می تواند گشایش خوبی در اجرای پروژه های استان زنجان داشته باشد.

وی با اشاره به رتبه دوم زنجان در زمینه فضای کسب و کار،بیان داشت: 5 هزار نفر در طی دو سه سال گذشته در استان زنجان بازنشسته شده اند که علیرغم این موضوع،بیمه اجباری استان  از 104 هزار نفر به 112 هزار نفر رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شناسنامه روستاهای استان تهیه می شود،افزود: تحت پوشش قرار دادن روستاییان و اختصاص تسهیلات کم درصد از برنامه های سال آینده محسوب می شود.

*انتخابات زنجان آسیب شناسی می شود

استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین اقدامات در سال آینده انتخابات است،بیان داشت: انتخاباتی موفق است که آسیب شناسی خوبی از آن انجام شود.

حقیقی گفت: رعایت قانون، اعتماد سازی و افزایش مشارکت مردم از برنامه ها در زمینه اجرای مطلوب انتخابات محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در انتخابات باید حق به حقدار برسد و قانون به خوبی رعایت شود، افزود: تبلیغات زود هنگام برای انتخابات ممنوع است.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: اقتصاد وزارت صنعت معدن و تجارت مقاومت 92 اشتغال

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۳۹۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز تولید آزمایشی معدن مس طارم
 • دولت به فکر حقوق بگیران باشد/ هشدار درباره کمبود شیر در سال آینده/ آیا جهش قیمت گوشت و گوسفند هم کار سلطان گوسفند بود؟
 • نگاهی به بخش صنعت و تولید در سال 97
 • فرصت‌ها و بحران‌های صنعت خودروسازی در سال ۹۷
 • راه اندازی معادن جنوب کرمان زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را فراهم می کند
 • دیدار رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان
 • سرب، روی، آهن و مس مهم‌ترین صنایع معدنی استان زنجان هستند
 • ۴۳۶ معدن جدید فعال شدند
 • تیک آف صنعت خودرو در جاده تولید
 • بهره برداری از ۱۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان کرمانشاه
 • وزارت صنعت: بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می شود
 • رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شد
 • 4 واحد تولیدی و صنعتی شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید
 • ادعای وزیر صنعت درباره کاهش قیمت خودرو
 • 4 واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید
 • وزیر صنعت: تولید خودرو از چهار هزار دستگاه فراتر رفت
 • فعال شدن بیش از 400 معدن جدید
 • «نبیل»، سکان سازمان صنعت، معدن تجارت قزوین را بر دست گرفت
 • تبدیل بانک تجارت به بزرگترین شرکت بورسی در ایران