سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: هیچ مشکلی برای پرداخت عیدی به مستمری بگیران و بازنشستگان این سازمان وجود ندارد و به محض اعلام مبلغ آن از سوی دولت پرداخت می شود.

به گزارش صدای ایران از آخرین خبر، محمد حسن زدا عصر شنبه درحاشیه مراسم روز پرستار افزود: میزان عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران توسط هیات دولت مشخص می شود و این سازمان برای پرداخت آن مشکلی ندارد.

وی تصریح کرد: هیچ مشکل مالی در سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد. به محض اعلام مبلغ عیدی از سوی هیات دولت، پرداخت خواهد شد و به یاری خداوند اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت عیدی به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین خواهد شد.
براساس آمار سه میلیون و ٢٠٠ هزار بازنشسته و مستمری بگیر از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند.
همچنین ماهانه بیش از 6 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان و مستمری بگیران، مستمری پرداخت می شود.

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بدهی ۴۰ میلیارد تومانی سازمان‌ها و واحدهای تولیدی به تامین اجتماعی‌

رئیس تامین اجتماعی اهر بابیان اینکه مجموع بدهی سازمان‌ها، نهادها و واحدهای تولیدی و صنعتی به تامین اجتماعی شهرستان اهر حدود ۴۰ میلیارد تومان است گفت: شهرداری اهر ۱۸ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهی دارد. ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱ استانها آذربایجان شرقی نظرات - اخبار استانها -

کریم طوماری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهر با اشاره به این‌که 23 هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی شهرستان اهر هستند اظهار داشت: مجموع بیمه اصلی و تبعه تامین اجتماعی شهرستان اهر به بیش از 65 هزار نفر می‌رسد که بیش از 50 درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود.

وی از پرداخت مستمری به 4000 مستمری‌بگیر اعم از کارافتاده و بازنشسته در این شهرستان خبر داد و افزود: ماهانه نزدیک به 5 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری پرداخت می‌کنیم در حالی که سال گذشته پرداختی‌های ماهانه 4 میلیارد تومان ولی اما امسال با افزایش 36 درصدی مستمری، پرداختی‌ها به مستمری‌بگیران افزایش یافته است.

رئیس تامین اجتماعی شهرستان اهر بابیان اینکه بدهی سازمان‌ها، نهادها و واحدهای تولیدی و صنعتی اصلی‌ترین چالش پیش‌روی تامین اجتماعی شهرستان اهر است، ابراز داشت: این سازمان‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی عمدتاً توان پرداخت مطالبات تامین اجتماعی را از بابت حق بیمه کارکنان را ندارند و اگر این روال ادامه یابد در آینده نزدیک در پرداخت مستمری مستمری‌بگیران بازنشسته و از کارافتاده با مشکل مواجه می‌شویم.

طوماری گفت: مجموع بدهی سازمان‌ها، نهادها و واحدهای تولیدی و صنعتی به تامین اجتماعی شهرستان اهر حدود 40 میلیارد تومان بوده که تنها 18 میلیارد تومان آن متعلق به شهرداری اهر است با این حال تامین اجتماعی به کارکنان این مجموعه‌ها و واحدها خدمات ارائه می‌دهد ولی بدهی‌ها که می‌بایست از بابت حق بیمه کارکنان پرداخت می‌کردند سالیان سال است که انباشته شده و پرداخت نمی‌شود.

وی با ذکر اینکه تامین اجتماعی با ارائه خدمات غیرحضوری گام‌های بلندی در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم برداشته است گفت: با اجرای طرح ارائه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی، بیمه‌شدگان دیگر نیازی به حضور در شعبات تامین اجتماعی ندارند بلکه می‌توانند از طریق تلفن همراه و رایانه از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند این در حالی است که تامین اجتماعی هم‌اکنون 36 خدمات را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد که تا پایان سال‌جاری این خدمات به 200 مورد افزایش می‌یابد.

بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی در شیراز افتتاح می‌شوددرخواست یک نماینده از دولت برای پرداخت بدهی تامین اجتماعیگزارش تسنیم جواب داد؛ دستگاه سونوگرافی پلی‌کلنیک تامین اجتماعی گناباد راه‌اندازی می‌شودمرکزی| ساختار تامین اجتماعی باید متناسب با الگوی اقتصاد کشور اصلاح شودبیش از 300 هزار ایلامی بیمه تامین اجتماعی هستندضریب نفوذ بیمه‌ای تامین اجتماعی در کردستان 39.5 درصد است

رئیس تامین اجتماعی شهرستان اهر در ادامه با تاکید بر اینکه مراجعات به تامین اجتماعی اهر با ارائه خدمات غیرحضوری بیش از 50 درصد کاهش یافته است یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات تامین اجتماعی، الکترونیکی کردن پرونده‌های بیمه‌شدگان است که این امکان برای بیمه‌شدگان فراهم می‌شود تا بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از اقصی نقاط کشور از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

طوماری اضافه کرد: تنها دلیلی که بیمه‌شدگان با اجرای طرح خدمات غیرحضوری به تامین مراجعه می‌کنند دریافت دفترچه خدمات درمانی است که بنا داریم تا در آینده نزدیک دفترچه خدمات درمانی بیمه‌شدگان رادر صورت تمایل در مقابل درب منزل تحویل دهیم.

وی بیان داشت: کارکنان کارخانه و معدن آهک هیدراته و کارکنان پمپاژ سد ستارخان اهر خدمات خود را از تامین اجتماعی اهر می‌گیرند که لازم است تا حق بیمه‌شان نیز به تامین اجتماعی این شهرستان واریز شود، برابر پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم و در راستای تعامل با تامین اجتماعی شعبه ورزقان مقرر شد تا پرونده بیمه‌شدگان آهک هیدراته به شهرستان اهر منتقل شود و از این پس حق بیمه کارکنان را در اهر پرداخت کنند که با این احتساب 50 نفر به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی اهر اضافه می‌شود.

رئیس تامین اجتماعی شهرستان اهر، ارتقاء جایگاه تامین اجتماعی اهر از تیپ دو به تیپ یک را مستلزم افزایش 4000 بیمه شده اصلی دانست و گفت: ارتقاء جایگاه تامین اجتماعی اهر از تیپ دو به تیپ یک آثار و برکات بسیاری دارد که می‌توانیم خدمات و تجهیزات بیشتری نسبت به گذشته از سازمان مرکزی دریافت کنیم و از طرفی دیگر 15 نفر کارمند رسمی به تامین اجتماعی این شهرستان اضافه می‌شود.

طوماری در ادامه از رسانه‌ها خواست تا با معرفی خدمات و اقدامات تامین اجتماعی از این سازمان حمایت کنند و گفت: متاسفانه با وجود این‌که تامین اجتماعی بیشترین خدمات را نسبت به سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌دهد ولی هنوز اغلب جامعه شناختی از تامین اجتماعی ندارند از این‌رو از رسانه‌ها تقاضا داریم تا با معرفی خدمات از تامین اجتماعی حمایت کنند.

وی بر لزوم همکاری و تلاش تمامی مدیران، مسئولان با همراهی مردم برای توسعه و آبادانی شهر اهر تاکید و خاطرنشان کرد: تا سال‌های گذشته سالانه تنها 2 نفر امکان تحت پوشش قرار دادن هنرمندان وجود داشت اما امسال 20 نفر از هنرمندان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفتند که نشان می‌دهد رئیس اداره ارشاد پیگیر است البته این موضوع نمونه‌ای از تلاش بود لذا اگر می‌خواهیم شهرمان توسعه یابد باید هم مسئولان و هم مردم برای همراهی و پشتیبانی از همدیگر تلاش کنند.

انتهای پیام/ش

R7887/P/S6,47/CT1

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: بازنشستگان تامین اجتماعی دولت

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۲۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از بانک وام می گیریم حقوق بازنشستگان را می‌دهیم!
 • بانک رفاه کارگران در ارائه خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران سرآمد و کارآمد است
 • امانتداري از دارايي‌هاي بيمه شدگان وظيفه مهم و سنگين سازمان تأمين اجتماعي است
 • مخالفت با مستثنی شدن بانک رفاه از قانون سقف مجاز سهامداری بانک‌ها
 • مخالفت مرکز پژوهش‌ها با مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از قانون سقف سهامداری بانک‌ها
 • جشن هفته تامین اجتماعی در ایلام برگزار شد
 • مستثنی شدن بانك رفاه از قانون سقف سهامداری، برگشت به عقب است
 • پرداخت ۳۲۲ میلیارد ریال مستمری به بیمه شدگان تامین اجتماعی
 • واگذاری مسکن‌ اجتماعی به بازنشستگان تامین اجتماعی
 • مسکن مهر به بازنشستگان واگذار شود
 • فشار گرانی مسکن و اجاره بها به بازنشستگان
 • فشار گرانی مسکن و اجاره بها به بازنشستگان/ مسکن مهر به بازنشستگان واگذار شود 
 • برنامه تامین اجتماعی استان لرستان برای مستمری بگیران
 • ۳۶۳ هزار نفر از جمعیت خراسان جنوبی مستمری‌بگیر تامین اجتماعی هستند‌
 • پرداخت بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی را در مجلس پیگیری کردیم/ همه خواسته‌های بازنشستگان و کارگران به حق است
 • بازنشستگان امیدی به دریافت مستمری شایسته ندارند/ پای منافع کارگران ایستاده‌ایم/ برای وادار کردن مسئولان به عمل در چارچوب قانون تجمع کرده‌ایم
 • اجرای قانون همسان‌سازی حقوق مهم‌ترین خواسته بازنشستگان است
 • رئیس مجلس: دولت درباره پرداخت بدهی تامین اجتماعی طبق قانون عمل کند
 • ۱۶ هزار نفر در قروه تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند