رکنا: دستان پینه‌بسته‌ کارگران شهرداری فسا خالی از حق کارگری‌شان است و حتی در اقدامی جدید بیمه‌هایشان نیز با مشکل مواجه شده است.

چندی پیش پیامی مبنی بر عدم پرداخت ۳ ماه از حقوق کارگران شهرداری و کارخانه قند فسا در فضای مجازی منتشر شد؛ به همین منظور خبرنگاری سری به خیابان‌های این شهر برای گفت‌وگو با کارگران شهرداری زد تا احوال آن‌ها را جویا شود.

گاری بدون دسته

آقای جعفری از کارگران واحد خدمات شهری شهرداری فسا است، روزی که برای کاری به فرمانداری می‌رفتم او را در آن نزدیکی دیدم و به سراغش رفتم و پای حرف‌هایش نشستم؛ او در ابتدا اندکی غر می‌زند و اظهار می‌کند: مدام به ما می‌گویند که پولی را برای پرداخت به شما نداریم که این واقعاً زندگی شخصی مرا دچار مشکل کرده است.

وی در ادامه‌ گاری­‌اش که دسته ندارد را به من نشان می‌دهد و می‌گوید: حتی تجهیزات درستی را هم در اختیار ما قرار نمی‌دهند؛ کار با این گاری سخت است و باعث کمردرد من شده است.

جعفری در ادامه گلایه‌هایش بیمه­ هایشان را نشانه می‌گیرد و می‌گوید: اکنون ۳ ماه است که بیمه ما تمدید نشده و این باعث خراب شدن سابقه بیمه می‌شود.

پدر شرمنده

کارگر فضای سبز که دریکی از بلوار­های شهر در حال جمع‌آوری برگ­‌های پاییزی اطراف شمشادها بود،دغدغه­‌هایش را این‌گونه عنوان می‌کند: حقوقمان واقعاً کم است که آن‌هم مدام عقب می‌افتد.

وی بیان می‌کند: ۵ ماه است که تصادف کرده‌ام؛ بیمه ۲ ماه از آن و در ماه سوم تنها ۸ روز را برایم تأیید کرده است.

این کارگر نسبتاً مسن با عصایی در دست و آن پایی که به‌سختی توانایی ایستادن روی آن را داشت، اظهار می‌کند: با این وضعیت پایم، با التماس به سرکار بازگشتم اما در حال حاضر و با این وضعیت، تکلیف اجاره خانه عقب‌افتاده‌ام چه می‌شود؟

وی در ادامه عنوان می‌کند: چه کسی باید جوابگوی زن و ۳ فرزند من باشد؟ من حتی ۳ ماه است که پول خرید نان را هم ندارم.

این کارگر شهرداری فسا با یادآوری وضعیت خانواده­‌اش می‌گوید: چند روز پیش دخترم از من درخواست خرید بیسکویت کرد و من شرمنده‌ او شدم چون نه پولی دارم، نه کسی و نه دیگر رویی که بتوانم پولی را از او قرض بگیرم.

مجبوریم تحمل‌کنیم

مهدی که از دیگر رفتگران این شهر است اظهار می‌کند: ۳ ماه از حقوقمان نگه‌داشته می‌شود و یک برج از آن را پرداخت می‌کنند.

وی می‌گوید: به تعویق افتادن حقوقمان به ۴ ماه نیز رسیده که پس از اعتصاب کارگران آن را پرداخت کردند؛ مجبوریم که تحمل‌کنیم، چاره چیست؟

امید به سال آینده

مسوول امور مالی شهرداری فسا تصریح می‌کند: سال­هاست که شرایط همین است زیرا شهرداری دچار کمبود نقدینگی است.

محمدرضا قلندری ادعا می‌کند: ما کارمندان رسمی و حتی شخص شهردار نیز هم­زمان و یا حتی دیرتر از کارمندان و کارگران شهرداری حقوقمان را دریافت می‌کنیم.

وی عنوان می‌کند: اما راهکار ما این است که تا سال آینده پرداختی‌ها را به‌روز کرده و سعی‌مان بر آن است که فاصله پرداختی‌ها را کم کنیم.

تناسب جیب مردم با درآمد شهرداری!

شهردار فسا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس عنوان می‌کند: حقوق کارگران از ابتدا عقب بوده و به من تحویل داده‌شده و این ۲ ماه عقب‌ماندگی حقوق برای کارگر و کارمند وضعیتی یکسان است.

حسن برات ادامه می‌دهد: از دولت بودجه‌ای جز در مصارف و پروژه‌های خاص به شهرداری داده نمی­‌شود که از آن نیز در هیچ جای دیگری امکان استفاده نیست.

وی تصریح می‌کند: زمانی که بودجه‌های مورد راهکار وصول عوارضی محقق نشود، به همین تناسب درجاهای مختلف از سبد کارکنان کسر می‌شود.

شهردار فسا دلیل محقق نشدن این بودجه‌ها را این‌گونه عنوان می‌کند: مردم پول و درآمد ندارند و وضعیت اقتصادی شهرداری، مستقیماً وابسته به جیب مردم است.

برات افزود: شهری کشاورزی‌خیز مانند فسا همچنان وضعیت صنعتی و سایر صنایع مانند گردشگری نیز برایش توسعه پیدا نکرده و مردم توان مالیشان به حداقل رسیده است.

وی ادامه می‌دهد: با این جریانات، به اولین جایی که ضربه وارد می‌شود شهرداری است زیرا اتفاقات اقتصادی جامعه مستقیماً به شهرداری منعکس می‌شود.

