سرمربی تیم ملی ایران با سود بردن از نمایش تکنیکی و تاکتیکی جالب توجه شاگردانش به دومین پیروزی خود در جام ملت‌ها دست یافت تا صعودی زودهنگام به مرحله بعدی داشته باشد.

دیدار دو تیم ایران و ویتنام درحالی شروع شد که شاگردان کی روش از همان دقایق اولیه نیمه اول این دیدار، نمایش خود را بر حریف جنوب شرق آسیا تحمیل کردند.


کی روش در این بازی چند تغییر را درترکیب تیمش داده بود تا بازی تیم ملی ایران برای رقبا، قابل پیش بینی نباشد. بازیکنان تیم ملی کشورمان در نیمه اول بر توپ و میدان تسلط مطلقی داشتند،آنها با پرس از بالا و بازی مالکانه ،خلاقیت های فردی ، قطع سریع توپ ،بازی بدون توپ، جابجایی های دائمی  که ناشی از تغییراتی که کی روش پس از جام جهانی روسیه درتیم اعمال کرده است،توانستند تیم سرعتی و چابک  ویتنام را که برای گرفتن تک امتیاز بشکل فشرده و چندلایه وارد زمین شده بود را تحت تاثیر  بازی خود قرار دهند.


بازی ترکیبی و استفاده فوق العاده از نیم فضاها ،اضافه شدن سریع طارمی و قدوس به آزمون و بازیسازی و طراحی دژاگه و حرکات طولی غفوری باعث شد که تیم ملی بارها و بارها دروازه ویتنام با خطرات جدی مواجه کنند و تا مرز فروپاشی پیش بردند که این فقط دروازبان  آنها بود که سد محکمی درمقابل مهاجمان تشنه گلزنی ایران در دقایق ابتدایی شکل داده بود؛ اما نهایتا شاگردان کارلوس کی‌روش با حرکت پا به توپ غفوری و حرکت  قدوس در نیم فضای حریف و ارسال تکضرب این بازیکن در تیر دوم با ضربه سر تماشایی سردار آزمون  گل نخست به ثمر رساندند تا با برتری راهی رختکن شوند.

 


ویتنامی‌ها نیمه دوم را هم تهاجمی آغاز کردند و تیم ملی ایران را تا ده الی پانزده دقیقه ابتدایی این نیمه درلاک دفاعی فرو بردند؛ اوج هنرنمایی حریف در دقیقه 52 شکل گرفت که آنها از فضای خالی در عمق دفاعی تیم ملی ایران استفاده کردند که خروج به موقع بیرانوند و دفع تک به تک حریف مانع از فروپاشی دروازه تیم ملی ‌شد. سپس بار دیگر کارلوس کی‌روش با تدابیر خود و دو تعویض بازی را به تعادل کشیده شد. ورود مهدی ترابی سرعتی و تکنیکی به همراه احمد نورالهی دونده و انرژیک، توانست روند بازی را به سود تیم ملی ایران تغییر دهد. پس از این تعویض تاثیرگذار، این تیم ملی ایران بود که مجددا حاکم بر توپ و زمین شد و ویتنامی‌ها را به عقب رانده و آنها را ازدروازه خودی دور کرد.

 

 


پیش از به ثمر رساندن گل دوم تیم ملی ایران توسط آزمون، بازیکنان سعی در اداره و کنترل بازی داشتند و گرچه نتوانستند ریتم و آهنگ بازی نیمه اول را همچنان ادامه دهند اما به خوبی سرعت تیم ویتنام را گرفتند و نیم نگاهی به دروازه حریف نیز داشتند. گل دوم ایران حاصل یک بازی ترکیبی چند نفره بود که نهایتا با بازی بدون توپ سامان قدوس و کشاندن یکی از مدافع میانی ویتنام به سمت چپ و پاس عالی ترابی به آزمون، چرخش و حرکت فوق العاده به سمت چپ و ضربه بی نقص او دروازه ویتنام برای بار دوم روی پاشنه چرخید. گلی که باعث شد تیم ملی ایران در ادامه در صدد کنترل و اداره بازی بر آید و بازیکنان تیم ملی توانستند این کار را به خوبی تا آخر بازی ادامه دهند.

 

 


تیم ملی ایران با این پیروزی صعود خود به مرحله بعدی بازی را مسجل کرده است و اکنون برای سرگروهی در این گروه، در آخرین دیدار مرحله گروهی روز پنجشنبه به مصاف عراق خواهند رفت؛ دیداری که می‌تواند محک جدی برای  کارلوس کی‌روش و تیمش در این تورنمنت محسوب شود و باید دید در این دیدار سرمربی پرتغالی با چه تدبیری تیمش را روانه میدان و جدال با کاتانج خواهد کرد.

مسعود محمد زمانی

تیم ملی ایران جام ملتهای آسیا 2019

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

ایران 0-0 عراق؛ سرگروهی، برازنده تیمِ کی روش

ایران و عراق در دیدار پایانی مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 به تساوی بدون گل رضایت دادند.

طرفداری- تیم های ملی فوتبال ایران و عراق در دور سوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا به مصاف یکدیگر رفتند.

ترکیب دو تیم

نیمه اول

بازی در دقایق ابتدایی بازی متعادل بود و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود، بازیکنان دو تیم در تلاش بودند تا موقعیت ایجاد کنند که اولین موقعیت خطرناک هم برای ایران به دست آمد. دقیقه 11 توپ ارسالی امیری از جناح چپ در دهانه دروازه عراق به سردار آزمون رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به زمین برخورد کرد و با اختلاف کمی از بالای دروازه جلال حسن به بیرون رفت. بازیکنان دو تیم کاملا با احتیاط بازی می کردند تا شاهد موقعیت های کمی در بازی باشیم. دقیقه 18 توپ ارسالی بازیکن عراق در محوطه جریمه ایران به مهند علی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند عبور کرد. دقیقه 22 تیم ملی ایران چسبیده به محوطه جریمه عراق صاحب ضربه ایستگاهی شد که شوت بد سامان قدوس به دیوار دفاعی بازیکنان عراق برخورد کرد تا این موقعیت خوب از دست برود. دقیقه 26 علی عدنان در محوطه جریمه عراق با امید ابراهیمی برخورد داشت، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت تا اعتراض بازیکنان ایران را به همراه داشته باشد. دقیقه 28 سامان قدوس پشت محوطه جریمه عراق صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن پس از برخورد به مدافع تیم ملی عراق از کنار دروازه به بیرون رفت تا ایران موقعیت دیگر را از دست دهد.

با اینکه ایران رفته رفته توپ و میدان را در اختیار گرفت و عراقی ها چشم به ضدحمله داشتند، باز هم ایجاد موقعیت سخت بود و عراقی ها به خوبی در مقابل بازیکنان ایران مقاومت می کردند تا موقعیتی ندهند. دقیقه 34 احمد یاسین از پشت محوطه جریمه ایران اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه علیرضا بیرانوند به بیرون رفت تا شاهد اولین موقعیت نسبتا جدی عراق در بازی باشیم. دقیقه 37 ضربه ایستگاهی تیم ملی عراق با ارسال علی عدنان در محوطه جریمه ایران به مهند علی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ از کنار دروازه علیرضا بیرانوند عبور کرد. دقیقه 41 روی پرتاب اوت وحید امیری توپ به صورت اتفاقی به سردار آزمون رسید که با شوت این بازیکن توپ پس از برخورد به بازیکن عراق در مقابل دروازه به علیرضا جهانبخش رسید که با شوت خطرناک و محکم این بازیکن توپ از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 45 شوت سردار آزمون در محوطه جریمه عراق به دست صفا هادی برخورد کرد که باز هم روشن ایرماتوف یک صحنه مشکوک را برای ایران پنالتی نگیرد که باعث اعتراض شدید ملی پوشان ایران شد. در ادامه دیگر اتفاق خاصی روی دروازه تیم ها رخ نداد تا در نهایت نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل پایان یابد.

