به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شورای شهر قزوین، در جلسه علنی شامگاه شنبه این شورا، سیاست های کلی تدوین و اجرای بودجه سال 98 شهرداری قزوین قرائت شد و لوایح و تاکیدات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه پیرامون شفاف سازی درآمدها و هزینه ها، اولویت دادن به طرح ‌های نیمه‌ تمام، اجرا نکردن طرح جدید به استثنای طرح های ضروری و توجه ویژه به نواحی منفصل شهری مورد بحث قرار گرفت و اعضای شورای شهر قزوین در خصوص توزیع متوازن بودجه هزینه ای و طرح های عمرانی در مناطق سه گانه گفت و گو کردند.


حکمت الله داوودی ریس شورای شهر قزوین در این جلسه با تاکید بر ایمنی فضای شهری به تجهیزات آتش‌نشانی مطابق با برنامه پنج ساله شهرداری، خواستار ایمن سازی شهر در مقابل سوانح و حوادث طبیعی شد.
در ادامه جلسه نمایندگان پارلمان شهر قزوین به موضوعاتی از قبیل تخصیص بودجه کافی برای افزایش سرانه فضای سبز و احداث پارک بانوان در بلوار جمهوری اسلامی پرداختند.
احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری که مدتی پیش 11 محله در این زمینه شناسایی شده است با همکاری اداره کل راه و شهرسازی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
اعضای شورای شهر قزوین در پایان جلسه به ادامه مناسب سازی معابر جهت استفاده معلولان و جانبازان، اهتمام لازم به مبلمان و نمادهای شهری به منظور زیباسازی با نگاه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کردند.
6101*9925
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

پازل سبزه‌میدان قزوین تکمیل می‌شود؟

شب گذشته در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین تأثیرات اجتماعی و فرهنگی طرح احیا و بازآفرینی سبزه‌میدان قزوین با حضور مسئولان و کارشناسان موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، الهام نظری مسئول آسیب‌شناسی سبزه‌میدان شب گذشته در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین، ضمن ارائه گزارشی در خصوص ارزیابی تأثیرات اجتماعی و فرهنگی طرح احیا و بازآفرینی سبزه‌میدان قزوین بیان کرد: دفتر تسهیل گری توسعه طرح بازآفرینی سبزه‌میدان از دو ماه گذشته در میدان مستقر شد و جهت بررسی وضعیت موجود در میدان از طریق ارتباط چهره به چهره با مردم پیمایش‌هایی را انجام داد.

مسئول آسیب‌شناسی سبزه‌میدان در خصوص موضوعات موردبررسی در دفتر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات موردبررسی، بحث آسیب‌ها است که دو آسیب خیلی عمده سبزه‌میدان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، یکی از این موضوعات بحث فضای کاملاً مردانه میدان است درواقع می‌توان گفت سبزه‌میدان یک فضای تک جنسیتی است و این موضوع تبعاتی در سطح شهر دارد و خانوادگی نبودن فضا امنیت آنجا را کاهش می‌دهد.

این کارشناس ارشد علوم اجتماعی بیان کرد: یکی از نمودهای فضاهای کاملاً مردانه که در سطح میدان وجود دارد مربوط به مشاغل کاذب و دست‌فروشی که به‌صورت رسمی و غیررسمی مشهود است این امر آسیب‌های دیگری را در میدان ایجاد کرده است، مثلاً این محل پاتوق افراد نامناسب شده و یا ممکن است خریدوفروش مواد مخدر و یا درگیری و دعوا در میدان اتفاق بیفتد.

نظری گفت: یکی دیگر از موضوعات، مرزهای اجتماعی است که در میدان کشیده شده و به‌صورت خیلی غیررسمی قواعد نانوشته‌ای در میدان حاکم است که باعث شده سبزه‌میدان خانه امنی برای برخی افراد خاص شود و در کنار این موضوع حضور افراد مختلف در میدان کمرنگ شود.

این کارشناس ارشد علوم اجتماعی خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از میدان سالمندان تجمع می‌کنند که همین امر باعث می‌شود تکثر گروه‌های مختلف اجتماعی را در میدان ببینیم، همین موضوع به بحث مردانه شدن فضای میدان هم دامن می‌زند.

