به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنا به گزارش خبرگزاری‌های ترکیه، آنکارا امروز شنبه تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی بیشتری را به استان ختای در مرز سوریه اعزام کرد.

این دومین روزی است که آنکارا به تقویت حضور نظامی خود در مرزهای نزدیک به استان ادلب در شمال سوریه، آخرین شهر باقی مانده در دست معارضان مسلح سوری، می‌پردازد.

روز گذشته یک منبع امنیتی ترکیه اعلام کرد ارتش این کشور در حال استقرار نیروهای خود در داخل و خارج از این منطقه است.

ماه گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، اعلام کرد در صورتی‌ که آمریکا شبه نظامیان کُرد گروه «ی پ گ» را مجبور به ترک این منطقه نکند، آنکارا آماده است تا عملیات نظامی جدیدی را علیه آن‌ها در شمال سوریه آغاز کند. با این حال رئیس جمهور ترکیه سپس اعلام کرد عملیات نظامی نیروهای این کشور، پس از گفتگوی او با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به حالت تعلیق درآمده است.

مداخله نظامی ترکیه در سوریه که با عنوان عملیات «سپر فرات» شناخته می شود، از 24 دسامبر سال 2016 از منطقه غربی رود فرات و بین مرز ترکیه و سوریه آغاز شد و معارضان مسلح مورد حمایت ترکیه توانستند با تصرف مناطق تحت کنترل داعش به جرابلس نفوذ و آن را تصرف کنند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

پنجه ببر در لانه تروریستها/ نبرد شمال سوریه نزدیک است

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- فرزاد فرهادی: پس از اینکه ارتش سوریه موفق به وارد آوردن ضربات مهلک به تکفیری ها در مناطق تحت اشغال آنها در این کشور شد و داعشی ها تار و مار شدند؛ نوبت دیگر تروریستها از جمله جبهه النصره رسیده است. نیروهای مسلح سوریه به دنبال درهم پیچیدن طومار تروریستها در سوریه هستند و یکی از گروههای تروریستی جبهه  النصره است و منطقه تحت اشغال آنها استان ادلب در شمال سوریه است.

اخیرا گروهای تروریستی توافق منطقه عاری از سلاح در ادلب و اطراف آن را نقض کرده اند و دست به تحرکاتی علیه مواضع ارتش سوریه که حامی غیرنظامیان در روستاها و شهرک های امن است زده اند.

به نظر می رسد که شمال سوریه عرصه تحولات تازه ای است زیرا با توجه به ادامه حملات گروههای تروریستی و اینکه ارتش سوریه از جبهه های دیگر فارغ شده است، ادلب و حومه شمالی حماه کانون و آبستن تحولات جدید است.

در ادلب و حومه شمالی حماه گروههای تروریستی وابسته به گروه موسوم به هیئة تحریر الشام به سرکردگی جبهه النصره و برخی گروههای تکفیری و تروریستی و مزدوران خارجی پس از اینکه آموزش های لازم را در خارج دیده اند دیده اند، به سر می برند.

این در شرایطی است که گروه موسوم به نور الدین زنگی در برابر حمله هیئت تحریر الشام فروپاشیده و هیئة تحریر الشام به این باور رسیده است که می تواند منطقه ادلب را ببلعد. تروریستهای نور الدین زنگی ظرف ۵ روز از پا درآمدند و به عفرین در شمال فرار کردند و سلاح و انبارهای سلاح و مهمات خود را تحویل دادند.

تروریستهایی که ترکیه نتوانست آنها را رام کند

منطقه عاری از سلاحی که ترکیه قول داده بود ایجاد کند به نظر می رسد که توفیق چندانی نداشته است و ابومحمد الجولانی سرکرده جبهه النصره سیلی محکمی به ترکیه و ضامن منطقه عاری از سلاح وارد کرد. ترکها نتوانستند که تکفیری ها را وادار به عقب رفتن از خطوط تماس کنند و هیئة تحریر الشام و متحدش حزب ترکستانی به خواسته آنکار تن ندادند.

اما تروریستهای هیئة تحریر الشام با این اقدامات و ماجراجویی ها در واقع نبرد سهمگین علیه خود را تسریع کرده اند.

با توجه به تحرکات تروریستهای جبهه النصره در ادلب برخی تحلیلگران گزینه هایی را مطرح کرده اند با توجه به تحرکات تروریستهای جبهه النصره در ادلب برخی تحلیلگران گزینه هایی را مطرح کرده اند؛ از جمله اینکه ترکیه گروههای مسلح مورد حمایت خود را علیه آنها وارد عمل کند که این گزینه ای محتملی نیست زیرا گروههای مورد حمایت ترکیه توان مقابله با ۳۰ هزار تروریست هیئة تحریر الشام که نیمی از آنها را جبهه النصره تشکیل می دهند، ندارند.

گزینه دوم موافقت ترکیه و چه بسا مشارکتش با روسیه برای انجام حملات مستقیم به هیئة تحریر الشام است به ویژه که تحرکات تروریستها این زمینه را به وجود آورده است و این با تصمیم جامعه بین الملل مبنی بر مبارزه با تروریسم نیز منافاتی ندارد.

اما گزینه سوم و محتمل تر عملیات گسترده ارتش سوریه برای رقم زدن سرنوشت نهایی ادلب با حمایت روسهاست به ویژه که ترکیه نتوانسته است که به تعهد خود عمل کند. بر همین اساس است که لحظه بر لحظه بر تعداد نیروهای ارتش سوریه در مناطق نزدیک به خطوط تماس افزوده می شود. این با تصمیمات آستانه نیز منافاتی ندارد زیرا تروریستها جبهه النصره مشمول گروههای مسلح مندرج در توافق آستانه نمی شوند.

ژنرال شکست ناپذیر در اندیشه درهم پیچیدن طومار تروریستهاست

این در حالی است که منابع سوری در استان حماه اعلام کردند که سرتیپ سهیل الحسن معروف به ببر از جبهه های جنگ در حومه غربی استان حماه بازدید به عمل آورده است. سرتیپ سهیل حسن در جریان آمادگی نیروهای مستقر در خطوط مقدم در جبهه های سهل الغاب و استقرار سلاح و ادوات در خطوط مقدم با تروریستها قرار گرفت.

یک منبع نظامی سوری بیان کرد: طی روزهای گذشته سطح آمادگی جنگی نیروهای ارتش سوریه در جبهه های حومه حماه و ادلب بالا رفته است و این نیروها در آماده باش هستند و این همزمان با اعزام نیروها و تجهیزات بیشتر در جبهه حومه شمالی حماه است.

به گفته این منبع نظامی سوری؛ نیروهای ویژه ارتش سوریه به فرماندهی ببر سوریه(سهیل الحسن) فرا خوانده شدند.

راز حضور فرمانده ماموریت های دشوار در جبهه ادلب و حومه حماه

سهیل الحسن از معروف ترین فرماندهان میدانی در سوریه به شمار می رود که گفته می شود در هیچ جنگی شکست نخواهد خورد. «سهیل الحسن» از سوی فرماندهان روسی مورد تکریم واقع شد و آن ها در پایگاه حمیمیم به وی مدال افتخار دادند. سهیل الحسن کسی است که محاصره زندان حلب و دیگر مقرهای حساس و مناطق محاصره شده در حلب را شکست.

 قدرت نفوذ این سرتیپ ارتش سوریه و حس وطن دوستی او و میزان وفاداریش به وطن و ارتش سوریه و بشار اسد رئیس جمهوری اش زبانزد است و وی از نزدیک ترین فرماندهان به بشار اسد به شمار می رود  و از این رو، مهم ترین و حساس ترین ماموریت ها به وی واگذار می شود.

وی به عنوان یک فرمانده نظامی شناخته می شود که عاشق میدان جنگ است و میدان جنگ را رها نمی کند، و حتی سوگند یاد کرده است که تا زمانیکه به پیروزی نهایی و فراگیر نرسد، تنها پسرش را که  فقط ۵ سال دارد، نبیند و این دلیلی است که به اعتقاد دوستدارانش، نشان دهنده میزان اخلاص وی به موضوعی است که برای آن می جنگد. ژنرال الحسن از جمله اولین کسانی است که در سال ۱۹۹۱ از دانشکده نیروی هوایی فارغ التحصیل شدند و برخی از صفات برجسته حافظ اسد رئیس جمهوری پیشین سوریه را دارد.

سهیل الحسن که به ببر معروف است، همواره در عکس ها و ویدئوهای رسانه ها در میدان جنگ ظاهر می شود، همچنین از نظامیان مجروح حمایت می کند و به آن ها روحیه می دهد و آن ها را برای نبرد به خاطر سوریه تشویق می کند.

سهیل الحسن فردی قاطع و کاملاً پایبند به راه و روش نظامی خود است و از شخصیت هایی است که با فساد و بی نظمی مبارزه می کند و به ویژه در میان نیروهای تحت امر خود، آن دسته از نظامیان متهم به غارت و چپاول را که طی یورش به نظامیان در مناطق درگیری به غارت منازل می پردازند، اعدام می کند.

محبوبیت ببر درمیان نظامیان به حدی رسیده است که نظامیان سوری آرزو دارند که تحت امر وی بجنگند و یگان نظامی وی متشکل از ۸۰ هزار سرباز است که به گفته کارشناسان، همه از آموزش های  لازم بهره مند هستند.

صهونیستها درباره سرتیپ حسن چه می گویند؟

این سوال، درباره یکی از مهم ترین شخصیت های نظامی میدانی در ارتش سوریه، در پایگاه خبری صهیونیستی « واللا» مطرح شد و در پاسخ به آن نوشته شد که سهیل الحسن تکنیک های سختی دارد و فرودگاه نظامی کوبرس در شمال سوریه را آزاد کرده و به موفقیت های مهمی در میدان نبرد با گروه های مسلح در سوریه دست یافته است.

این پایگاه عبری زبان نوشت که در اصل ، عامل همه این پیروزی ها ژنرالی در ارتش سوریه به نام سرتیپ سهیل الحسن معروف به ببر است و شایسته ترین فرمانده میدانی در ارتش سوریه با تاکتیک های بسیار سخت به شمار می رود. ببر با استفاده از بلندگوهای بزرگی که پیام های رعب و وحشت را پخش می کنند، روش های جنگ روانی را با موفقیت مورد استفاده قرار داد.

به هر حال به نظر می رسد که تحولات سوریه روند پرشتابی پیدا کرده است زیرا از سویی بحث ایجاد منطقه امن از سوی آمریکا و ترکیه مطرح است و از سویی تکلیف منطقه شرق فرات هنوز مشخص نیست و از سویی حملات تروریستها در ادلب و حومه حماه تشدید شده است و ارتش سوریه ادامه این حملات را تاب نمی آورد.

باتوجه به اینکه ژنرال معروف سوری از حومه شمالی حماه و نزدیکی ادلب بازدیده به عمل آورده است پس این گواه تحولات غافلگیرکننده ای که در راه است که البته نبردی سخت خواهد بود زیرا از سویی شرورترین تروریستها در ادلب و حومه حماه هستند و از سویی مورد حمایت قوی غربی ها و آمریکا هستند به ویژه که پس از هر عملیات موفق ارتش سوریه سناریوهای تکراری حمله شیمیایی و در ادامه تحرکات حامیان تروریستها شروع می شود.

باید منتظر ماند و دید که سرنوشت مهمترین جبهه و در واقع ام المعارک سوریه چگونه رقم خواهد خورد.

کد خبر 4517483

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: ترکیه سوریه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترکیه آمریکا را متهم به تجهیز نظامی کُرد‌های «ی پ گ» کرد
 • «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم
 • افول قدرت انحصاری کاخ سفید بر علیه ایران/ از تهدید نظامی تا برگزاری نشست ورشو
 • اجرای عملیات نظامی عراق در سوریه لغو شد
 • حاج قاسم چگونه قدرت نظامی جمهوری اسلامی را چندبرابر کرد؟ + فیلم و تصاویر
 • پرده آخر در جنگ سوریه: ایران وارد می‌شود/ حاج قاسم چگونه قدرت نظامی جمهوری اسلامی را چندبرابر کرد
 • آنکارا با موفقیت در حال اجرای توافق سوچی در ادلب سوریه است
 • آیا وقوع نبرد در شمال سوریه نزدیک است؟
 • گزارش تسنیم| عادی‌سازی روابط ارمنستان با ترکیه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی پاشینیان
 • عملیات موشکی و توپخانه‌ای ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در شمال حماه
 • فراز و فرودها در اختلافات آمریکا و ترکیه درباره شمال سوریه
 • سردار صفاری: قادر به ساخت تمامی قطعات تجهیزات نظامی هستیم
 • ترکیه از گشایش چهار کنسولگری جدید در عراق خبر داد
 • هر منطقه امنی در شمال سوریه باید بدون حضور ترکیه باشد
 • آمریکا، ترکیه و شراکت مستهلک
 • همپیمانی رسمی ترکیه با تروریست‌های القاعده!
 • گسیل نیرو و تجهیزات نظامی گسترده به حومه حماه برای مقابله با جبهه النصره
 • همپیمانی رسمی ترکیه با تروریست‌های بین‌المللی القاعده؛رهبر النصره: از ورود ارتش ترکیه به شرق فرات حمایت می‌کنیم!
 • ارتش ترکیه فاز اولیه اجرای منطقه امن در شمال سوریه را تکمیل کرد