نیمه دوم

نیمه دوم را بازیکنان ایران هجومی تر آغاز کردند تا عراقی ها را تحت فشار قرار دهند که در همین دقایق ابتدایی باز هم در محوطه جریمه عراق توپ به دست صفا هادی برخورد کرد که روشن ایرماتوف اعتقادی به پنالتی نداشت. دقیقه 50 توپ ارسالی علی عدنان از جناح چپ را علیرضا بیرانوند از مقابل پای مهند علی جمع کرد. در ادامه بازی باز هم متعادل شد و توپ در میانه میدان بیشتر در جریان بود. علیرضا جهانبخش پس از مدت ها مصدومیت توانست اولین بازی خورد را برای تیم ملی انجام دهد که از شرایط خوب دور بود و کی روش تصمیم گرفت او را در اوایل نیمه دوم تعویض کند، دقیقه 63 جهانبخش از زمین بیرون رفت جای خود را به مهدی طارمی داد. دقیقه 65 مهند علی پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن را علیرضا بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت. در این دقایق، بازی چندین بار به دلیل برخورد ها و مصدومیت های بازیکنان متوقف شد تا بازی کاملا سرد شود و از شور و اشتیاق بازیکنان برای گلزنی در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی کم شود.

دقیقه 71 روی چند رفت و برگشت در محوطه جریمه عراق، بازیکنان ایران فرصت های خوبی برای شوتزنی داشتند که هر بار مدافعان عراق توپ را دفع کردند تا دروازه تیم شان را بسته نگه دارند. دقیقه 75 بشار رسن از پشت محوطه جریمه تیم ملی ایران اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف از کنار دروازه ایران عبور کرد تا خطری دروازه علیرضا بیرانوند را تهدید نکند. دقیقه 76 توپ ارسالی طارق همام از جناح راست در محوطه جریمه ایران به علا عباس رسید که ضربه سر این بازیکن را علیرضا بیرانوند با واکنشی زیبا از زیر طاق دروازه در آورد تا دروازه تیم ملی را همچنان در رقابت های جام ملت های آسیا بسته نگه دارد. دقیقه 82 ضربه ایستگاهی ایران با ارسال اشکان دژاگه همراه شد که توپ به سردار آزمون رسید، اما با ضربه سر وی توپ با اختلاف زیادی از بالای دروازه عبور کرد. در دقایق پایانی نیمه دوم بازیکنان عراق با پاسکاری قصد داشتند بازی را کنترل کنند تا جلوی ایجاد موقعیت بازیکنان ایران را بگیرند. در این دقایق بازی کاملا معادل بود و موقعیت خاصی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد تا در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل پایان یابد و ایران به عنوان سرگروه راهی مرحله حذفی شود.

خلاصه بازی

 

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: تیم ملی ایران جام ملتهای آسیا 2019

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ویتنام با قانون دریافت کارت زرد کمتر نسبت به لبنان راهی یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 شد
 • صعود ویتنام تنها به خاطر دو کارت زرد کمتر
 • رهبر کره شمالی به ویتنام می رود
 • واشنگتن پست: یک شهر ساحلی در ویتنام محل برگزاری اجلاس دوم ترامپ و کیم
 • ویتنام برای سفر رهبر کره شمالی به این کشور مهیا می‌شود
 • صعود بدون انتقام ایران و پیروزی درخشان کره
 • (ویدئو) خلاصه بازی ویتنام ۲-یمن صفر
 • ویتنام ۲- یمن صفر؛ امیدوار به صعود
 • ویتنام با شکست یمن شانس صعود پیدا کرد
 • ویتنام با پیروزی مقابل یمن به صعود امیدوار شد
 • جدال همگروه‌های ایران به نفع ویتنام تمام شد
 • پیروزی ویتنام مقابل یمن/ویتنامی‌ها امیدوار به صعود
 • صعود شاگردان کی‌روش با تساوی برابر عراق/ صدرنشینی ایران در گروه D +عکس
 • امیدواری ویتنام به صعود با غلبه بر یمن
 • گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن
 • صدرنشینی و صعود ایران به مرحله بعد با یک بازی ضعیف مقابل عراق+فیلم و عکس
 • جام ملت‌های آسیا|ویتنام با پیروزی برابر یمن شانس صعود پیدا کرد
 • لیبریتور؛ پیوند جنگ جهانی دوم با تکنیک چاپ سه بعدی!(+تصاویر)
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا