خبرگزاري آريا - اهواز- ايرنا- استاندار خوزستان گفت:130 ميليون دلار معادل چهاردرصد درآمد وزارت نفت به خوزستان طي سه سال آينده پرداخت خواهد شد تا صرف پروژه هاي عمراني و اجتماعي استان شود.

به گزارش ايرنا غلامرضا شريعتي شامگاه شنبه در نشست شوراي برنامه ريزي استان در سرسراي استانداري خوزستان بيان کرد: بر اساس مصوبه شوراي اقتصاد کشور اين اعتبار بر اساس نظر و تصميم سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان هزينه مي شود و وزارت نفت هيچ اختياري در هزينه اين اعتبار ندارد.
وي با اشاره به بحث واگذاري پروژه هاي دستگاه هاي دولتي به بخش خصوصي ادامه داد: اين موضوع در کشور با مديريت محمد باقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه انجام مي شود از اين رو مديران استان نهايت تلاش خود را در اين بخش داشته باشند.
شريعتي گفت: دستگاه هاي اداري پروژه هاي نيمه تمام خود را به بخش خصوصي واگذار کنند تا اين پروژه ها هرچه زودتر به نتيجه برسند.
استاندار خوزستان با تاکيد بر اينکه مديران بايد مردم را از اقداماتي که در استان انجام مي شود مطلع کنند بيان کرد: اقدامات بسيار خوبي در استان انجام گرفته که لازم است مردم از آنها اطلاع داشته باشند که از جمله اين اقدامات ساخت يک هزار کلاس درس تا پايان امسال و اصلاح بيش از 570 کيلومتر شبکه آب است.
استاندار خوزستان ادامه داد: سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان هر چه سريعتر ميزان اعتبارات تخصيص يافته به استان درسال هاي 96 و 97 و طرح هايي که در اين مدت انجام گرفته است را به مردم اعلام کند.
وي گفت: دستگاه هاي اجرايي در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب در استان بسيج شوند تا اميد و نشاط را به جامعه منتقل کنند.
شريعتي با اشاره به موضوع اجتماعي استان بيان کرد: اطلس اجتماعي آسيب هاي اجتماعي استان تهيه شده تا براي رفع مشکلات در بخش هاي مختلف تصميمات لازم گرفته شود.
در ادامه اين نشست مدير کل راه و شهرسازي خوزستان بيان کرد: از 75 شهري که در استان وجود دارد 61 طرح جامع شهري و تفصيلي آن ها تهيه شده است که از اين تعداد 55 طرح مصوب و در دست اجراست.
عباس پورسلان ادامه داد: براي پيشرفت هر چه بيشتر طرح هاي جامع شهري لازم است که استعلام هايي که از دستگاه هاي اجرايي خواسته مي شود در کمترين زمان تهيه شود که متاسفانه برخي دستگاه هاي استان و به ويژه شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب هيچ همکاري با اين اداره کل ندارد.
وي گفت: در بسياري از موارد طرح هايي که مصوب مي شود توسط سرمايه گذار و يا برخي دستگاه ها انجام مي شود که بدون هيچ نتيجه و پيشرفتي رها مي شوند.
7158/6064
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تسنیم بررسی کرد؛ راه‌های تامین و میزان درآمدهای پایدار شهرداری سنندج

خبرنگار تسنیم پای صحبت‌های معاون اداری و مالی شهرداری سنندج نشسته تا راه‌های تامین و میزان درآمدهای پایدار شهری را بررسی کند. ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، امروزه یکی از مهم‌ترین مباحث در آمدی، درآمد پایدار شهرداری‌هاست و شهرداری به‌عنوان سازمانی خود اتکا در درآمد و هزینه، مستقل از دولت بوده که دستیابی به درآمد پایدار یکی از راه‌های تامین نیازهای مالی آن است. اما درآمدهای پایدار چیست و چشم‌انداز آن چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی شهروندان، خبرنگار تسنیم پای صحبت‌های «کمال کاظمی»؛ معاون اداری و مالی شهرداری سنندج نشسته تا به بررسی وضعیت درآمدهای پایدار شهری بپردازد.

