تیم‌های ملی فوتبال عراق و یمن در دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از گروه D به مصاف هم رفتند که پیروزی با عراق بود و یمن بار دیگر با شکستی سنگین میدان را ترک کرد.

طرفداری - در ادامه دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا در امارات، تیم‌های ملی عراق و یمن برابر هم صف آرایی کردند که در این دیدار عراق توانست با پیروزی سه بر صفر بر حریف خود به دومین برد دست یابد و صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی را همانند ایران قطعی کند.

جزئیات بازی

 

ورزشگاه الشارجه

ترکیب دو تیم

گزارش بازی

یمن با وجود شکست سنگین از ایران در بازی با عراق به دنبال جبران مافات بود. انگیزه جبران در دقایق آغازین مسابقه در ساق‌های بازیکنان یمن هویدا بود اما گل مهند علی آب سردی بر پیکره یمن شد.

عراق خیلی زود به گل دوم نیز رسید و پس از آن در چند نوبت دروازه یمن را تهدید کرد اما یمن به تدریج از شوک دریافت ۲ گل زودهنگام خارج شد و پیش از پایان نیمه نخست به سطح یک بازی پایاپای با عراق رسید.

در نیمه دوم عراق که از نظر بدنی دچار تضعیف شده بود از توان کمتری برای ادامه برتری خود برخوردار بود و یمن نیز جسارت یافت تا در نیمه دوم حملاتی روی دروازه عراق ترتیب دهد. در همین حال عراق برای ضربه زدن به یمن که با مشکلات دفاعی روبرو بود چشم به ضد حملات داشت.

عراق در نیمه دوم ۲ بار روی این ضد حملات در آستانه گلزنی قرار گرفت که یک بار مهند علی با ضربه‌ای دیدنی در مقابل دروازه توپ را به تیرک دروازه یمن کوبید و بار دوم، حرکت انفجاری همین بازیکن عراق را در آستانه گل قرار داد که این بار نیز شوت مهند علی فضای بالای دروازه یمن را شکافت.

در دقایق پایانی بازی در شرایطی که دو تیم حملات جسته و گریخته‌ای را روی دروازه یکدیگر ترتیب می‌دادند و خستگی بر دو تیم حاکم شده بود عراق گل سوم را نیز به ثمر رساند و با این برد قاطع همانند ایران صعودش را به یک هشتم نهایی قطعی کرد.

شرح گل

دقیقه ۱۱؛ مهند علی (عراق ۱-۰ یمن): حرکت پا به توپ عرضی و سریع مهند علی، مهاجم ۲۰ ساله عراق با ضربه سنگین و دقیق او توام شد تا نخستین گل عراق به ثمر برسد.

دقیقه ۱۸؛ بشار رسن (عراق ۲-۰ یمن): بشار رسن پشت محوطه جریمه یمن صاحب توپ شد و ضربه مورب او پس از برخورد به مدافع یمن به تیرک عمودی دروازه یمن برخورد کرد و درون دروازه یمن غلتید.

دقیقه ۹۰؛ علا عباس (عراق ۳-۰ یمن): ارسال از سمت راست روی دروازه یمن با پاسی با ضربه سر به صورت کات بک همراه شد و علا عباس، بازیکن تعویضی عراق در مقابل دروازه با ضربه‌ای محکم عراق را به گل سوم رساند.

منبع: طرفداری

خبر بعدی:

مثلث معماری جدید منطقه تکمیل شد/ الاخبار: بشار اسد طی دو ماه آتی به بغداد سفر خواهد کرد

پس از سفر تاریخی بشار اسد به تهران و سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به عراق، ضلع سوم مثلث در حال تکمیل بوده و کشور‌های محوری در معماری جدید منطقه دیدار دیگری با هم خواهند داشت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، پس از سفر تاریخی بشار اسد به تهران و سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به عراق، ضلع سوم مثلث در حال تکمیل بوده و کشورهای محوری در معماری جدید منطقه دیدار دیگری با هم خواهند داشت. عراق یک هفته مملوء از دیدار‌های مسئولان کشور‌های همسایه مانند جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی و قطر را پشت سر گذاشت.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در جریان دیدار با مهمانان خود، با تأکید بر «هویت عربی» عراق، ترجیح داد که به جای «محور ایران» از واژه «حامیان آزادسازی» استفاده کند؛ نامگذاری‌هایی که از تلاش وی برای ایجاد توازن در روابط منطقه‌ای و بین‌المللی بغداد حکایت دارد.

به گزارش الاخبار و به نقل از کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، این توازن مانع از آن نخواهد شد که بر اساس اصلِ «سرنوشت یکسان»، بغداد «روابط برجسته‌ای» با دمشق برقرار نکند.

بنا بر این گزارش، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به زودی (طی دو ماه آتی) به عراق سفر خواهد کرد. به همین دلیل، کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، به نقل از وی گفتند که عراق در مرحله آتی، نقش راهبردی ایفا خواهد کرد؛ زیرا که «ما فقط بازیگر یا تأثیرگذار نخواهیم بود، بلکه نقش نزدیک کننده و [ارائه دهنده]راهکار... بین ایران و عربستان را ایفا خواهیم کرد».

در این گزارش آمده است، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نتایج سفر «حسن روحانی» به عراق را اینگونه خلاصه کرد: این سفر «مسائل مربوط به روابط بین دو کشور از چند دهه [قبل]را حل کرد: مانند ویزای رایگان برای زوار، لایروبی اروند رود و ایجاد خط آهن شلمچه-بصره».

«ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت سعودی در امور کشور‌های عربی خلیج فارس که سفیر پیشین ریاض در بغداد بود، دومین مهمان عراق بود. یک منبع امنیتی به روزنامه الاخبار گفت که این مسئول سعودی در تلاش بود که بداند اهداف سفر روحانی به بغداد چه بوده است، ولی طرف عراقی به او گفته است که «در امور داخلی ما و روابطمان با همسایگانمان دخالت نکنید...، زیرا ما خواستار روابط برجسته با همه همسایگان خود هستیم».

هیأت قطر نیز وارد بغداد شد و باعث شد که در خصوص سبقت گرفتن این دو کشور حاشیه خلیج فارس به سوی عراق که با یکدیگر رقیب هستند، سؤالاتی را به وجود آورد. ظاهرا دوحه در پی جا پایی برای خود در عراق است و مهمترین سرمایه‌گذاری‌های قطر نیز در توسعه شبکه ارتباطات، بازسازی، تأمین مالی طرح‌ها و اکتشاف گاز خواهد بود.

منابع آگاه به الاخبار گفتند که هشیاری دیر هنگام کشور‌های حاشیه خلیج فارس برای حضور یافتن در فرآیند سیاسی عراق –با توجه به رقابت سعودی-قطری- موجب «سردرگمی» خواهد شد. کانون‌های تصمیم‌ساز عراق، اما تمایل دارند که با دوحه وارد تعامل شوند و نسبت به اقدامات ریاض و ابوظبی نگران هستند.

رخداد‌های خونبار سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ که عربستان سعودی مسئول آن بود و همچنین نبود هیچ اثری از «شورای هماهنگی سعودی-عراقی» که تابستان ۲۰۱۷ تأسیس شد، باعث شده که نگرانی مسئولان عراق افزایش پیدا کند. این شورا که برای رقابت با تهران پایه‌ریزی شد، تا کنون شکست خورده و هیچ طرح و پروژه مشترکی بین ریاض و بغداد اجرایی نشده است.

برخی از منابع دولتی نیز به الاخبار گفتند که امارات عربی متحده، هیچ جدیتی در تعامل با عراق ندارد؛ مسئله‌ای که با راهبرد «محمد بن زاید»، ولی عهد ابوظبی همخوانی دارد. در واقع وی در تلاش است که «محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی را جلو بیاندازد تا در صورت شکست، وی را مقصر جلوه دهد و از هر گونه موفقیتی نیز بهره‌برداری کند.

برخی دیگر از منابع دولتی عراق، اما این نگرانی در قبال تحرکات کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس را بی‌اساس می‌دانند و در توجیه مدعی خود مسائل زیر را مطرح می‌کنند: نخست؛ تمایل کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس برای بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در «عراق پسا داعش»، دوم؛ تلاش آنان برای رقابت با ایران از طریق سر دادن شعار «عمق عربی» عراق و سوم؛ ترس آنان از اینکه نقش خود را در عراق از دست دهد؛ لذا در تلاشند که از تعامل با عراق بهره‌برداری کرده و «استوارنامه» جدید خود را به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارائه دهند؛ شخصی که در تلاش است از داخل عراق، ایران را تحت نظر داشته باشد.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۰۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صعود دو پینگ پنگ باز ایران به جدول مقدماتی مسابقات عمان
 • پیام خطرناک سفرهای پمپئو: آمریکا در سوریه می‌ماند / ژنرال روسی حامل پیام نظامی به بشار اسد بود
 • پینگ‎پنگ‎باز ایران به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد
 • رونمایی از کارنامه استقلال در سال ۹۷/ وریا آقای گل شد، کلین شیت‌ها به ۲۰ رسید
 • تاسیس نخستین سازمان فضایی عربی/استقرار گسترده نظامیان ترکیه‌ای در ادلب/گمانه زنی ها در مورد باز شدن گذرگاه البوکمال میان سوریه و عراق در ماه آتی/سفر بشار اسد به عراق
 • بسکتبال در سال ۱۳۹۷/ صعود به جام‌جهانی در فدراسیون پرحاشیه
 • بزرگترین دشمن پرسپولیس کیست؟
 • تیرک؛ بزرگترین دشمن پرسپولیس برای کسب نتیجه
 • روزنامه الدیار: بشار اسد به زودی به عراق می‌رود
 • مرور بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
 • بشار اسد به عراق می‌رود/ بغداد میزبان رئیس پارلمان لبنان
 • بشار اسد طی ۲ ماه آتی به عراق سفر می کند
 • بشار اسد طی ۲ ماه آتی به بغداد سفر می کند
 • بشار اسد به عراق می رود
 • تاج: حتما سرمربی تیم ملی اروپایی است
 • سال 97 و جهش در روابط راهبردی ایران و سوریه
 • سال ۹۷ برای فوتبال ایران پرفراز و نشیب بود / با یکی دو سرمربی برای هدایت تیم ملی ایران مذاکرات نهایی را انجام داده ایم
 • تلخ و شیرین‌های سیاسی سال ۹۷؛ از «جشن چهل سالگی انقلاب» و «سیلی ۱۳ آبانی مردم ایران به آمریکا» تا «سفر بشار اسد به ایران» و «نشان ذوالفقار برسینه حاج قاسم»
 • تاج: سال ۹۷ برای فوتبال ایران پرفراز و نشیب بود / با یکی، ۲ سرمربی برای هدایت تیم ملی ایران مذاکرات نهایی را انجام داده ایم