وی عنوان می‌کند: بخش عمده کارهای عمرانی که در شهر انجام می‌دهیم از کارخانه آسفالت، کارخانه سنگ‌شکن و قطعات تولیدی خود شهرداری مورداستفاده قرار می‌دهیم که هزینه‌ها بهینه شود.برات اظهار داشت: مطالباتی از دارایی‌­های شهرداری در سطح شهر مورد بررسی قرارگرفته و راهکارهای مختلفی از درآمد را پیگیر بودیم و هستیم.

شهردار فسا بیان می‌کند: همه این عملکردها در راستای این قرار دارد که روی پرداختی‌ها تمرکز بیشتری داشته باشیم و بتوانیم آن‌ها را به‌روز کنیم.

برات می‌گوید: پرداختی‌های ما تا ۴ ماه هم معوقه داشته و حداقل تلاش ما بر این است که حقوق از این عقب‌تر نرود.

پس از پیگیری حقوق کارگران شهرداری، به کارخانه قند سر زدم اما آنجا خبری از گلایه برای عقب‌ماندگی حقوق نبود و طبق اسنادی که مدیر بازرسی کارخانه ارائه داد ماهانه‌ها در وقت مقرر پرداخت انجام شده بودند.

خوشبختانه کارگران کارخانه قند، مشکلی در پرداختی‌هایشان نداشتند؛ اما کمی آن‌طرف‌تر کارگری که در حال نظافت، نزدیکی همان کارخانه است در پرداخت هزینه نان شبش مانده است.

وقت زیادی نیز به شروع سال جدید نمانده و لازم است مسوولان اقدامات مثبت بیان‌شده را سریع‌تر اجرایی کرده و کمی به وضعیت کارگران رسیدگی کنند.

گزارش از زهرا زارع پور

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

روحانی سرشناس خلع لباس شد / دادستان تهران شکایت کرد + عکس مادر سنگدل دخترش در ازای مواد در اختیار موادفروشان قرار می داد+ عکس فاجعه / پیمانکار شهرداری 2 گلفروش را مجبور به خوردن گل کرد!+فیلم اولین گفتگو با دختر سیرجانی / دوست دارم امیر آزاد شود !+ عکس و فیلم سلطان خواستگاری کیست؟! این دختر ایرانی با 500 خواستگار رکورد زد ! + سند دعوت شیطانی از دختر17 ساله تهرانی به خلوتگاه پسر نوجوان / فیلم های تجاوز فاش کرد +عکس تجاوز به دختر 14 ساله در بازی والیبال +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا زمان واریز یارانه دی 97 مشخص شد خودکشی عجیب دختر آرایشگر شمالی در بام تهران / 9 صبح امروز رخ داد این مرد زنان را در شاهرود ماساژ می داد! / پلیس فاش کرد زن جوان عضو مهم بدنش را از دست داد / در دستشتان رخ داد توطئه شبانه زن کینه جو برای ترور یک مقام در زاهدان+ جزییات واکنش کم نظیر یک سردار به فیلم رقص سربازان ! + فیلم تکاندهنده ترین عکس ها از مرگ پسر 13 ساله اهوازی +جزییات

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شهرداری که اجازه نمی‌دهد مدیران، قبل از کارگران حقوق بگیرند! + فیلم

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، موسی شاعری شهردار اهواز، صبح امروز در گفتگوی تلفنی با برنامه «سلام صبح بخیر»، توضیحاتی را درباره فرآیند پرداخت حقوق کارگران و مدیران مطرح کرد.
او گفت که طبق قوانین وضع شده‌ی جدید، تا زمانی که حقوق کارگران در بخش‌های خدماتی، پاکبان، فضای سبز و اجرایی، پرداخت نشود، مدیران، حقوقی دریافت نخواهند کرد.

 

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

 

انتهای پیام

 

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: فضای مجازی بیمه تصادف اقتصادی پول شهرداری کارگر شهرداری خرید فسا عکس فیلم دختر مرد قتل جوان پلیس عجیب دستگیر زن

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۷۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مادران دو شهید در فسا تشییع شدند
 • مرگ دلخراش کارگر بیرجندی هنگام کار با دستگاه
 • درخواست افزایش قدرت خرید کارگران روی میز شورای عالی کار
 • شیوه ‌نامه قراردادهای شهرداری، سدی در برابر تضییع حقوق کارگران افزایش میزان حقوق کارگران شهرداری با توجه به تورم
 • انتقاد شیرزاد از حقوق یک میلیون و دویست هزار تومانی‌کارگران شهرداری رشت
 • وقتی یک استاد فلسفه پدر می‌شود
 • کارگر خدمات شهرداری آبیک کیف پول را به صاحبش بازگرداند
 • پایان اعتراض کارگران شهرداری لوشان/ شهردار وعده پرداخت بخشی از حقوق را داد
 • افتتاح کارخانه تفکیک پسماند در قم
 • عکس/ پخت بیسکویت با گرمای خورشید
 • کارگر دست پاک شهرداری آبیک کارت بانکی و چک 400 میلیون ریالی را به صاحبش برگرداند
 • طرز تهیه دسر تیرامیسوی عالی و خوشمزه
 • مرگ کارگر پیمانکاری پارس جنوبی به علت گرما زدگی
 • متهم: بابت قتل پدرم شرمنده هستم
 • سومین یادواره شهدای کارگر در کرمان برگزار می شود
 • اخراج ۱۸۵ نفر از کارگران فورد قطعی است
 • دخترم با آن که ۱۵ سال بیشتر ندارد دختر بدنام شهر لقب گرفته!
 • فورد ۲۰۰ کارگر را در کانادا از کار برکنار می‌کند
 • به نام کارگر به کام دولت/ قانون خودساخته‌ای که حق بیمه را ٣٠٠ درصدی می‌کند