معاون اداری و مالی شهرداری سنندج در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: درآمد پایدار منبعی مشخص و همیشه جاری بوده که عوارض نوسازی عمران شهری، قانون مدیریت پسماند، عوارض خودرو و کسب و پیشه از جمله این درآمدها محسوب شده و شهروندان باید بابت آن مبالغی را پرداخت کنند اما به‌دلیل عدم وجود ضمانت‌نامه‌های اجرایی علی‌رغم تشویق شهروندان و فراخوان‌های مختلف، جز در مواقع نیاز شهروندان به استفاده از خدمات، این مبالغ پرداخت نمی‌شود.

کمال کاظمی افزود: درآمدهای پایدار ما عوارض‌نوسازی و عوارض پسماند و ارزش افزوده هستند که تابع شرایط اقتصادی در طول یک سال نبوده و همواره مردم مکلف به پرداخت آن هستند چیزی شبیه به قبض‌های آب و برق و امثالهم. اولین شرط تأمین این منابع برای شهرداری‌ها، بالا بردن فرهنگ عمومی است، مردم هستند که باید این عوارض را پرداخت کنند. عموم درأمدهای پایدار از محل خدمات شهری تأمین می‌شود. مردم باید این تعهد را بپذیرند و اجرا کنند.

وی ادامه داد: شهرداری به عنوان شخصیتی حقوقی می‌تواند بصورت پیمانکار و خارج از فعالیت‌های درون سازمانی از ماشین‌آلات خود جهت کسب درآمد استفاده کند اما به‌دلیل کمبود این تجهیزات و افزایش نیازهای درون سازمانی این مهم مغفول مانده است.

معاون اداری و مالی شهرداری سنندج با اشاره به دیگر منابع درآمدی شهرداری خاطر نشان کرد: ساخت و ساز املاک و اجاره آن از دیگر منابع درآمدی این نهاد محسوب می‌شود که در سنوات گذشته به‌دلیل نقص قوانین و نبود سرمایه‌گذار در این زمینه رشد چشم‌گیری نداشتیم با این وجود تاکنون واحدهای تجارتی و خدماتی ساخته و اجاره داده شده و از طریق آن درآمدی عاید شهرداری می‌شود.

سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای شهرداری سنندج پیدا نشده است

وی با اشاره به آفت‌های حوزه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: به‌دلیل سرانه درآمدی پایین مردم سنندج و عدم وجود انگیزه تاکنون سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای مختلف شهرداری سنندج یافت نشده است.

کاظمی با بیان اینکه در راستای ایجاد و افزایش درآمد پایدار شهرداری سنندج اقداماتی انجام شده است، گفت: معرفی سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی و موافقت با آن می‌تواند زمینه و پتانسیل حضور سرمایه‌گذار را افزایش داده و در نتیجه سرانه درآمدی این شهر افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: میانگین سرانه درآمدی سنندج 250 هزار تومان بوده در حالیکه کرمانشاه بیش از یک میلیون تومان است.

ابهام در عوارض مالیات بر ارزش افزوده و درآمد شهرداری سنندجیاسوج| اجرای 7 پروژه عمران شهری در دهدشت؛ درآمد پایدار نداریمتسهیلات‌کم بهره با هدف تحقق درآمد پایدار به شهرداری‌های اردبیل اختصاص می‌یابد

معاون اداری و مالی شهرداری سنندج با بیان اینکه درآمد سرانه، قابل وصول بوده و متفاوت از درآمد پایدار است، عنوان کرد: بیشترین درآمد شهرداری‌های کشور بر پایه ساخت و ساز بوده و شهرداری سنندج از این قاعده مستثنی نیست در حالی‌که ساخت و ساز شاخص درآمد پایدار محسوب نمی‌شود و تنها منبع درآمدی برای این سازمان است.

