به گزارش خبرنگار مهر، علی قرایی بعدازظهر شنبه در نشست با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار داشت: بزرگترین مشکل استان کرمان هیئت های فوتبال شهرستان ها هستند به همین دلیل تمام توان خود را برای توانمندسازی و احیاء هیئت های فوتبال شهرستان ها گذاشته ایم.

وی افزود: تا زمانی که فوتبال در شهرستان ها جان نگیرد فوتبال استان رونق پیدا نمی کند، متاسفانه در سالهای اخیر به فوتبال شهرستانها بهای کمی داده شده و عقب ماندگی زیادی در آموزش، مسابقات و تیم ها داریم.

قرایی بیان کرد: در این هشت ماهی که من مسئولیت هیئت فوتبال استان را بر عهده گرفتم ۴۱ سفر به شهرستان های مختلف استان داشته ام که بیشتر آنها به شهرستان های جنوبی بود و عمق محرومیت را در این شهرستان ها می توان دید .

وی ابراز داشت: نمی توانیم در کرمان بنشینیم و بی خیال شهرستانها بشویم زیرا وجدان، شرع و صندلی که ما روی آن می نشینیم به ما این اجازه رو نمی دهد که بیکار بشینیم و دغدعه محرومیت جنوب، شرق و برخی شهرهای شمالی استان را نداشته باشیم.

رئیس هئیت فوتبال استان کرمان گفت: استعدادهای فوتبالی در جنوب و شرق استان نهفته است اما متاسفانه منابع در شمال استان است .

وی  عنوان کرد: سه تیم مس کرمان، گل گهر سیرجان و مس رفسنجان در سال بالای ۲۵ میلیارد تومان هزینه می کنند اما در جنوب استان تیم ها لنگ یک توپ هستند.

قرایی افزود: می طلبد با یک برنامه ریزی مدون کاری انجام دهیم تا جنوب، شرق و بعضی از شهرهای شمالی استان را مانند شمال استان توانمند کنیم.

وی تاکید کرد: ما در تمامی انتصابات خود از نمایندگان مشورت می گیریم و اعتقاد داریم باید همراه و هم گام با نماینده مجلس، مسئولان شهرستان و امام جمعه باشیم و تا کنون هر کاری انجام داده ایم با نظر آنها بوده لست.

رئیس هئیت فوتبال استان کرمان بیان افزود: امروز هم درخواست داریم نمایندگان مجلس دست ما را بگیرند تا محرومیت را از جنوب و شرق استان کرمان برطرف کنیم.

قرایی تصریح کرد: پیشنهاد ما برای محرومیت زادیی از این مناطق این است که از هم اکنون به فکر باشیم در بودجه سال آینده این سه باشگاه ۵ درصد بودجه ورزشی خود را صرف پایگاه های استعدادیابی در جنوب، شرق و برخی شهرهای استان کرمان کنند.

وی گفت: ما نمی گوییم پول دهند ما لباس و غیره بخریم و در اختیار بگذاریم این کار ما نیست و تنها درخواست داریم پایگاه استعداد یابی در این مناطق راه اندازی کنند.

کد خبر 4510960

منبع: مهر

خبر بعدی:

ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، پایان یافت

ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، پس از یک هفته فعالیت، شامگاه (۲۸ دی) به کار خود پایان داد

خبرگزاری شبستان _ جنوب کرمان: امیر المومنین علی علیه السلام در حدیثی می فرمایند: من تسلی بالکتب لم تفته سلوه، هر کس که با کتاب ها آرامش یابد، راحتی و آسایش از او سلب نمی شود.
مقوله کتاب و کتابخوانی از جمله عوامل تأثیرگذار بر فرهنگ یک جامعه است و سرانه مطالعه در هر جامعه ای نمایانگر رشد و پویایی آن جامعه است بنابراین به منظور افزایش سرانه مطالعه، نیاز به یکسری زیر ساخت هاست، یکی از این زیرساخت ها برپایی نمایشگاه های کتاب است.
نمایشگاه های کتاب، نقش بسزایی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند.
خوشبختانه چند سالی است که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، که یک رخداد بزرگ فرهنگی است، در مرکز شهر جیرفت برگزار می شود و در مدت زمان دایر بودن این نمایشگاه، خیل عظیمی از علاقمندان از غرفه های تازه های کتاب، بازدید و خرید می کنند.

در حرکتی نوین از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، قریب به سه سال است که بخش فعالیت های جنبی در مجاورت نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان دایر می شود.

امسال برای حضور ناشران در ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، فراخوان ثبت نام داده شد و پس از فرخوان ثبت نام، ۵۶۱ ناشر ثبت نام کردند، که به دلیل محدودیت فضای فیزیکی نمایشگاه، فقط امکان حضور ۲۲۰ ناشر فراهم شد.

 در ( 6 دی)، در نشست برنامه ریزی و هماهنگی کمیته های برگزاری ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، از پوستر ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، رونمایی شد و بعد از آن، تبلیغات گسترده ای در سطح شهرهای جنوب کرمان و فضای مجازی به منظور اطلاع رسانی از زمان برپایی نمایشگاه، صورت گرفت.
ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان در (22 دی) با حضور دکتر آشنا مدیر عامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ، جمعی از مسئولین جنوب کرمان و مردم فرهیخته هفت شهرستان جنوب کرمان، در حسینیه شهدای جیرفت، رسما آغاز به کار کرد، این نمایشگاه بزرگ کتاب، در 2 بخش، غرفه های عرضه کتاب و  فعالیت های جنبی راه اندازی شد.

در بخش عرضه کتاب، ۴۰ هزار عنوان از تازه های نشر عرضه شد، و ۳ میلیارد ریال بن خرید کتاب به این بخش از نمایشگاه اختصاص یافت و کتاب ها با تخفیف ۳۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
 برنامه های بخش جنبی حول محور فرهنگی و هنری اجرا شدند و برگزاری نشست های تخصصی، رونمایی از کتاب های نویسندگان جنوب کرمان، اجرای کودک، اجرای تئاتر خیابانی، برگزاری شبی در محضر قرآن کریم با حضور قاری بین المللی، برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری هفت شهرستان جنوب کرمان از فعالیت های بخش جنبی ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان بودند.

شامگاه (۲۸ دی) ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان، پایان یافت.

در حاشیه اتمام این نمایشگاه، خبرنگار خبرگزاری شبستان، با چند نفر از بازدیدکنندگان مصاحبه کرد.

یکی از بازدید کنندگان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: نمایشگاه امسال به لحاظ تنوع در کتاب های فلسفی، رمان و کتاب های درسی بسیار خوب بود.
وی،با اشاره به این مطلب که برنامه های بخش جنبی نمایشگاه،خیلی خوب و جذاب بودند، ابراز داشت: خیلی دوست دارم برگزاری این چنین نمایشگاه و فعالیت های بخش جنبی آن تداوم پیدا کند.


یکی دیگر از بازدید کنندگان از نمایشگاه کتاب، به خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: در زمینه های علمی و کودکان کتاب های زیادی در این نمایشگاه وجود داشت.

وی، بیان داشت: خیلی خوب می شود که در سال آینده کتاب های هنر با تنوع بیشتری عرضه شوند.
این بازدیدکننده، با بیان این مطلب که برای سومین بار است که طی این هفته برای خرید کتاب به این نمایشگاه مراجعه کرده است، ابراز داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب حرکت بسیار خوب فرهنگی است اما ای کاش تدبیری اندیشیده شود تا در طول سال تداوم یابد.
 

                                                                

پایان پیام/586

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: اداره ورزش و جوانان کرمان مجمع نمایندگان استان کرمان ورزش

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۱۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عزم جدی دولتمردان تدبیر در محرومیت زدایی از جنوب کرمان
 • خورشید به شرق کرمان نمی تابد/ محرومیت زیر گرد و غبار و خشکسالی
 • پایش تصویری جاده‌های جنوب و شرق کرمان در مقابله با قاچاق ضرورت دارد
 • اعزام ۹۰ دانش آموز سربیشه ای به مناطق عملیاتی جنوب
 • تحرکات گسترده آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی در شمال عراق
 • پایان ششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان
 • ۶۸۶ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های جنوب کرمان مصوب شد / خدمت به مردم مناطق محروم را افتخار می‌دانم
 • حمایت بنیاد برکت از ایجاد کسب و کار در مناطق محروم
 • معرفی برترین های آزمون استعدادیابی مدیران منطقه 20 / شهرری در کشف استعداد پرسنل، پیشروی شهر تهران شد
 • ماجرای تصادف خودروی همراهان نوبخت در جنوب کرمان چه بود؟ +عکس
 • ماجرای تصادف خودروی همراهان معاون رئیس جمهور در جنوب کرمان چه بود؟
 • لزوم گسترش فضا و کیفیت خدمات درمانی در استان کرمان
 • رد یک شایعه از سوی فرمانده پلیس راه جنوب کرمان
 • سایه سودجویی قاچاقچیان بر حیات وحش جنوب شرق آسیا
 • ششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان به‌کار خود پایان داد
 • پایان کار ششمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان
 • تفاهم‌نامه مشترک رفع محرومیت روستاهای رودبار جنوب کرمان منعقد شد
 • اردوی استعدادیابی منطقه ۹ کشور در عنبرآباد به ایستگاه آخر رسید
 • اردوی استعدادیابی تیم ملی پسران در عنبرآباد به ایستگاه آخر رسید