دبیر اجرایی نخستین کنگره شهداء جبهه مقاومت با محوریت لشکر فاطمون به تشریح برنامه های این کنگره پرداخت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «سعید هاشمی» در نشست خبری نخستین کنگره شهداء جبهه مقاومت که امروز (22 دی ماه) در سالن جلسات بهشت معصومه برگزار شد، گفت: مقدمات این کنگره از دو ماه پیش آغاز شده و گفت وگوهای خوب و مطلوبی با مسئولان داشتیم.


دبیر اجرایی کنگره افزود: ما می خواهیم کنگره متفاوتی برگزار کرده و اینگونه نیست که فقط به دنبال برگزاری یک همایش نمایشی باشیم.


وی به معرفی برنامه های این کنگره پرداخت و تصریح کرد: روایتگری و خاطره گویی، برپایی نمایشگاه عکس، پخش مستند و نماهنگ و بازخوانی حماسه دفاع از حرم، برگزاری میزگردهای تخصصی و رسانه ای در دفاتر رسانه ها، نشست های عمومی و کرسی های آزاداندیشی و تولید و توزیع و جریان سازی در فضای مجازی برای پاسخ دادن به شبهات علیه مدافعان حرم از برنامه های این کنگره است.


هاشمی ادامه داد: در این کنگره همچنین اردوهای جهادی و راهیان نور، برنامه های ویژه برای قشر کارگری، کارمندی، ورزشکاری و بانوان، فضاسازی در اماکن عمومی و تجاری و مراکز بین راهی استان، گلزار شهدا گردی، توزیع فلاش کارت برای معرفی شهدا و معرفی چهره به چهره شهدا خواهیم داشت.


وی اظهار داشت: معرفی بخش های مختلف استان، جمع آوری و مستندسازی آثار شهدا و جانبازان و طراحی موزه در این زمینه، فضاسازی برای دانش آموزان، اجرای گروه های تئاتر و برگزاری یادآوره در مدارس، برگزاری مسابقات کتابخوانی و عکس و دلنوشته، فضاسازی شهری و استفاده از بیلبوردهای فرهنگ شهری، نامگذاری برخی معابر به نام شهدا و برگزاری جشنواره مطبوعاتی ـ مستندی ـ هنری از دیگر برنامه های کنگره شهداء جبهه مقاومت است.


دبیر اجرایی کنگره شهداء جبهه مقاومت با اشاره به لزوم توجه به خانواده های شهدا گفت: در این کنگره توجه ویژه ای به خانواده های شهدا خواهیم داشت و جشن های تولد فرزندان شهدا را با حضور مسئولان برگزار خواهیم کرد.


وی تأکید کرد که یکی از مهمترین بخش های کنگره را دیدار مسئولان با خانواده های شهدا جهت حل مشکلات آنان تشکیل می دهد.

پایان پیام/549

منبع: شبستان

خبر بعدی:

فتوحات کربلای ۵ مرهون عملیات عدم‌الفتح کربلای ۴ بود / جبهه‌ها ما جبهه عشق و داوطلبی بود

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سردار علی فضلی رئیس دانشگاه امام حسین(ع) در مراسم گرامیداشت شهدای عملیات كربلای ۴ و ۵ و شهیدان موسوی که به‌ همت سپاه ناحيه ثارالله(ع) شيراز در سالن پیامبر اعظم(ص) كنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس برگزار شد، با بیان اینكه در كربلای ۴ شكست خوردیم اما در كربلای ۵ پیروز شدیم، گفت: فتوحات كربلای ۵ مرهون عملیات عدم‌الفتح كربلای ۴ بود.

وی با خاطرنشان کردن اینکه بعد از كربلای ۴ جلسه‌ای در قرارگاه مركزی خاتم‌الانبیا با حضور فرمانده كل قوا و فرماندهان لشكرها و تیپ‌ها برگزار شد كه ۳ روز به طول انجامید تصریح كرد:‌ در این جلسه ابتدا علت شكست عملیات كربلای ۴ احصا شد اما این انتهای راه نبود بلكه ابتدای راه بود چرا كه امام فرمودند ما از باب ادای دین و انجام وظیفه و تكلیف به جبهه آمدیم و شكست و پیروزی برای ما مهم نیست.

این یادگار دوران دفاع مقدس ادامه داد: بعد از شكست در عملیات كربلای ۴، دشمن جشن گرفت و فرماندهان خود را به مرخصی فرستاد و گمان می‌كرد كه ایران حداقل تا ۶ ماه قادر به انجام عملیات جدیدی نخواهد بود در همین شرایط رزمندگان احساس تكلیف كردند.

فضلی با یادآوری اینكه عملیات كربلای ۴ یكی از عملیات‌های عمده سپاه اسلام بود، گفت:‌ لشكر ۱۹ فجر و ۵۷ اباالفضل(ع) در مناطق این عملیات توفیقاتی داشتند.

وی با بیان اینكه برای عملیات كربلای ۴، ۶ ماه برنامه‌ریزی و كار انجام شده بود، گفت: تمام لشكر سپاه اسلام در نهایت آمادگی برای رزم بودند و در جبهه‌ها كمبود نیرو نداشتیم به طوری كه در یك اعزام ۱۰۰ هزار بسیجی در قالب سپاه محمد رسو‌ل‌الله(ص) جبهه را تقویت كرده بودند.

فضلی با تصریح اینكه رزمندگان سپاه اسلام برای حفظ اسرار عملیات، ۲۰ روز قبل از عملیات كربلای ۴ قرنطینه بوده و قریب ۴ ماه به مرخصی نرفته بودند، گفت: جبهه‌ها ما جبهه عشق و داوطلبی بود و در این عملیات همه داوطلب بودند.

وی اظهار كرد: عملیاتی كه ۶ ماه برای آن كار شده بود و همه آمادگی‌ها در عالی‌ترین سطح قرار داشت در كمتر از ۶ ساعت به عدم فتح رسید و در صبح روز ۹ دی‌ماه با دادن شهدا و مجروحان شیمیایی مجبور به بازگشت به مواضع پیشین خود شدیم.

وی شرایط منطقه شلمچه را در دوران دفاع مقدس و نفوذناپذیری دژ آن را یادآور شد و گفت: برای رسیدن به دژ شلمچه ۷ لایه دفاعی وجود داشت كه عملاً رسیدن به این منطقه را غیرممكن می‌كرد اما در همان جلسه وقتی كه ندای امام كه فرمود عملیاتی بعدی یعنی كربلای ۵ در شلمچه باشد، به گوش رسید، فرماندهان به ندای ایشان لبیك گفتند و همگی برای انجام عملیات كربلای ۵ اعلام آمادگی كردند.

فضلی با یادآوری اینكه فاصله میان كربلای ۴ و ۵ دو هفته است، گفت: لشكر ۱۰ سیدالشهدا(ع) جناح چپ عملیات و زدن به دژ شلمچه به طول ۵ و نیم كیلومتر را به عهده داشت كه كار بسیار سختی بود.

رئیس دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینكه رزمندگان سپاه اسلام برای انجام عملیات كربلای ۵ و نفوذ به دژ شلمچه آمادگی كامل داشتند، گفت: در آن زمان دو گردان غواصی حضرت زینب(س) و حضرت علی‌اكبر(ع) وجود داشت كه باید یك هزار و ۲۰۰ غواص به شلمچه می‌زدند تا هیمنه دشمن را بشكنند.

وی گفت:‌ عملیات كربلای ۵ در ساعت ۲ نیمه شب ۱۹ دی‌ماه آغاز شد و رزمندگان به خط زدند اما عراقی‌ها سخت مقاومت می‌كردند تا اینكه رزمندگان سپاه اسلام موفق به فتح دژ شلمچه شدند.

فضلی با بیان اینكه تعدادی از بهترین فرزندان امام و ملت در این عملیات پای كار آمدند، گفت: مناطق عملیات كربلای ۴ و ۵ برای ما تنگه احد بود و مراقب بودیم تا مبادا بار دیگر وقایع صدر اسلام تكرار شود.

رئیس دانشگاه امام حسین(ع) با یادآوری اینكه عملیات كربلای ۵ به تمام اهدافش رسید، گفت: در حالی كه عراقی‌ها سه ضلع منطقه شلمچه را در اختیار داشتند اما توانستیم در این عملیات هیمنه دشمن را بشكنیم.

وی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عملیات كربلای ۴ و ۵ كه فرمودند شب‌های این عملیات‌ها شب‌های قدر انقلاب اسلامی هستند، گفت:‌ انس با وقایع آن دوران ما را وارسته می‌كند.

فضلی با تأكید بر اینكه سپاه و بسیج از هم جدا نیستند كه معظم‌له فرمودند سپاه كربلا را در شلمچه مشق كرد و گفت: در عملیات كربای ۵ قریب ۸۵ تا ۹۰ درصد از رزمندگان بسیجیان بودند.

رئیس دانشگاه امام حسین(ع) در بخش پایانی سخنان خود چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: دشمن آرزوی زیادی دارد كه ۴۰ سالگی انقلاب را نبیند اما به كوری چشم آنان این مردم بیدار علی‌رغم همه مشكلات، تورم و گرانی همواره در صحنه هستند و در دفاع از دین خدا از یكدیگر سبقت می‌گیرند و به یاری خدا امسال ۲۲ بهمن باشكوهی را خواهیم داشت.

یادآور می‌شود، در انتهای این مراسم از خانواده شهیدان سید رسول و سید محسن موسوی كه در عملیات‌های كربلای ۸ و ۵ به شهادت رسیده‌ بودند، تجلیل به عمل آمد.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: فرمانده کل ارتش مراسم ترحیم والده مادر خبرگزاری شبستان فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی روز پرستار دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی خراسان جنوبي مدافعان حرم

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۶۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پلوسی خواستار تعویق سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره
 • سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره آمریکا لغو شد
 • کنگره ملی «بررسی اندیشه های علمی آیت الله سبحانی» برگزار می شود
 • دمکرات های کنگره آمریکا سخنرانی سالانه ترامپ را لغو می کنند
 • پلوسی از ترامپ خواست سخنرانی سالانه‌اش در برابر کنگره را به تعویق بیندازد
 • مراسم شبی با شهداء در محضر قرآن
 • ایستادگی باعث شد جبهه انقلاب در حوزه رسانه تقویت و رشد کند
 • مقاومت با آغاز انقلاب اسلامی تجلی یافت/پیشگیری مهمترین اولویت در انجام مأموریت‌های پلیس است
 • برگزاری کنگره بررسی اندیشه‌های آیت الله سبحانی
 • خروج از ناتو، کارزار جدید ترامپ و دمکرات های کنگره
 • برگزاری کنگره بررسی اندیشه‌های آیت‌الله‌العظمی سبحانی در تبریز
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا
 • برگزاری یادواره شهدا پایگاه بنت الهدی(س) سمنان+تصاویر
 • آمادگی کامیاران برای برگزاری اجلاسیه شهدا در راستای کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان
 • مستند شهید امام‌پناه از شهدای جبهه مقاومت در تبریز تولید می شود
 • مستند شهید سیدصمد امام‌پناه از شهدای جبهه مقاومت تولید می شود
 • چالش دو حزبی کنگره آمریکا علیه ترامپ
 • تمام دعواهای منطقه به خاطر جمهوری اسلامی ایران است/ تحقق بسیج جهانی اسلام با تشکیل جبهه مقاومت
 • اصحاب رسانه اطلاع رسانی به موقع و مستمر از اقدامات دومین کنگره شهدای استان کرمان داشته باشند