وزیر امور خارجه آمریکا در راستای سیاست ایران هراسی این کشور مقابله با جمهوری اسلامی را از اولویت‌های رییس جمهور کشورش خواند. ناطقان: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با العربیه انگلیسی، با متحد خطاب کردن عربستان مدعی شد: ما در خاورمیانه بر روی سه مسئله کار می‌کنیم: ثبات منطقه، نابودی داعش و مقابله با ایران.

تهدید بزرگترین حامی تروریسم در جهان که همان جمهوری اسلامی ایران است، یکی از اولویت‌های اصلی رئیس‌جمهور ترامپ محسوب می‌شود. ما مصمم هستیم که با شرکای خاورمیانه‌ای‌مان این کار را انجام دهیم. این یک ماموریت برای کل جهان است. این مسئله مهمی است و ما مصمم بر انجام این کار هستیم.
وی در اظهاراتی مداخله جویانه ادعا کرد: ما می‌خواهیم که ایرانی‌ها بدانند به دنبال زندگی بهتری برای آن‌ها هستیم. ما می‌خواهیم صدای آن‌ها شنیده شود.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهایش در اظهاراتی تفرقه‌افکنانه و ضد شیعی گفت: ما می‌خواهیم در جمهوری اسلامی ایران یک دموکراسی واقعی را برقرار کنیم. در یک دموکراسی واقعی هیچگاه از حزب‌الله حمایت نمی‌شود. یک دموکراسی واقعی از نظامی‌های شیعه در عراق حمایت نمی‌کند تا باعث کاهش استقلال این کشور شود. یک دموکراسی واقعی در یمن به صورتی که از حوثی‌ها حمایت کند فعالیت نمی‌کند. ما می‌خواهیم صدای مردم ایران شنیده شوند، پس آن‌ها نباید از ما بترسند. ما می‌خواهیم که آن‌ها بدانند ما حضور داریم و صدایشان را می‌شنویم و خواهان زندگی بهتر آن‌ها هستیم.
منبع: ایسنا برچسب ها: مایک پمپئو ، ایران هراسی ، آمریکا

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

نماينده کليميان:حرکت اعراب در مسير سياست هاي اسراييل به نفع آنان نيست

خبرگزاري آريا - تهران – ايرنا – سيامک مره‌ صدق نماينده کليميان در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد، حرکت برخي کشورهاي عربي در مسير سياست هاي اسراييل نظير دامن زدن به ايران ستيزي در نهايت به نفع آنان نيست.

به گزارش خبرنگار ايرنا، وي که در نشست راهبردهاي محور صهيونيستي – سلفي در ترويج ايران هراسي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با حضور مسوولان سابق اين سازمان در خارج از ايران سخن مي گفت ، افزود، اسراييل و برخي کشورهاي عرب در منطقه با استفاده از موضوع ايران ستيزي به دنبال حفظ جايگاه خود در قدرت و حل مشکلات و مسايل داخلي هستند.
عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد، ارتباط ايجاد شده بين صهيونيست ها و اعراب سلفي در مقطع کنوني در منطقه به خاطر منزجر بودن برخي دولت هاي عربي از سوي ملت هاي خود است و بي دليل نيست که آنان اکنون براي جاانداختن اين ارتباط و
کاهش انزجار مردم در کشورهاي منطقه به دنبال دامن زدن به موضوع ايران هراسي هستند و تلاش مي کنند تا آن را گسترش دهند.
وي ادامه داد، اکنون برخي کشورهاي عرب از بعضي اختلافات جزيي بين شيعه و سني نيز براي دامن زدن به ايران هراسي در تبليغات خود استفاده مي کنند و ما نيز بايد در اين زمينه هوشيار باشيم تا بهانه اي به دست آنان ندهيم .
نماينده مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان کرد، هم داستاني اقدامات اسراييل با سعودي هاي در حال حاضر فرآيند جديدي نيست و بر اساس ديپلماسي اسراييل اگر نمي تواني با همسايه هاي خود دوست باشي با دوست همسايه هايت دوست باش و نمونه اين اصل را مي توان در سياست خارجي اسراييل پيش از پيروزي انقلاب اسلامي مشاهده کرد که با توجه به دشمني با سوريه با ايران دوستي داشت.
وي ادامه داد، يکي از فاکتورهاي بنيامين نتانياهو نخست وزير اسراييل براي دوام مسووليت خود در سال هاي اخير به خاطر حضور 72 ملت در فلسطين اشغالي و وجود مشکلات داخلي متعدد به راه انداختن موضوع ايران ستيزي در اسراييل مي باشد و اگر اين موضوع مطرح نباشد، اسراييل نيازمند به يک دشمن خارجي خواهد بود تا بتواند از آن براي مقابله با مشکلات داخلي خود استفاده کند.
مره صدق تصريح کرد، اسراييل به خاطر ماهيت عملگرايي که در سياست هاي خود دارد در هر جايي که منافع اش ايجاب کند ، تغييرات لازم سياسي را لحاظ کرده و دنبال مي کند که مثال واضح آن در حال حاضر لهستان است که با وجودي که روابط چندان خوبي با آن کشور به خاطر حضور راستگراها در قدرت و به علت موضوعات تاريخي و کشتار يهوديان نداشت ولي به دليل برگزاري اجلاس ضد ايراني در ورشو اکنون حاضر شده تا در آن شرکت کند.
نماينده کليميان در مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان کرد، برخي کشورهاي عرب در ارتباط با اسراييل در مسيري حرکت مي کنند که در نهايت به نفع آنان نيست و در اين بين عربستان و امارات بيشترين روابط را با اسراييل دارند ولي نمي توانند آن را علني و رسمي کنند و حتي يک مورد نيز که در بين کشورها رسمي و علني شد از سوي ملت ها مورد انتقاد قرار گرفت .
وي ادامه داد، اگر ما امروز ملاحظه مي کنيم که جلسه ايران هراسي در يکي از کشورهاي اروپايي برگزار مي شود به اين خاطر است که کشورهاي عربي به علت ملاحظه اي که نسبت به ملت هاي خود دارند، حاضر نيستند در اين ارتباط پيشقدم باشند و چنين اقداماتي براي مردم آنان خوش آيند نيست و اگر ما مسايل را خوب تحليل کرده و اشتباه نکنيم، مي توانيم کاري کنيم که ايران هراسي آنان جواب ندهد.
نماينده مجلس گفت، ما براي مقابله با اتحاد صهيونيست ها و سلفي ها بايد جنبه هاي مختلف رفتاري خودمان را در نظر بگيريم و بيشتر به اتحاد توجه کنيم و از هرگونه اقدام تفرقه افکنانه حتي در کوچک ترين سطح آن پرهيز کنيم تا بهانه اي به دست برخي ندهيم .
وي ادامه داد، علاوه بر اين در اين خصوص مي توانيم به برخي از اتحادهاي منطقه اي در گذشته مانند رژيم پهلوي در ايران و ساواک با اسراييل و سابقه همکاري اسراييل با عيدي امين در اوگاندا استفاده کنيم و به مردم و افکار عمومي در ارتباط با آنها توضيح بدهيم تا اين روشنگري بتواند جلو برخي حرکات موذيانه را بگيرد.
نماينده کليميان در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد، البته فکر نمي کنم که اتحاد بين امريکا و اسراييل با عربستان خيلي دوام داشته باشد چرا که رياض از واشنگتن و تل آويو انتظار دارد تا امنيت آن را تامين و حفظ کنند و عربستان در اين خصوص نمي تواند به خواسته هاي خود برسد چرا که آنان نيز نمي توانند با ايران مقابله کنند و به دنبال منافع مادي خود در منطقه و بهره گرفتن از منابع مالي برخي کشورهاي منطقه هستند.
** افکار ضد نژادي ترامپ
نماينده کليميان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه تاکيد کرد ، دونالد ترامپ رئيس جمهوري امريکا هم به نوعي داراي افکار ضد نژادي دارد ولي نمي خواهد در شرايط کنوني جهان در ارتباط با برخي زمينه ها آن را بروز دهد . الان بيشتر يهوديان در امريکا طرفدار حزب دمکرات هستند و جمهوريخواهان و افرادي مانند ترامپ را قبول ندارند.
مره صدق تصريح کرد، مي توان از آسيب هاي اسراييل به منافع ملي امريکا و اروپا و تعارض هاي موجود بين آنها استفاده کرد و اکنون يکي از نگراني هاي عمده اروپايي ها نفوذ بيش از حد صهيونيست ها در کشورشان مي باشد و چون نمي توانند فرياد بزنند مخفيانه حرف مي زنند و در اين ارتباط مي توان از يونان و يا بلژيک نام برد. در بلژيک به خاطر فعال بودن لابي الماس از بين صهيونيست ها، مقام هاي اين کشور نسبت به اين موضوع نگران هستند .
وي در پاسخ به سوالي در ارتباط با دشمني ايران و اسراييل گفت ، خروج ايران از دايره دشمني با اسراييل ممکن نيست چون با ماهيت آن سازگار نمي باشد و تفکرات نژاد پرستي براي ادامه حيات به ضد خودش محتاج است . فعلا در دسترس ترين دشمن اسراييل، ايران است. اسراييل دشمنان خود را درجه بندي کرده است و در راس آنها ايران است و پايين ترين مرحله امريکا قرار دارد و اين که ما برخي مواقع شاهد افشا شدن تلاش هاي اسراييل براي جاسوسي در امريکا هستيم نشان از آن دارد که با امريکا هم به نوعي دشمني دارد.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه در خصوص فعاليت يهوديان در ايران خاطر نشان کرد، ما اکنون به خاطر اين که بيشترين يهوديان در ايران حضور دارند 50 کنيسه در ايران داريم اين درحالي است که در برخي کشورها شاهد وجود يک کنيسه هستيم و حتي هنگام سفر به خارج از ايران برخي نسبت به زندگي ما در ايران ابراز نگراني مي کنند و باور ندارند که بيشترين يهوديان خاورميانه در ايران و بحرين حضور دارند و در بحرين نيز يهوديان در مناطق شيعيان زندگي مي کنند.
مره صدق گفت، بنده در بلژيک طي پنج سفر پنج مصاحبه داشتم که فقط يکي از آنها منتشر شد . برخي از يهوديان در خارج از ايران مانند لندن خواستار اقداماتي از سوي ما براي خارج شدن يهوديان از ايران هستند ولي ما خودمان را از ساليان بسيار دور ايراني مي دانيم و به اين موضوع افتخار مي کنيم و هنگام اصرار بر اين موضوع در خارج برخي ناراحت شده و حتي در يک مورد در لندن تا مرز کتک خوردن نيز رفتم . علاوه بر اين بنده از انجمن يهوديان برلين درخواست ملاقات کردم ولي تاکنون به اين درخواست پاسخي داده نشده است و علت روشن است.
وي در پايان گفت ، صهيونيست ها ديدگاه هاي نژاد پرستانه خود را در يک هاله الهي و پاک مي بيند و به همين خاطر بقيه را قبول ندارد و آنها را ذاتا دشمن مي داند و اين تفکر نه تنها در بين صهيونيست ها بلکه در بين سلفي ها ، داعشي ها و تکفيري ها نيز وجود دارد و به همين خاطر آنان حاضر هستند حتي مسلمان را که همکيش هستند بکشند چرا که معتقدند هر کس قرائت داعش از دين را قبول ندارد ، کافر است .
خاورم*1436*1586
انتهاي پيام /*

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: مایک پمپئو ایران هراسی آمریکا

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۲۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احتمال نامزدی پمپئو در انتخابات مجلس سنای آمریکا
 • آمریکا خواستار آزادی فوری زندانیان آمریکایی در ایران شد
 • پمپئو خواستار آزادی زندانیان آمریکایی در ایران شد
 • حمله موشکی با زلزال۲ به مواضع مزدوران وابسته به ریاض
 • حمله موشکی با زلزال۲ به مواضع مزدوران وابسته به ریاض در تعز
 • انتشار پژوهش «فرایند دموکراسی در افغانستان از سال ۲۰۰۱ تا 2018» در معاونت برون مرزی
 • «فرایند دموکراسی در افغانستان» از سال ۲۰۰۱ تا 2018
 • انتخابات اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سمنان برگزار شد + اسامی
 • سفرهای پمپئو به کشورهای منطقه نشانه دشواری‌های پیش‌روی آمریکا در خاورمیانه است
 • عملیات موشکی و توپخانه‌ای ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در شمال حماه
 • 10 شخصیت فیلم‌های‌ سینمای هالیوود که وجود واقعی داشتند!!
 • ◄ تحقق اهداف خصوصی‌سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی
 • تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی واقعی/ خصولتی‌ها نباید در یک بنگاه بیش از 40 درصد سهام داشته باشند
 • کشور‌های پادشاهی منطقه وجود دموکراسی در عراق را تهدیدی برای خود می‌دانند
 • مقایسه وضعیت تحریم‌ها قبل از شروع مذاکرات در دولت روحانی و بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای
 • تکمیل پروژه جدید ایران هراسی با بازداشت خبرنگار پرس تی وی / حمایت از مرضیه هاشمی ترند اول توییترفارسی شد + تصاویر
 • دیدار مقام ارشد کره‌شمالی با ترامپ و پمپئو
 • مجلس برای دوره‌ای شدن انتخابات باید حمایت ارکان عالی نظام را داشته باشد/ حضور چند دوره‌ای مقامات سیاسی در مناصب، برخلاف چارچوب‌های دموکراسی است
 • دیدار مقام ارشد کره شمالی با پمپئو و ترامپ