خرداد: کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به تمجید از عملکرد شاگردانش در دو دیدار اخیر پرداخت و گفت که آنها توقعاتش را برآورده کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از امارات، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل ویتنام گفت: امروز هر دو تیم برای صعود بازی و تلاش می‌کردند. البته آمار وجود دارد و تیم ایران در نیمه اول بالای 70 درصد مالکیت توپ داشت و حتی یک موقعیت گل هم به تیم حریف نداد. تیم ویتنام فوتبال مثبتی بازی کرد و بازیکنان ما تلاش و پشتکار خوبی در این بازی از خود نشان دادند.
نیمه اول باید 2 بر صفر یا 3 بر صفر به سود ما تمام می‌شدوی در ادامه افزود: ما توانستیم عملکرد خوبی از خود در نیمه اول نشان دهیم و با توجه به عملکردمان باید این نیمه را با نتیجه 2 بر صفر یا 3 بر صفر به پایان می‌رساندیم.
ویتنام در نیمه دوم فقط یک ضربه به دروازه ما داشتسرمربی تیم ملی ایران همچنین تصریح کرد: ما نتوانستیم نیمه نخست را با گل‌های بیشتر به پایان برسانیم و این باعث شد تا تیم ویتنام اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کند و در نیمه دوم یک ضربه به دروازه ما داشت،‌ البته این گویای همه چیز است،‌ 90 دقیقه و یک ضربه! الان هم باید توجه ما به بازی بعد باشد.
نتیجه دیدار عراق - یمن استراتژی ما را برای دیدار بعدی مشخص می‌کندکی‌روش در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای بازی با عراق که مهمترین دیدار ما در مرحله گروهی است دارد،‌ گفت: این بازی برای ما مهمترین دیدار است و از امروز تمام تمرکز و فکر ما و حتی رؤیای ما متمرکز خواهد بود برای بازی با عراق. البته منتظر نتیجه دیدار امروز عراق و یمن هم خواهیم بود، نتیجه‌ای که استراتژی ما برای دیدار آینده را مشخص خواهد کرد. مطمئناً ما با تمام وجود تلاش خواهیم کرد افتخار و شخصیت برای تیم ملی به دست بیاوریم. ما امروز راجع به ایران و ویتنام صحبت می‌کنیم.
بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده‌اند، نگرش و تمرکز آنها ستودنی استوی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش ایران روند خوبی را در مسابقات طی می‌کند، گفت: مطمئناً همین‌طور است. ما در دو بازی گذشته هفت گل به ثمر رسانده‌ایم. بازیکنانم توقعات مرا برآورده کرده‌اند و من همیشه از آنها می‌خواهم یک فوتبال فشرده و در عین حال مدرن را به نمایش بگذارند. این اتفاقی که در تیم ما می‌افتد به ندرت شاهد آن در تیم‌های آسیایی هستید. شاید کشورهای مانند،‌ امارات،‌ قطر، عربستان و ایران به نحوی بازی نمی‌کنند که بازی را کنترل کنند. خط دفاع در این تیم‌ها بالا و نزدیک به خط هافبک بازی می‌کند. نگرش و تمرکز بازیکنان ستودنی است. البته در نیمه دوم کمی بازیکنان عصبی بودند و آن هم به این دلیل بود که می‌خواستند گل‌های دوم و سوم را به ثمر برسانند. فقط باید کمی با آرامش بیشتر بازی کنند و با دقت بالایی ضربه آخر را بزنند.
تک‌تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارندسرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تفاوت کار دفاعی ایران در دو بازی گذشته مقابل یمن و ویتنام عنوان کرد: تفاوت عمده‌اش این بود که از بُعد اعتمادبه‌نفس و زمان‌بندی کار بهتری توانستیم انجام دهیم. مدافعان ما در بازی امروز بسیار بیش‌فعال بودند و همیشه سعی می‌کردند به سمت توپ و فضا حمله کنند و خداراشکر بازیکنان ما عملکرد بسیار خوبی داشتند. سردار آزمون به گل رسید، طارمی زحمات زیادی کشید، اشکان دژاگه که بعد از مصدومیت بسیار آماده بود و نوراللهی که تنها دو ماه است در تیم ملی حضور دارد بازی خوبی انجام داد و مهدی ترابی هم که فوق‌العاده است. تک‌تک بازیکنان ما آمادگی خدمت به تیم ملی را دارند.
برای قهرمانی در یک تورنمنت باید نیمکتی قوی داشته باشیدکی‌روش درباره این موضوع که ترکیب تیم ملی در دو بازی گذشته تغییراتی داشت، آیا تا پایان جام ملت‌ها تیم ملی شاهد تغییر خواهد بود، گفت: تک تک بازیکنان ما باید همیشه آماده باشند که در خدمت تیم باشند. مهمترین مسئله آمادگی روحی و روانی و همین‌طور از بُعد شخصیتی و کاراکتر بازیکنان هست و بازیکنان باید همیشه نشان دهند که فرقی نمی‌کند چه داخل زمین و چه بیرون باید آماده خدمت به تیم باشند. شما شاید یک تک بازی را با بازیکنانی که فیکس بازی می‌کنند، ببرید ولی اگر بخواهید قهرمان تورنمنتی شوید باید نیمکت ذخیره قوی داشته باشید که در خدمت تیم باشند. من به عنوان مربی اگر بازیکنی از بازی نکردن خوشحال باشد با این امر موافق نیستم، ولی تک‌تک بازیکنان باید بپذیرند و آماده باشند و هر لحظه‌ای که من از آنها درخواست کنم به درون زمین بروند و از آن بازیکنی که تعویض می‌شود بهتر عمل کنند. توقعم از بازیکنانم این است که بهترین عملکردشان را داشته باشند.
تعجب می‌کنم چرا ترابی در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست«تیم ملی ایران امروز بازی بسیار خوبی انجام داد. مهدی ترابی نیز درخشش بسیار خوبی داشت. آیا در بازی‌های آینده بیشتر از این بازیکن استفاده خواهید کرد؟»، کی‌روش در واکنش به طرح این پرسش از سوی خبرنگاری، تصریح کرد: من چند سال تجربه‌ای را دارم. شاید بازیکنان بزرگ زیادی ندیده باشم و با بازیکنان بزرگ خیلی کار نکرده باشم، اما هنوز شگفت‌زده‌ام که چطور هنوز این بازیکن در آسیا بازی می‌کند و در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست، چون استعداد زیادی دارد و سرعت و همین‌طور از لحاظ حرفه‌ای‌گری از شخصیت بسیار بالایی برخوردار است.
هنوز فضا برای بهتر شدن آزمون وجود داردوی در خاتمه تصریح کرد: مطمئناً سردار به عنوان مهاجم نوک ما در حال حاضر بهترین گلزن ماست. البته هنوز فضا برای بهتر شدن او وجود دارد. او بازی به بازی بهتر می‌شود،‌ آن هم به این دلیل است که به تازگی از مصدومیت رها شده است. مهم‌تر از آن عملکرد بازیکنانی مانند قدوس،‌ طارمی،‌ امیری و ترابی در یک‌سوم منطقه هجومی ماست که عملکرد بسیار خوبی برای کمک به گلزنی داشتند.
برچسب ها: کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم ملی ، ویتنام

