در این فیلم، فردی که به نظر می‌رسید کارمند شهرداری کرمان است، دو کودک کار را که مشغول گل‌فروشی بودند، گرفته و می‌گوید به شرطی آنها را آزاد می‌کند که گل‌هایشان را بخورند.

شهردار کرمان با ابراز تأسف از این موضوع، گفت: این فرد خاطی کارمند یا کارگر شهرداری کرمان نبوده است.

وی با بیان اینکه این فرد کارمند یکی از شرکت‌های پیمانکاری خدماتی سازمان همیاری شهرداری است، از اخراج وی خبر داد.

مهران عالم‌زاده اظهار کرد: به دنبال پیدا کردن این دو کودک کار هستیم تا از آنها دلجویی کنیم.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

سرانه فضای سبز کرمان ۱۸ متر مربع به ازای هر فرد است

یدالله علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آفت زدگی درختان نارون در شهر کرمان اظهار کرد: در این راستا در حال کاشت درختچه ها و درختان سازگار با آب و هوای کرمان شامل پیراکانتا، خرزهره، عناب تلخ، زبان گنجشک و درختان سوزنی برگ در سطح شهر و جایگزین کردن آنها با درختان نارون هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان پارک ها و فضای سبز از سال ۱۳۸۲ با هدف ایجاد، نگهداری و اداره‌ تمامی امور پارک ها، فضای سبز و وسایل تفریحی و انجام هرگونه تحقیقات علمی و کشاورزی در ارتباط با مسائل فضای سبز و طرح و برنامه ریزی در جهت گسترش این امر در شهرداری کرمان راه اندازی شده است، افزود: هم اکنون ۱۵ سال از فعالیت این سازمان می گذرد.

 علیزاده ادامه داد: این سازمان از اوایل نیمه دوم امسال با چارت و عنوان جدید سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با فعالیت گسترده تر به کار خود ادامه می دهد.

 وی نظارت، اجرا و رسیدگی به فضای سبز، تبلیغات محیطی، آثار حجمی، المان های شهری، مبلمان شهری، نقاشی های دیواری، سازه های فرهنگی و ... را از جمله محدوده وظایف این سازمان برشمرد.

سرانه فضای سبز کرمان ۱۸ متر مربع به ازای هر فرد است

 سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مساحت فضای سبز شهر کرمان تا پاییز امسال را ۹۸۰ هکتار عنوان کرد و گفت: از مجموع فضای سبز،   ۲۵۸ هکتار آن مربوط به مجموعه جنگل قائم، ۲۱۰ هکتار کمربند سبز، ۱۲۲ هکتار در منطقه یک شهری، ۱۳۱ هکتار در منطقه دو شهری، ۱۷۶ هکتار در منطقه سه شهری و مابقی در منطقه چهار شهری قرار دارد.

 وی سرانه فضای سبز شهر کرمان تا مدت یاد شده را حدود ۱۸ متر مربع به ازای هر فرد عنوان کرد.

 سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان در خصوص وضعیت کمربند سبز شهر کرمان نیز با بیان اینکه فاز اول آن از بلوار شاهد (روستای شیشه گر تا جاده جوپاری به طول پنج کیلومتر و عرض ۳۰۰ متر) با مساحت ۱۵۰ هکتار انجام شده است، فاز دوم آن را از جاده جوپاری تا ابتدای جاده هفت باغ به طول شش کیلومتر و عرض ۱۰۰ متر با مساحت ۶۰ هکتار عنوان کرد.

علیزاده ادامه داد: به همت واحد حفظ نباتات این سازمان اقدامات خوبی در سطح شهر در طول سال انجام می شود که می توان به عملیات هرس اشاره کرد.

 وی با اشاره به اینکه  هرس تابستانه یا هرس سبز شامل حذف پاجوش و تنه جوش و شاخه های مزاحم و شکسته است، توسط این واحد انجام می شود، ادامه داد: هرس گیاه پزشکی در تمام طول سال برای دفع آفات و بیماریها و حذف شاخه های بیمار و آفت زده و همچنین هرس زمستانه که از اواخر آبان ماه شروع شده و تا اواخر زمستان ادامه دارد نیز انجام می شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود زمان اوج حمله آفات و خسارت انواع بیماری ها به درختان را از اواخر فروردین تا اواخر خردادماه عنوان کرد و گفت: مبارزه در این محدوده زمانی آغاز می شود و در بیشتر موارد با شدت کمتر تا مردادماه ادامه دارد.

 وی  ادامه داد : در این راستا انواع مبارزه با آفات به صورت های شیمیایی، فیزیکی (تله های فرمونی و تله های زرد رنگ و فنرزنی درختان نارون) و بیولوژیک (رها سازی کفشدوزک استرالیایی و حمایت از کفشدوزک اسپانیایی) انجام می شود.

 وی اظهار کرد: بیشترین مبارزه شیمیایی روی گیاهان نارون، زبان گنجشک، کاج، چمن، رز، گلهای فصلی و سوسک برگ خوار نارون، شپشک آرد آلود سروها و کنه (انواع گونه ها ی آن) انجام می شود.

۲۵ درصد از فضای سبز کرمان تحت پوشش آبیاری تحت فشار است

 علیزاده در ادامه مساحت تحت پوشش آبیاری تحت فشار تا پاییز امسال را  ۲۴۵ هکتار عنوان کرد و افزود: ۲۵  درصد از فضای سبز تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار دارد.

 وی گفت: متراژ شبکه موجود آب خام در سطح شهر در حال حاضر ۳۲۹ کیلومتر است.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۳۶ حلقه چاه فعال و ۱۶ حلقه غیر فعال در دست اقدام برای فعال سازی در شهر کرمان وجود دارد که برای تامین آب فضای سبز شهر کرمان استفاده می شود.

 سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان مساحت مجموعه تولید گل و گیاه شهرداری را  ۱۰ هکتار اعلام کرد.

 وی ادامه داد: در این مجموعه ۱۲ شاسی برای ریشه دار کردن قلمه استفاده می شود و  ۲۲شاسی به مساحت ۶۰۰ متر مربع برای نگهداری نهال های آپارتمانی، کاکتوس، خزانه گل های فصلی از جمله بنفشه و شب بو به مساحت هزار و ۸۰۰ متر مربع وجود دارد.

 وی اظهار کرد: روزانه ۸۰ هزار نهال فصلی از این مجموعه به سطح شهر منتقل و کاشته می شود.

 علیزاده یادآور شد: در انتهای مجموعه تولید، عملیات تسطیح برای کاشت انواع کاج، کاج تهران  و انواع سرو زبان گنجشک و عناب تلخ در حال انجام است.

وی تصریح کرد: برای کشت گل های فصلی تا یک سال آینده و درخت تا سه سال آینده به خودکفایی خواهیم رسید.

 علیزاده از اجرای عملیات احداث استخر، جهت ذخیره آب در انتهای این مجموعه با ظرفیت حدود ۴۵۰ متر مکعب خبر داد.

وی از طراحی و چیدمان یک سفره هفت سین برای نوروز ۹۸ توسط این سازمان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری کارها و اقدامات خوبی برای ارتقای فضای سبز شهر کرمان انجام خواهیم داد. به طوری که شاهد سه برابری کار میدانی این سازمان برای کاشت گل و گیاه و درخت و درختچه، گل آرایی و احیای فضای سبز بلوار جمهوری خواهیم بود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان با بیان این که طرح فضای سبز  بولوار جمهوری به زودی عملیاتی خواهد شد، از  واکاری و لکه گیری فضای سبز سطح شهر خبر داد.

 گفتنی است؛ مدتی است سازمان پارک ها و فضای سبز شهر کرمان به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبدیل شده و مدیریت این مجموعه نیز تغییر کرده است. هم اکنون این سازمان با سرپرستی علیزاده فعالیت می کند.

کد خبر 4514582

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: کرمان گلفروشی فضای مجازی گل خوردن کودک کار

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کودکان کار در بازی مس کرمان و گل گهر سیرجان تکریم می شوند
 • همایش ملی شهر دوستدار کودک ، سنگ بنای خوبی برای حمایت از کودکان
 • شهرداری ها مجری پروژه‌های مربوط به شهر دوستدار کودک هستند
 • تشبیه بخشی از لایحه برنامه توسعه شهرداری به انشای بچه دبستانی‌ توسط معاون شهردار
 • بازداشت شهردار آوج و چند کارمند شهرداری
 • گرد و خاک در شهرداری قزوین / دستگیری شهردار و چندتن از مسئولان
 • ۹ سبزی خوردن که می‌توانید به راحتی در خانه پرورش دهید
 • معاون شهردار تهران: حق مردم به شهر را تقویت خواهیم کرد
 • شهردار تهران: تجمع های پیمانکاران، هدایت شده است
 • اصلاحات طرح زوج و فرد در جلسه شورای ترافیک شهر تهران بررسی می‌شود
 • اصلاحات طرح زوج و فرد در جلسه امروز شورای ترافیک شهر تهران امروز بررسی می‌شود
 • حناچی: ردپای عواملی از درون شهرداری در تجمعات پیمانکاران
 • ◄ بررسی اصلاح طرح‌ترافیک تهران در جلسه امروز شورای‌عالی ترافیک
 • ردپای عواملی از درون شهرداری در تجمعات پیمانکاران/ برخورد با مدارا با دست‌فروشان
 • بررسی اصلاحات طرح زوج و فرد در جلسه امروز شورای عالی ترافیک تهران
 • بازديد شهردار، رئيس و اعضاي شورا از پروژه‌هاي شهرداري قرچک
 • شهردار تهران : سالانه ۳۰ درصد از بودجه شهرداری کاسته می‌شود / خلاقیت در امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران کم رنگ است
 • کاشت سبزی خوردن در خانه با ساده ترین ترفندها
 • دستگیری ۹ جاعل پروانه‌های ساختمان در فریدونکنار/کارمند فرمانداری و ۲ دهیار در بین دستگیر شدگان هستند