فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: شاید این تحریم‌ها به‌عنوان یک فرصت برای ما تلقی شود و باید آن‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و به‌طرف بومی‌سازی و اقتصاد مقاومتی برویم.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) درآیین آغاز عملیات اجرایی مترو اسلامشهر اظهار کرد: امروز سپاه در کنار دولت و همه مسئولین دلسوز نظام به‌عنوان یک پشتوانه امکانات و تجهیزات، توان مهندسی خود را در جهت توسعه و آبادانی کشور آرایش داده تا در فضا‌هایی که براساس نیازمندی‌ها اعلام شده بتوان خدمت کرد.وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و دشمنی دشمنان نسبت به نظام و انقلاب باید انسجام نیرو‌های انقلابی بیشتر شود چراکه دشمن با تمام امکانات خود به میدان آمده و معیشت و اقتصاد مردم را هدف قرار داده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) با بیان اینکه توان مهندسی سپاه که در عرصه‌های مختلف به نمایش درآمده حاصل همکاری مشترک میان سپاه با دولت‌ها بوده است، اظهار کرد: عرصه‌ای در مهندسی نیست که قله‌های آن توسط فرزندان ایران فتح نشده باشد؛ شاید این تحریم‌ها به‌عنوان یک فرصت برای ما تلقی شود و باید آن‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و به‌طرف بومی‌سازی، ایرانی‌سازی و اقتصاد مقاومتی برویم.

وی افزود: در حوزه مترو مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با توجه به لزوم توسعه این بخش در خدمت مجموعه نظام است لذا به دلیل اهمیت آن، عمده ارز کشور سالیانه به خاطر تأمین تجهیزات مترو خارج می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی و بومی‌سازی نیازمند یک عزم جدی است، بیان کرد: باید به جوانان و نخبگان دانشگاهی اعتماد کرد و هرکجا که این اتفاق افتاد نتیجه گرفته‌ایم.

محمد با بیان اینکه در بحث مترو عقب هستیم، افزود: در پروژه مترو اسلامشهر ۱۰/۵ کیلومتر تونل به صورت دستی و مکانیزه به اجرا در می‌آید و نقش بسزایی در وضعیت حمل‌ونقل مردم در این منطقه دارد.

وی با تشریح جزئیات طرح مترو اسلامشهر گفت: زمان اجرای طرح ۳۶ ماه پیش بینی شده و تمام تلاش قرارگاه خاتم‌الانبیاء این است که در مدت مقرر به اجرا درآید.

محمد تأکید کرد: توان امروز قرارگاه ۹ دستگاه TBM قطر بزرگ بالای ۹ متر بوده که این خود یک آورده است که قیمت هر کدام بالغ بر ۳۰ میلیون دلار بوده و اگر با ارز امروز بخواهیم یک دستگاه را تهیه کنیم باید اعتبار عظیمی از پروژه صرف هزینه آن شود، ولی امروز با دارا بودن این توان و تجهیزات در اختیار توسعه شهری قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه خاتم الانبیاء خاطرنشان کرد: امروز راندمان خوبی که از پروژه‌ها گرفته‌ایم به‌عنوان مثال ۱۱۲۵ متر حفاری در یک ماه توسط دستگاه TBM تونل تمام مقطع احداث شده و در کار شهری ۶۵۰ متر در ماه است که در صورت پشتیبانی از این پروژه این طرح به‌سرعت قابل اجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

۷۰ درصد از واگن‌های مترو تهران همچان در گمرک است

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عدم پیگیری معاون حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای پیگیری مشکلات و موانع حوزه حمل‌و نقل گفت:۷۰ درصد از واگن‌های مترو تهران همچنان در گمرک دپو و باقیمانده است. ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲ اجتماعی تهران نظرات - اخبار اجتماعی -

محمد علی کرونی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت فعلی مترو تهران اظهار کرد: در حال حاضر حدود 50 میلیون دلار برای ساخت هر کیلومتر مترو با احتساب نرخ‌های جهانی محاسبه می‌شود که با توجه به احداث خطوط مترو تهران 15 میلیارد دلار شامل تجهیزات ثابت و متحرک در این بخش در سال‌های اخیر سرمایه گذاری شده است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران  با اشاره به میزان سرمایهگذاری صورت گرفته در مترو تهران گفت: متاسفانه به دلیل عدم تجهیز مناسب  امکان تحقق جابجایی حدود 7 میلیون مسافر در روز  نبوده و در حال حاضر  حدود 2 میلیون مسافر در روز توسط مترو جابجا میشود.

وی افزود : در حال حاضر حدود 1500 دستگاه واگن در مترو موجود است که با توجه به بهرهبرداری قریبالوقوع خط 6 و 7 مترو نیازمند به 3 هزار واگن هستیم و لذا با توجه به وضعیت نقدینگی شهرداری تهران، مترو تهران به ظرفیتگیری مطلوب نخواهد رسید و مدیریت شهری جدید باید از ظرفیت‌هایی که در بودجه سالیانه کشور وجود دارد  استفاده کند.

