تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود بانک اطلاعاتی از ایثارگران این وزارتخانه در حوزه بانوان را ضروری دانست و گفت: براین اساس می توانیم قابلیت های بانوان فعال عرصه فرهنگ، هنر و رسانه را شناسایی و از ظرفیت های آنها در ارتقای این حوزه ها بهره ببریم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، سید عباس صالحی روز شنبه در نشستی با بانوان ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جان مایه انقلاب اسلامی با روح ایثارگری تداوم می یابد، گفت: روح انقلاب اسلامی با موجی از ایثارگری تداوم یافت و ایثارگران همچنان با این موج همنوا هستند.
وی با تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: در جامعه عرب قبل از اسلام که حضور اجتماعی زنان تحقیر شده بود، با ظهور اسلام زنانی مانند حضرات زهرا (س) و زینب (س) پرورش یافتند که نه تنها برای جامعه آن روز تاثیرگذار بودند که تا زمان های فردا به عنوان الگوی بانوان اسلام هستند.
وی یادآورشد: حضرت زینب (س) با مدیریت مدبرانه خود یک شکست ظاهری را به پیروزی بزرگ تبدیل کرد.
صالحی همچنین با اشاره به نقش حضرت زینب در قیام عاشورا ادامه داد: قدرت مدیریت زنانه ایشان به گونه ای بود که یک شکست ظاهری منجر به پیروزی استوار و ابدی شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضرت زینب در قیام عاشورا علاوه بر نقش پرستاری از امام عصر خود حضرت امام سجاد (ع) نقش پاسداری از آرمان های نهضت عاشورا را نیز داشتند که بسیار حائز اهمیت است.
صالحی تصریح کرد: بنی امیه با نقشه هایی که داشتند فکر می کردند که با شهادت حضرت امام حسین (ع) و تمامی مردان همراه با حضرت همه چیز به نفع آن ها تمام می شود ولی حضرت زینب (س) با نقشی که در پرستاری حضرت سجاد (ع) و کودکان عاشورا و همچنین خطابه های بعد از قیام عاشورا داشتند این فکر باطل را ناکام گذاشتند.
عضو شورای عالی انقلاب اسلامی ادامه داد: حضرت زینب (س) نقش قابل توجهی در امدادگری عاطفی و معنوی اهل بیت (ع) داشتند و اگر ایشان نبودند بسیاری از کودکان هل بیت (ع) و فضای امامت و ذریه اهل بیت (ع) از بین میرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: راهبری قیام عاشورا تا ظهرآن روز با امام حسین (ع) بود ولی بعد ازظهر آن روز حضرت زینب(س) بود که با مدیریت مدبرانه خود یک شکست ظاهری را به پیروزی بزرگ تبدیل کرد. با حضور ایشان بود که این قیام تبدیل به فروغی مستمر شد و تا امروز نیز ادامه داد.
صالحی با اشاره به خدمات بانوان ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هشت سال دفاع مقدس افزود: اگر بخواهیم روح و جان مایه نظام جمهوری اسلامی ایران تداوم یابد با تداوم روح ایثارگری این اتفاق محقق می شود و ایثارگران می توانند تداوم بهتری برای انقلاب اسلامی داشته باشند.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در راستای توجه به بانوان به ویژه بانوان ایثارگر در انتصابات مدیریتی سه مدیر کل استانی و یک معاون را از جامعه بانوان انتخاب کرده است.
به گفته وی بانوان در هشت سال دفاع مقدس نقش بی بدیلی در پیروزی کشور در مقابل دشمن داشتند
صالحی گفت: حضور ایثارگران به ویژه بانوان در هر محیطی فضای امید، نشاط و شادابی را به همراه دارد. بانوان در هشت سال دفاع مقدس نقش بی بدیلی در پیروزی کشور در مقابل تهاجمات دشمن داشتند. در جنگ امروز نیز که جنگ سرد است نقش بانوان در مقابله با تهاجمات دشمن بی تاثیر نیست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل کمیته ای متشکل از معاونت توسعه مدیریت و منابع، دفتر امور ایثارگران و حوزه مشاور بانوان ضروری دانست و گفت: با این کمیته می توان بسیاری از مشکلات این حوزه را رسیدگی کرد.

** باید توانمندی های بانوان ایثارگر را شناسایی کنیم

در ابتدای این نشست مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با اشاره به نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس گفت: باید توانمندی های بانوان ایثارگر را شناسایی و در سطح کشور از این توانایی ها بهره برد.
محمدرضا سوقندی افزود: هرگاه برای تحرک جامعه، زنان را به صحنه آوردیم در همه زمینه ها پیروز بوده ایم. ناگفته های عرصه دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و نقشی که زنان در این عرصه از تاریخ کشور داشتند نیز را کسی انکار نمی کند.
وی با اشاره به وظایف دفتر امور ایثارگران این وزارتخانه ادامه داد: یکی از وظایف این دفتر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که به خوبی در حال انجام این وظیفه هستیم.
مشاور وزیر ارشاد تصریح کرد: نقش پرستاران در هشت سال دفاع مقدس مهم است و نباید نقش آن ها را فراموش کنیم.
سوقندی ادامه داد: در شرایط امروز نیز که در جنگ اقتصادی به سر می بریم بار اصلی این جنگ بر دوش زنان جامعه است که می توانند با توانمندی های خود در این جنگ نیز پیروز باشیم.

** شاهد جنگ سرد علیه کشور هستیم، زنان همچنان مردانه بایستند

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش زنان در تاریخ اسلام گفت: حضور زنان از ابتدای اسلام تاکنون نقش غیر قابل انکاری است و همگان به آن اذعان دارند.
لادن حیدری افزود: نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس بیش از آنچیزی است که دیده ایم. احساس یک مادر و خواهر در از دست دادن فرزندان و برادران خود در جنگ غیر قابل توصیف است و عمق فاجعه آن فراوان است.
حیدری در عین حال تصریح کرد: صبر و پشتوانه زنان بوده که نقش انقلاب ما را در عرصه های مختلف پر رنگ کرده است و بعد از جنگ نیز این زنان بودند که در رفع آثار چهره جنگ از کشور نقش آفرینی کردند.
وی افزود: در زمینه خاطرات جنگ نیز کتاب های بسیاری نوشته شده است.این خاطرات علاوه بر داشتن تلخی ولی در عین حال موجب سرافرازی کشور ما محسوب می شوند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هم اکنون نیز که شاهد جنگ سرد علیه کشورمان هستیم، زنان همچنان مردانه بایستند و در رده های مدیریتی نیز شاهد حضور بیش از پیش آن ها باشیم.

** وزارت ارشاد و ایثارگران

به گزارش ایرنا، بی تردید صیانت از آرمان های والای انقلاب اسلامی و ارزش های دوران شکوهمند دفاع مقدس و اهتمام به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف خطیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است در این راستا سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم از ابتدای قبول مسئولیت در این وزارتخانه همواره بر این مهم تاکید داشته و دارد.
وی همچنین به مشاور امور ایثارگران خود همواره تعامل و همدلی با همکاران، نسبت با تکریم خانواده معظم شهدا و ارائه خدمات به ایثارگران را مورد تاکید قرارداده است.
همچنین وی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌های فراوانی در دستور کارخودقرار داده است.
وی همواره با تأکید بر اهمیت و ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی به روز از ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ایجاد این بانک باطلاعاتی را به عنوان یک زیرساخت برای خدمت رسانی هر چه بهتر، هدفمندتر و دقیق تر، به جانبازان و ایثارگران ضروری می داند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عناوین و همچنین در مناسبت های مختلف نشست ها و دیدارهایی را با خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران این وزارتخانه برگزار و همواره بر پیگیری و رسیدگی به امور این قشر تاکید داشته و دارد.
به عنوان نمونه در آستانه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به کشور ، هفته های دفاع مقدس و بسیج ،مراسم تجلیل و تقدیر از ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف هنری، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شاغل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاونین و جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد.
فراهنگ ** 1355 **

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

ضرورت توسعه تکنولوژی های نوین و اهمیت پدافند غیرعامل

امرالله شیخیانی، جامعه شناس و دبیرکل حزب مردم مسلمان ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری شبستان به ضرورت توسعه فناوری و بلوغ تکنولوژی های نوین و اهمیت پدافند غیرعامل پرداخته و اشاره کرده است.

امرالله شیخیانی، جامعه شناس و کنشگر مسائل اقتصادی و سیاسی در گفتگو با خبرگزاری شبستان در بوشهر، اظهار کرد: تقریباً مباحث فلسفی در خصوص بنیادهای شکل گیری اطلاعات و چگونگی ادامه مسیر آن در عرض مدیریت تمدن بشری را می توان همزاد لحظه ای دانست که ارزش های اطلاعات در قامت ترسیم کننده مسیر بقا و تزاید پویایی نظام های بشری رخ نمود و اینکه ذات رو به جلو و افشاءگر اطلاعات چگونه می تواند در کنترل شده ترین حالت ممکن، رخدادهایی بحرانی و تهدیدآمیز را فرونشاننده و به تجزیه و تحلیل آن بپردازد و لذا در این شرایط اطلاعات و تحلیل های برساخته از آن به مثابه ابزاری روان ساز و تنش زدا ایفای نقش کرده و مفاهیمی کلان همچون حکمرانی، قانون گذاری، تمرکز گرایی و خودمختاری و... را به جای موانع چالشی و گردنه هایی صعب العبور به برهه هایی طبیعی و عرصه هایی قابل عبور بدل می نماید.

 

 کنشگر مسائل اقتصادی و سیاسی در ادامه با ابراز اینکه نتیجه می گریم که انسان ها بخشی از سیستم هستند، افزود: روابط انسانی یک تکنولوژی خود مختار شاید مانند استعمال کلمات مرکب ضد و نقیض باشد. امروزه اگر چه یکی از بخش های مهم نظام های نیمه خودکار تحت کنترل بودن مستقیم یا غیرمستقیم از طرف انسان است، اما در آینده نظام های خودمختار باید بیشتر پاسخگوی نیازهای  انسان باشند.

 

شیخیانی ادامه داد: مبادلات مصرف کننده و سیستم، امروزه برای این بردوش انسان نهاده شده تا داده های مربوط را جذب کند و در این خصوص تحلیل گران جوامع اطلاعاتی از روش های رسمی و حدوداً رسمی برای شناسایی داده ها، نتیجه گیری و یافتن پاسخ ها استفاده می کنند.

 

وی اضافه کرد: در تحلیل های رسمی تر، نتایج از طریق روندهای علمی به دست می آیند که شامل تحلیل آماری دادها در مورد پدیده های مورد نظر است و برای به دست آوردن مباحث آماری، فرضیه ها شکاف های اطلاعاتی شفاف تر، تعدادی روش های شناختی؛ مکمل این روش ها هستند و بدین جهت است که هدف نظام های خودمختار در زمینه تحلیل های اطلاعاتی، با کمک دیگر منابع اطلاعات، تهیه پایگاه داده هایی کامل و پیچیده برای کمک به روش های تحلیلی می باشد.

 

این جامعه شناس تصریح کرد: بنیان مهم نسل آینده حمایت از تصمیم گیری ها و توسعه روش های خودکار پساخ به نیازهای تصمیم گیران است و هدف از این کار، ارائه اطلاعاتی به تصمیم گیرندگان است که در آنها انتخاب ها و گزینه هایی مشخص شده اند و از طریق آنها می توان سریعاً وارد عمل مناسب، فنی تر و انطباقی شد. در این زمینه، قبل از این که جوامع اطلاعاتی بتواند از روش های تحلیلی خودمختار استفاده کند، باید تحقیقات بیشتری صورت بپذیرد.

 

وی اضافه کرد: تصمیم گیری های آتی، احتمالاً در دانش بیوتکنولوژی و سیستم های خودمختار، پیشرفت های زیادی خواهد داشت و در مبحثی به نام اداراک تکمیلی؛ تغییرات شیمیایی که در روند ادارک انسان رخ می دهند، برای ارائه اطلاعات به ربات ها استفاده می شوند تا مانند احساسات انسان ها فکر و عمل کنند.

 

کنشگر مسائل اقتصادی و سیاسی ادامه داد و گفت: مثال های زیادی از توسعه نظام های خودمختار توسط ارتش، مراکز فرهنگی، شرکت ها و کسانی که از روی سرگرمی دست به این کار زده اند، اما هیچ یک خودمختاری مورد نیاز جوامع اطلاعاتی را تولید نکرده اند و لذا در این خصوص برای انجام وظایف پیچیده یک مجموعه یا یستم باید کارهای زیادی به مانند «رابطه با محیط اطراف، پردازش اطلاعات و پیشنهاد تصمیم یا گزینه های موجود» را انجام دهد.

 

وی اظهار کرد: کمال، بلوغ تکنولوژی و یکپارچگی سیستم خودمختاری ویژگی های متفاوت پیچیده ای هستند و همچنین بلوغ بر اساس مدت زمانی است که تکنولوژی توسعه یافته و با استفاده از آن مشکلات بر طرف می شوند. به عنوان مثال، خدمات مسیریابی GPS تکنولوژی بالغی است، ام در شناسایی خودکار اشیاء تکامل کمتری یافته است و بدین جهت است که یکپارچگی مربوط به پیوستگی، ارتباط و تبادل اجزاء برای همکاری و عملکرد بهتر است. زیرا یکپارچگی تعداد اجزاء مستقل یک سیستم را نشان می دهد.

 

پیشرفت های برون مرزی

این کنشگر علوم اقتصادی و سیاسی عنوان کرد: چند کشور به دلیل سرمایه گذاری در کشور در توسعه فناوری های خودمختار شناخته شده اند، اما عموماً ایالات متحده شناخته شده ترین کشور در این زمینه است. مجموعه های آنها قابلیت عمل در شرایط محیطی سخت و وظایف پیچیده تری را نسبت به سیستم های کشورهای ژاپن، کره، چین و رژیم اشغالگر قدس دارا می باشند. تمام آنها، سرمایه گذاری های وسیعی در زمینه ربات های صنعتی برای پیشرفت روند تولیدات و همچنین در ربات های خدمتکار برای کمک به قشر کهنسال انجام داده اند. ارزیابی عملکرد در اتحادیه اروپا و ترکیه، تلاش آنها در رتبه ای بعد از چین و ژاپن قرار داده است.

 

وی گفت: به نظر می رسد که کشور چین سرمایه گذاری زیادی در سیستم های خودمختار انجام داده است، اما در مراحل اولیه رقابت با کشورهای پیشرویی، مانند؛ ژاپن، سوییس، آلمان، سوئد و ایالات متحده قرار دارد. طرح ۱۵ ساله علوم و فناوری چین که در سال ۲۰۰۸ به چاپ رسید، نشان دهنده ۲۲ فناوری بود که بر روی آنها کار می شد. در میان آنها، فناوری ادراک هوشمند در علوم اطلاعات و  ربات های خدمتکار هوشمند در زمینه صنایع پیشرفته به چشم می خورد.

 

شیخیانی افزود: تمرکز بر روی روی ربات های صنعتی و خدمتکار به همراه توسعه های دیگری مانند  ربات دلفین که برای اندازه گیری کیفیت آب، شنا می کند، و ربات هایی که وظایف پیچیده تری مانند؛ کمک به روند عمل های جراحی انجام می دادند، نیز وجود دارد. همچنین دو آزمایشگاه رباتیک مهم در چین، تحقیقات علوم کامپیوتری، شامل  هوش مصنوعی را انجام می دهند. که تخصص آن در زمینه زبان مادری، ماشین ترجمه و تقویت یادگیری می باشد. که به همراه تلاش های Ai و بخش های چندرسانه ای، محاسبات توزیعی و محاسبات فراگیر توسعه یافته اند.

 

وی اشاره کرد: در یک گزارشی، هیئت اروپایی به نام آینده و فناوری های نوظهور FET  به عنوان خلاصه ای از پروژه های سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ می باشد، تحقیقاتی بر اساس فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان داده که شامل ابتکارات خودمختاری مانند خودمختاری انطباقی و خودمختاری انبوه مانند ربات های گروهی می باشد.

 

 

این جامعه شناس افزود: در کشورهای ژاپن و کره با آغوش باز قدرت و پتانسیل ربات ها و خودمختاری را پذیرفته اند که بیشتر در زمینه های صنعتی و خدماتی استفاده می کنند. رباتیک صنعتی از صنعت رانندگی حمایت می کنند و درست مانند چین، از رباتیک خدماتی به عنوان راه حلی برای مشکلات اجتماعی و مردمی استفاده می کنند. ربات های شبه انسان، زمینه توسعه های جدیدی است که شامل تحلیل های صدایی و ارتباط سخنی، تکاملات حسی و پردازش های اطلاعاتی شبه مغزی می باشد. اگر استنتاج ارتباط با جوامع اطلاعاتی مشکل است، اما می شود آنها را پیشرفت های جالبی در احساس، تصمیم گیری و عملکرد ربات ها به شمار آورد.

 

 

شیخیانی عنوان کرد: اسرائیل غاصب مقاله اینترانتی یک جامعه فناوری آمریکایی «ATS»دیدگاه رژیم اشغالگر قدس در زمینه نظام های خودمختار را در برنامه انجمن تکنولوژی رژیم اسرائیل صهیونیسم توضیح داده است.

 

وی ادامه داد: از این برنامه به عنوان هدف «چند شاخه ای» برای نظارت یاد شده که شامل استفاده از گروهی از «UAV»ها یا ماهواره هایی با قابلیت همکاری با یکدیگر و در عین حال، عمل در شرایط سخت دریایی و زمینی، می شود. همان طور که در مقاله ادعا شده، این برنامه مورد آزمایش بر روی ربات های مارمانند نیز قرار گرفته است که درست مانند مار، بدن خود را قسمت به قسمت سمت جلو حرکت می دادند.

 

 

کنشگر مسائل اقتصادی و سیاسی اظهار کرد: کشور ترکیه بدون نیاز به فناوری دیگر کشورها شروع به تولید «ربات های نظارتی و حملاتی» خود کرده اند. قدرت تهیه آنها منجر به تولید «ربات هواپیمایی نظارتی» با قابلیت تحویل تدارکات جنگی شده است. دولتمردان ترکیه در مارچ سال ۲۰۱۳ اعلام کردند که قراردادی برای دریافت ۱۰ سیستم تولید داخلی زنبور عسلی به نام «ANKA» امضاء کرده اند. 

 

 

وی اضافه کرد: یک نمونه از آنها مسلح خواهد شد. مقامات ترکیه معمولاً از به تصویر کشیدن «ANKA» به عنوان یک هواپیمای کاملا ترکیه ای و بومی لذت می برند، اما قطعات وارداتی آن شامل «موتور، سیستم پرواز خیز و فرود خودکار، دنده فرود و رادیو» می شود.

 

دبیرکل حزب مردم مسلمان ایران با بیان اینکه مراکز دانشگاهی و فرهنگی، همیشه مرکز ابداعات و توسعه های جدید بوده اند، عنوان کرد: آنها با استفاده از اصول، نظریه ها و کرسی های آزاد اندیشی دانش بنیان؛ مسیرهای گوناگونی را به مانند « نانو ربات های زنبوری»که الهام گرفته از تحقیقات زیستی و رفتاری حشرات هستند، آزمایش می کنند. اختراعات معمولاً ساخته دست جوانان با ذهن های بارور یا تولیداتی بر مبنای نیاز انسان ها می باشند، آنها می توانند از فناوری های تجاری مانند «اسباب بازی ها، وسایل سرگرمی و کامپیوترها»یا تصورات زنده الهام گرفته شده باشند. و همچنین سرمایه گذاری مستقل منابع، موتور تغییر در زمانی است که اختراع یا ابداع وعده داده شده است.

 

شیخیانی افزود: امروزه به جز در زمینه رباتیک صنعتی، مجموعه های خودمختار در مرحله ابداع و اختراع هستند. حتی ربات های نیمه خودکار برای اهداف نظامی مانند « irobot و L3 Cyterra» ساخته شده اند که اهداف نظارتی و تحویلی مهمات به صورت هوایی و زمینی دارند.

 

 

کنشگر مسائل اقتصادی و سیاسی در پایان گفتگو با خبرگزاری شبستان در بوشهر، گفت: مجموعه های خودمختار دستگاه هایی هستند که کارایی قابلیت های مهم را افزایش می دهند. در زمینه اطلاعاتی، به جمع آوری، تحلیل و حفاظت از اطلاعات حیاتی کمک می کنند، اما سیستم های کنونی تکامل و یکپارچگی انجام ماموریت های دشوار جوامع را ندارند و لذا قابل ذکر است که برای دستیابی به چنین قابلیت هایی نیازمند پیشرفت و توسعه بیشتری هستیم، به خصوص در زمینه های ادراک، برنامه ریزی، یادگیری، ارتباط انسان و ربات، درک زبان طبیعی و همکاری های چندعاملی نیاز به پیشرفت دانش بنیان علمی و جهادی داریم و حتی با پیشرفت در این زمینه ها، سیستم های کاملاً خودمختار نیازمند یکپارچگی فناوری های متفاوتی است که برخی از آنها به مانند  سخت افزار و نرم افزار هنوز اختراع نشده اند و این توسعه ها حداقل باید از سه منبع به دست بیایند که هیچ کدام از آنها به تنهایی تمام خلاقیت، ابداع و کاربرد مورد نیاز را ندارند.

 

گفتگو از: محمد عبیدی، خبرنگار خبرگزاری شبستان

پایان پیام/647

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

کلیدواژه: فرهنگي فرهنگ و ادب وزارت ارشاد بانوان ايثارگر

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۹۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آزادی 4 مرزبان ربوده شده طی عملیات اطلاعاتی
 • خبر خوش وزیر ارشاد به ناشران/ تعلیق دو ساله آرای صادره در سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران/ خانه کتاب از کتاب‌های تالیفی حمایت کرد
 • زلاتکو کرانچار: توانایی بازیکنان داخلی بیشتر از لژیونرها است
 • مرزبانان ایرانی را در یک عملیات اطلاعاتی آزاد کردیم
 • سالی نکو برای بهار نمایش
 • تروریست بلژیکی چگونه مأمور سرویس اطلاعاتی فرانسه شد؟
 • همه‌ی مشکلات کشور قابل حل است؛ ما در کشور هیچ مشکلی که قابل حل نباشد نداریم
 • فرمانده نیروی زمینی سپاه از آزادی شماری از مرزبانان ربوده شده در آینده نزدیک خبر داد
 • کاخ سفید توانمندی‌های نظامی ایران را دست کم گرفته است
 • سنت باستانی نوروزخوانی در نکا
 • پروتئین‌های چشمی؛ برگ برنده محققان برای شناسایی آلزایمر
 • سنت باستانی نوروزخوانی در سطح شهر نکا
 • آشنایی با هروه رنار، گزینه احتمالی سرمربیگری تیم ملی ایران؛ ماجراجو و دارای توانایی انجام کارهای بزرگ در تیم‌های ملی
 • نیازمند رسانه به عنوان بازوی مشورتی واقع‌نما هستیم
 • فراخوان کتاب جشنواره «دانایی توانایی» و تجهیز کتابخانه‌های سراسر کشور
 • صدور کارت شناسایی صنایع دستی برای ۴۷۰ بانوی هنرمند قشمی
 • بانوان بخوانند؛ چگونه با قاعدگی از وضعیت سلامت خود باخبر شویم؟
 • اگر ما بتوانیم از همه‌ی ظرفیّت کشور با برنامه‌ریزیِ درست استفاده کنیم، پیشرفت کشور، رشد کشور بسیار بیشتر از امروز خواهد شد
 • جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان بعد از ٢٢ سال به شیراز رسید