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اگر آمریکا ادب داشته باشد، باید تعجب کرد/ اقتضای عقرب نیش زدن است

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌هایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به ارزیابی اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: رفتار زشت آمریکا در این ۴۰ سال انقلاب علیه ایران کاملا روشن و واضح است، بالاخره نیش عقرب اقتضای طبیعی اوست.

وی ادامه داد: اگر روزی آمریکا بخواهد ادب از خود نشان دهد، باید شگفت زده شد، ظلم کردن و انجام کار‌های درنده‌ای از رفتار‌های معمولی آمریکاست و امکان دارد که آمریکا قصد داشت با این اقدام هدیه‌ای به رژیم صهونیستی و نتانیاهو دهد چراکه  طبیعیت آمریکا تجاوزگری است.

حجت‌الاسلام اکرمی با اشاره به تجاوزگری‌های آمریکا خاطرنشان کرد: آن‌ها یک روز بلندی‌های جولان را به کشوری دیگر دادند و روز دیگر سپاه را مورد تحریم قرار دادند؛ آن‌ها برای اینکه خود را به جهانیان نشان دهند، دست به این اقدامات می‌زنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به وحدت مردم ایران گفت: ما برای مقابله با چنین اقداماتی باید هر اختلافی را کنار گذاشته و اخلاق، اتحاد، قانون و رهبری را معیار قرار دهیم و با یکدیگر کارکنیم تا سازندگی در کشور رشد کند و برای دنیا الگو باشیم.

انتهای پیام/

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

محسن جهانگیری درگذشت

پناهندگی سردار نصیری؛ از شایعه تا واقعیت +تصاویر

کلیدواژه: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ویتنام

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۹۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عبدی: پرسپولیس هنوز چیزی از دست نداده است/ بازیکنان فقط روی بازی با سپاهان تمرکز کنند
 • تعجب یک پرسپولیسی از تعویض های برانکو
 • «کارنو» نگرش دانشجویان نسبت به آینده شغلی‌شان را تغییر می‌دهد/ صفر تا صد رویدادی برای بررسی ایده‌های کسب‌وکار
 • برانکو: موقعیت‌های خطرناکی داشتیم/ نمی‌توانم از بازیکنانم ایراد بگیرم
 • برانکو: نمی‌توانم از بازیکنانم ایراد بگیرم/ در دو بازی آینده چاره‌ای جز برد نداریم
 • برانکو: مشکل تیم ما فقط خستگی است / خیلی زود برمی‌گردیم
 • گاهی به جای فروتنی غرور کاذب در قاریان ظهور می‌کند/ پرهیز از نگرش آماری در فعالیت‌های قرآنی
 • حدادی‌فر: با تمام قوا و تمرکز به مصاف الوصل می‌رویم
 • گاهی به جای فروتنی غرور کاذب در قاریان ظهور می‌کند/ پرهیز از نگرش آماری در کارهای قرآنی
 • اکرمی: اگر آمریکا ادب داشته باشد، باید تعجب کرد
 • جدیدترین شماره دوفصلنامه «مطالعات اسلام و روان‌شناسی» منتشر شد
 • ضرورت تغییر نگرش در آموزش‌/ توجه به جوانان در سیاستگذاری
 • تمجید فالکائو از کی روش برای حضو در کوپا
 • تعجب زیدان از چیست؟
 • ترابی: الاهلی را دست کم نمی‌گیریم اما بازی را می‌بریم
 • کلوپ: با تمام داشته هایمان تلاش می کنیم
 • تهدید بازیکنان یونایتد از سوی سولسشر!
 • برانکو: بازیکنان باید توان صد درصدی را در هر بازی بگذارند
 • تهاجم‌فرهنگی و جنگ نرم سازمان‌های اطلاعاتی علیه ایران