از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی سردی وارد کشور می‌شود که نیمه غربی کشور و روز پنج‌شنبه کل کشور از این سامانه متأثر می‌شود و پیش‌بینی می‌گردد منجر به کاهش ۸ تا ۱۰درجه ای دما و بارش برف و باران و وزش باد شدید شود. آفتاب‌‌نیوز : براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، امروز، فردا و اواسط روز دوشنبه، وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما در غرب سواحل خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.


تا اوایل وقت فردا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی خواهیم داشت.
روز آینده سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و بعدازظهر فردا فعالیت آن در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، تهران و استان البرز، همچنین استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
روز دوشنبه با تقویت این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، سواحل دریای خزر، شمال شرق کشور، شمال بوشهر، بخشی از غرب فارس و غرب اصفهان درگیر این سامانه خواهد بود که پیامد ورودی آن بارش باران، وزش باد شدید و بارش برف در مناطق کوهستانی و مرتفع است.
روز دوشنبه‌ بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات و دامنه های البرز در قزوین، البرز، تهران و شمال غرب سمنان و بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید در ایلام، خوزستان و شمال بوشهر پیش‌بینی می‌شود.
در جاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده طی این مدت لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود که‌ توصیه می‌شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی باشد.
روز دوشنبه بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در جنوب کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود که به هموطنان در این مناطق توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
بعدازظهر امروز شنبه و یکشنبه تا اواسط وقت روز دوشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین رخ خواهد داد و احتمال وقوع بهمن در جاده‌های ارتباطی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز به سوی استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.
سامانه بارشی مذکور روز سه‌شنبه در مناطقی از جنوب غرب، جنوب شرق و شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود.
از بعدازظهر یکشنبه و همچنین روز دوشنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گردوخاک در جنوب غرب کشور وجود دارد.
روز دوشنبه وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود و در کرمان، سیستان و بلوچستان خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.
از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی سردی وارد کشور می‌شود که روز چهارشنبه نیمه غربی کشور و پنج‌شنبه کل کشور از این سامانه متأثر خواهد بود و روز جمعه عمده این سامانه به شرق کشور و شرق سواحل خزر محدود می‌شود.
با ورود این سامانه سرد کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۰ درجه، بارش برف، بارش باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، به تدریج افزایش ابر و بعدازظهر بارش باران پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز دوشنبه بارش باران و احتمال بارش برف برای تهران وجود دارد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۷ و ۳ درجه خواهد بود.
روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و کرمان با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر و تبریز با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر و زنجان با کمینه دمای ۵ درجه صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۵ دیماه سال جاری ۱۰۰ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۳۱.۸ میلی‌متر بود. بنابراین تا این تاریخ بارش بارش سال جاری ۲۱۴.۶درصد بیشتر از سال گذشته است.
میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۷۴.۵ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۴.۲درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
بیشترین میزان بارش در هفته پانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۴۴.۹میلی‌متر بوده است. میانگین گرم‌ترین منطقه در مدت زمان مذکور میناب در استان هرمزگان به میزان ۳۰.۴ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزان منفی ۹.۵ درجه سلسیوس بوده است.
منبع: فارس

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

هوا ۱۰ درجه سردتر می شود/ بارش برف در تهران

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: امشب در مناطق وسیعی از کشور از جمله در تهران باران و برف می‌بارد.

«احد وظیفه» درباره وضعیت هوای شهرهای مختلف کشور طی سه روز آینده به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به کشور، گفت: تا بعدازظهر امروز ( دوشنبه 24 دی) در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز در شمال استان های قزوین، البرز و تهران بیشترین بارندگی را داریم.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر، افزود: در جنوب غرب کشور، شرق خوزستان و شمال بوشهر بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

 

وی با اشاره به کاهش فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب کشور، خاطرنشان کرد: فعالیت سامانه بارشی در دامنه های جنوبی البرز شرقی در استان های سمنان، گلستان، شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر افزایش می یابد و تا ظهر سه شنبه شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب استان های فارس و اصفهان بارش باران خواهند داشت و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف داریم.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به خروج سامانه بارشی از بعدازظهر سه شنبه از نوار شرقی کشور، گفت: از اواخر وقت سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه وزش باد جنوبی در غرب سواحل دریای خزر و استان اردبیل باعث افزایش نسبی دما می شود و سرعت وزش باد نیز افزایش خواهد یافت.

 

وظیفه در ادامه با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه به کشور، گفت: این سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب وارد کشور می شود و باعث بارش برف و باران در مناطق غربی، مرکزی و دامنه های البرز می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: پایان هفته به دلیل عبور سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور، کاهش قابل ملاحظه دما را به ویژه در نیمه شمالی کشور پیش بینی می کنیم.

 

وی گفت: در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان، ایلام، شمال خوزستان، شمال غرب فارس و جنوب اصفهان بارش برف و باران از بعدازظهر چهارشنبه خواهیم داشت.

 

وظیفه افزود: روز پنجشنبه نیز در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، غرب فارس، شرق خوزستان، شمال ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، غرب خراسان رضوی و گلستان و بارش برف و باران و وزش باد شدید در استانهای گیلان و مازندران بارش برف و در برخی نقاط کولاک و وزش باد شدید پیش بینی می شود.


مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش قابل ملاحظه دمای 8 تا 10 درجه ای در پایان هفته جاری، گفت: توصیه می کنیم به دلیل بارش برف و کولاک و احتمال سقوط بهمن در جاده های کوهستانی البرز و زاگرس، در این جاده ها تردد صورت نگیرد  تردد و در صورت تردد اضطراری همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی ضروری است.

 

درباره وضعیت هوای تهران با اشاره به بارش باران و برف در اوایل امشب، گفت: تهران روز سه شنبه کمی ابری، همراه با وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوای تهران در این روز در سردترین زمان صفر درجه در گرم ترین زمان 9 درجه پیش بینی می شود.

پایان پیام/47

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: سامانه بارشی هواشناسی

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور (+ جدول)
 • ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور/ آسمان تهران بارانی است
 • سردشدن ۱۰ درجه‌ای هوا با ورود سامانه بارشی جدید
 • این استان های کشور منتظر بارش باران و برف باشند
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ کاهش ۱۰ درجه‌ای هوا/ بارش برف در اکثر نقاط کشور
 • موج جدید بارش برف در چهارمحال و بختیاری از چهارشنبه آغاز می شود
 • هوای کشور10درجه‌ سرد‌تر میشود
 • برف و باران و سردی هوا در همه شهرها از پنجشنبه
 • از روز چهارشنبه: ورود توده هوای سرد به آذربایجان‌غربی
 • هشدار / ایران به شدت سرد و برفی می شود + جزییات
 • ماندگاری هوای سرد در کشور تا دوشنبه
 • هوای سرد تا هفته آینده می ماند
 • افت شدید دما و ورود سامانه بارشی جدید از فردا
 • ورود سامانه بارشی جدید از فردا در کشور
 • بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور/آسمان تهران کمی ابری است
 • ورود سامانه بارشی جدید از فردا
 • ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه
 • افت شدید دمای کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا