مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری از جذب 19 هزار پرستار جدید تا دو سال آینده خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، احمد نجاتیان در گفتگو با 18:30 شبکه خبر با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد پرستاران نداریم، گفت: در حوزه وزارت بهداشت بین 150 تا 160هزار پرستار در قالب 120 هزار گروه پرستاری در کشور وجود دارد.

 او از طرحی برای ثبت آمار دقیق پرستاران در سامانه جدید خبر داد و گفت: گروه پرستاری شامل پرستاران، کمک بهیاران و بهیاران، کمک پرستار، اتاق عمل و هوش بری است. مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری با بیان اینکه به ازای هر تخت بیمار در کشور 1 و نیم پرستار در کشور وجود دارد افزود: نرخ استاندارد تعداد پرستاران نسبت به تعداد بیماران در کشور 1/8 دهم است.  نجاتیان با بیان اینکه سالیانه 10 هزار پرستار در کشور فارغ التحصیل می شوند گفت: پذیرش داوطالبان رشته پرستاری از 4 سال گذشته افزایش یافته است و برای کمبود پرستار در کشور از چند راه مختلف اقدام کرده ایم. احمد نجاتیان از بکارگیری 5 هزار دانشجوی سال آخر رشته پرستاری دز شبکه وزارت بهداشت و درمان خبر داد و گفت: تمدید طرح همکاری بازنشسته و  دو شیفت برای پرستاران از سال 93 تا 97 باعث شده تا کمبود 28 هزار پرستار در کشور جبران شود. مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری گفت: به گفته امروز آقای نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تا دو سال آینده حدود 19 هزار پرستار به جمع پرستاران خواهند پیوست.
 او با بیان اینکه پرستاران اجازه ندارند اضافه کاری کنند، گفت: پرستاران برای ارائه خدمت خوب و افزایش بهره وری می بایست در نهایت 80 ساعت اضافه کار به صورت اختیاری داشته باشند. نجاتیان با بیان اینکه پرستاران خانم 80 درصد پرستاران کشور را تشکیل می دهند، گفت: خانم های پرستار مایل به اضافه کاری نیستند. او افزود: پرداخت حقوق و مزایای پرستاران وابسته به درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها و پرداخت حق بیمه ها به بیمارستان ها است در حالی که در گذشته از بودجه عمومی کشور تامین می شد.
  مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری افزود: پرستار نباید دغدغه پرداخت و حقوق ماهیانه و دغدغه های خانوادگی داشته باشد. وی به تفاوت های نرخ پرداخت حقوق گروه پرستاران و پزشکان در نظام سلامت اشاره کرد و افزود: چاره اساسی این کار تغییر در روش پرداخت در بیمارستان هاست.
 
او از از ثبت نام حدود 2 و نیم هزار نفر در سامانه گفت: تمامی فارغ التحصیلان پرستاری جذب شبکه بهداشت و سلامت کشور شده اند.

فرزانه ثمری در ارتباط تلفنی با بیان اینکه پرستار پاسخگوی تمام کم و کسری های مراکز درمانی نیست،گفت: پرستار باید به ارائه خدمات درمانی بپردازد. وی به موضوع وعده و وعیدهای جبران کمبود پرستاری و برخی مشکلات دیگر پرستاران اشاره کرد.  ثمری افزود: پرداختی های حقوق و مزایای شغل پرستاری متناسب با زحمت آنان نیست.
  ذوالفقاری در ارتباط دیگر تلفنی گفت: انتظار ما این است، با وجود همه تاخیرها در پرداخت های حقوق و مزایا، عدالت در پرداخت بین گروه های پزشکی و پرستاری رعایت شود.
 
  زهره رکنی دیگر مهمان تلفنی برنامه نیز از بیکاری فارغ التحصیلان حوزه پرستاری گفت. احمد نجاتیان در پاسخ به وی ضمن رد بیکاری فاحش فارغ التحصیلان رشته پرستاری گفت: اشکال کار در توزیع نامناسب پرستاران در بخش های بیمارستانی و بهداشتی کشور است. نجاتیان در ادامه پاسخ به زهره رکنی گفت: آخرین آمار گرفته شده از ثبت نام 109 هزار نفر بیکاران رشته های پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سامانه ملی نشان می دهد، حدود 20 درصد این آمار پرستاران بیکار هستند. او افزود: تقزیبا در سه سال گذشته تمام فارغ التحصیلان رشته پرستاری جذب سیستم خدمات پرستاری شده اند.
 

منبع: شبکه خبر

خبر بعدی:

مطالبات پزشکان و پرستاران استان مرکزی پیگیری و پرداخت می‌شود

استاندار مرکزی گفت: دررابطه با مطالبات پزشکان و پرستاران مکاتبه‌ای را با رئیس جمهور انجام می‌دهیم تا این موضوع به صورت ملی رسیدگی شود و اقداماتی مثل دریافت پول امانی از صندوق برای پرداخت مطالبات یک‌ساله پزشکان و ۹ ماهه پرستاران انجام شود. ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه دوشنبه در جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات پزشکان، دارو سازان و پرستاران استان مرکزی با اشاره به  لزوم ارائه راهکار درراستای برطرف کردن مشکلات حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: آگاهی کامل به مشکلات حوزه بهداشت و پزشکان داریم، با برگزاری این جلسه به دنبال برطرف کردن مشکلات و ارائه راهکار مناسب هستیم،  درست است که تهران شهر بزرگی است اما دلیل نمی‌شود در پرداخت مالیات پزشکان بی‌عدالتی شود و آنها کمتر پرداخت کنند.

وی افزود: برای بررسی نکاتی که در  حوزه مالیاتی پزشکان در استان وجود دارد، کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان نظام پزشکی، داروسازی و نماینده متخصص امور مالیاتی تشکیل و موارد و ابهامات را بررسی کنند، زیرا پزشکان هر کدام طلب‌های زیادی دارند و پول آنها پرداخت نشده، آوردن فشارهای این چنینی درست نیست.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بهداشت و درمان همه استان‌ها با بحث‌های مالیات پزشکان درگیر هستند و این موضوع ملی است، اگر کتمان مالیاتی را از اظهارنامه فرد بگیریم یک فرار به جلو است، کتمان باید براساس مستندات باشد.

آقازاده عنوان کرد: نامه‌ای برای رسیدگی مطالبات پزشکان از تامین اجتماعی خطاب به رئیس جمهور می‌نویسیم تا با پیگیری معاون اول رئیس جمهور این موضوع به صورت ملی رسیدگی شود و اقداماتی مثل دریافت پول امانی از صندوق برای پرداخت مطالبات یک‌ساله پزشکان و 9 ماهه پرستاران انجام شود تا مطالبات آنها حداقل به سه ماه برسد.

تلاش مجلس برای جلوگیری از فرار مالیاتی حدود 7 هزار میلیاردی جامعه پزشکیجلسه کمیسیون بهداشت مجلس درباره "مالیات پزشکان" فردا برگزار می‌شود

وی  بیان کرد: با انجام این کار می‌توانیم شاهد ادامه خدمت صادقانه این قشر به مردم باشیم، یکی از اهداف طرح تحول سلامت ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و داروخانه‌ای بهتر است، شاید جا به‌ جایی وزیر بهداشت سبب شود دولت برای منفی نشدن فضا کمکی به این حوزه کند، در استان سرپرست معاونت سیاسی مکاتبات را با دستگاه‌های ملی انجام دهد تا بتوانیم مکاتباتی خوب، منطقی و همراه با پیشنهاد درست در راستای برطرف کردن این مشکل ارائه دهیم تا در یک ماه آینده شاهد اتفاقات و اقدامات خوب باشیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: همچنین با برطرف شدن این مشکل امیدواریم شاهد ارائه خدمات بهتر از سوی پزشکان به مردم و آرامش خیال در پزشکان باشیم، در 40 روز آینده جلسه‌ای برای بررسی اقدامات انجام شده درراستای برطرف شدن مشکلات برگزار شود.

انتهای پیام/

R41371/P/S6,73/CT11

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: پرستار

منبع این خبر، وبسایت www.irinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۹۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
 • تاخیر 8 ماهه در پرداخت کارانه پرستاران/کمبود 1000 پرستار در مازندران
 • افزایش ۱۷۰ دانشکده پرستاری بعد از انقلاب/ تربیت سالانه ۱۰ هزار پرستار برای ورود به بازار کار
 • افزایش تعداد کلینیک های تخصصی پرستاری تا پایان سال ١٣٩٨
 • استخدام نوزده هزار پرستار در سال ۹۸
 • بلاتکلیفی در سازوکار جذب پرستار برای سال ۹۸
 • آیت‌الله مکارم‌شیرازی: دولت در شرایط فعلی نمی‌تواند پاسخگوی همه نیازها باشد
 • کاهش بار ترافیکی خیابان پرستار مشهد با احداث پارکینگ 10 طبقه
 • تندیس پرستاری رونمایی شد
 • کلینیک‌های تخصصی پرستاری تا پایان سال آینده افزایش می یابد
 • افزایش تعداد کلینیک‌های تخصصی پرستاری در کشور تا پایان سال آتی
 • اعتبارات بیمه سلامت پاسخگوی نیازها نیست
 • بیمارستان های شرق هرمزگان گنجایش حجم بیماران زیاد را ندارد
 • بی‌مهری به پرستاران در جریان «طرح تحول سلامت»
 • بی‌مهری به پرستاران در جریان «طرح تحول سلامت»/ کمیسیون تلفیق به این اوضاع خاتمه دهد
 • بدهی ۹۰ میلیارد تومانی دانشگاه پزشکی اراک به پزشکان و پرستاران
 • بی اعتمادی بدنه پرستاری به وزارت بهداشت
 • دوربین مداربسته رفتار کثیف پرستار خانه را لود داد+ فیلم
 • رفتار وحشتناک پرستار شیطان صفت با کودک ۱۰ ماهه! +فیلم