همدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای قرآن شکل گرفت و به ثمر نشست گفت: در شرایط کنونی بازگشت به همان مبانی قرآنی راهگشای مشکلات اقتصادی کشور است.

حجت الاسلام علی دشتکی روز شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز همدان اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب اسلامی به معنای بلوغ این نهضت است و همه بخش های اقتصادی، سیاسی، آموزشی و فرهنگی کشور باید پا به پای انقلاب به بلوغ رسیده باشند.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی که گریبانگیر کشور شده است افزود: چاره این مشکل در بازگشت به مبانی قرآنی و چاره جویی از آیات شریفه است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) درقالب قرآن و عترت اهداف والای انقلاب را برنامه ریزی و هدفگذاری کرد و به پیروزی رسید و اکنون در همین قالب باید مشکلات و معضلات ملت ایران مرتفع شود.
حجت الاسلام دشتکی به اثربخشی انقلاب اسلامی در سراسر جهان اشاره کرد و گفت: هرجا صدای ناراحتی استکبار به گوش می رسد نتیجه انقلاب اسلامی ملت ایران است.
وی تاکید کرد: فاصله گرفتن از مبانی قرآنی موجب بروز و ظهور گرفتاری هایی شده که ناشی ازبی برنامه بودن و سیاستگذاری و اجرای نادرست است که در این ارتباط باید چاره اندیشی شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان یادآوری کرد: بلوغ انقلاب اسلامی شادمانی دوستداران و ناخوشی و عصبانیت دشمنان انقلاب را به دنبال دارد و نباید اجازه بدهیم مشکلات اقتصادی این شیرینی را به کام مردم تلخ کند.
حجت الاسلام دشتکی همچنین نقش رسانه ها را در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: رسانه های همراه و یار انقلاب، ستودنی و قابل تقدیر هستند.
7527/2087

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چاره ای جز حرکت به سمت ارائه تسهیلات نداریم

مدیرکل جدید گمرک استان اصفهان گفت: در گمرک همیشه با دو الزام متضاد روبه‌رو هستیم که شامل ایجاد تسهیلات قانونی و تسریع در ترخیص کالا و دوم اعمال کنترل و محدودیت‌ها است و ما چاره ای نداریم جز اینکه به سمت ارائه تسهیلات حرکت کنیم.

رسول کوهستانی پزوه امروز چهارشنبه -۲۶ تیرماه- در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرک استان اصفهان اظهارکرد: اصفهان به دلیل قرارگرفتن در مرکز ایران از جایگاه ویژه ای درکشور برخوردار است و شاهراه حیاتی و شریان مهم اقتصادی کشور است و کالاها باید به نوعی از اصفهان عبور کنند.

مدیرکل گمرک استان اصفهان افزود: واحدهای تولیدی ما با روش های مختلف خرید کرده و با صادرات خود ارز مورد نیاز کشور را تأمین می کنند، همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه های نظارتی باید کمک کنند تا بتوانیم خدمات مناسبی به فعالان اقتصادی ارائه دهیم.

کوهستانی پزوه گفت: در گمرک همیشه با دو الزام متضاد روبه‌رو هستیم که شامل ایجاد تسهیلات قانونی و تسریع در ترخیص کالا و دوم اعمال کنترل و محدودیت‌ها است و ما چاره ای نداریم جز اینکه به سمت ارائه تسهیلات حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: گمرک با به کارگیری سامانه های مرتبط و برخط، روش های نوین بازرسی، به کارگیری مدیریت ریسک و حسابداری پس از ترخیص توانسته است در این زمینه به وظایف خود عمل کند.

اتاق من به روی صادرکنندگان و واردکنندگان اصفهان باز است

مدیرکل گمرک استان اصفهان تصریح کرد: اعلام می کنم اگر واحد تولیدی در بحث واردات و صادرات مشکلی داشته باشد اتاق بنده و معاونان به روی آن ها باز است.

کوهستانی پزوه درخصوص ضرورت های تغییر درگمرک گفت: ایجاد تسهیلات و تسریع درمبادلات تجاری، افزایش حجم عملیات گمرکی و کاهش نیروی انسانی، امکان نظارت لحظه ای برانجام عملیات گمرکی، کنترل نامحسوس کالاها در قلمروی گمرکی، توصیه سازمان جهانی گمرک مبنی بر استانداردسازی و یکنواخت کردن عملیات تجاری است.

وی افزود: بیشترین مشکلات در پروسه ثبت سفارش مانند تغییرات متعدد گروه های کالایی، تناسب نداشتن تغییرات با امکان ساخت داخل و میزان نیاز به قطعات و موازی بودن فرایند تأیید مجوزهای وزارت صمت با پروسه تخصیص ارز است.

مدیرکل گمرک استان اصفهان تصریح کرد: بخشی از چالش های اصلی گمرکات استان، مقاومت مقابل فناوری های نوین، پراکندگی گمرکات دراستان و عدم سازماندهی آن ها، توزیع نامناسب کالاهای وارداتی در بنادر و گمرکات کشور، عدم رضایت شغلی کارکنان گمرک و کمبود نیروی انسانی متخصص است.

کوهستانی پزوه تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت ها و افزایش شفافیت را ازچندین راهکار کلیدی موجود برای رفع مشکلات عنوان کرد.

کاشان به یک گمرک مجزا نیاز دارد

اسدالله احمدی ونهری نیز در این مراسم اصفهان با بیان اینکه در کاشان دوهزار واحد صنعتی وجود دارد و در آن بیش از یک مرکز استان صادرات داریم، گفت: باید در آنجا گمرک تأسیس شود، درهمین ارتباط حدود ۱۱هکتار زمین اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر تمام فرایندهای گمرکی، ارتباط با دیگر سازمان های مرتبط و مراحل تشریفات گمرکی نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود.

مدیرکل سابق گمرک استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین حجم فعالیت گمرک استان اصفهان در زمینه صادرات است، گفت: در گمرک این استان به غیر از ترانزیت خارجی و کابوتاژ که تنها در مرزها صورت می پذیرد سایر اقدامات در گمرک استان انجام می شود.

احمدی ونهری با ارائه آماری از فعالیت گمرک استان گفت: درسال ۹۷ یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون دلار صادرات در گمرکات اصفهان انجام شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته چهار درصد از نظر وزنی و ۳۳ درصد از نظر ارزشی افزایش داشته است، همچنین در سه ماهه نخست امسال ۴۷۸ میلیون دلار صادرات از گمرکات استان اصفهان انجام که این میزان نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۵درصد و از نظر ارزشی ۲۰۸ درصد رشد داشته است.

وی درخصوص واردات به این استان نیز گفت: سال گذشته ۳۶۹ میلیون دلار واردات از گمرکات داشتیم که نسبت به سال ماقبل، ۲۵درصد از نظر وزنی و ۵۷ درصد از نظر ارزشی افزایش داشته همچنین در سه ماهه نخست سال ۹۸ این میزان ۱۲۲ میلیون دلار بوده است.

مدیرکل سابق گمرک استان اصفهان گفت: سال گذشته دو هزار و۹۰۵ میلیارد ریال به خزانه واریز شد که این میزان ۳۸ درصد نسبت به مشابه سال قبل خود افزایش داشته همچنین در سه ماهه  ابتدای امسال نیز ۹۵۵ میلیارد ریال بوده که ۹۰ درصد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

احمدی ونهری افزود: درسنوات گذشته به دلیل اینکه گمرک اصفهان سند مالکیت نداشت و فعالیت عمرانی در آن مقدور نبود با پیگیری های انجام شده از سال ۹۲ سند مالکیت آن اخذ و فعالیت عمرانی در آن آغاز شد تا بتوانیم گمرکی در شأن و منزلت مردم اصفهان داشته باشیم.

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: فرهنگي چهل سالگي انقلاب مشكلات اقتصادي سازمان تبليغات اسلامي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۱۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قانون جامع معلولین در سال 98 قابلیت اجرایی پیدا نکرد/پیاده راه سازی ها در همدان به مشکلات معلولین افزوده است
 • لاریجانی: اکنون چاره‌ای جز مقاومت نداریم
 • چاره‌جویی نمایندگان دموکرات برای بازگشت آمریکا به برجام
 • امروز چاره‌ای جز مقاومت نداریم
 • چاره‌ای جز اینکه ابزار دفاعی بسازیم، نداشتیم/ آمریکا فروش سلاح به صدام‌های جدید را متوقف کند
 • جیم‌ هـ‌ الف‌ دال‌؛ الگوی مفهومیِ دولت اسلامی
 • ما چاره‌ای جز اینکه خودمان ابزار دفاعی بسازیم، نداشتیم/ آمریکا باید فروش سلاح به صدام‌های جدید را متوقف کند
 • با توجه به تجربه جنگ، چاره‌ای نداشتیم جز اینکه خودمان سلاح بسازیم
 • اما و اگرهای بازگشت عضو برکنار شده شورای شهر همدان
 • چاره نداشتیم تا سلاح بسازیم حالا آنها شاکی شده‌اند
 • کارگاه‌‌های خانگی، راهگشای تحقق اقتصاد مقاومتی است
 • جدیدترین شماره از فصلنامه «تحقیقات کلامی» منتشر شد
 • سازمان ملل به اهرم بازسازی قدرت آمریکا تبدیل شده است/ فعالان فضای مجازی برای دفاع از مبانی انقلاب بسیج شوند
 • جنبش جلیقه زردهای فرانسه به تاسی از انقلاب اسلامی بود/تنگه هرمز ،مهمترین شاهرگ اقتصادی دنیا در اختیار ما است/دولت و ملت برای گذر از مشکلات اقتصادی در کنار هم باشند
 • جریان‌شناسی مواجهه با فلسفه اسلامی در حوزه‌های علمیه
 • شکست‌ناپذیری انقلاب اسلامی با تکیه بر مبانی قرآنی امکان‌پذیر شده است
 • جریان‌شناسی مواجهه با فلسفه اسلامی در حوزه‌های علمیه-بخش اول
 • دولت کارآمد است؟ این پرسش چاره می خواهد نه پاسخ
 • موسی حقانی: «غرب‌باوری» و «مرعوبیت» ویژگی تقی‌ زاده‌هاست