وی با بیان اینکه سودآوری ساخت و ساز در سنندج نسبت به سایر استان‌ها کمتر است، افزود: مصالح ساختمانی در سراسر کشور تقریباً یک قیمت بوده با این حال به دلیل سطح درآمدی مردم ساخت و ساز وارد رکود شده و فروش خوبی نخواهد داشت.

نمی‌توان انتظار فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای در شهرداری سنندج داشت

معاون اداری و مالی شهرداری سنندج با اشاره به ردیف‌های مشمول درآمد پایدار گفت: سال گذشته شهرداری در حوزه نوسازی شش میلیارد و 143 میلیون تومان، عوارض خودرو 236 میلیون تومان، کسب و پیشه 372 میلیون تومان و مدیریت پسماند یک میلیارد و 794 میلیون تومان درآمد داشته است.

وی افزایش گردش مالی و سطح درآمد عمومی شهر را یکی از راهکارهای افزایش درآمدی شهرداری دانست و افزود: گسترش قدرت خرید مردم می‌تواند منجر به حضور سرمایه‌گذار، افزایش ارزش افزوده و در نتیجه افزایش سرانه درآمدی شهرداری شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: وجود پروژهای متعدد سرمایه‌گذاری و واگذاری آن به بخش خصوصی از دیگر راهکارهای افزایش این سرانه است.

معاون اداری و مالی شهرداری سنندج یادآور شد: با وجود سرانه درآمدی ناچیز شهرداری سنندج و عدم پرداخت عوارض مختلف توسط مردم، نمی‌توان انتظار فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای داشت.

انتهای پیام/ن

R7848/P/S6,66/CT2

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۶۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شفاف‌سازی درباره اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس
 • معاون وزیر ورزش سخن مسوولان و پیشکسوتان ورزش نی ریز را شنید
 • فیلم/ آمریکا برابر ۴۵۰ سال درآمد نفتی ایران بدهی دارد!
 • قدیری‌ابیانه: نیم میلیون آمریکایی کارتن‌خواب هستند
 • قدیری ابیانه: آمریکا نمی‌تواند از در جنگ با ایران وارد شود
 • قدیری‌ابیانه: هژمونی آمریکا مرده است/نیم میلیون آمریکایی کارتن‌خواب هستند
 • سهام دولتی ۴ پالایشگاه نفت واگذار می‌شود
 • رسمی؛ انتقال ماتیا پرین از یوونتوس به بنفیکا چهار ماه به تعویق افتاد
 • مدیریت مبتنی بر درآمد‌های نفتی ریشه بروز مشکلات متعدد در کشور است +فیلم
 • نخستین اولویت وزارت راه و شهرسازی برای مسجدسلیمان جابه‌جایی منازل در مناطق آلوده به نفت است
 • آیت‌الله جزایری: جابه‌جایی مناطق آلوده به نفت و گاز مطالبه اصلی مردم مسجدسلیمان است
 • زنگ خطر در استقلال به صدا درآمد؛ پروپییچ را فراموش کنید
 • زنگ خطر در استقلال به صدا درآمد؛ پروپییچ را فراموش کنید، خطرهای جدید در راه هستند!
 • اهمیت فرهنگ سازی در کاهش تصادفات/ علت ۹۰ درصد تصادفات جاده‌ای عامل انسانی است
 • معتمدی: عمده درآمد قرارداد‌های ارتباط با صنعت صرف خود پروژه‌ها می‌شود
 • درآمد 8 میلیون یورویی بارسلونا از تور پیش فصل تابستان 2019
 • مصاف شاگردان ویسی با بادران و استقلال خوزستان
 • اگر ایران نتواند ۱.۵ میلیون بشکه نفت در روز را بفروشد، چه خواهد شد؟  
 • ترکیب فاضلاب در آب شرب خوزستان!/ اختلاف وزارت نیرو و محیط زیست به قوه قضائیه کشیده شد