رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: هرکس در ستاد انتخاباتی آقای روحانی شربت پخش کرده باشد اکنون به‌عنوان فرماندار در این استان بکارگیری شده‌اند. ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، خلیل عزیزی عصر امروز در نشست شورای اسلامی استان با نمایندگان مردم کردستان در مجلس که در این شهر برگزار شد، خطاب به اصحاب رسانه حاضر در جلسه اظهار داشت: 45 روز به‌عنوان شورای استان 7 تا 8 مکاتبه بابت حضور مجمع نمایندگان در این نشست داشته‌ایم که به جز یکی دو نماینده هیچ کدام حضور نیافتند.

وی گفت: شورای استان به‌عنوان یک شورای فرادستی در سطح مدیریت استان و شخص استاندار مسائل و مشکلات فراوان داریم.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان، با بیان اینکه تمام مسائل و مشکلات شورای بخش، شهر و شهرستان در شورای استان مطرح می‌شود، تصریح کرد: 49 روز است که می‌خواهیم با استاندار دیدار داشته باشیم اما هنوز موفق نشده‌ایم.

وی اذعان کرد: متأسفانه استاندار کردستان اصلاً در استان حضور ندارد و به صراحت در حضور خبرنگاران اعلام می‌کنم که استان ما صاحب ندارد، به‌عنوان نمونه می‌توان به شهرستانی مرزی همچون مریوان اشاره کرد که ماه‌هاست به‌صورت سرپرست اداره می‌شود و دود این وضعیت تنها به چشم مردم می‌رود، به چشم کارگران شهرداری می‌رود که 6 ماه است به آنان حقوق نداده‌اند.

نماینده مردم سنندج در مجلس: از عملکرد دولت در استان کردستان راضی نیستیم ماموستا شیرزادی: دولت یازدهم در کردستان موفق عمل نکرده است متأسفانه دولت تدبیر و امید برخلاف وعده‌های انتخاباتی از ظرفیت نخبگان کُردزبان استفاده نکرد

عزیزی با بیان اینکه مسائل و مشکلاتی بین اعضای شورا و مدیران استان وجود دارد، خطاب به علوی نماینده مردم سنندج در مجلس افزود: زد و بندهایی وجود دارد که امیدواریم بررسی شود در غیراینصورت آنها را برملا خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: ما به‌عنوان اعضای شورای استان دیگر با این شرایط قادر به ادامه راه نیستیم چراکه هیچ‌گونه تعامل و همکاری با شورای استان وجود ندارد و اصلاً جوابمان نمی‌دهند در حالیکه پس از آن هم مکاتبات انجام‌شده، از نمایندگان مجلس انتظار داشتیم که حداقل حداقل به حرف ما گوش می‌دادند و مسائل و مشکلات را از زبان ما می‌شنیدند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با بیان اینکه با این همه معضلات «نمی‌دانیم از کدام مسائل و مشکلات حرف بزنیم» به عزل و نصب‌های مدیران استان اشاره کرد و گفت: هرکس در ستاد انتخاباتی آقای روحانی شربت پخش کرده باشد اکنون به‌عنوان فرماندار در این استان بکارگیری شده‌اند، بخشداران هم اصلاً براساس قانون انتخاب نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: مردم استان نسبت به این وضعیت و اینکه نمی‌توانند به هیچ عنوان با مدیران دسترسی داشته باشند، معترض هستند؛ بنده به‌عنوان رئیس شورای استان 12 مکاتبه با مجموعه استانداری برای انجام یک دیدار با استاندار انجام داده‌ام اما هنوز موفق نشده و پاسخی دریافت نکرده‌ام.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان، رعایت‌نکردن شأن شورا توسط فرمانداران که هیچ کدام از آنان یک‌ درصد قوانین و مقررات مربوط به شورا را رعایت نمی‌کنند، را از دیگر مشکلات پیش‌رو عنوان و خاطرنشان کرد: 9 شورای شهرستانی در سطح استان فقط تشکیل جلسه داده‌اند و تاکنون هیچ ساختمان و مکانی برای فعالیت ندارند و کارت شناسایی برای آنان صادر نشده است.

وی ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌ها هیچ‌گونه همکاری با ما ندارند و ما را به جلسات دعوت نمی‌کنند، زدوبندهای سیاسی موجب شده که شهرداری‌های ما کاملاً به فراموشی سپرده شود و ورشکسته شده‌اند.

عزیزی به مشکلات و دردودل‌های کارگران شهرداری مریوان اشاره کرد و افزود: کارگران شهرداری مریوان 6 ماه حقوق نگرفته‌اند، چرا باید ما در این استان نتوانیم مسائل و مشکلات را مدیریت کنیم و مشکلاتی همچون «زباله مریوان» به شورای تامین کشور برود.

انتهای پیام/ن

R7848/P/S6,66/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

توطئه استعمار دلیل اصلی اختلاف میان مصدق و کاشانی/ آمریکا و انگلستان هیچ‌گاه اسناد اطلاعاتی و امنیتی کودتا را منتشر نکرده‌اند

قاسم تبریزی کارشناس مسائل تاریخی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین درباره زوایای نهضت ملی شدن صنعت نفت بابیان اینکه اختلاف دکتر مصدق با آیت‌الله کاشانی سه دلیلی اصلی داشت، دلیل اول را تفاوت دو ایدئولوژی ناسیونالیستی و اسلامی دو طرف دانست و خاطرنشان کرد: در مرحله اول مبارزه، با دشمن مشترک در یک میدان فعالیت مشترک انجام می‌شود و به هم یک اعتماد نسبی دارند، اما در مرحله ایجابی هرکدام به دنبال تحقق ایدئولوژی و آرمان‌های خود هستند و اینجاست که تضاد آرمان‌ها، اختلافی را ایجاد می‌کند.

تبریزی دلیل دوم اختلاف میان جریانات ملی شدن صنعت نفت را نفوذی‌ها دانست و ادامه داد: با پیروزی نهضت ملی شدن صنعت نفت آمریکا و انگلستان متحد می‌شوند که این نهضت را از بین ببرند و حتی عملیات آژاکس که در مرداد 1332 درنهایت منجر به کودتا شد هم در همان اواخر سال 1329 آغازشده است.

وی افزود: مصاحبه‌ و بیانیه‌های آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها از همان زمان در کنار انگلیسی‌ها با عوامل داخلی خود در حال اختلاف‌افکنی در کشور هستند که ازجمله این افراد دکتر بقایی یا شاپور بختیار است که مثلاً در مورد بختیار از سال 1331 با آمریکایی‌ها مرتبط بوده است.

این کارشناس مسائل تاریخی دلیل سوم اختلاف میان جریانات ملی شدن صنعت نفت را عملکرد دکتر مصدق برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از جریانات مؤثر در ملی شدن صنعت نفت فدائیان اسلام بودند که با از بین بردند سه مانع بر سر راه ملی شدن صنعت نفت موجب پیروزی نهضت شدند، اما در طرف مقابل مصدق که در 12 اردیبهشت 1330 نخست‌وزیر شد 14 خرداد یعنی یک ماه بعد رهبر فدائیان اسلام یعنی شهید نواب صفوی را به زندان می‌اندازد و وی 20 ماه یا شهید عراقی 8 ماه در زندان دکتر مصدق می‌مانند.

وی روند حرکت دکتر مصدق در برخورد با مذهبی‌ها و بخصوص آیت‌الله کاشانی را به شکلی توصیف کرد که درنهایت مراجع تقلید نجف طی نامه‌ای به او اعتراض کردند که چرا باید با یک مجتهد جامع‌الشرایط این‌گونه رفتار شود.

تبریزی با اشاره به ممانعت مصدق در مورد برگزاری انتخابات مجلس هفدهم در تمام مناطق کشور، خاطرنشان کرد: هرچند انحلال مجلس و رفراندومی که برای این کار توسط مصدق برگزار شد در ایجاد اختلاف در میان دو جریان بی‌تأثیر نبود بااین‌حال مهم‌ترین دلیل در این اختلاف، نقش استعمار است و به همین دلیل باید به توطئه‌های پشت پرده و حضور نفوذی‌ها توجه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اختلاف ایدئولوژیکی میان دو طرف وجود داشت اظهار کرد: بااین‌حال اگر تنها اختلاف بود درنهایت هرکدام می‌توانستند خواسته خود را تأمین کنند ولی آمریکا، نفوذی‌ها و همچنین مطبوعات وابسته به این اختلافات دامن می‌زدند.

این کارشناس مسائل تاریخی افزود: اگر روزنامه‌های آن دوران را ملاحظه کنید به‌خوبی مسئله اختلاف‌افکنی مشخص است. مثلاً در روزنامه نیروی سوم متعلق به خلیل ملکی شاهد خواهید بود که چگونه آتش بیار معرکه است یا روزنامه شاهد متعلق به دکتر بقایی یا روزنامه دکتر حسین فاطمی چگونه به آیت‌الله کاشانی توهین می‌کنند یا چه کاریکاتورهایی از وی می‌کشیدند.

وی در ادامه یادآور شد: اطرافیان دکتر مصدق در ماه مبارک رمضان سال 1332 آیت‌الله شیخ محمد تهرانی را از منبر به پائین کشیده و به زندان بردند، منزل آیت‌الله کاشانی را سنگ‌باران کردند یا در رادیو علناً به آیت‌‌الله کاشانی توهین می‌کردند و مشخص نیست که چرا دکتر مصدق سکوت کرد؛ درنهایت همه این مسائل موجب جدا شدن جریانات مذهبی شد.

تبریزی با اشاره به اینکه توده‌ای‌ها به دستور شوروی مخالف ملی شدن صنعت نفت بودند و دربارها هم وابسته به انگلیس بود افزود: دو جریان ناسیونالیستی و اسلامی تا زمان ملی شدن صنعت نفت باهم بودند ولی به‌محض اینکه جریان ناسیونالیسم مدیریت را بر عهده گرفت حرکت‌های تفرقه‌افکنانه شروع شد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در واکنش به اسناد منتشرشده در خصوص همراهی آیت‌الله بهبهانی با کودتاگران 28 مرداد با تأکید بر اینکه این مطالب سندسازی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هاست ادامه داد: نه آمریکا و نه انگلستان هیچ‌گاه اسناد اطلاعاتی و امنیتی خود را منتشر نکرده‌اند و فقط چند سند کنسولگری مخدوش تابه‌حال منتشرشده است.

این کارشناس مسائل تاریخی در ادامه با اشاره به اینکه انگلستان از زمان فتحعلی شاه در ایران توطئه، خیانت و جنایت کرده است سؤال کرد: آیا انگلستان هیچ‌گاه اسنادی از خیانت‌های تقی زاده، فروغی، فراماسونری، لژ روشنایی، لژ بیداری، جامعه آدمیت و امثال این‌ها منتشر کرده است؟

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها هم هیچ‌گاه اسناد اطلاعاتی خود را منتشر نکرده‌اند اظهار کرد: فقط در دوره خانم آلبرایت چهار سند اطلاعاتی منتشرشده ولی در بقیه موارد اصلاً سندی منتشر نکرده‌اند در عوض فقط سندسازی می‌کنند وعده‌ای عواملی دارند که با دریافت پول و یا غیره مبلغ و مبشر اسناد خارجی‌ها شده‌اند و می‌گویند بدون اسناد اروپا، انگلستان و آمریکا نمی‌توان تاریخ ایران را بگوییم، آیا هیچ عقل سلیمی می‌پذیرد که کشور متجاوز و غارتگر اسناد تجاوزات خود را منتشر کند؟

تبریزی با تأکید بر اینکه غربی‌ها عواملی را حتی در میان اساتید دانشگاهی و برخی از نویسندگان ما دارند که فریب تبلیغات آن‌ها را می‌خورند ادامه داد: حال که قرار است بعد از 25 سال اسناد آزاد شد می‌توان یک لیست به آمریکایی‌ها یا انگلیسی‌ها داد و بگوئید اسناد عوامل خود را بدهید.

