به گزارش خبرنگار ایرنا، خلیل عزیزی روز شنبه در نشست شورای اسلامی استان با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر شهرهای استان به شهرداری توجه خاصی نمی شود و تعدادی از این شهرداری ها به طرف ورشکستگی پیش می روند.
وی با تاکید بر اینکه درآمد زایی شهرداری ها باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: تعدادی از شهرداری های استان در حالی از پرداخت حقوق کارکنان خود عاجزند که بسیاری از ادارات دولتی بدهی های خود به این مدیریت ها را پرداخت نمی کنند.


رییس شورای اسلامی کردستان وجود زمین های قولنامه ای را دیگر مشکلات شهرداری های استان اعلام کرد و گفت: عده ای سودجو به اموال مردم دست درازی می کنند و مشکلات عدیده ای را برای شهرداری ها و مردم ایجاد کرده اند.
عزیزی با بیان اینکه شورای اسلامی استان به عنوان شورای فرادست با مشکلات زیادی مواجه است، گفت: هیچ تعامل و همکاری با شورای استان وجود ندارد و از نمایندگان مجلس انتظار داریم با توجه به مشکلات این شورا برای رفع آنها تلاش کنند.
وی نبود ساختمان و امکانات مناسب، عدم توجه به عزل و نصب ها و رعایت نکردن شن شورا را از دیگر مشکلات موجود عنوان کرد.
رئیس شورای اسلامی کردستان با انتقاد از عدم حضور سایر نمایندگان مجلس در این نشست اظهار داشت: علی رغم مکاتبات فراوان با هر 6 نماینده استان برای حضور در این نشست فقط 2 نفر حضور پیدا کردند.

**حذف عوارض منجر به تعطیلی برخی شهرداری ها می شود
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی سنندج نیز در این نشست با اشاره به تصمیم دولت درباره حذف برخی از عوارضات شهرداری و تبدیل آن به مالیات گفت: در چنین شرایطی که شهرداری ها درآمد پایداری ندارند این تصمیم منجر به تعطیلی شهرداری شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت می شود.
یوسف اسدی عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را از دیگر مشکلات موجود عنوان کرد و افزود: حقوق کارکنان شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می شود که عدم پرداخت آن منجر به تعویق در پراخت حق الزحمه کارکنان شده است.
وی در ادامه یکی از مشکلات شورا را عدم تثبیت جایگاه قانونی آن اعلام کرد و اظهار داشت: برخی از مسئولان استان هیچگونه جایگاهی برای شوراها قائل نیستند که این مسئله در انجام وظایف شورا خلل ایجاد می کند.

**کردستان دارای بیشترین جمعیت حاشیه نشینی است
نماینده شورای شهرستان سروآباد نیز در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر کردستان دارای بیشترین جمعیت حاشیه نشین است گفت: دلیل اصلی این چالش نبود زمینه لازم برای استفاده از منابع موجود و مهاجرت از روستاها به شهرها است‌.
امیر وزیری افزود: دیدگاه امنیتی حاکم بر استان موجب شده سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایلی برای سرمایه گذاری در این استان نداشته باشند که امید می رود نمایندگان مردم در مجلس برای تغییر این دیدگاه و یا کمرنگ کردن آن تلاش کنند.

**معادن موجود در قروه نفعی برای مردم شهرستان ندارد
نماینده شورای شهر قروه نیز در این نشست گفت: در حال حاضر 64 معدن در سطح این شهرستان وجود دارد که از این معادن هیچ سود و منعفتی عاید مردم نمی شود.
شکری از نمایندگان مردم در مجلس خواست با رایزنی های خود زمینه رسیدن حداقل 2درصد از درآمد این معادن به شهرداری قروه را فراهم کنند.
وی همچنین با اشاره به پروژه های موجود این شهرستان خواستار فراهم کردن شرایطی برای اختصاص تسهیلاتی بلاعوض برای این پروژه ها شد.

**کارگران شهرداری مریوان 6ماه است حقوق نگرفته اند
رییس شورای اسلامی شهر مریوان نیز در این نشست با اشاره به اینکه کارگران شهرداری 6ماه است حقوق نگرفته اند، گفت: در این شرایط بد اقتصادی این وضعیت بسیار نگران کننده است و باید فکری برای آن شود.
امید درخشانی اظهار داشت: شهرداری مریوان پنج ماه است بصورت سرپرستی اداره می شود و انتظار می رود حداقل تا قبل از 22بهمن تکلیف این شهرداری مشخص شود.
نایب رییس شورای شهر مریوان نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر زریبار با مشکلات زیادی روبرو است اما تاکنون فکری برای آن نشده است، افزود: موضوع زباله مریوان نیز به موضوعی جهانی تبدیل شده و تاکنون اقدامی اساسی برای رفع آن انجام نگرفته است.
عبدالله عبدی رشد قارچ گونه منازل مسکونی غیرمجاز را از دیگر مشکلات شهر مریوان دانست و گفت: اجراییات شهرداری مریوان قدرت برخورد با این ساخت و سازها را ندارد.
وی اظهار داشت: کارگران شهرداری مریوان هنوز عیدی سال 95 خود را دریافت نکرده اند و امیدواریم که نمایندگان مردم در مجلس راهکارهایی برای رفع مشکلات موجود ارائه دهند.
در ادامه این جلسه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه نیز قول دادند در حد توان خود برای رفع این مشکلات تلاش کنند.
7348 / 3034
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

