به گزارش ایلنا، حرکت قطارهای تندروی پردیس به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تلاش شبانه‌‌روزی همکاران فنی و مساعدت شایان تقدیر مجموعه فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از روز چهارشنبه ۲۶ دی ماه از سر گرفته می‌‌شود.

شرکت رجا بابت توقف چند روزه قطارهای تندروی پردیس (ترن‌‌‌ست) به دلیل ناهماهنگی‌‌های ایجاد شده عذرخواهی کرده و امیدوار است حرکت این قطارها بعد از این طبق برنامه منظم سیر انجام شود.

هم‌وطنان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سفر با قطارهای رجا اعم از: نشانی دفاتر فروش، قیمت بلیت، موجودی بلیت و... می‌توانند به صورت شبانه‌روزی از سراسر کشور با سامانه‌ی ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق شماره تلفن‌ ۱۵۳۹ تماس گرفته یا به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی: www.raja.ir مراجعه کنند.

شماره پیامک ۳۰۰۰۱۳۹ شرکت رجا نیز آماده دریافت نظرها، انتقادات و پیشنهادهای متقاضیان خرید بلیت و سفر با قطارهای این شرکت است. 

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حماس و بلیت بازگشت به دمشق در تهران

رفت‌وآمدهای دیپلماتیک جنبش حماس این روزها به شــکل چشــمگیری افزایش یافته اســت. در ادامه این ســفرها در ماه گذشــته یک هیئت دیپلماتیک از حماس به لبنان ســفر کرد و در هفته گذشته هم هیئتی دیگر به ریاســت موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی این گروه به مسکو رفت و با مقامات روســیه گفتوگو کرد.

مهدی زارع/

رفت‌وآمدهای دیپلماتیک جنبش حماس این روزها به شــکل چشــمگیری افزایش یافته اســت. در ادامه این ســفرها در ماه گذشــته یک هیئت دیپلماتیک از حماس به لبنان ســفر کرد و در هفته گذشته هم هیئتی دیگر به ریاســت موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی این گروه به مسکو رفت و با مقامات روســیه گفتوگو کرد.

اگرچه خبرگزاری معا، هدف این سفر را «بررسی تحولات آشتی بین گروه‌های فلسطینی و میانجیگری مصر در این زمینه و...» ذکر کرد، اما ابومرزوق اعلام کرد سفر ارتباطی با پرونده آشتی ملی نداشته است.

 در ادامــه همیــن ســفرها روز گذشــته اسماعیل هنیه از سفر هیئتی «بلندپایه» به ریاســت صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاســی حماس و مؤسســان اصلی گردان‌های عزالدین قســام به کشــورمان خبر داد.

العاروری ۱۸ سال در زندانهای رژیم صهیونیســتی بــوده و پس از آزادی به ســوریه تبعید شده. او اکنون در لیست سیاه آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد و منزلش در رام‌الله توســط اسرائیل نابود شده اســت.

العاروری از ســال ۲۰۱۷ به عنوان معاون یحیی الســنوار انتخاب شد. هنیه سفر این هیئت به کشورمان را بسیار مهم دانســت و گفت: «مــا منتظر نتایج مهمی از این سفر هستیم».

اما چرا این ســفر برخلاف سفر به روسیه )که گفته شد معمولی و روتین است) برای حماس مهم اســت و حماس چه هدفی را در این سفر دنبال میکند؟ برای پیدا کردن پاســخ این پرسش ابتدا باید پرســید: چــرا این گروه فلســطینی پس از یــک دوره فترت و پشــت کردن بــه محور مقاومت ایــن روزها روابط خود را بــا کشــورهای لبنان، روســیه و ایران گســترش داده اســت؟ رفتار حماس در قبال کشــورهای عربی و جریــان ارتجاع چه تغییری کرده است؟ چرا برخلاف چند سال پیش که ســران حماس با مخالفان ســوریه عکس یــادگاری می‌گرفتند این روزها رهبران این گروه از مواضع ســوریه حمایت میکنند؟ برای پاسخ به این پرسش ها هم ناگزیریم به مدتی پیش از ایــن برگردیم.

در اواخر ســال ۹۵ بود که خبری از تغییرات جدی و عمده در ساختار مرکزی حماس منتشر شد. از مهمترین این تغییرات ورود یحیی الســنوار و موســی ابومرزوق به ردههای بالایی این گروه بود. یحیی الســنوار یک مبارز شــناخته شــده اســت و ابومرزوق نــگاه بســیار مثبتی نســبت بــه جریان مقاومت دارد.

این، نخســتین اقدام برای پاک کردن عکس‌های یادگاری مشــعل و هنیه با مخالفان سوریه بود. از طرفی این جابه‌جایی‌ها به تغییرات عمده راهبردی در فعالیت‌های حماس منجر شــد و تنها یک هدف را دنبال میکرد؛ بهبود بخشیدن به روابط حماس با محور مقاومت پس از تیره شدن این روابط در بحران سوریه.  

واقعیت آن اســت که در دو سال گذشته مقامات جدید حماس توانسته‌اند گروه‌های قدیمی‌تــر مثل هنیه و مشــعل را مجاب کنند که آینده مبارزه در فلسطین به جای قطــر و بحرین و مصر در ایــران، لبنان و ســوریه -که محور واقعی ضدصهیونیستی را تشــکیل می‌دهند- رقــم میخورد، تا جایی کــه محمودالزهــار دو هفته پیش رسماً اعلام کرد: «کاش حماس سوریه را ترک نکرده بود.»

امــا هنوز یک جای کار میلنگد؛ دمشــق حاضر بــه ایجاد روابط دوبــاره با حماس نیســت. در ۲۰خرداد یعنی حدود یک ماه پیش، خبرگزاری رســمی ســوریه (سانا( به نقل از یــک مقام ســوری اعلام کرد«موضع ســوریه دربــاره جنبش حماس موضعی اصولی و ثابت اســت. حماس یک جنبش علیه رژیم صهیونیســتی است، اما بعداً زمانی که این جنبش از تروریســت‌ها در ســوریه حمایــت کــرد و وارد همان طرحی شــد که صهیونیست‌های غاصب میخواست، مشخص شد که خون اخوانی در این جنبش غالب است.» این موضعگیــری بار دیگــر آب پاکی را روی دســت حماس ریخت. سوریه رسماً اعــلام کرد مخالــف رژیم صهیونیســتی است، اما همزمان گوشــزد کرد نگاه‌های سیاسی نشــأت گرفته از ایدئولوژی اخوان المسلمین نمیتواند نماینده مناسبی برای مبارزه با صهیونیست‌های غاصب باشد.

با این تفاسیر حماس حالا تنها یک راه برای بازگشــت به دمشــق دارد؛ درخواست از دوستان نزدیک سوریه یعنی لبنان، روسیه و ایران برای میان‌جیگری بین این کشــور و حماس.

نگفته پیداست در این فهرست ایران، تنها امید واقعی حماس برای خرید بلیت معتبر بازگشت به دمشق است و این همان هدف اصلی ســفر هیئــت بلندپایه فلسطینی به تهران است.

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: قطار رجا

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۱۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورود ۴ دستگاه واگن درجه یک تولید داخل به ناوگان مسافری
 • ۱۸ مرداد؛ زمان برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی از سوی جهاددانشگاهی
 • اصفهان| هیچ‌ یک از سینماها حق افزایش سلیقه‌ای قیمت بلیت را ندارند
 • بهره‌مندی ۲ هزار خبرنگار از کارت بلیت رایگان مترو و اتوبوس/ پرونده کارت بلیت‌ها هفته آینده بسته می‌شود
 • ◄ رجا 4 دستگاه واگن نو درجه یک 4 تخته از واگن پارس تحویل گرفت
 • 2000 خبرنگار کارت بلیت رایگان مترو دریافت می کنند
 • 2000 خبرنگار کارت بلیت رایگان مترو دریافت می کنند/ مشکل توزیع برطرف می‌شود
 • بهترین سایت خرید بلیط هواپیما چه ویژگی هایی دارد؟
 • بهره‌مندی 2000 خبرنگار از کارت بلیت رایگان اتوبوس
 • ⁣بروز رسانی نرخ بلیت هواپیما/ ادامه روند نزولی نرخ ارز در کاهش قیمت بلیت هواپیما موثر است
 • گرانی پروازها داد معاون گردشگری را هم درآورد!
 • توضیحات روابط عمومی شرکت رجا درباره گزارش ایلنا
 • توضیحات روابط عمومی رجا درباره انتشار خبر ایلنا
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • بلیط لحظه آخری چگونه سفر شما را لذتبخش می کند؟
 • تغییر شیوه سفر از هوایی به زمینی
 • آغاز پیش‌فروش بلیت نمایش «اژدهای طلایی» با تخفیف ویژه
 • کاهش سینماروها و قیمت بلیت در سینمای آمریکا در فصل دوم ۲۰۱۹
 • اعتراض معاون گردشگری به گرانی پروازها: سفر از دسترس خارج شده