وی افزود: من عمده اسناد لاله جاسوسی را بررسی کرده‌ام که بیشتر آن‌ها اسناد اطلاعاتی و امنیتی متعلق به CIA است اما دو سند در مورد قبل و بعد این عوامل پیدا نمی‌کنید که آمریکایی‌ها بعد از تسخیر لانه جاسوسی منتشر کرده باشند.

وی با اشاره به اینکه 23 سند در مورد وابستگی شاپور بختیار به آمریکایی‌ها در اسناد لانه جاسوسی وجود دارد ادامه داد: بااین‌حال هیچ سندی قبل و بعدازآن وجود ندارد، دلیل اینکه منتشر نمی‌کنند هم این است که سازمان CIA در این قضیه دخالت کرده و اسنادش را منتشر نمی‌کند.

این کارشناس مسائل تاریخی با تأکید بر اینکه تمام اسنادی که از طرف غربی‌ها می‌آید مخدوش است افزود: در این میان ممکن است چند سند هم واقعیت داشته باشد اما اسناد اطلاعاتی نیست و فقط اسناد کنسولگری است که در اکثر آن‌ها دست برده‌اند و قابل‌اعتماد نیست.

وی در بخش پایانی این گفت‌وگو دلیل اصلی ایجاد اختلاف در نهضت ملی صنعت نفت را توطئه استعمار دانست و تأکید کرد: ما نباید در اختلافات داخلی، نقش آمریکا، انگلیس و کلا غرب را فراموش کنیم که چگونه به شکل دائم در کشور خیانت و تجاوز کردند و اولین انگشت اتهام باید به سمت غربی‌ها باشد.

تبریزی در خصوص دلیل دوم ایجاد اختلاف ادامه داد: بر اساس تجربه سیاسی که در انقلاب مشروطه، نهضت جنگل و در دیگر دوران داشتیم جریاناتی که در ابتدا با جریانات اسلامی پیش می‌آمدند متأسفانه به عهد و پیمان خود پایدار نمی‌ماندند و مثلاً در انقلاب مشروطه آن‌گونه شیخ فضل‌الله نوری را بالای دار بردند.

وی در پایان مسئله سوم در ایجاد اختلاف را نفوذی‌ها دانست و خاطرنشان کرد: نباید آن‌ها را نادیده گرفت چون شاید همین‌الان هم مانند مشکلاتی که ما در موضوعات فرهنگ، سیاست و غیره داریم از همین افراد باشد

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۹۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همه‌ی مشکلات کشور قابل حل است؛ ما در کشور هیچ مشکلی که قابل حل نباشد نداریم
 • استقبال فرماندار و مسئولین شهرستان کلاردشت از مسافران نوروزی
 • تندروی مملکت را نابود کرده| دست دولت در مسائل معیشتی بسته است| اگر مردم را از دست بدهیم اسلحه و موشک به درد نمی‌خورد
 • بازدید شفیعی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار از بخشهای مختلف بیمارستان ولیعصر
 • تندروی مملکت را نابود کرده است/ اگر مردم را از دست بدهیم اسلحه و موشک به درد ما نمی‌خورد/ دست دولت در خصوص مسائل معیشتی بسته است
 • طرز تهیه رولت حلوای زعفرانی / مواد لازم جهت تهیه رولت حلوای زعفرانی
 • سیل در گلستان/ آماده باش مردم برای تخلیه گمیشان
 • حسین افشاری فرماندار شهرستان همدان شد
 • فرماندار جدید قم معرفی شد
 • فرماندار جدید قم معارفه شد
 • حسین افشاری به سمت فرماندار شهرستان همدان منصوب شد
 • تقدير نماينده مجلس و فرماندار از مدير جهاد کشاورزي
 • فرماندار شهرستان همدان منصوب شد
 • مرتضی حیدری فرماندار قم شد
 • شيراز آماده ميزباني از مهمانان نوروزي
 • سیاست‌ورزی در تعطیلات
 • ۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷ ایران
 • سال ۹۷ و پیروزی‌های ملت ایران/ چرا باید امید داشت؟
 • ۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