وی گفت: سالمندان به‌صورت کلی از جاهای مختلف شهر وارد میدان می‌شوند و به این صورت نیست که فقط سالمندان ساکن در محلات اطراف، در میدان تجمع کنند، این‌ها یکی از گروه‌های مهم مستقر در میدان هستند که در بحث بازآفرینی میدان در آینده باید به نیازهای آن‌ها توجه شود.

نظری اضافه کرد: اگر خانم یا خانواده‌ای وارد میدان شود تنها در یک بخش محدود می‌تواند از میدان استفاده کند و این اتفاق هم اغلب در روزهای پنج‌شنبه یا بعدازظهرها رخ می‌دهد و اگر رهگذران بخواهند از فضای میدان استفاده کنند معمولاً در حاشیه میدان می‌نشینند و به‌صورت موقت، محلی برای استراحت چنددقیقه‌ای است.

مسئول آسیب‌شناسی سبزه‌میدان تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد سبزه‌میدان قزوین نسبت به سایر استان‌ها این است که از ابتدا به‌عنوان مکانی برای اوقات فراغت شکل گرفته و به‌مرورزمان به‌جای اینکه محلی برای پیاده‌روی باشد به مکانی برای ایستگاه‌های سواره مانند اتوبوس و تاکسی تبدیل‌شده است.

وی بیان کرد: به‌طورکلی کاربری‌های زیادی در سبزه‌میدان وجود دارد از همه مهم‌تر کاربری‌های تجاری مستقر در سبزه‌میدان هستند که تیم شهرسازی دفتر به‌صورت پلاک به پلاک با این واحدها وارد مذاکره و نیازسنجی شده‌اند و درصدد هستیم از طریق همین مذاکرات کاربری‌های سازگار با محیط را برای آینده وارد میدان کنیم تا بتوانیم به معنای کلمه میدان را به محلی برای استراحت و اوقات فراغت تبدیل کنیم.

نظری اظهار کرد: این پروژه در چند بُعد قابل بهره‌برداری خواهد بود؛ در بُعد اجتماعی قطعاً می‌تواند منجر به کنترل آسیب‌های اجتماعی شود چراکه فضا از حالت مردانه خارج شده و دیگر پاتوق افراد نامناسب نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: در همین راستا توسعه اوقات فراغت خانواده‌ها اتفاق می‌افتد و وقتی تبعیض در بهره‌برداری از میدان از بین برود و اقشار مختلف صاحب میدان می‌شوند، تعامل اتفاق افتاده و همین امر توسعه اجتماعی را به همراه خواهد داشت و همین موضوع اعتماد عمومی میان شهروندان و شهرداری را ایجاد خواهد کرد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از ابعاد این طرح موضوع فرهنگی در آینده است، شناخت فرهنگ‌های مختلف در مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف اتفاق می‌افتد و همین امر به بازنده سازی هویت شهری کمک مستقیم می‌کند.

نظری خاطرنشان کرد: با افزایش امکانات رفاهی و تفریحی که در حال حاضر میدان فاقد آن است می‌تواند به افزایش کیفیت بصری فضای شهری و به پاتوق شهری کمک کند و با این روش جمعیت وارد میدان می‌شوند؛ امنیت تأمین می‌شود و گسترش کسب‌وکارهای مختلف اتفاق می‌افتد که همه مربوط به بُعد روان‌شناختی موضوع است.

این کارشناس ارشد علوم اجتماعی توضیح داد: در این طرح با یک تغییر الگوی حمل‌ونقل مواجه هستیم و تلاش می‌کنیم ذهن مردم را برای این امر آماده کنیم که این طرح در راستای بهبود حمل‌ونقل عمومی خواهد بود و به کاهش بار ترافیکی منجر می‌شود.

وی در ادامه موضوع مربوط به اقتصاد میدان را مطرح و تشریح کرد: در میدان بحث حسابداری اجتماعی مطرح است و در این بحث هر موضوع اقتصادی منجر به رفع یک سری مسائل اقتصادی می‌شود وقتی با این دید به بازآفرینی سبزه‌میدان نگاه کنیم خواهیم دید که این امر می‌تواند فرصت‌های شغلی جدیدی را در میدان ایجاد کند، البته در بحث اقتصادی یکی از موضوعات، حفظ و نگهداری میدان است که باید موردتوجه ویژه باشد.

