طی روز‌ها و ساعات اخیر تصاویری از چند سوله تولید، بسته بندی و انبار دارو‌های طب اسلامی در فضای مجازی منتشر شده و در میان کاربران دست به دست می‌شود که به شدت هولناک است و ابهامات زیادی آفریده است.
به گزارش «تابناک»، تابستان امسال زمانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مردم «هشدار داد طب اسلامی نداریم» و تاکید کرد که «اقبال زیاد مردم به درمان‌های طب سنتی و مکمل موجب شده برخی افراد فرصت طلب و سودجو از این گرایش سوء استفاده کرده و با عناوینی مانند طب اسلامی، طب تصفیه و طب الائمه (ع) در این عرصه جولان دهند»، کمتر کسی تصور می‌کرد که ابعاد هشدار وی تا این اندازه وسیع باشد.


هشداری که حالا می‌شود راحت‌تر دلایل بیانش را درک کرد چراکه پنج شنبه در مشهد سه سوله شناسایی شد که در آن‌ها کار تولید، بسته بندی و انبار دارو با عنوان طب اسلامی صورت می‌گرفت و آنقدر وضعیت وخیمی داشت که به ورود مقامات قضایی و پلمپ سوله‌ها منجر شد و پرونده‌ای که احتمالا در روز‌های آینده بیشتر درباره ابعاد هولناکش خواهیم شنید.
رویدادی که دکتر سیدجواد مجتبوی، مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد آن را این گونه به ایرنا شرح داده است: «این سه سوله متعلق به فردی معروف به «پدر طب اسلامی ایران» و شرکای دیگری می‌باشد که در جاده کلات و خیابان عبادی مشهد مستقر بود و با مجوز دادگستری خراسان رضوی و حضور ماموران پلیس، کارشناسان معاونت غذا و دارو و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسته شد.»
وی در ادامه افزود: «در این انبار‌ها ۱۱ کارگر که اغلب اتباع خارجی هستند در شرایط بسیار غیربهداشتی مشغول فراوری و تهیه دارو‌های آماده گیاهی و نصب برچسب‌هایی تحت عنوان طب اسلامی بر روی آن‌ها بودند. این دارو‌ها بنا بود در سراسر کشور توزیع شوند که علاوه بر آسیب به سلامتی مردم سود سرشاری را نصیب مداخله گران با عنوان طب اسلامی می‌کرد.»
مجتبوی در ادامه با تاکید بر این نکته که «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی اصلی سلامت عمومی در کشور، طب اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسد و هرگونه اقدام درمان و دارو را با این عنوان غیرمجاز اعلام کرده»، گفت: «پرونده این موضوع به همراه مستندات و رایانه‌های موجود در محل ضبط و تحویل مقامات قضایی شد.»
البته این پایان راه نبود چراکه در ساعات اخیر سلسله تصاویری از سوله‌های کشف و پلمپ شده منتشر شده که به نسبت توضیحات ارائه شده، شوک آور‌تر به نظر می‌رسند. تصاویری که از حداقل‌های تصور شده در خصوص کارگاه تولید دارو، فرسنگ‌ها فاصله دارد و این گونه به ذهن متبادر می‌کند که گویی هرگز هیچ گونه بازدیدی از سوله‌های یاد شده توسط هیچ نهادی صورت نگرفته است!
ابهامی بزرگ که اگر به تاکید موکد مسئولان وزارت بهداشت بر غیرقانونی بودن فعالیت تحت عنوان طب اسلامی دقت کنیم و بدانیم متولی بهداشت و درمان در کشورمان، روش‌های طب سنتی و مکمل که بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت ۳۰۰ روش درمانی مانند حجامت، زالو درمانی، انرژی درمانی، هومیوپاتی، طب گیاهی و طب سوزنی را در برمی‌گیرد، تایید می‌کنند و به رغم این، طب اسلامی را غیرقانونی می‌خوانند، عجیب‌تر و بزرگتر به نظر می‌رسد.
آنقدر عجیب که جا دارداز وزارت بهداشت و به طور ویژه تر، سازمان غذا و دارو در زیرمجموعه این وزارت خانه بپرسیم که چگونه این سوله‌ها این همه مدت نامکشوف مانده بودند و از فعالیت و عرضه محصولات تولیدی شان (اگر بشود آنچه به فروش می‌گذاشته‌اند را «تولید» خواند!) جلوگیری به عمل نیاورده‌اند؟ آیا در باقی عرصه‌ها هم تا اینقدر بی دقتی در عملکرد ایشان به چشم می‌خورد یا این مورد، تنها یک استثنا بوده است؟
سوالی که پاسخ به آن مشخص خواهد کرد که در چه وضعیتی قرار داریم؛ آنقدر بحرانی که جا دارد خواستار شکل گیری پرونده بزرگتری برای قصور مسئولان ذیربط باشیم که در مساله سلامت مردم از خود کاهلی نشان داده و احتمالا سبب ساز ابتلای بسیاری از مردم به بلایایی ریز و درشت شده‌اند یا موردی که استثنائا از قلم افتاده است؟!

منبع: تابناک

خبر بعدی:

پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بعد از جام ملت‌ها رفتنی است، چون در داخل ایران این فشار برای رفتن وجود داشت و دارد. در هفته جاری کارلوس در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره حرف زد و کد‌هایی گفت. او از این گفت که از ماه جولای سال ۲۰۱۸ این نظر وزارت ورزش بوده که قراردادش تنها تا پایان جام ملت‌ها تمدید شود. او نگفت، اما منظورش این بود که توافقش با فدراسیون فوتبال این بوده که تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ قطر قرارداد بندد. وقتی کی روش تاکید کرد نظر وزارت ورزش این بوده یعنی روی فدراسیون فوتبال این فشار وجود داشته که او در تیم ملی نماند. تاج چند روز قبل صحبت‌هایی درباره کی روش کرد که کاملا مشخص بود علاقمند است بماند. علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال هم که در تمام این ۷ سال در معادلات آمد و رفتن‌های کی روش بوده، در مصاحبه با خبرآنلاین گفت: اگر کی روش موفق باشد چرا برود؟ می‌ماند. اما به نظر می‌رسد این بی توجهی‌ها برای نگه داشتن کی روش و از سویی دیدن میل به رفتن او، باعث شده تا کارلوس تصمیمی بگیرد که قلبا آن را دوست نداشته باشد. همه تیم ملی دوست دارند کارلوس در تیم ملی بماند، چون اعتقاد دارند ماندن او به نفع تیم ملی ایران است. بعد از بازی با عراق هم وقتی در میکس زون از چند بازیکن تیم ملی در این باره پرسیدیم همه تاکید داشتند ماندن کی روش به نفع فوتبال ماست. چهره‌ای مثل جواد نکونام هم اخیرا در مصاحبه با خبرانلاین اعلام کرد بهتر است مسئولان این تیم منظم و با دیسیپلین را حفظ کنند، چون می‌تواند در آینده موفقیت‌های خوبی برایمان به ارمغان داشته باشد.

اما این فقط یک نیمه لیوان است و در نیمه دیگر تصمیم گیرنده‌های اصلی قرار دارند. کی‌روش تمام تمایل خود را برای ماندن نشان داد و توقع داشت قبل از جام قراردادش تمدید شود، نه اینکه ابتدا ببینند آیا به فینال می‌رود یا نه؟ پس از آن با توجه به نتایجش قراردادش را تمدید کنند. کی روش ظاهرا لول خود را به حدی نمی‌داند که اینگونه درباره اش تصمیم گرفته شود. به هر حال او ایران را دو بار به جام جهانی برده و توانسته از تیم ملی یک قدرت بسازد. در این بین وزارت ورزش کاری کرد که برای کی روش سوء تفاهمات زیادی به وجود آورد. تمدید قرارداد دو ساله برانکو و شفر با پرسپولیس و استقلال در شرایطی که وزارت ورزش ظاهرا تاکیدش این بوده با کی روش قرارداد ۶ ماهه ببندد، همه چیز را دستگیر او کرد. گویا این مسئله به شدت سرمربی تیم ملی را دلخور کرده بود، ولی در این مدت همچنان منتظر بود تا چراغ سبزی ببیند، ولی در نهایت اقدامی نشد تا این مربی متوجه شود او را نمی‌خواهند و با وجود موفقیت‌هایی که داشته بهتر است ایران را ترک کند. او اعتقاد دارد ایران تکه‌ای از قبلش است و روزی که از تیم ملی برود، تکه‌ای از قلبش را اینجا جا خواهد گذاشت. کی روش در این سال‌ها خدمات زیادی برای تیم ملی داشت. او علاوه بر جایگاه و احترامی که برای ایران به وجود آورد، تلاش کرد تا با تعهد خود نسبت به تیم ملی، ثابت کند برایش چیزی مهمتر از این تیم نیست. او بار‌ها و بار‌ها حتی با منتقدان اصطلاک داشت چراکه معتقد بود «به تیم ملی و بازیکنانش که خط قرمزش هستند بی احترامی شده است.» کی روش نقشه ساخت مجهزترین مرکز تمرینی ایران یعنی پک را ریخت، نقشه‌ای را دوست نزدیکش در قطر کشید و همینطور فدراسیون را تحت فشار گذاشت تا زمین شماره دو کمپ را بسازند. علاوه بر این او به شکوفا شدن این نسل از فوتبال ایران کمک کرد و حالا با رفتن از ایران، تیمی به جا خواهد گذاشت که اگر درست مدیریت شود، می‌تواند در ۸ تا ۱۰ سال آینده یک تیم روپا و سرحال باشد. کی روش حالا در شرایطی تیم ملی را ترک می‌کند که حداقل خیالش بابت ساختن این نسل برای آینده فوتبال ایران راحت است، اما از سویی قطعا با نارضایتی تیم ملی را ترک می‌کند. او قصد داشت بماند و با ایران به پنجمین جام جهانی‌اش برسد و با ایران هت تریک حضور در جام جهانی را داشته باشد. ولی مسئولان ورزش ایران چنین چیزی نخواستند و بالطبع کارلوس هم که تصور می‌کرد این بی توجهی و خواسته قوی آن‌ها برای «رفتنش» نتیجه‌ای جز پایان کارش در تیم ملی نخواهد داشت، تصمیم گرفت تا سرانجام به پایان کارش در ایران برسد.

از بعد از جام ملت‌ها باید تیم ملی را باید بدون کارلوس تصور کرد. حتی اگر کی روش با ایران به موفقیت بزرگی برسد، باید کار را تمام شده دانست.

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: طب اسلامی پدر تولید دارو سوله وزارت بهداشت عکس تصاویر

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۸۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پشت پرده حضور همزمان یک نفر در دو شبکه صدا و سیما +عکس
 • پشت پرده کنار گذاشتن مهاجم نیجریه‌ای از پرسپولیس
 • پشت پرده حمله به نیروهای آمریکایی در منبج سوریه
 • احتمالات پشت پرده انفجار دیروز منبج از دید عطوان
 • پشت پرده شگرد کلاهبرداران حرفه ای در سایت دیوار
 • ۳ ماه قبل از توقف تولید دارو اطلاع رسانی کنید + نامه
 • عطوان بررسی کرد: احتمالات پشت پرده انفجار دیروز منبج
 • افشاگری از اتفاقات پشت پرده فوتبال سوریه
 • تولید داروی دامپزشکی به همت محققان کهگیلویه و بویراحمدی در استان
 • پشت پرده ورود سیگار قاچاق به کشور/عده ای از دخانیات نان می خورند
 • پشت پرده قتل یک بسیجی در شیراز + جزییات
 • پاسخ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی
 • پاسخ سازمان عذا و دارو درباره تاریخ مصرف داروها
 • مدل‌های شیک پرده اتاق خواب
 • فاجعه ای هولناک در مشهد که کل مردم ایران را متاثر کرد
 • تحریم صنعت داروی ایران با هدف نارضایتی مردم
 • تحریم صنعت داروی ایران با هدف نارضایتی مردم/ نقش شهدای داروساز و پیشرفت‌های دارویی
 • درد بیماران کلیوی کم بود، کمبود دارو هم اضافه شد
 • تشریح دلایل به سرانجام نرسیدن پرونده مفاسد اقتصادی و خصوصی‌سازی و پشت پرده انتقال آب دریای خزر و خلیج فارس به دشت‌های مرکزی ایران