ساعت 24- دختر قربانی در ماجرای جنجالی سیرجان شکایت خود را از پسر شرور پس گرفت و علت تغییر نظر ناگهانی او، رازی عجیب بود.

 ماجرای آزار و کتک زدن دختر ١٦ ساله سیرجانی یک هفته‌ای می‌شود که به پرونده‌ای جنجالی تبدیل شده است. پرونده‌ای که هنوز هم زوایای پنهان زیادی دارد و خیلی از معماها حل نشده است. دختر نوجوان در کلیپی که از سوی پسر سیرجانی منتشر شده، بشدت کتک می‌خورد و التماس‌هایش برای نجات هیچ فایده‌ای ندارد.

امیر پسر جوانی است که او را بی‌رحمانه کتک می‌زند. چیزی که در این پرونده مشخص شد، ماجرای اختلاف این دختر و پسر جوان است. ناسزاگویی دختر سیرجانی به دختر مورد علاقه امیر، عامل و انگیزه این کتک‌کاری وحشتناک بود. اما معما این‌جا بود که دختر نوجوان بلافاصله بعد از دستگیرشدن عامل این شکنجه، به دادسرا رفت و شکایت خود را تمام و کمال پس گرفت، حتی در فضای مجازی هم این کتک‌کاری را حق امیر دانست. امیر و این دختر با هم در یک گروه تلگرامی به نام badboy هم گروهی بودند و سال‌ها بود که همدیگر را می‌شناختند. حالا این‌که چرا این دختر با وجود شکنجه باز هم شکایت خود را پس گرفت، جای سوال دارد. سعید شهابی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سیرجان که از سال‌ها پیش امیر و دوستانش را می‌شناسد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما جزییات تازه‌ای از ماجرای این پرونده جنجالی را فاش کرد و از قانون حمایت در گروه badboy گفت:

امیر و دوستانش را از چه زمانی می‌شناسید؟

من مسئول شبکه دانش‌آموزی در سیرجان بودم، امیر را نخستین‌بار در اعتکاف دانش‌آموزی دیدم؛ پسری بااستعداد، باهوش و ورزشکار. از همان زمان تا الان او را می‌شناسم و با او در ارتباط بودم. معمولا با من ارتباط خوبی داشت و من هم سعی می‌کردم اگر جایی خطایی کرد یا راهش را اشتباه رفت، به او کمک کنم. معمولا دانش‌آموزان خیلی به من اعتماد دارند، به همین دلیل حرف‌های خصوصی و درددل‌های زیادی را از آنها می‌شنوم. با امیر در اعتکاف و دیگر هم‌گروهی‌های او در مدرسه آشنا شدم و بسیاری از آنها را از نزدیک می‌بینم، برخی از آنها هم با من ارتباط دارند.

دختر سیرجانی را هم می‌شناختید؟

نه زیاد، ولی به گفته خودشان این دختر چندین ‌سال است از اعضای گروهشان بوده است. او اصالتا سیرجانی بود و چند وقتی می‌شد که به تهران رفته بود.

ماجرای گروه badboys را می‌دانید؟

بله، این گروه از همان زمان دانش‌آموزی امیر و دوستانش راه‌اندازی شد. ابتدا چند پسر دبیرستانی بودند که با هم بیرون می‌رفتند. آنها تصمیم گرفتند برای این گروه نام بگذارند که در نتیجه نامش را گذاشتند پسرهای بد. بعد از آن کم‌کم این گروه معروف و تعدادش بیشتر شد، تا این‌که دخترها را هم در این گروه اضافه کردند و همگی با هم یک اکیپ شدند که همه جا با هم می‌رفتند؛ مسافرت‌های دسته‌جمعی و مهمونی‌های مختلف. این دختر هم در این گروه بود که با امیر و دوستانش آشنا شد.

هنوز هم این گروه وجود دارد؟

گروهشان یک سالی می‌شود که از هم پاشیده است، البته افراد آن الان به چند گروه تقسیم ‌شده‌اند و هر گروه برای خودش برنامه‌هایی دارد.

امیر دانشجو بود؟

بله، ترم ٤ یا ٥ دانشگاه صنعتی سیرجان بود. اتفاقا بچه بااستعدادی است و در بسیاری از مسائل موفق. در صحبت‌هایی که با هم داشتیم، از پیشرفت‌هایش در زمینه‌های مختلف برایم می‌گفت.

ورزش هم می‌کرد؟

جزو تیم اسکیت بود و حرفه‌ای آن را دنبال می‌کرد، همچنین رزمی‌کار بود.

شما که این بچه‌ها را می‌شناختید، به نظرتان چرا دختر نوجوان از این پسر شکایت نکرد؟

من فکر می‌کنم به خاطر قوانین گروهشان است. آنها خیلی‌ سال است که با هم رفاقت دارند. وقتی عضو گروه شدند، گویا با هم پیمان‌هایی بسته بودند که هیچگاه خیانت نکنند که البته زیاد به آن هم عمل نمی‌شد. شاید به همین علت است که این دختر شکایت نکرد و حتی از امیر دفاع کرد، چون اگر شکایت می‌کرد، از سوی دیگر اعضای این گروه طرد می‌شد و دوستانش را از دست می‌داد.

شما در جریان اختلاف امیر و این دختر بودید؟

تاحدودی. استارت آن چند وقت پیش زده شد که دختر نوجوان به دوست امیر فحاشی کرد. من پیج این دختر را نداشتم، ولی در استوری‌های امیر می‌دیدم که مرتب این دختر را تهدید می‌کرد و می‌گفت بالاخره یک روز به سیرجان می‌آید و از خجالتش درمی‌آید. نمی‌دانم این دختر چرا به دوست امیر فحاشی می‌کرد، دلیل این دشمنی را متوجه نشدم. چند وقتی است سعی دارم به امیر و اعضای گروهشان کمک کنم، چون جوان هستند و جویای نام. اتفاقا در صحبت‌های اخیری که با هم داشتیم، او هم از این کار استقبال می‌کرد و در پیام‌هایی که ردوبدل می‌کردیم، صحبت از کنار گذاشتن خیلی از کارها بود و می‌گفت به فکر آینده و زندگی‌اش است. او به من می‌گفت خیلی از کارهای اشتباهش را کنار گذاشته و دیگر به دنبال کل‌کل و دعوا نیست. من هم از تغییرکردن او لذت می‌بردم. وقتی این کلیپ را دیدم، بشدت شوکه شدم و باور نمی‌کردم این امیر است که دارد چنین کاری را انجام می‌دهد.


به نظر شما علت اصلی مشکلات این جوان و امثال این جوانان چیست؟

عوامل زیادی در به انحراف کشیدن جوانان موثر است، اما اگر بخواهم مختصر بگویم، به نظر بنده سه محیط در تربیت جوانان بشدت اثرگذار است؛ محیط خانواده، آموزشی و رفاقت که مهمترینش محیط رفاقت است و منشأ آن ضعف در محیط خانواده و جامعه است. ‌درصد قابل توجهی از اعضای این گروه به علت عدم‌اهمیت خانواده وارد این اکیپ شده بودند، برای مثال همین دختر که به دلیل فوت پدر و کم‌توجهی به آن وارد اکیپ شده است.

شهروند

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

راز پنهان در تصادف مرد مسلح!

ساعت24 - بامداد بیست و یکم دی، یک دستگاه پژوی سواری از پشت سر با کامیون رفت و روب شهرداری برخورد کرد. در این حادثه که نرسیده به بولوار میثاق و در بزرگراه آسیایی رخ داد، راننده پژو مصدوم شد و بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت.

بامداد بیست و یکم دی، یک دستگاه پژوی سواری از پشت سر با کامیون رفت و روب شهرداری برخورد کرد. در این حادثه که نرسیده به بولوار میثاق و در بزرگراه آسیایی رخ داد، راننده پژو مصدوم شد و بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت.

به دنبال وقوع این حادثه، نیروهای کلانتری الهیه مشهد برای حفظ صحنه حادثه و جلوگیری از پیامدها و خطرات احتمالی دیگر، عازم محل شدند و با صدور دستوری از سوی سرهنگ توفیق حاجی‌زاده (رئیس کلانتری الهیه مشهد) به بازرسی خودرو و تحقیق از راننده کامیون پرداختند. در بازرسی از سواری پژو یک قبضه اسلحه شکاری کالیبر 12 روس به همراه کیف حاوی 37 گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه و 21 گرم کریستال کشف شد. همچنین در ادامه بازرسی از خودروی مذکور یک قبضه شمشیر، خنجر، چک پول تقلبی 50 هزار تومانی و دو عدد گوشی تلفن هوشمند شکسته به همراه شش فشنگ سلاح کلت به دست آمد.

بنابراین، خودروی مذکور به پارکینگ منتقل شد و بررسی ها در این باره ادامه یافت. این ماجرا با کشف گلوله های سلاح جنگی اهمیت و حساسیت ویژه ای پیدا کرد و بلافاصله با دستور رئیس کلانتری، نیروهای انتظامی به حفاظت و مراقبت از مصدوم در مرکز درمانی پرداختند و در همان حال لوازم همراه وی را نیز در اورژانس بیمارستان مورد بازرسی قرار دادند. در همین حال یک قبضه سلاح کلت جنگی به همراه یک قبضه چاقو و251 هزار تومان وجه نقد کشف و ضمیمه پرونده شد.

کشف مقادیر زیادی مواد مخدر صنعتی و همچنین سلاح جنگی، این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد ، به همین دلیل تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد.

راننده خودروی متعلق به سازمان مدیریت پسماند شهرداری نیز در بازجویی های تخصصی به نیروهای انتظامی گفت: در مسیر بولوار آزادی در حرکت بودم که ساعت حدود 5:50 در سمت شانه خاکی جاده توقف کردم تا چند دقیقه استراحت کنم اما ناگهان خودروی سواری بدون هیچ گونه ترمزی به عقب کامیون کوبید که راننده آن مجروح شد.

مصدوم 37 ساله بعد از بهبودی نسبی و در بازجویی هایی که با دستور قضایی صورت گرفت همه چیز را انکار کرد تا ماجرای سلاح های کشف شده، به رازی پنهان تبدیل شود.

او که مدعی است شغل آزاد دارد، درباره تصادف گفت: من اصلا خودروی شهرداری را ندیدم، پژو را هم حدود دو هفته قبل از فرد دیگری خریدم و از سلاح های داخل آن اطلاعی ندارم حتی نمی دانم پوکه کشف شده مربوط به چه نوع سلاحی است!

در آن ساعت صبح من برای خرید شیشه می رفتم چرا که به مصرف مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارم!لحظه ای که مرا به بیمارستان منتقل کردند، فقط یک قبضه چاقو و پایپ (آلت استعمال مواد مخدر) همراهم بود. این مرد مسلح همچنین مدعی شد که دارای سابقه کیفری است.

وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان شد تا بررسی های بیشتری درباره زوایای پنهان پرونده این مرد مسلح ادامه یابد.

منبع:خراسان

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: کتک زدن

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۵۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شکایت عجیب دختر جوان از پدرش / ماموران خنده شان گرفت+فیلم
 • گل گهر سیرجان پیروز دربی کرمان شد
 • گل‌گهر سیرجان جای سرخپوشان پاکدشت را در صدر جدول گرفت
 • وجود بزرگترین سایت آهن اسفنجی کشور در سیرجان
 • ماجرای سگ‌ها و دختر بچه ۱۰ ساله در لواسان
 • زوایای پنهان و ناگفته های خواندنی از زندگی شهید نواب صفوی
 • راز پنهان در تصادف مرد مسلح!/در باره موادمخدری که در ماشینم بود چیزی نمی دانم!
 • بازجویی از شوهر صیغه ای در پرونده جنجالی قتل مادر و دختر تهرانی
 • کودکان کار در بازی مس کرمان و گل گهر سیرجان تکریم می شوند
 • ماجراي روز خواستگاري
 • چهار سال زندگی و یک دنیا خاطره از شهید «علی‌قاسمی» در نیمه پنهان ماه
 • گفت و گوی اختصاصی با افسانه چترنور، بازیکن شهرداری سیرجان: از 13 سالگی در تیم های ملی فوتبال بانوان بوده‌ ام
 • جدال کاله در سیرجان برای کسب پیروزی در والیبال کشور
 • تصویر ۳۶۰ درجه پانورامیک از سمت پنهان ماه
 • گوشمالی پسر طمع‌کار توسط دختر رزمی‌کار/ کشف تکه‌های استخوان مرد ۵۰ هزار ساله در قزلحصار کرج
 • افشای پشت پرده چالش جنجالی "نهنگ آبی": داستان ساختگی یا واقعیت؟ اصل ماجرا چیست؟
 • گوشمالی پسر طمع‌کار توسط دختر رزمی‌کار
 • یادواره سرداران و ۶۰۰ شهید والامقام سیرجان برگزار می گردد
 • کشت گیاه در سمت پنهان کره ماه