نامه مهم تیم سازنده ماهواره پیام به روحانی

به گزارش صدای ایران از فارس، در پی پرتاب نخستین ماهواره پیام ایرانی که تا مراحل مهمی موفق بود ولی در آخرین مرحله در مدار قرار نگرفت، تیم توسعه دهنده ماهواره پیام امیرکبیر به رییس جمهور نامه نوشت.
در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 
سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید، ماهواره پیام امیرکبیر ماحصل تلاش نخبگان جوان و تلاش‌گر دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تجربه‌ گرانقدر اساتید این دانشگاه بود که با سفارش سازمان فضایی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی مسیر پرفراز و نشیب چندین ساله از گذرگاه‌های سختی عبور نموده و با همه دشواری‌ها محصول عملیاتی پروازی با مشخصات فنی یکتا را به عرصه فضایی کشور تقدیم نمود.

جناب آقای رییس جمهور،

فعالیت‌های فضایی هر کشور موجب کارآفرینی، شکوفایی استعدادها و توانمندسازی برای ورود به سایر حوزه‌های صنعتی کشور است که قطعا به صورت تدریجی و گام به گام حاصل می‌شود.

تیم فنی و اجرایی پروژه‌ی ماهواره‌ی پیام امیرکبیر طی ١٠ سال گذشته مشغول توسعه و پیاده‌سازی این ماهواره بوده و بیش از ۶۵٪‏ پیشرفت فیزیکی آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اتفاق افتاده است. امید بر آن بود که امروز شاهد عملیاتی شدن این ماهواره در مدار باشیم و به مدت حداقل دو سال از داده‌های این سامانه در کاربردهای صلح آمیز مورد نیاز کشور بهره‌مند گردیم. آنچه رخ داد، عملکرد عالی ماهواره و ارسال کلیه اطلاعات مورد انتظار در بازه‌ی محدود چند دقیقه‌ای حضور در مدار بود. علی‌رغم اندوه فراوان ناشی از عدم موفقیت نهایی پروژه، بر خود لازم می‌دانیم احساس غرور و سرافرازی خود را از مشاهده‌ی دستاورد زحمات بی‌شائبه همکاران وزارت دفاع در توسعه‌ی ماهواره‌بر با ابهت سیمرغ خدمت شما ابراز کنیم. امید داریم که با ادامه این تلاش‌ها و به‌کارگیری آموخته‌ها شاهد ادامه‌ی مقتدرانه‌ی مسیر رو به پیشرفت این تیم توانمند باشیم.

در پایان ضمن تشکر ویژه از وزیر جوان کابینه حضرتعالی، علاقه‌مندیم به عرض برسانیم که تیم ماهواره‌ی پیام امیرکبیر با افتخار آماده است از همین فردا و با تجدید قوای مجدد با تمام توان در چارچوب نیازمندی‌های کشور شروع به طراحی و ساخت ماهواره بعدی به منظور ارائه‌ی خدمات مورد نیاز مردم نماید.

با تجدید احترام

تیم سازنده ماهواره‌ی پیام امیرکبیر

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها حقوق شهرداری عیدی مالیات بر ارزش افزوده مجلس شورای اسلامی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گلایه یک مرجع تقلید از کاهش «منبر‌های سازنده»
 • راه یاب ملل مریوان میزبان بانوان آذربایجان غربی خواهد بود
 • محکومیت ۷۳۲ میلیون تومانی عاملان نفتگاز قاچاق در کردستان‌
 • بازار زمین در دو سناریو
 • فوتبال بانوان؛ قعرنشینان به هم رسیدند
 • پاسخگویی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس به مشکلات شهروندان با سامانه137 / عملکرد مدیران شهرداری مورد ارزیابی و راست آزمایی قرار می گیرد
 • ظریف دیدار از کردستان عراق را سازنده و پربار توصیف کرد
 • رشد قیمت زمین بیشتر است یا مسکن؟
 • مدیران شهرهای جدید به وعده‌ خود عمل کنند/ شهرهای جدید از حالت خوابگاه خارج شوند
 • ایران باید با همه گروه های عراقی ارتباط سازنده داشته باشد
 • تعامل مرزبانان با مرزنشینان در سطح دنیا بی نظیر است
 • نظر ظریف درباره تعامل با کردستان عراق +عکس
 • ظریف: روابط ایران با عراق و اقلیم کردستان ممتاز و سازنده است
 • تعامل نیروی انتظامی و دستگاه قضائی،موجب خدمت رسانی بهتر به مردم
 • نگاهمان اصلاحی است نه حذفی/ گله از تبلیغات نمایش‌ها
 • تعامل دانشگاه با صنایع یک نیاز ملی است
 • پویایی صنعت وابسته به تعامل مناسب کارگر و کارفرما است تلاش برای رفع مشکلات کارگری
 • تعطیلی برخی مدارس کُردستان
 • چاپ معلم، مریوان و دهگلان برندگان هفته اول لیگ برتر فوتسال کردستان شدند