به گزارش ایرنا امید حاجتی شامگاه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: این تسهیلات ارزان قیمت به سرمایه گذارانی پرداخت می شود که قصد انجام طرح ها و پروژه های اقتصادی در استان را دارند.
وی گفت: یک کمیته سه نفره در استان به ریاست استاندار نیز تشکیل می شود که قبل از پرداخت تسهیلات به فرد سرمایه گذار پروژه آن مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که طرح سودآور و توجیه پذیر باشد تسهیلات پرداخت می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار داشت: در حال بررسی ظرفیت بانک ها و دستگاه های استان هستیم تا مشخص شود که کدام بانک و دستگاه امکان حضور در انجام این طرح را دارند.
حاجتی با اشاره به اینکه مواردی برای انجام این طرح در اولویت قرار دارند بیان کرد: از جمله این اولویت ها پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به طرح هایی است که صادرات محور هستند .
وی گفت: همچنین طرح های نیمه تمام در استان که نیاز به سرمایه در گردش دارند و پروژه های دانش بنیان نیز در اولویت پرداخت این تسهیلات هستند.
وی در ادامه با اشاره به واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی بیان کرد: بیش از یکصد پروژه دستگاه های اجرایی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.
حاجتی افزود: با انجام این کار می توان نقدینگی بخش خصوصی را برای انجام پروژه های استان هدایت کرد که مزیت های زیادی را برای رونق اقتصادی استان به دنبال دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: نحوه عملکرد دستگاه ها در این طرح در تامین کسری اعتبار هزینه ای دستگاه ها و پرداخت سهم عمرانی آن ها تاثیر گذار است و از این 2 اهرم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح در استان استفاده می شود.
در ادامه این نشست رییس گروه امور مشارکت های عمومی و خصوصی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد: 108 پروژه در استان از 11 دستگاه اجرایی قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.
فریده مرتضایی ادامه داد: متاسفانه همکاری دستگاه ها در این طرح ضعیف بوده است به همین منظور یک مشاوره در استان در نظر گرفته شده است که تا بهمن ماه طرح های دستگاه های اجرایی را که برای تکمیل ان ها امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد را مشخص کند.
وی گفت: این طرح یک فرصت برای استان است که با کمترین هزینه پروژه های دولتی استان به بهره برداری برسند.
رییس گروه امور مشارکت های عمومی و خصوصی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: برای تکمیل 108 پروژه دولتی در استان نیاز به اعتباری بالغ بر 2 هزار و 360 میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و 330 میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی گفت: تا پایان امسال باید عملکرد استان در نحوه اجرای این طرح به دولت اعلام شود.
7158/6064
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پرداخت تسهیلات رونق تولید برای طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اینکه تسهیلات رونق تولید برای طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰درصد پرداخت می شود گفت:در جهت صیانت از نیروی کار و پایداری تولید و حمایت از ۱۸۴۱ بنگاه، حدود ۳۱۵ هزار شغل تثبیت شد. ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸ اقتصادی کار آفرینی و اشتغال نظرات - اخبار اقتصادی -

کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نقش بی بدیل کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در سال رونق تولید کارگران و کارفرمایان و سهامداران و سرمایه گذاران و مدیران بنگاههای اقتصادی در خط مقدم اجرای منویات  مقام معظم رهبری هستند و با تلاش و کار و تولید برای تحقق شعار سال جدیت دارند و ما همه باید به  آنها کمک کنیم.

اشتغالزایی با کسب و کارهای مجازی/ راه اندازی فروشگاه های اینترنتیطرح های تسهیلات محور اشتغالزا نیست/انتقاد به سیاست های اشتغالی تسهیلات محور

 وی ادامه داد: نقش بی بدیل کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی قابل توجه بوده، آنها شایسته خدمتگزاری بهتر هستند.کارگران در تمامی شرایط حساس انقلاب اسلامی اعم (از پیروزی انقلاب و جنگ و فعالیتهای اقتصادی و تولیدی و صنعتی و معدنی و کشاورزی...) همراهی بسیار ارزشمندی داشته ، دارند و خواهند داشت.

