به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود سلطانی فر در حاشیه بهره برداری از سالن ژیمناستیک به خبرنگاران گفت: مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیازمند فضا‌های ورزشی مناسب، باشکوه و آبرومند است.

وی افزود: در گفتگو با استاندار خراسان رضوی قرار بر این شد که پروژه‌های ورزشی نیمه تمام ۱۰ سال به بالا را تا پایان دولت دوازدهم تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

وی اظهار داشت: برای ساخت سالن سرپوشیده و ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی ثامن الائمه (ع) مشهد هم مصوبات لازم گرفته و مشکلات آن حل شده است و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز و در کمتر از ۲ سال به پایان خواهد رسید.

سلطانی فر با اشاره به بهره برداری از استادیوم ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه نیز گفت: تا پایان سال جاری چهار استادیوم ورزشی دیگر در شهر‌های مختلف کشور به بهره برداری می‌رسد.

 سالن ۷۰ میلیارد ریالی

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم گفت: ساخت سالن ژیمناستیک ثامن الائمه (ع) با زیربنای ۴۸۰۰ متر مربع در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و با هزینه حدود ۷۰ میلیارد ریال و گنجایش ۷۰۰ نفر تماشاگر امشب به بهره برداری رسید.

فرزاد فتاحی افزود: این پروژه ورزشی توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ساخته شده است.

همچنین در حاشیه بهره برداری از این سالن ژیمناستیک، تفاهم نامه‌ای بین وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان رضوی برای ساخت یکصد زمین چمن مصنوعی فوتبال در نقاط شهری، روستایی محروم استان به امضا رسید.

بر این اساس ۵۰ زمین چمن در سال ۹۸ و باقی آن تا پایان سال مالی ۹۹ آماده بهره برداری می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان به منظور بازدید و بهره برداری از چند طرح ورزشی در سفر یک روزه دیشب وارد مشهد شد.

انتهای پیام /پ

 

سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان رضوی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

اصفهان| سرانه ورزشی فعلی کشور کمتر از نیم مترمربع است

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پایین بودن سرانه ورزشی کشور گفت: دولت تأکید دارد که باید برای تکمیل پروژه‌های ورزشی برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن کرد. ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، نشست تخصصی دفاتر فنی و مهندسی وزارت ورزش و جوانان مرکز کشور در اصفهان برگزار شد.

در این نشست که نمایندگانی از استان‌های اصفهان، یزد و مرکزی حضور داشتند، سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: دفتر فنی و مهندسی برای مدتی به صورت منسجم در وزارت ورزش و جوانان وجود نداشت و وزیر ورزش و جوانان پس از بررسی اجمالی دستور احیای این واحد را صادر کرد و حدود یک سال و نیم از احیای آن می‌گذرد.

روزبه زورقی با بیان اینکه به عقیده وزیر ورزش و جوانان بدنه این وزارتخانه به‌خصوص در زمینه پروژه‌های عمرانی باید کارشناس‌محور باشد، افزود: به همین دلیل نشست‌های تخصصی برای به اشتراک‌گذاری تجربیات مسئولان دفاتر فنی و مهندسی سراسر کشور هر 6 ماه یک بار به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی است که یکی از موارد مورد تأکید در قانون اساسی است و دولت وظیفه دارد زیرساخت‌های ورزش همگانی را توسعه دهد.

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در برنامه سوم توسعه رسیدن به یک مترمربع سرانه ورزشی به ازای هر شهروند ایرانی پیش‌بینی شده بود که 0.5 مترمربع سهم سازمان تربیت بدنی، 0.15 مترمربع سهم بخش خصوصی و 0.35 مترمربع سهم بخش عمومی بود، اما در حال حاضر در برنامه ششم توسعه هستیم و این سرانه محقق نشده است.

زورقی بیان داشت: سرانه ورزشی فعلی کشور کمتر از نیم مترمربع است که دلیل اصلی این موضوع، رشد جمعیت و عدم تخصیص منابع مالی بوده است.

وی با بیان اینکه طبق برآوردهای سازمان برنامه و بودجه، ایجاد هر مترمربع فضای ورزشی سرپوشیده 2.5 میلیون تومان هزینه دارد، گفت: دولت به تنهایی امکان توسعه سرانه ورزشی را ندارد و از سال 93 به بعد، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از سال 93 به بعد قوانین متنوعی به این منظور تصویب شد و مجلس شورای اسلامی برای سال 98 شرایط ویژه‌ای برای واگذاری تکمیل اماکن ورزشی به بخش خصوصی پیش‌بینی کرده است.

فرش قرمز دولت برای تکمیل پروژه‌های ورزشی توسط بخش خصوصی

زورقی با بیان اینکه ناچار هستیم پروژه‌های نیمه‌تمام را برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: دولت تأکید دارد که باید برای تکمیل پروژه‌های ورزشی برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن کرد و دستگاه‌های نظارتی نیز در این زمینه دید مثبتی دارند.

در ادامه این نشست، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اظهار داشت: اگر زیرساخت‌های ورزشی فراهم نبود، جایگاه فعلی در ورزش همگانی و قهرمانی را کسب نمی‌کردیم.

محمد سلطان‌حسینی ادامه داد: انتظار مسئولان از مسئولان دفاتر فنی و مهندسی بالا است و توقع دارند پروژه‌ای که تأمین اعتبار نشده و زمین و مصالح مورد نیاز برای ساخت آن تأمین نشده است را در اسرع وقت تحویل مردم آن منطقه دهید. شما در تیررس انتقادات قرار دارید و این موضوع کار شما را سخت می‌کند.

وی با بیان اینکه سال 97 سال پربحرانی بود، افزود: امسال قیمت تجهیزات و مصالح رشد چند برابری داشت که کار مسئولان دفاتر فنی و مهندسی را دوچندان کرد. متأسفانه برخی اوقات زحمات دیده نمی‌شود و همه منتقد و مطالبه‌گر شده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: چرا هنوز در یک منطقه خشک که با بحران کمبود آب مواجه است به دنبال کشت چمن طبیعی هستیم و چرا سالن‌های فعلی ما تفاوتی با سالن‌های 50 سال پیش نکرده است؟ امیدوارم دست به دست هم دهیم و 5 سال دیگر نگوییم که پروژه 40 سال پیش را تکمیل کردیم.

مسئول گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این نشست گفت: در سال‌های گذشته رشد کمی سرانه ورزشی همواره یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان بود، چون میزان سرانه ورزشی در کشور قابل قبول نبود و با استاندارهای جهانی فاصله زیادی داشتیم و می‌طلبید که به این موضوع توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

حسین محمودیه افزود: در چند سال اخیر سرانه ورزشی کشور افزایش قابل توجهی داشت، اما در حال حاضر رشد کیفی زیرساخت‌های ورزشی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که برگزاری نشست‌های تخصصی دفاتر فنی و مهندسی وزارت ورزش و جوانان با این هدف صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ش

R41346/P/S6,51/CT7

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سياسي وزارت کشور شد

کلیدواژه: وزارت ورزش و جوانان استانداری

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۴۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهره برداری از 9 پروژه در شهرکهای صنعتی استان زنجان
 • ۶۰ واحد صنعتی جدید در دهه فجر در استان البرز به بهره‌برداری می‌رسد
 • بهره برداری از ۳ پروژه برق رسانی در شهرستان اشنویه با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال
 • فرش قرمز دولت برای تکمیل طرحهای ورزشی از سوی بخش خصوصی
 • وقتی زمین خاکی به سالن ورزشی تبدیل می‌شود
 • سالن بین‌المللی اسکواش یزد در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود
 • مشکلات تئاتر از زبان جوانان جویای نام/سلبریتی‌ها اجازه فعالیت به جوانان نمی‌دهند
 • بهره‌برداری از 106 پروژه آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری
 • سالن‌های سینما برای میزبانی جشنواره فیلم فجر در چه وضعیتی هستند؟
 • ریکاوری بازیکنان اصلی ایران در سالن بدنسازی
 • سکوت سالن‌های کنسرت به احترام شهادت بانوی دو عالم
 • 85 خانه ورزش روستایی در استان مرکزی تجهیز شد
 • بودجه سالن ورزشی روستای خسروبیگ بر سر جای خودش است
 • افزایش سرانه ورزشی کرمان از ۱۵ درصد به ۷۳ درصد
 • آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود
 • تکرار قصه پرغصه جلسات نمادین برای حل معضلات جوانان سبزواری/ مشکلاتی که بدون حضور تشکل‌های دانشجویی بررسی شد
 • بهره‌برداری از 2 هزار نیروگاه کوچک مقیاس در سطح کشور
 • آغاز احداث دو خوابگاه ورزشی در مشهد
 • 2 پروژه زیست محیطی در شهرک صنعتی البرز بهره برداری می شود