به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز ، "برایان هوک" رئیس کارگروه ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن به فشارهای حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد و مدعی شد که ایران عامل اصلی عدم ثبات در خاورمیانه است.

وی در گفت‌و‌گو با شبکه اسکای نیوز، با تأکید بر اینکه آمریکا به همکاری با شرکای عربی خود ادامه خواهد داد، حکومت ایران را به فشار اقتصادی حداکثری در صورت ادامه دادن به روند خود در خاورمیانه تهدید کرد.

برایان هوک مدعی شد که ایران میلیاردها دلار برای حمایت از هم‌پیمانان خود در منطقه هزینه کرده و چندین کشور دنیا برای مقابله با ایران اقدام کرده‌اند. این مسئول وزارت خارجه آمریکا، همچنین ادعای مبارزه با داعش را بار دیگر مطرح کرد و گفت که خروج از سوریه مانع رویگردانی از تمرکز بر روی ایران نمی‌شود.
 

وی در خصوص یمن نیز با اعلام حمایت دوباره آمریکا از عربستان و امارات، مدعی شد که این دو کشور در حال دفاع از خود در برابر حوثی‌ها هستند.

منبع: جام نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابراز تردید رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه نسبت به موفقیت آمیز بودن کمیته قانون اساسی

رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه ضمن ابراز تردید نسبت به موفقیت آمیز بودن رایزنی‌های کمیته قانون اساسی در سایه عدم حضور نمایندگان دولت خودمختار در روند سیاسی، تاکید کرد، گروه کوچک کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش از مشارکت این نمایندگان حمایت می‌کنند و روسیه نیز بارها درباره عدم حضور نمایندگان کردها و لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار و نیروهای سوریه دموکراتیک صحبت کرده است.

به گزارش ایسنا، شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک، یکی از مهم‌ترین احزاب شورای مناطق شمال شرق فرات در گفتگویی با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط در دفتر خود در شهر القامشلی در راستای ارزیابی نتایج مذاکرات میان گی‌یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه با نظام و هیات مخالفان سوری اظهار کرد: تشکل‌های شمال شرق سوریه با تروریسم جنگیدند و گروه تروریستی داعش را شکست دادند و بدون حضور آنها در روند سیاسی و کمیته قانون اساسی نمی‌توان درباره موفقیت آمیز بودن این مذاکرات صحبت کرد، گروه کوچک کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش از مشارکت نمایندگان سوریه دموکراتیک و دولت خودمختار آنها حمایت می‌کنند. در نشست‌های دوره‌ای نمایندگان دولت خودمختار و کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش و در رأس آنها آمریکا و فرانسه همه طرف‌ها به لزوم مشارکت ما در این مذاکرات به ویژه در کمیته قانون اساسی پی بردند و حتی روس‌ها از غیاب نمایندگان کرد در این مذاکرات و لزوم مشارکت آنها صحبت کردند، اما تاکنون هیچگونه دعوت رسمی و اقدام جدی برای مشارکت آنها در این کمیته انجام نشده است.

شاهوز حسن در پاسخ به این سوال که چه کسی مخالف مشارکت کردها است، گفت: دور شدن کردهای سوریه از این مذاکرات و گفتگوهای تشکیل کمیته قانون اساسی به تعصب ملی و ذهنیت اقتدارگرایی بازمی‌گردد، منظورم در اینجا ترکیه و دمشق است، ما اگر به دنبال برقراری صلحی پایدار و یک راه‌حل سیاسی واقعی و مورد قبول همه طرف‌ها باشیم باید این ذهنیت را کنار بگذاریم چراکه این امر ریشه مشکلات است، کردها حضور دارند و با تمامی تشکل‌های عرب، سریانی، آشوری، ترکمان و قفقازها همپیمان هستند و همه این طرف‌ها در راه آزادسازی این مناطق از دست داعش مبارزه می‌کنند و امروز از طریق دولت خودمختار الگوی دموکراسی و واقعی را ارائه کردند بنابراین آنها باید در تمامی مذاکرات بین‌المللی ویژه بحران سوریه حضور داشته باشند.

رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در پاسخ به این سوال که آیا نشست‌های شورای سوریه دموکراتیک و مخالفان سوری در پاریس و وین به درخواست کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش برگزار می‌شود و یا در راستای ادامه نشست‌های داخلی سوریه است، گفت: نشست پاریس تکمیل کننده گفتگوهایی بود که سال جاری در سوریه برگزار شد، ما سه نشست میان احزاب، جریان و چهره‌های مخالف برگزار کردیم، دو نشست در عین عیسی و نشست سوم در کوبانی بود، دیدارها و کارگاه‌هایی نیز در برخی کشورهای عربی و غربی برای مشارکت تعداد بیشتری از مخالفان، دستیابی به رویکردی مشترک و نیز توسعه مشارکت سیاسی و توافقی دموکراتیک برگزار خواهد شد.

او افزود: در کارگاه پاریس در مورد مساله قانون اساسی، حکومتداری و ساختار سیاسی گفتگو شد و رویکرد کلی گروه‌های مخالف لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار در شمال شرق سوریه و نیز حضور نمایندگان سوریه دموکراتیک در مذاکرات ژنو و کمیته قانون اساسی بود.

شاهوز حسن با اشاره به اینکه تا این لحظه دعوت‌نامه رسمی از طرف هیات مخالفان در مذاکرات برای پیوستن به آنها و یا همکاری با آنها دریافت نکرده، گفت: از طریق رسانه‌ها شنیدیم رویکردی برای توسعه این هیات و پیوستن شورای سوریه دموکراتیک وجود دارد، ما به امکان توسعه گفتگوی سوری-سوری باور داریم و این یک ضرورت مرحله‌ای است، این گفتگو باید بر موافقت طرف مقابل و اصول دموکراسی به دور از تعصب ملی یا مذهبی باشد، مسائلی میان ما و بخشی از مخالفان و خصوصاً ائتلاف مخالفان وجود دار د، همه می‌دانند شهر کردنشین عفرین هنوز در اشغال گروه‌های وابسته به این ائتلاف است و این گروه‌ها با حمایت ارتش ترکیه سیاست پاکسازی نژادی را علیه مردم ما اعمال می‌کنند و پیش از صحبت درباره هرگونه پیوستن یا گفتگو، باید اعتمادسازی‌ها تقویت شده و سیاست‌های خرابکارانه برای تغییر ساختار جمعیتی ساکنان عفرین کنار گذاشته شود.

رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه درباره گفتگوهایش با دمشق گفت: ما از گفتگوها و مذاکرات چه با دمشق چه همه گروه‌های مخالف استقبال می‌کنیم اما هیچگونه مذاکره یا گفتگوی واقعی میان ما و نظام حاکم وجود ندارد، ما با امکانات خود از مناطقمان دفاع کردیم و آنها را از تروریسم داعش آزاد کردیم و آماده گفتگو هستیم، ما برای ایجاد کشوری دموکرات و غیرمتمرکز تلاش می‌کنیم، نمونه واقعی برای آن وجود دارد که همان دولت خودمختار است و همه باید به این فداکاری‌ها احترام بگذارند.

وی ادامه داد: ما برای دستیابی به راه‌حلی واقعی و جامع و یک سازش سیاسی سراسری جهت تضمین آزادی و احترام، تقویت ساختار دموکراسی غیر متمرکز، اتمام دوره استبداد و ساختار تمامیت خواه و حزب متحد، آزادی تمامی زندانیان سیاسی و مشخص شدن سرنوشت ربوده‌شدگان و بازداشت‌شدگان تلاش می‌کنیم و آینده سوریه باید بر اصلی واقعی و نه با توجه به تحولات میدانی یا اظهارات رسانه‌ای کشورهای بزرگ و یا تغییرات تاکتیکی ساده تعیین شود. نزدیک شدن ما به راه‌حل سیاسی بر اساس ساختاری دموکرات مساله‌ای استراتژیک و گزینه‌ای همیشگی است و گفتگو ضامن موفقیت تمامی مسائل موجود است.

شاهوز حسن در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تمایل کردها به ماندن در مناطق شرق فرات به صورت نیمه مستقل گفت: مساله سوریه به دلیل دخالت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای پیچیده‌تر شده و وضعیت آن در حال حاضر بحرانی است، در مذاکرات آستانه کشورهایی حضور دارند که رویکردهای متناقضی در جنگ سوریه دارند و هر کدام از گروه‌ها و طرف‌های مختلفی حمایت می‌کنند. علاوه بر این تناقض‌هایی میان روسیه و ترکیه از یک سو و ترکیه و ایران از سوی دیگر وجود دارد و اتفاقات ادلب بزرگترین نشانه از این تناقض‌ها و نبود راه‌حلی واقعی در آنجاست. در غیاب تغییری واقعی و توقف روند سیاسی ما برای توسعه نمونه‌های دولت خودمختار و حمایت از دستاوردهای مردم تلاش خواهیم کرد و در هرگونه روند سیاسی باید به ویژگی این منطقه و نیروهای نظامی آن توجه شود، اما دیگر طرف‌ها به ویژه دمشق آمادگی نسبت به برقراری صلح نشان نمی‌دهند.

او با اشاره به سفر هیات‌هایی اروپایی و غربی به مناطق کردها در شمال سوریه و برگزاری همایشی بین‌المللی درباره داعش در شهرک عامودا گفت: برخی کشورها در راستای مشروعیت بخشی و به رسمیت شناختن دولت خودمختار کردها به مناطق ما آمدند، گروه دیگری از کشورها پیروزی نیروهای نظامی بر تروریسم را به منزله حمایت از امنیت جهانی دانستند و برخی دیگر از آنها برای بازگرداندن شهروندان خود که خانواده‌های داعشی‌هایی بودند که در آنجا بازداشت شده بودند، آمدند، بیشتر کشورهایی که به تازگی هیات‌های خود را به مناطق ما فرستادند، از جمله اعضای ائتلاف ضد داعش بودند.

او با اشاره به بررسی دقیق سرنوشت اسرای داعشی و خانواده‌های آنها در دیدارهای نمایندگان کشورهای یاد شده گفت: بحث و گفتگوهایی با نمایندگان دولت خودمختار کردها درباره تشکیل یک دادگاه بین‌المللی ویژه جرائم تروریستی انجام شد و این مهمترین موضوع همایش بین‌المللی بود. این متهمان دارای توابع کشورهای مختلفی هستند و کشورهایشان تعهدات اخلاقی نسبت به آنها دارند، ما از آنها خواستیم زندان‌ها و بازداشتگاه‌های مناسبی را برای آنها بسازند و در بازسازی‌ها و توسعه اقتصادی شهر و شهرک‌های شمال و شرق سوریه مشارکت کنند.

این مسئول کرد درباره سرنوشت اسرای داعشی در بازداشت نیروهای سوریه دموکراتیک و خانواده‌های آنها در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه گفت: صدها شبه‌نظامی خارجی در زندان‌های دولت خودمختار هستند و هزاران تن از اعضای خانواده‌های آنها فشاری را بر دوش دولت خودمختار وارد می‌کنند، ما از اعضای ائتلاف ضد داعش خواستیم مسئولیت‌های خود در این زمینه را بر عهده گرفته و شهروندان خود را برای محاکمه به کشورهایشان بازگردانند، اما بیشتر آنها با ابراز تردید در این خصوص خواستار برگزاری یک دادگاه بین‌المللی ویژه برای محاکمه آنها در سوریه هستند.

در اردوگاه‌های شمال شرق سوریه ۱۲ هزار تبعه خارجی ساکن هستند که ۴۰۰۰ زن و ۸۰۰۰ کودک از خانواده‌های داعشی‌ها که در بخش‌های ویژه‌ای تحت نظارت امنیتی شدید هستند و این آمار شامل عراقی‌ها نیست. آنها بار سنگینی بر دوش دولت کردها هستند.

انتهای پیام

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

خبری مهم که شاید در صورت انتشار آن میترا استاد زنده می‌ماند!

کلیدواژه: برایان هوک داعش سوریه عراق ایران

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۲۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرداخت‌های صورت گرفته از طریق اینستکس تا امروز ناچیز بوده/ آمریکا بدنبال تبدیل کردن جبهه النصره به یک طرف بازی در سوریه است
 • جزئیات کشت فراسرزمینی ذرت در ۳ کشور جهان/ تحریم‌ نمی‌تواند مانع واردات تولیدات شود
 • مورخ اسرائیلی: معامله قرن بر اساس خرافه‌های صهیونیستی است، ایران مانع اصلی
 • رئیس قوه قضاییه: باید روی پرونده‌های مفاسد تمرکز کنیم
 • معامله قرن بر اساس خرافه‌های صهیونیستی است، ایران مانع اصلی
 • افشای جزئیات نشست ماه ژوئن مقامات آمریکا، روسیه و رژیم صهیونیستی
 • مالیات؛ ترمزی بر سوداگری خودرو/ سردرگمی فعالان اقتصادی از نوسانات نرخ ارز/ سریال خودروسازی برای ثروتمندان ادامه دارد
 • خارج کردن یگان‌های مدافع خلق کرد از منبج سوریه روی میز ترکیه و آمریکا
 • چپاول نفت سوریه با حمایت آمریکا و دلالی یک تاجر صهیونیست
 • نژادمهدی: تمام تمرکز ذوب‌آهن روی شکست دادن الاتحاد است/ تیم ما به بازیکن خاصی نیست و راه خود را ادامه می‌دهد
 • پمپئو مدعی شد: تحریم‌ها جواب داده است
 • پمپئو: خروج از برجام یک پیشرفت اساسی برای ما بود/ تحریم‌ها جواب داده است
 • خروج از برجام یک پیشرفت اساسی برای ما بود/ تحریم‌ها جواب داده است
 • اگر حرکت کسی اصالت داشته باشد، انتقاد آن حرکت با «گاندو» و هر چیز دیگری مهم نیست/ انسجام ملی دستِ دیپلماسی کشور است/ آمریکا باید در انزوای از خروج برجام همچنان باقی بماند
 • 3 دلیل که روسیه را کنار ایران نگه می دارد
 • تاجر صهیونیست تأیید کرد: مأمور فروش نفت شرق سوریه شده‌ام
 • تاجر صهیونیست: مأمور فروش نفت شرق سوریه شده‌ام
 • گزارش نشنال اینترست: 3 دلیل روس ها برای ماندن در کنار ایران
 • چمبره دولت برصنایع مانع پیشرفت کشور شد/بازار ثبات می خواهد/حال ناخوش واحدهای تولیدی