خرداد: کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به تمجید از عملکرد شاگردانش در دو دیدار اخیر پرداخت و گفت که آنها توقعاتش را برآورده کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از امارات، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل ویتنام گفت: امروز هر دو تیم برای صعود بازی و تلاش می‌کردند.

البته آمار وجود دارد و تیم ایران در نیمه اول بالای 70 درصد مالکیت توپ داشت و حتی یک موقعیت گل هم به تیم حریف نداد. تیم ویتنام فوتبال مثبتی بازی کرد و بازیکنان ما تلاش و پشتکار خوبی در این بازی از خود نشان دادند.
نیمه اول باید 2 بر صفر یا 3 بر صفر به سود ما تمام می‌شدوی در ادامه افزود: ما توانستیم عملکرد خوبی از خود در نیمه اول نشان دهیم و با توجه به عملکردمان باید این نیمه را با نتیجه 2 بر صفر یا 3 بر صفر به پایان می‌رساندیم.
ویتنام در نیمه دوم فقط یک ضربه به دروازه ما داشتسرمربی تیم ملی ایران همچنین تصریح کرد: ما نتوانستیم نیمه نخست را با گل‌های بیشتر به پایان برسانیم و این باعث شد تا تیم ویتنام اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کند و در نیمه دوم یک ضربه به دروازه ما داشت،‌ البته این گویای همه چیز است،‌ 90 دقیقه و یک ضربه! الان هم باید توجه ما به بازی بعد باشد.
نتیجه دیدار عراق - یمن استراتژی ما را برای دیدار بعدی مشخص می‌کندکی‌روش در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای بازی با عراق که مهمترین دیدار ما در مرحله گروهی است دارد،‌ گفت: این بازی برای ما مهمترین دیدار است و از امروز تمام تمرکز و فکر ما و حتی رؤیای ما متمرکز خواهد بود برای بازی با عراق. البته منتظر نتیجه دیدار امروز عراق و یمن هم خواهیم بود، نتیجه‌ای که استراتژی ما برای دیدار آینده را مشخص خواهد کرد. مطمئناً ما با تمام وجود تلاش خواهیم کرد افتخار و شخصیت برای تیم ملی به دست بیاوریم. ما امروز راجع به ایران و ویتنام صحبت می‌کنیم.
بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده‌اند، نگرش و تمرکز آنها ستودنی استوی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش ایران روند خوبی را در مسابقات طی می‌کند، گفت: مطمئناً همین‌طور است. ما در دو بازی گذشته هفت گل به ثمر رسانده‌ایم. بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده‌اند و من همیشه از آنها می‌خواهم یک فوتبال فشرده و در عین حال مدرن را به نمایش بگذارند. این اتفاقی که در تیم ما می‌افتد به ندرت شاهد آن در تیم‌های آسیایی هستید. شاید کشورهای مانند،‌ امارات،‌ قطر، عربستان و ایران به نحوی بازی نمی‌کنند که بازی را کنترل کنند. خط دفاع در این تیم‌ها بالا و نزدیک به خط هافبک بازی می‌کند. نگرش و تمرکز بازیکنان ستودنی است. البته در نیمه دوم کمی بازیکنان عصبی بودند و آن هم به این دلیل بود که می‌خواستند گل‌های دوم و سوم را به ثمر برسانند. فقط باید کمی با آرامش بیشتر بازی کنند و با دقت بالایی ضربه آخر را بزنند.
تک‌تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارندسرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تفاوت کار دفاعی ایران در دو بازی گذشته مقابل یمن و ویتنام عنوان کرد: تفاوت عمده‌اش این بود که از بُعد اعتمادبه‌نفس و زمان‌بندی کار بهتری توانستیم انجام دهیم. مدافعان ما در بازی امروز بسیار بیش‌فعال بودند و همیشه سعی می‌کردند به سمت توپ و فضا حمله کنند و خداراشکر بازیکنان ما عملکرد بسیار خوبی داشتند. سردار آزمون به گل رسید، طارمی زحمات زیادی کشید، اشکان دژاگه که بعد از مصدومیت بسیار آماده بود و نوراللهی که تنها دو ماه است در تیم ملی حضور دارد بازی خوبی انجام داد و مهدی ترابی هم که فوق‌العاده است. تک‌تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارند.
برای قهرمانی در یک تورنمنت باید نیمکتی قوی داشته باشیدکی‌روش درباره این موضوع که ترکیب تیم ملی در دو بازی گذشته تغییراتی داشت، آیا تا پایان جام ملت‌ها تیم ملی شاهد تغییر خواهد بود، گفت: تک تک بازیکنان ما باید همیشه آماده باشند که در خدمت تیم باشند. مهمترین مسئله آمادگی روحی و روانی و همین‌طور از بُعد شخصیتی و کاراکتر بازیکنان هست و بازیکنان باید همیشه نشان دهند که فرقی نمی‌کند چه داخل زمین و چه بیرون باید آماده خدمت به تیم باشند. شما شاید یک تک بازی را با بازیکنانی که فیکس بازی می‌کنند، ببرید ولی اگر بخواهید قهرمان تورنمنتی شوید باید نیمکت ذخیره قوی داشته باشید که در خدمت تیم باشند. من به عنوان مربی اگر بازیکنی از بازی نکردن خوشحال باشد با این امر موافق نیستم، ولی تک‌تک بازیکنان باید بپذیرند و آماده باشند و هر لحظه‌ای که من از آنها درخواست کنم به درون زمین بروند و از آن بازیکنی که تعویض می‌شود بهتر عمل کنند. توقعم از بازیکنانم این است که بهترین عملکردشان را داشته باشند.
تعجب می‌کنم چرا ترابی در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست«تیم ملی ایران امروز بازی بسیار خوبی انجام داد. مهدی ترابی نیز درخشش بسیار خوبی داشت. آیا در بازی‌های آینده بیشتر از این بازیکن استفاده خواهید کرد؟»، کی‌روش در واکنش به طرح این پرسش از سوی خبرنگاری، تصریح کرد: من چند سال تجربه‌ای را دارم. شاید بازیکنان بزرگ زیادی ندیده باشم و با بازیکنان بزرگ خیلی کار نکرده باشم، اما هنوز شگفت‌زده‌ام که چطور هنوز این بازیکن در آسیا بازی می‌کند و در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست، چون استعداد زیادی دارد و سرعت و همین‌طور از لحاظ حرفه‌ای‌گری از شخصیت بسیار بالایی برخوردار است.
هنوز فضا برای بهتر شدن آزمون وجود داردوی در خاتمه تصریح کرد: مطمئناً سردار به عنوان مهاجم نوک ما در حال حاضر بهترین گلزن ماست. البته هنوز فضا برای بهتر شدن او وجود دارد. او بازی به بازی بهتر می‌شود،‌ آن هم به این دلیل است که به تازگی از مصدومیت رها شده است. مهم‌تر از آن عملکرد بازیکنانی مانند قدوس،‌ طارمی،‌ امیری و ترابی در یک‌سوم منطقه هجومی ماست که عملکرد بسیار خوبی برای کمک به گلزنی داشتند.
برچسب ها: کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم ملی ، ویتنام

منبع: خرداد

خبر بعدی:

مدافع تیم فوتبال امید: مقابل کویت با تمرکز بازی کردیم

علیرضا آرتا مدافع تیم فوتبال امید گفت که با تمرکز و پیاده کردن برنامه‌های تاکتیکی کادر فنی موفق به شکست کویت شدند. ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا آرتا که زننده گل اول بازی ایران مقابل کویت در تورنمنت قطر بود گفت: خوشبختانه توانستم در دقایق ابتدایی این بازی دروازه کویت را باز کنم که البته این گل حاصل زحمت همه بچه‌ها و بویژه پاس زیبای مهدی قائدی بود. با گل زودهنگامی که زدیم دفاع کویت خیلی زود باز شد و در ادامه توانستیم به یک پیروزی پر گل برسیم.

مدافع باشگاه مس کرمان اضافه کرد: کادر فنی شناخت و آنالیز بسیار خوبی از کویت داشتند و بر همین اساس طبق برنامه‌های مربیان از دقیقه اول به خوبی حریف را پرس کردیم. با فشاری که روی دروازه آنها وارد کردیم بارها صاحب موقعیت شدیم و در نهایت توانستیم با 5 گل به پیروزی برسیم. مسئله مهم تمرکز و دقت بچه‌ها در ضربات آخر بود.

آرتا گفت: بازی‌های تدارکاتی کمک زیادی به اعضای تیم می‌کند و خوشبختانه این اردوها و بازی‌ها بسیار مفید بوده که باعث شده تجربه و هماهنگی بچه‌ها بیشتر شود. نتیجه مسابقه اول برابر تاجیکستان برای ما سخت بود اما قطعا تجربه بزرگی بود چرا که فهمیدیم باید از همه موقعیت‌های خودمان به خوبی استفاده کنیم و هیچ حریف آسانی برای ما وجود ندارد. اگر در آن بازی هم ضربات آخر را با دقت می‌زدیم حداقل با اختلاف 2 گل پیروز می‌شدیم. امیدوارم از این بازی‌ها درس خوبی بگیریم تا در بازی‌های رسمی بهترین عملکرد را داشته باشیم. تلاش می‌کنیم در مسابقه آخر هم برابر قطر این عملکرد را تکرار کنیم و با کسب دومین پیروزی کار خودمان را به پایان برسانیم.

پیروزی پرگل امیدها برابر کویت در حضور برانکو

 

انتهای پیام/

R39383/P1015135/S3,27/CT12 واژه های کاربردی مرتبط تیم فوتبال امید

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ویتنام

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کی روش:شاید بعد از قهرمانی در جام ملتهای آسیا در ایران بمانم/در حال حاضر فقط برای بازی فردا تمرکز می کنیم
 • برانکو ایوانکوویچ: تمجید من از مربی عراق؟ این حرف ها خنده دار است؛ به نظر من ترابی انتخاب خوبی داشت
 • کی روش: عمان تیم خوبی است؛ همه چیز برای برنده و هیچ برای بازنده است
 • کارلوس کی‌روش: هیچ تیمی در جام ملت‌ها مدعی مطلق نیست
 • علیرضا آرتا، مدافع تیم فوتبال امید: هیچ حریف آسانی برای ما وجود ندارد؛ مقابل کویت با تمرکز بازی کردیم
 • نشست«پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان» برگزار می شود
 • پاسخ برانکو درباره کوچک بودن پرسپولیس برای ترابی
 • برانکو: نظرکی‌روش در مورد پرسپولیس برایم مهم نیست/ قطار فوتبال جای اینجور افراد نیست
 • مصاحبه‌های هراسناک آقای مربی/ کارلوس کی روش چه گفت؟
 • هشت‌سال به کی‌روش فرصت داده شده است/ تیم ملی مقابل عراق بازی خوبی ارائه نداد/ در سخت‌ترین شرایط قهرمان شدیم اما پاداش‌هایمان را با تاخیر گرفتیم
 • سرمربی قطر: ۲۳ بازیکن هیجان‌انگیز دارم؛ اول شدن به بازیکنانم اعتماد به نفس داد
 • نگرش بازرگان به قرآن، پوزیتیویستی محض نیست
 • افشاگری بزرگ فرگوسن علیه کارلوس کی‌روش
 • پرونده قطور کشمکش‌های کارلوس کی روش، برانکو ایوانکوویچ، آقای وزیر و دوستان
 • کی روش: زمان حال برای ما همه چیز است/ به بازیکنانم ایمان دارم
 • کی‌روش: بازیکنانم نشان دادند اگر نیاز باشد یک جنگجوی واقعی هستند/ مهمترین موضوع قابل اهمیت، زمان حال و فعلی تیم ملی است
 • بی شک باید از تیم ملی حمایت کرد
 • سامان قدوس: در فرانسه، عکس قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا را نشان خواهم داد؛ از رفتار هواداران تعجب کردم
 • اشکان دژاگه: یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال ایران هستیم؛ بسیاری از بازیکنان توانایی بازی در اروپا را دارند