به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سفر به چهارمحال و بختیاری و در نشست بررسی مشکلات ارزی شرکت‌های صادرکننده این استان، تعامل با دنیا را از ملزومات دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ بیان کرد و گفت: در همین راستا هیچ منع حاکمیتی برای تنش زدایی با کشور‌های جهان وجود ندارد.   وی  افزود: یکی از مهم ترین اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز تبدیل ایران به قدرت اقتصادی اول منطقه است و بی شک تحقق این مهم با تعامل با دیگر کشورها امکانپذیر خواهد شد.   فلاحت پیشه، فلسفه شکل گیری برجام را تعامل با دنیا و تنش زدایی دانست و گفت: برجام یکهزار و ۲۴۸ تحریم را از میان برداشت و تعامل کشور را با جهان تسهیل کرد، اما عهدشکنی طرف مقابل، مانع از تحقق اهداف مهم این برنامه جامع مشترک شد.
این نماینده مجلس، پیوستن ایران به AFTF را از دیگر راهکار‌های تنش زدایی دانست و تصریح کرد: ما مسئول مدیریت شرایط کنونی کشور هستیم و اگر با دنیا وارد تعامل نشویم دین شرعی و قانونی بر گردن خواهیم داشت.
فلاحت پیشه با بیان اینکه عمر افراطی گری در دنیا ناپایدار است، افزود: اگرچه ترامپ برجام را پاره کرد و ما امروز با تکانه‌های ارزی و مشکلات ناشی از آن مواجه هستیم، اما این وضعیت ناپایدار است و به مساعد شدن اوضاع امیدوار هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا ایران هم بنا ندارد افراطی گری را دنبال کند و باید در قالب منافع خودمان با کشور‌های جهان رفتار کنیم.
فلاحت پیشه در ادامه پیگیری مشکلات اقتصادی بخش خصوصی را از مهمترین اهداف مجلس دانست و گفت: در همین خصوص کمیته امنیت اقتصادی در کمیسیون امنیت ملی مجلس در خدمت رفع مشکلات سرمایه گذاران فعال شده است.
وی افزود: بخش خصوصی با وجود اینکه در تصمیم گیری‌های سیاسی هیچگاه نقش نداشته، اما همواره کمک حال کشور بوده و باید جایگاه این بخش بیش از پیش ارج نهاده شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از حوضه زاینده رود و بررسی مشکلات آب  چهارمحال و بختیاری، به این استان سفر کرد.

انتهای پیام/ش

سفر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به شهرکرد

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

رییس فدراسیون:توسعه ورزش کارگری در گرو تعامل با وزارت کار است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کارگری افزایش زیرساخت ها در این ورزش را نیازمند همکاری بیشتر وزارت کار با این فدراسیون می داند تا رشد مدال آوری ورزشکاران در عرصه های بین المللی را به همراه آورد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فدراسیون ورزش کارگری در برخی از بخش ها چون اساسنامه و ماده 154 قانون کار و برخی موارد دیگر باید تغییراتی را اعمال کند تا توسعه در این مهم تحقق یابد.
پیشرفت ورزش کارگری را می توان در تعامل و همکاری دو جانبه فدراسیون و وزارت کار خلاصه کرد. امری انکار ناپذیر که باید برای افتخار آفرینی در عرصه های برون مرزی با همت و تلاش مسئولان امر صورت پذیرد.
«جواد رمضی» که به تازگی ریاست این فدراسیون را برعهده گرفته است در زمینه تحقق اهداف و برنامه های جدید فدراسیون با کمک وزارت کار به گفت وگو با خبرنگار ایرنا پرداخته است.
گفت وگوی مشروح خبرنگار ورزشی ایرنا را با وی در ذیل می خوانید.

ایرنا: ماده 154 قانون کار بر اختصاص ساعت ورزش به کارگران به وسیله کارفرماها تاکید دارد اما این امر در محیط های کاری نادیده گرفته می شود، این فدراسیون برای تحقق بخشیدن به این ماده چه فکری اندیشیده است؟
آیین نامه اجرایی ماده 154 قانون کار مصوب سال 71 است. اجرای این ماده از اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود. هنگامی که به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش کارگری فعالیت می کردم به دلیل وجود مشکلات در این آیین نامه، اصلاحیه هایی را بر آن نوشتم و به وزارت کار تقدیم کردم تا به تصویب هیات وزیران برسد.
در واقع این حوزه از فعالیت های اداره کل ورزش وزارت کار محسوب می شود. باید این ماده را اصلاح و به روز رسانی کنند تا با قوانین حاضر در ایران تناقض یا تضادی نداشته باشد. اصلاحیه ها باید به نحوی تدوین شود که بتواند راهگشای مشکلات در این زمینه باشد.

ایرنا: بنابراین فدراسیون ورزش کارگری مسئولیتی در قبال اجرای این ماده ندارد؟
اجرای این ماده از حوزه مسئولیت فدراسیون خارج است و تنها می توانیم از ظرفیت هایی استفاده کنیم که اکنون قابلیت اجرایی دارد.

ایرنا:این ظرفیت ها چیست؟
این ظرفیت ها در حد ماموریت های ورزشی برای کارگران به جهت اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی است. البته می توانیم از رابطان ورزشی نیز برای استفاده از این ظرفیت ها بهره مند شویم.