یاوری بیان کرد: کارگران  ایران اسلامی دل در گرو اسلام و انقلاب و مردم دارند و همه با کار و تلاش و رونق تولید پاسدار انقلاب و اسلام هستند.هم اکنون هم کارگران  علی رغم مضائق مالی و دستمزدهای حداقلی با تمام  توان در پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها دوش به دوش کارفرمایان  در رفع مشکلات بنگاهها اهتمام  دارند.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بیان کرد: شناسایی ورصد، پیگیری، و بررسی و رسیدگی و حل و فصل  مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکل دار  در ابتدا به عهده  سهامداران- مالکان- کارفرمایان و مدیران بنگاههای اقتصادی است و چنانچه موفق به حل مشکل نشوند از طریق وزارتخانه صادر کننده مجوز تاسیس و بهره برداری و پس از آن از طریق کارگروههای استانی و ملی تسهیل  و رفع موانع تولید بایستی پیگیری و اقدام نمایند. وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پیگیری  و حل و فصل ، مشکلات بنگاههای اقتصادی در جهت  صیانت  از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها رصد و پیگیری می نماید این موضوع از اولویت های کارگروه های تسهیل و رفع موانع  تولید استانهای کشور و کارگروه  ملی به شمار می رود.

 یاوری بیان کرد:برای صیانت از نیروی کار،کارفرمایان، کار آفرینان و سرمایه گذاران و حفظ حیات بنگاه های اقتصادی و پایداری تولید و تثبیت اشتغال رسیدگی حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکلدار ضروری است.

 وی ادامه داد: کارفرمایان، کار آفرینان و سرمایه گذارانی که بخواهند هر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید و جابجایی کارگاه و ماشین آلات به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید که در راستای سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت صورت دهند  و اصلاح ساختار انجام دهند کارگران آنان در طول مدت زمان تغییر اقتصادی با مصوبه شورایعالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند.

 یاوری بیان کرد: تمام کارگران  مشمول  قانون کار و تامین اجتماعی که در اثر خسارت ناشی از سیل در کشور کار خود را  برای مدت  محدودی از دست داده اند از حمایت  پرداخت  مقرری بیمه بیکاری بهره مند  شده اند و تعداد حدود 4800 نفر از کارگران  بیمه شده که در حادثه ناشی از سیل از کار بیکار شده اند مقرری ماهانه بیمه بیکاری دریافت  می کنند.

 وی اظهار داشت: حسب دستور تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام امکانات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای شروع سیل در کشور در اختیار حادثه  دیدگان ناشی از سیل قرار گرفته  و خدمات  رسانی تمام ارکان  وزارتخانه به حادثه دیدگان تا رسیدن به شرایط عادی ادامه  خواهد داشت.

 یاوری گفت:مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکلدار فقط نقدینگی نیست بلکه پاره ای از مشکلات درون کارگاهی است همانند( بالا بودن هزینه های تولید، انباشت محصولات تولیدی ، نیاز به اصلاح ساختار، اختلاف بین سهامداران، بعضاً سوء مدیریت و..) و بخش برون کارگاهی همانند( رکود صنعت، تحریم ها، واردات بی رویه، قاچاق کالا، مطالبات از سایر سازمان ها و...).در شرایطی که بنگاه های اقتصادی با مشکل مواجه می گردند، نیروی کار و کارگران عزیز می بایستی نهایت همراهی و همکاری را برای حل مشکل در جهت پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با کارفرمایان به عمل آورند.

 وی ادامه داد: درسال 1397 بنگاه های اقتصادی از محل رونق تولید برای تثبیت اشتغال و بهینه کردن خطوط تولید و ادامه فعالیت حدود بیش از   چهار هزار   میلیارد تومان تسهیلات  دریافت نمودند.

 مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ادامه داد: در سال 1398 نیز طرح رونق تولید برای واحد های صنعتی و معدنی کوچک و متوسط اجرا می شود. همچنین بنگاه هایی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60% اجراء و به آنان  تسهیلات  پرداخت می گردد. که در سال 98 نیزازهر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید، جابجایی کارگاه و ماشین آلات به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت صورت پذیرد با تأیید و تصویب طرح اصلاح ساختار  توسط شورایعالی کار حمایت موثر بعمل می آید.

 وی گفت: در جهت صیانت از نیروی کار و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها در سال 97 با حمایتهای موثر از 1841   بنگاه موجبات تثبیت حدود سیصدو پنجاه هزار نفر شغل فراهم آمد مسائل مربوط به حدود 1350 بنگاه مشکلدار را با جدیت رصد، پیگیری و دنبال می کنیم و در جهت رفع مشکلات آنان برای پایداری تولید از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

یاوری بیان کرد: استانداران به عنوان رییس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به همراه کلیه اعضاء کارگروه به گونه ای برنامه ریزی نمایند که هر روز یک بنگاه مشکلدار و یا بحرانی را مورد بازدید قرار داده  و از محل بنگاه با هم فکری مدیران، کارفرمایان و سهامداران کارگران مشکلات آنها را بررسی و رسیدگی و حل و فصل نمایند.مدیران و کارفرمایان بنگاههای اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی  می بایستی طرح خود را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند.تمامی کارگران و کارکنان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی در طول اصلاح ساختار اقتصادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می گردند.

 مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه در سال جاری بعضی جلسات  ستاد تسهیل  و رفع  موانع  تولید  ملی در استان های کشور برگزار خواهد شد افزود:سامانه  ستاد تسهیل  برای تسهیل  ارتباط متقاضیان  با ستاد و شفاف سازی و تسریع در مراحل رسیدگی به پرونده ها و نظارت  ستاد بر روند  اقدامات  توسط دستگاهها حداکثر تا خرداد ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.

کریم یاوری: مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در کارگاه  آموزشی حمایت از مشاغل  و بیمه  بیکاری در استان گلستان  گفت:بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است و تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که طبق مقررات قانون بیمه بیکاری بدون میل واراده از کار بیکار می شوند بیمه بیکاری پرداخت  می نماید.

 وی گفت:بیمه شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به دلیل بروز حوادث قوه قهریه و غیر مترقبه از قبیل  سیل ، زلزله ، جنگ، آتش سوزی و .... بیکار می شوند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می گردند.پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست اندر کاران اجرای قانون بیمه بیکاری است در سال 1397 حدود هجده هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری اشتغال مجدد پیدا کرده اند.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است  آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار و نیز باز آموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه  بیکاری را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا مراکز آموزش جوار کارخانجات فراهم  نماید. هزینه های آموزش های فنی و حرفه ای مقرری بگیران بیمه بیکاری از حساب بیمه بیکاری تامین و پرداخت  می گردد.

 وی ادامه داد: در سال 1397 حدود 28هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و باز آموزی و تجدید مهارت معرفی شدند. هم اکنون حدود 260 هزار  نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می نمایند.کارگران مجرد مشمول  قانون بیمه  بیکاری حد اقل شش ماه و حد اکثر سی و شش ماه و کارگران متاهل  و متکفل حداقل دوازده ماه و حداکثر پنجاه ماه به نسبت سابقه کاری و بیمه پردازی می توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده نمایند.

یاوری اظهار داشت:ایام  مقرری بیمه بیکاری جزء سابقه بیمه ای قابل قبول برای ایام بازنشستگی کارگران محاسبه می گردد.واگذاری امور و تصدیهای غیر حاکمیتی به بخش خصوصی صرفاً در چارچوب قوانین و مقررات، ضوابط و دستور العملهای ابلاغی باید صورت پذیرد.

 وی ادامه داد: تمام کارگران  مشمول  قانون کار ، تامین اجتماعی که در اثر حادثه  ناشی از سیل  از کار بیکار شده اند حتی اگر کمتر از شش ماه بیمه  پردازی داشته باشند مشمول  دریافت  مقرری بیمه  بیکاری خواهند شد.کارگران  و کارفرمایان  آسیب دیده از سیل اخیر در کشور را تنها  نخواهیم گذاشت تا رسیدن  به شرایط راه اندازی کارگاه  و شروع کار در کنار آنان  خواهیم بود.

 مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بیان کرد: برای تعادل بخشی به منابع و مصارف بیمه بیکاری و افزایش پوشش مقرری بگیران بیمه بیکاری کارگروههای مشترک بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی و شرکاء اجتماعی شکل گرفته و به جدیت پیگیری می نمایند.مقرری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول از روز اول بیکاری قابل پرداخت  است و کارگران مکلفند ظرف سی روز از تاریخ  بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحد های تعاون کار و رفاه اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال  به کار تخصصی یا مشابه  آن اعلام نمایند.

 یاوری افزود: کارآفرینان  و کارفرمایان محترم در تمامی واحد های تولیدی، صنعتی ، صنفی ، خدماتی و کشاورزی برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه نمودن کارگران اقدام  نمایند. کارآفرینان  و کارفرمایان محترم در تمامی واحد های تولیدی، صنعتی ، صنفی ، خدماتی و کشاورزی برای بهره مندی نیروی کار خود از مزایای قانونی نسبت به بیمه نمودن کارگران اقدام  نمایند.در شرایط فعلی همه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان  و خصوصاً نظام  مالی، بانکی و بیمه ای کشور می بایستی نهایت همراهی و همکاری را با بنگاههای اقتصادی در جهت حفظ اشتغال کارگران و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر برای آنان را بعمل آورند.

 انتهای پیام/

 

R1012189/P/S7,82/CT1 واژه های کاربردی مرتبط اشتغال‌زایی بحران بیکاری و اشتغال

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها بخش خصوصی دستگاه های اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه سرمایه گذاران جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۷۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساخت ۴ هزار مسکن ارزان قیمت در گلستان
 • ‌تسهیل شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های گردشگری آذربایجان غربی
 • شرایط برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های گردشگری تسهیل می شود
 • راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای کسب‌وکارهای دیجیتال
 • بیضایی وضعیت امروز سینمای ایران را پیش‌بینی کرده بود/ مدیران و سرمایه‌گذاران علاقمند به ستاره‌ها هستند نه سینما/ بعضی‌ به‌جای خرید پورشه، کارگردان می‌شوند
 • بانک های عامل روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را سرعت بخشند
 • بافت فرسوده‌ این شهر با یک زلزله فرو می‌ریزد...
 • تسهيلات ارزان قيمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوين ويژه دارندگان پايانه‌هاي فروش (POS)
 • ۲۷۰هزار هکتار زمین در ایران مستعد احداث گلخانه با اشتغالزایی ۱.۷ میلیون نفری
 • با بانک هایی که در اعطای تسهیلات طرح های مصوب تعلل کنند برخورد می کنیم
 • حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان زنجان
 • ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران گردشگری دریایی چابهار
 • کشاورزی ایران با تصویب طرح مشارکت بخش دولتی و خصوصی توسعه می‌یابد
 • ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری دریایی درچابهار
 • «کشاورزی»، ناجی اقتصاد| ۲۷۰هزار هکتار زمین در ایران مستعد احداث گلخانه با اشتغالزایی ۱.۷ میلیون نفری
 • وجود استعلام‌های متعدد باعث دلسردی سرمایه گذاران می‌شود
 • کشاورزی، ناجی اقتصاد| ۲۷۰ هزار هکتار زمین در ایران مستعد احداث گلخانه با اشتغالزایی ۲.۷ میلیون نفری
 • زاهدان| تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری دریایی چابهار ارائه می‌شود
 • ازاعلام فرسودگی بازار قم تاحمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری