خبرگزاري آريا - سنندج - ايرنا - رييس شوراي اسلامي استان کردستان گفت: مشکلات و موانع زيادي در شهرداري هاي استان وجود دارد و اين نهادها نيازمند تعامل سازنده و توجه بيشتر دستگاه هاي مختلف هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، خليل عزيزي روز شنبه در نشست شوراي اسلامي استان با نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر شهرهاي استان به شهرداري توجه خاصي نمي شود و تعدادي از اين شهرداري ها به طرف ورشکستگي پيش مي روند.

وي با تاکيد بر اينکه درآمد زايي شهرداري ها بايد در دستور کار قرار گيرد، افزود: تعدادي از شهرداري هاي استان در حالي از پرداخت حقوق کارکنان خود عاجزند که بسياري از ادارات دولتي بدهي هاي خود به اين مديريت ها را پرداخت نمي کنند.
رييس شوراي اسلامي کردستان وجود زمين هاي قولنامه اي را ديگر مشکلات شهرداري هاي استان اعلام کرد و گفت: عده اي سودجو به اموال مردم دست درازي مي کنند و مشکلات عديده اي را براي شهرداري ها و مردم ايجاد کرده اند.
عزيزي با بيان اينکه شوراي اسلامي استان به عنوان شوراي فرادست با مشکلات زيادي مواجه است، گفت: هيچ تعامل و همکاري با شوراي استان وجود ندارد و از نمايندگان مجلس انتظار داريم با توجه به مشکلات اين شورا براي رفع آنها تلاش کنند.
وي نبود ساختمان و امکانات مناسب، عدم توجه به عزل و نصب ها و رعايت نکردن شن شورا را از ديگر مشکلات موجود عنوان کرد.
رئيس شوراي اسلامي کردستان با انتقاد از عدم حضور ساير نمايندگان مجلس در اين نشست اظهار داشت: علي رغم مکاتبات فراوان با هر 6 نماينده استان براي حضور در اين نشست فقط 2 نفر حضور پيدا کردند.
**حذف عوارض منجر به تعطيلي برخي شهرداري ها مي شود
رييس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي سنندج نيز در اين نشست با اشاره به تصميم دولت درباره حذف برخي از عوارضات شهرداري و تبديل آن به ماليات گفت: در چنين شرايطي که شهرداري ها درآمد پايداري ندارند اين تصميم منجر به تعطيلي شهرداري شهرهاي زير 10 هزار نفر جمعيت مي شود.
يوسف اسدي عدم پرداخت ماليات بر ارزش افزوده را از ديگر مشکلات موجود عنوان کرد و افزود: حقوق کارکنان شهرداري ها از محل ماليات بر ارزش افزوده پرداخت مي شود که عدم پرداخت آن منجر به تعويق در پراخت حق الزحمه کارکنان شده است.
وي در ادامه يکي از مشکلات شورا را عدم تثبيت جايگاه قانوني آن اعلام کرد و اظهار داشت: برخي از مسئولان استان هيچگونه جايگاهي براي شوراها قائل نيستند که اين مسئله در انجام وظايف شورا خلل ايجاد مي کند.
**کردستان داراي بيشترين جمعيت حاشيه نشيني است
نماينده شوراي شهرستان سروآباد نيز در اين نشست با بيان اينکه در حال حاضر کردستان داراي بيشترين جمعيت حاشيه نشين است گفت: دليل اصلي اين چالش نبود زمينه لازم براي استفاده از منابع موجود و مهاجرت از روستاها به شهرها است‌.
امير وزيري افزود: ديدگاه امنيتي حاکم بر استان موجب شده سرمايه گذاران بخش خصوصي تمايلي براي سرمايه گذاري در اين استان نداشته باشند که اميد مي رود نمايندگان مردم در مجلس براي تغيير اين ديدگاه و يا کمرنگ کردن آن تلاش کنند.
**معادن موجود در قروه نفعي براي مردم شهرستان ندارد
نماينده شوراي شهر قروه نيز در اين نشست گفت: در حال حاضر 64 معدن در سطح اين شهرستان وجود دارد که از اين معادن هيچ سود و منعفتي عايد مردم نمي شود.
شکري از نمايندگان مردم در مجلس خواست با رايزني هاي خود زمينه رسيدن حداقل 2درصد از درآمد اين معادن به شهرداري قروه را فراهم کنند.
وي همچنين با اشاره به پروژه هاي موجود اين شهرستان خواستار فراهم کردن شرايطي براي اختصاص تسهيلاتي بلاعوض براي اين پروژه ها شد.
**کارگران شهرداري مريوان 6ماه است حقوق نگرفته اند
رييس شوراي اسلامي شهر مريوان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه کارگران شهرداري 6ماه است حقوق نگرفته اند، گفت: در اين شرايط بد اقتصادي اين وضعيت بسيار نگران کننده است و بايد فکري براي آن شود.
اميد درخشاني اظهار داشت: شهرداري مريوان پنج ماه است بصورت سرپرستي اداره مي شود و انتظار مي رود حداقل تا قبل از 22بهمن تکليف اين شهرداري مشخص شود.
نايب رييس شوراي شهر مريوان نيز با اشاره به اينکه در حال حاضر زريبار با مشکلات زيادي روبرو است اما تاکنون فکري براي آن نشده است، افزود: موضوع زباله مريوان نيز به موضوعي جهاني تبديل شده و تاکنون اقدامي اساسي براي رفع آن انجام نگرفته است.
عبدالله عبدي رشد قارچ گونه منازل مسکوني غيرمجاز را از ديگر مشکلات شهر مريوان دانست و گفت: اجراييات شهرداري مريوان قدرت برخورد با اين ساخت و سازها را ندارد.
وي اظهار داشت: کارگران شهرداري مريوان هنوز عيدي سال 95 خود را دريافت نکرده اند و اميدواريم که نمايندگان مردم در مجلس راهکارهايي براي رفع مشکلات موجود ارائه دهند.
در ادامه اين جلسه نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي حاضر در جلسه نيز قول دادند در حد توان خود براي رفع اين مشکلات تلاش کنند.
7348 / 3034
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

در دیدار اعضای جمنا با نماینده ولی فقیه در کردستان چه گذشت؟

اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند. ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان به‌ مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با «آیت‌الله حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان» دیدار و گفت‌وگو کردند؛ در این دیدار سه ساعته دولتی‌ها و حقوق‌بگیران دولت نیز از ضعف مدیریت دولتمردان و عدم رعایت قانون و لحاظ نکردن تخصص لازم در انتصابات مدیران استان به‌شدت گله‌مند بودند؛ مشروح گزارش از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

مسئول جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان در این دیدار مروری بر گوشه‌ای از دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در کردستان کرد و اظهار داشت: در این 40 سال اخیر، نظام جمهوری اسلامی خدمات زیادی به مردم ارائه داده است.

عباس حسین‌پناهی با اشاره به مشکلات کنونی در کشور افزود: تحول مدیریتی از وضع موجود و سپردن به نسل جوان بهترین راهکار برای برون‌رفت از وضعیت موجود است.

وی گفت: متأسفانه در استان کردستان فاصله بین مسئولان و مردم بسیار زیاد شده و «تجمل‌گرایی، استفاده از امکانات دولتی و ولخرجی مسئولان» باعث این شرایط شده و این زیبنده نیست.

مسئول جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک مدیران جهادی و دلسوز، دشمن‌ستیز، مردمی و از خانواده‌های مستضعف که مشکلات مردم را درک می‌کنند، سرکار بیایند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: تردیدی در ضعف مدیریت استان کردستان نیست دولت باید با برطرف کردن ضعف مدیریتی خود شرایط کشور را مدیریت کند اراک| آیت‌الله بطحایی: مشکل اصلی کشور ضعف مدیریت اجرایی است

مدیران کردستانی "مهارت فنی، انسانی و ادراکی" ندارند؛ یک‌درصد از وعده‌های دولتمردان عملی نشد

بهروز ابراهیم‌آبادی عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و مسئول روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت اقتصادی و عامل بیکاری در کشور اظهار داشت: متأسفانه عامل بیکاری موجود نیروهایی هستند که «تخصص و تعهد لازم» را ندارند.

وی گفت: اوایل انقلاب حضرت امام خمینی(ره) فرمودند زمانیکه می‌خواهید به فردی مسئولیت واگذار کنید، باید یک بال تعهد و تخصص را داشته باشد تا بتواند به‌درستی پرواز کند اما متأُسفانه به کرات می‌بینیم و شاهدیم که این تعهد و تخصص در کنار همدیگر نیستند.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان به فضای کسب‌وکار موجود در کشور و آمار منتشر شده بانک جهانی اشاره و تصریح کرد: از رتبه 120 کسب‌وکار جهانی در بین 190 کشور هشت رتبه صعود داشته‌ایم و به رتبه 128 دنیا رسیده‌ایم؛ در بحث مجوزهای فضای کسب‌وکار از رتبه 190 دنیا دارای رتبه 170 هستیم که قبل از دولت یازدهم چنین آماری نداشتیم؛ «این همه شعار و حرف‌ها و اینکه هیچ‌کس در دولت‌های قبل کار نمی‌کرد و ما می‌خواهیم کار کنیم» را متأسفانه ندیدیم؛ یک‌درصد از وعده‌هایی که قول دادند عملی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم موضوع انتصابات در استان کردستان را بررسی کنیم باید به هر فردی که پست و مسئولیت داده می‌شود سه مهارت فنی، انسانی و ادراکی در نظر گرفته شود که متأسفانه بیشتر مدیران این سه مهارت را ندارند و با این وضع چطور انتظار داشته باشیم که اتفاقات مثبت ایجاد شود؟!

ابراهیم‌آبادی اذعان کرد: متأسفانه در شش سال گذشته دفاع آنچنانی از نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان نشده و این افراد در مدیریت استان نقش ندارند و متأسفانه با حزب‌بازی هر روز با حذف نیروهای انقلاب مواجه‌ایم.

وی با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود اظهار کرد: اگر حتی تمام کشورهای دنیا بخواهند ما را تحریم کنند، فقط بخش معادن می‌تواند ما را از این تنگناها نجات بدهد؛ در کشور 68 نوع ماده معدنی داریم و در استانی همچون کردستان نیز 18 نوع ماده معدنی درجه یک و ناب داریم؛ 60 درصد طلای کشور در کردستان تولید می‌شود اما مردم با مشکل اقتصادی مواجه‌اند و از ساعت 6 صبح برای به‌خاطر دو کیلو گوشت برزیلی یخ‌شده ساعت‌ها در صف منتظر می‌مانند.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان همچنین مروری به وضعیت قبل و بعد انقلاب کرد و گفت: در قبل از انقلاب در تمام زمینه‌ها همیشه چشم‌انتظار خارجی‌ها و به‌عنوان برده‌ای در اختیار نیروهای شرق و غرب بودیم اما بعد از تشکیل انقلاب اسلامی و مردمی و باگذشت 40 سال در کنار یکدیگر جشن چهل ساله می‌گیریم.

انتهای پیام/ن

R7848/P/S6,66/CT7

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۱۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جلسه تعامل و همکاری مسئولین ورزش بسیج و هیئت کبدی شاهرود+ تصاویر
 • آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: تردیدی در ضعف مدیریت استان کردستان نیست
 • سهم دولت از اخبار صدا و سیما کم نیست/ لزوم واقع بینی رسانه‌ها در انتشار عملکرد دولت/ مردم با دسترسی‌های گسترده به فضای مجازی، رسانه‌ها را هم نقد می‌کنند
 • بهبود سرمایه‌گذاری در استان یزد بر پایه قانون تعامل سازنده با متقاضیان سرمایه‌ گذاری
 • پیشروی آلودگی هوای کلانشهرها در نبود مدیریت و برنامه ریزی
 • مسئله مدیریت اساسی‌ترین مشکل استان کردستان است
 • فاصله مردم و مسئولان در کردستان/مدیریت انقلابی رهکار رفع مشکلات
 • تحقیق و تفحص از «قراردادهای خرید هواپیما» کلید خورد/ اجاره‌خانه‌ها فعلی کاملاً غیرطبیعی است/ ۲ میلیون خانه خالی داریم و ۱۰ میلیون نفر مسکن ندارند
 • تعامل مؤسسات خیریه و ادارات راهی برای ترویج نیکوکاری است
 • مواجه با بحران‌های زیست محیطی از عهده دولت‌ها خارج شده است
 • طاهرخانی:استانی‎شدن انتخابات به صلاح کشور نیست/ ذوالنور:با این طرح، پولدارها وارد مجلس می‌شوند/ جعفرپور:حلقه اتصال مردم و حاکمیت قطع می‎شود
 • تحقیق و تفحص از «قرارداد‌های خرید هواپیما» کلید خورد
 • اصحاب رسانه معلمان جامعه هستند
 • فرصت ها و چالش های پایتخت صنعت ریلی ایران
 • آسمان آبی و هوای پاک مطالبه مردم اراک
 • دبیرکل سازمان ملل: ایران در منطقه نقش سازنده و مثبتی دارد
 • گوترش: نقش ایران در منطقه سازنده و مثبت است
 • گلایه‌های نماینده کردستان از بی‌مهری و تبعیض دولت در حق مردم کردستان
 • دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است نه طرح اختلافات/ لایحه «تقسیمات کشوری» راهی دولت شد/افتتاح یا عملیات اجرایی حدود ۵۸۶ طرح و پروژه در استان گلستان