ایرنا: امروزه به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و دغدغه هایی که کارگران در زندگی خود دارند، بسیار از آنان به ورزش روی نمی آورند، این فدراسیون چه برنامه ای را برای ایجاد انگیزه و ترغیب میان کارگران به ورزش در دستور کار خود قرار داده است؟
برای تغییر رویکرد کارگرها در حوزه ورزش، نیازمند تامین پیش نیازهایی هستیم که این پیش نیازها شامل مسایل رفاهی، فرهنگ سازی، آگاهی دادن، ایجاد زیرساخت ها و فعالیت های ورزشی سازمان یافته است. باید به این پیش نیازها از جنبه های مختلف بپردازیم.

ایرنا: علاوه بر مسایلی که عنوان کردید در تقویم سال 98 چه موارد دیگری را برای تغییر در حوزه ورزش کارگری گنجانده اید؟
در تقویم سال 98 تعدد و تنوع رقابت های ورزشی را بیشتر کردیم. همچنین رشته های ورزشی متنوع سلامت محور را به این تقویم افزودیم. علاوه بر آن حق بورسیه ها و حضور راحت کارگران در رقابت های ورزش حرفه ای، ایجاد انگیزه برای کارگران به جهت پرداختن به ورزش در رقابت های برون مرزی و اعزام آنان به مسابقات جهانی اسپانیا را در برنامه سال جدید قرار دادیم.

ایرنا: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چه اقداماتی را در سال آینده برای توسعه ورزش کارگری در دستور کار خود قرار داده است؟
در حوزه وزارت کار، یک سری اقدامات در تکمیل اقدامات فدراسیون انجام می شود که از آن جمله می توان به توسعه فضاهای ورزشی و به روز رسانی کردن آنها، پرداختن به مسایل حقوقی و تمکین فعالیت ورزشی که حضور کارگران را در این حوزه در کارخانجات راحت می کند. همراه کردن کارفرماها و انگیزه دادن به آنها اشاره کرد.
بنابراین وزارت کار و فدراسیون کارگری باید در تکمیل یکدیگر فعالیت های موازی را انجام دهند تا اهداف توسعه این ورزش محقق شود.

ایرنا: چه رشته هایی در رقابت های جهانی کارگری اسپانیا حضور می یابند و چند نفر اعزام می شوند؟
مسابقات در 117 رشته به صورت رسمی در مسابقات جهانی کارگری اسپانیا برگزار می شود. فدراسیون تنها در 10 رشته اعزام می کند. از جمله این رشته ها می توان به کشتی فرنگی و ساحلی، تنیس روی میز، دو و میدانی، والیبال ساحلی آقایان، جودو، پتانک و کاراته را نام برد.

ایرنا: مواقعی وجود دارد که کارگر از کارفرما به دلیل آنکه به او اجازه ورزش کردن نمی دهد، شکایت می کند. اگر این کارگر به فدراسیون شکایت خود را ببرد به عنوان یک نهاد متولی می توانید با کارفرما این مساله را حل کنید؟
مشکل فدراسیون دقیقا همین است. این موضوع در حوزه فدراسیون کارگری نمی گنجد زیرا وزارت کار، به عنوان متولی احرای قانون محسوب می شود.
ماده 154 قانون کار ابلاغ شده و اگر کارفرمایی از این قانون تخطی کند، بازرسان شکایت کارگران را به اداره کل امور ورزشی ارجاع می دهند و می توانند بر طبق قانون برای پیگیری این شکایت اقدام کنند.

ایرنا: کارگرانی که بعد از دوران بازنشستگی و پایان دوره حرفه ای خود، مایل به ادامه این ورزش هستند، آیا فدراسیون می پذیرد تا آنان در این عرصه ورود کنند؟
فدراسیون کارگری در حال تلاش است تا در حوزه بازنشستگان کارگر، اقداماتی را انجام دهد. تاکنون رایزنی هایی را با وزارت ورزش انجام دادیم و باید این اصلاحیه در اساسنامه آورده شود تا برای این عزیزان نیز ارائه خدمات دهیم.
ورزشی**9128**9118**

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بخشنامه فدراسیون نجات غریق و غواصی به منظور امدادرسانی و تعامل با سازمان هلال احمر در سراسر کشور
 • رقیب انتخاباتی نتانیاهو: اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نخواهیم داد
 • راهبرد‌های هفت گانه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در راستای "رونق تولید" در سال ۱۳۹۸
 • راهبرد‌های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای "رونق تولید" سال ۱۳۹۸
 • گزارش رویترز از چشم انداز تیره صلح برای "زنان افغانستانی"
 • راهبرد‌های اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی برای تحقق شعار سال ۹۸
 • راهبردهای اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در راستای «رونق تولید»
 • ملزومات رونق تولید؛ از برنامه صحیح تا مردِ عمل
 • تعامل خوبی در دستگاه‌های خدمت رسان یزد وجود دارد
 • پلوسی خواستار دستیابی کنگره به گزارش کامل مولر شد
 • تاکنون برای بیش از 68 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان سند مالکیت صادر شده است
 • توزیع کیسه جمع آوری زباله بین گردشگران در رشت
 • اوریگی: بازی کردن در کناره‌های خط حمله را دوست دارم؛ مهم‌ترین مسئله لیورپول و اهداف گروهی ما است
 • مدیران دولتی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دست‌انداز ایجاد می‌کنند/ شرایط دریافت مجوز به تولیدکنندگان باید تسهیل شود
 • تعامل و همکاری میان ستاد گردشگری شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی مشهود است
 • تاثیر اشتباه بر اندازه مردمک چشم
 • توسعه ورزش کارگری در گرو تعامل با وزارت کار است
 • صلح آمریکایی در "افغانستان" اهداف و چالش‌ها
 • هنگام اشتباه کردن چشم‌ها تغییر می‌کنند