کرونی ادامه داد: متاسفانه طی مدت سپری شده از مدیریت جدید شهری از این ظرفیت استفاده نشده است. به عنوان مثال می‌توان به اختصاص دو میلیارد دلار  از محل بند (د) تبصره (3) بودجه 97 اشاره کرد که به شهرداری‌ها اجازه داده شده از این محل برای اخذ فاینانس استفاده کنند چرا که مترو تهران بدون استفاده از فاینانس راه به جایی نخواهد برد و باید به سمت استفاده از فاینانس حرکت کرد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران بیان کرد: ظرفیت دیگر بودجه مجوز  انتشار اوراق از محل بند (د) تبصره (5) بوده که صرفا 700 میلیارد تومان از آن را تواسته‌اند منتشر کنند و 1300 میلیارد تومان باقی مانده به دلیل اینکه با بانک‌های عامل به توافق نرسید و زمان آن نیز تا پایان شهریور 97 بوده محقق نشد.

وی ادامه داد: اما موارد دیگری هم بوده که شهرداری تهران از آن استفاده نکرده است به عنوان مثال ما دو فاینانس 350 میلیون یورویی در مترو تهران داشتیم که برای پیگیری‌ها آنها نیز کار جدی انجام نشده است.

کرونی بیان کرد: بحث دیگری که وجود داشت پرداخت9/8 سنت به ازای هر سفر مترو تهران از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابتپذیر بود که توافقنامه آن نیز در دوره نجفی شهردار وقت تهران با زنگنه وزیر نفت امضا شد و از این بخش نیز تا به امروز هیچ درآمدی حاصل نشده است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران  گفت: در بخش یارانه بلیت مترو و اتوبوس نیز ما هر ساله با چالشی روبرو هستیم و چندین سالی است که دولت به صورت صدرصدی این یارانه را پرداخت نکرده است.

وی ادامه داد: اگر خط 6 و 7 مترو تهران راه‌اندازی شود با توجه به تعداد واگنی که موجود است قطعا نمی‌توان خدمات مناسبی ارائه کرد و اصولا این موارد باعث می‌شود که مترو تهران جذابیتی برای استفاده نداشته باشد.

کرونی همچنین درباره ترخیص واگن‌ها از گمرک بیان کرد: 30 درصد از واگن‌ها ترخیض شده و 70 درصد از این واگن همچنان در گمرک دپو و باقیمانده است.

شهردار تهران: قیمت واقعی بلیت مترو 700 تومان نیستاختصاص 2 میلیارد دلار به ساخت مترو و کاهش آلودگی هوا / افزایش 11.5 درصدی بودجه ساخت متروی تهرانانتهای پیام/ R1491/P/S2,25/CT1 واژه های کاربردی مرتبط شهرداری تهران

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: خاتم الانبیا قرارگاه خاتم الانبیا سازندگی تحریم

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آموزش همگانی «پلیس خودت باش» در مترو تهران اجرا شد
 • ساخت مترو پردیس با قرارگاه خاتم الانبیا در حال نهایی شدن است
 • پروژه توسعه خط ۶ مترو مجددا فعال می شود
 • زمان ورود واگن های جدید مترو؟
 • یک دستگاه کامیون با بیش از ۷۰ کیلو مواد مخدر در خاتم توقیف شد
 • مدیرعامل شرکت مترو تهران : ورودی دوم ایستگاه مترو قائم دهه فجر افتتاح می‌شود
 • ۷۰ درصد از واگن‌های مترو همچان در گمرک
 • دپوی بیش از ۷۰ درصد واگن‌های مترو تهران در گمرک
 • کود یارانه‌ای بین بهره برداران بخش کشاورزی خاتم توزیع شد
 • ۷۰ درصد از واگن‌های مترو تهران همچنان در گمرک
 • جلسه قرارگاه امام حسین (ع)ناحیه میبد برگزار شد
 • روایت سردار فضلی از عملیاتهای کربلای 4 و 5
 • جزئیاتی از سایت جدید قرارگاه پدافند هوایی در زاهدان
 • بیرجند| اقدامات زیرساختی در دستورکار برنامه‌های قرارگاه منطقه‌ای ثامن الائمه قرار گرفت
 • هرمزگان کارگاه سازندگی و توسعه در کشور
 • کمک به اجرای زیرساخت های دولتی از جمله عملکردهای بسیج سازندگی است
 • تحریم‌هایی که باید به فرصت تبدیل می‌شدند/ اقتصاد دانش بنیان؛ راه مقابله جنگ اقتصادی
 • بسیج سازندگی و اجرای طرح های کیفی و کم هزینه
 • بسیج سازندگی، مجری طرح های کیفی با هزینه اندک