نظری در پایان گفت: اگر همه این موضوعات در کنار هم قرار بگیرند ما صد در صد با پذیرش اجتماعی و استقبال شهروندان مواجه خواهیم شد، این موضوع شهروندان و مدیریت شهری را در یک خط مستقیم باهم قرار خواهد داد و مشارکت را افزایش خواهد داد.

هدف اصلی در پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان اعتمادسازی و افزایش مشارکت مردمی است

آرش رشوند آوه -مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری قزوین- نیز گفت: پروژه‌های سازمان نوسازی و بهسازی اجرا می‌شود بیشتر کارهای زیربنایی است که آثار آن را در طول سالیان خواهیم دید.

وی ادامه داد: پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان رویکرد اجتماعی دارد، پیاده محور است و هدف اصلی ما در این پروژه اعتمادسازی و افزایش مشارکت مردمی است و سعی کردیم این پروژه را به یک مطالبه مردمی و پویا تبدیل کنیم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری قزوین ابراز کرد: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۲ به قزوین است که در اجرای آن بیشتر دستگاه‌ها با ما همسو هستند، در ستاد بازآفرینی شهرستان، استان، ملی و در حضور وزیر برای این پروژه مصوبه گرفته‌ایم و پلیس راهور هم از این وضعیت ترافیکی راضی است.

حکمت‌الله داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این خصوص اظهار کرد: یکی از مواردی که ما در پروژه‌ها به آن توجه داریم بحث پیوست اجتماعی و فرهنگی است و این موضوع در پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان به‌خوبی دیده شد.

وی اضافه کرد: در ادامه با ورود به دولتخانه و چهلستون مجموعه سبزه‌میدان و دولتخانه و چهلستون به‌عنوان یک مجموعه گردشگری در هسته مرکزی شهر مطرح می‌شود و مقررشده در این موضوع همکاری لازم را با میراث فرهنگی داشته باشیم.


انتهای پیام

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها اداره کل راه جلسه علنی جمهوری اسلامی روابط عمومی شهرداری جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۷۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رشد ۳۷ درصدی بودجه سال ۹۸ شهرداری اصفهان
 • چرایی حضور یکی از محکومان فتنه ۸۸ در جلسه شورای شهر
 • واکنش رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران به حضور محکوم فتنه ۸۸ در جلسه این شورا
 • افزایش ۴۲ درصدی بودجه عمرانی شهرداری اصفهان در سال 98
 • اولویت ایمیدرو تکمیل طرح های نیمه تمام معدنی است
 • ۵۵ طرح در شهرداری‌های استان قزوین به بهره برداری می‌رسد
 • 49 طرح ملی در اولویت تکمیل قرار دارد بررسی طرح جامع اشتغالزایی در 20 روستا
 • پایان بررسی لایحه برنامه ۵ ساله سوم توسعه شهر تهران
 • سال ۱۴۰۰ تکمیل طرح توسعه ای فرودگام امام خمینی (ره)
 • مقابله با آب گرفتگی در شهر قزوین نیازمند تامین زیرساختهاست
 • رعایت پیوست اجتماعی و فرهنگی در طرح های شهری ضروری است
 • لایحه بودجه شهر یزد به شورای‌شهر تقدیم شد/لزوم توجه به منابع پایدار برای شهرداری
 • بودجه شهرداری یزد تقدیم شورای شهر شد
 • تأکید چهره ماندگار کشور بر ضرورت مشارکت خیرین در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سلامت
 • از افزایش سهم مدیریتی زنان تا ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری تهران
 • استاندار البرز از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید کرد
 • در جلسه رؤسای مدیریت شهری با استاندار خراسان رضوی چه گذشت؟
 • توجه به معيشت مردم، رويکرد بودجه 98
 • تشریح اولویت های بودجه ۹۸شهرداری تهران